Szerző Téma: Toyota Caldina GT-Four  (Megtekintve 24302 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Toyota Caldina GT-Four
« Válasz #15 Dátum: 2008.12.26 20:32:01 »
A Celicára egyébbként nem is emlékszem sajnos:S hogy árulták volna biztos igy volt és persze hogy igy volt, de én nem emlékszem egy reklámjára sem, viszont a Corolláéra igen, még vaciláltam is annak idején hogy a 4wd celicámat vegyem meg vagy egy 1,8TS Corollát!! Nekem nagyon tetszettek, és a kombit nem értem miért törölték el, mivel mostmár nagyon sok kombi kocsit lehet láttni a kihasználtságuk miatt!

A Celicát hogyne árulták volna - végig árulták, amíg le nem állt a modell gyártása. Ez csak pár éve volt.

Corolla kombi: nem tudni miért, de nyugaton nem fogyott. Ott eleve jóval kevesebben vesznek kompakt kategóriás kombit; nem az van mint nálunk, ahol nyüzsögnek az Astra, Focus stb. kombik. Szerintem a Toyota talán ha pár ezer Corolla kombit adhatott el évente egész Európában. Ha kelendő lett volna a modellváltozat, akkor biztosan nem veszik ki a programból.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Toyota Caldina GT-Four
« Válasz #16 Dátum: 2008.12.27 10:43:53 »
Nyugatot nem tudom, de nálunk évről évre nőtt a kombi eladás. A végén így nézett ki: 60% 5 ajtós, 20% sedan, 20% wagon.
Amikor jött az új generáció, akkor: 60% sedan, 40% 5 ajtós (Auris). Mostanra asszem úgy fele-fele.
Majd utánajárok.
A számok azért mutatják, hogy melyik modell lett elfogadottabb...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Toyota Caldina GT-Four
« Válasz #17 Dátum: 2008.12.27 12:40:00 »
Nyugatot nem tudom, de nálunk évről évre nőtt a kombi eladás. A végén így nézett ki: 60% 5 ajtós, 20% sedan, 20% wagon.
Amikor jött az új generáció, akkor: 60% sedan, 40% 5 ajtós (Auris). Mostanra asszem úgy fele-fele.
Majd utánajárok.
A számok azért mutatják, hogy melyik modell lett elfogadottabb...

Most néztem meg a mobile.de-n kíváncsiságból. Ha beírod, hogy Toyota Corolla 2003-2006 között, kijön 1821 db találat. Ebből csak 372 db a kombi. Szedánra nem lehet szűrni a keresést, de az első 60 találatot végignézve, mindössze 1 (!) darab volt köztük, tehát ezeknek végképp elenyésző lehet az aránya. Mondjuk a kombi esetében ez kiadja ugyanazt a 20 %-ot, ami eszerint a magyar piacra is jellemző volt  :whistling: ... De Toyotáék, gondolom, ezt kevésnek ítélték ahhoz, hogy "idefejlesszenek" egy kombit  ::) ... És mi még örülhetünk, hogy legalább a szedánt megkaptuk.

Ami az Auris/Corolla adatokat illeti: hát naná, a név... De azért a tendencia (60-40-ről 50-50-re) mutatja, hogy szokják a népek az Aurist is  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )