Szerző Téma: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek  (Megtekintve 164823 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #750 Dátum: 2017.08.16 10:25:44 »
Ennyire nem merültem el fényezéssel kapcsolatban az utógondozásban, de amint látom van mit javítani a gondos gazda ismeretein!  :yes:  :)
Ezt is túl lehet tolni, végtelen pénzt és időt beleölni és mire kitapasztalsz mindent pár kocsi fényezését tönkretetted, mások meg megmondják hogy látod látod ...
Egyik legelvetemültebb kütyüm a scratch shield, amit angliából rendeltem eBay-en: itthon talán csak egy helyen láttam eddig, amcsiban meg magára valamit adó autótulaj el sem tudja képzelni az életét nélküle.
Másik meglepő dolog, hogy a mosás utáni szárítást sem száraz mikroszálas kendővel végzik, hanem az alá/rá is spriccelnek valami kenőanyagot (én spec nedves kendővel törlöm le az autót).
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #751 Dátum: 2017.08.16 10:50:31 »
Lelkes ámátőr vagyok.  ::)
Ha van rá igényed , szeptemberi találkozóan szívesen osztok meg tapasztalatot.  :yes:
Érdekel és remélem ott tudok lenni.

Ezt is túl lehet tolni, végtelen pénzt és időt beleölni és mire kitapasztalsz mindent pár kocsi fényezését tönkretetted, mások meg megmondják hogy látod látod ...
Egyik legelvetemültebb kütyüm a scratch shield, amit angliából rendeltem eBay-en: itthon talán csak egy helyen láttam eddig, amcsiban meg magára valamit adó autótulaj el sem tudja képzelni az életét nélküle.
Másik meglepő dolog, hogy a mosás utáni szárítást sem száraz mikroszálas kendővel végzik, hanem az alá/rá is spriccelnek valami kenőanyagot (én spec nedves kendővel törlöm le az autót).
A én is nedves kendővel törlöm a mosás után. Túl tolni nem szeretném :)
Ami aktuális lenne az a polírozás, de nem szeretném a hülyék bátorságával nekiesni, ezért jó az aktuális esetleg új tapasztalat mert még nem próbáltam saját magamtól egy ilyen műveletbe sosem.
Ez a scratch shield jó ötlet!!
« Utoljára szerkesztve: 2017.08.16 10:54:38 írta Fery »
Fery

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #752 Dátum: 2017.08.16 12:54:03 »
Érdekel és remélem ott tudok lenni.
A én is nedves kendővel törlöm a mosás után. Túl tolni nem szeretném :)
Ami aktuális lenne az a polírozás, de nem szeretném a hülyék bátorságával nekiesni, ezért jó az aktuális esetleg új tapasztalat mert még nem próbáltam saját magamtól egy ilyen műveletbe sosem.
Ez a scratch shield jó ötlet!!
Látom lesz miről értekezni.  :devil:

kopygege

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #753 Dátum: 2018.03.02 08:58:56 »
Sziasztok!

Lakatolással kapcsolatban ez a megfelelő topic, mert ha nem, kérlek jelezzétek, hová írhatnék. Köszönöm!

Egy 2000-es gyártású Corolla esetében a szélvédő környéke kezd rügyezni és a vezetőoldali padlólemez is rossz állapotban van. Márkaszervizben beszéltek le róla, hogy ott csináltassam meg az irreális rezsióradíj miatt. Szeretnék jó szakembert találni, reális áron. 

Előre is köszönök minden javaslatot!

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #754 Dátum: 2018.03.02 10:20:19 »
Sziasztok!

Lakatolással kapcsolatban ez a megfelelő topic, mert ha nem, kérlek jelezzétek, hová írhatnék. Köszönöm!

Egy 2000-es gyártású Corolla esetében a szélvédő környéke kezd rügyezni és a vezetőoldali padlólemez is rossz állapotban van. Márkaszervizben beszéltek le róla, hogy ott csináltassam meg az irreális rezsióradíj miatt. Szeretnék jó szakembert találni, reális áron.

Előre is köszönök minden javaslatot!

Neki, v. neked?

de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

kopygege

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #755 Dátum: 2018.03.02 13:01:15 »
Köszönöm a hozzászólást, bár talán érthető, hogy nem szeretnék rengeteg pénzt otthagyni emiatt, tekintettel az autó korára és értékére. Sajnos egyelőre nem gondolkozhatom cserében, egy-két vizsgát még jó lenne, ha kibírna nálam, de nem szeretném/tudnám az autó jelenlegi értékét rááldozni egy lakatolásra. Ezért szeretném kérni a fórumozók segítségét, mert biztos nagyobb a tapasztalatotok a témában.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #756 Dátum: 2018.03.02 15:26:58 »
Köszönöm a hozzászólást, bár talán érthető, hogy nem szeretnék rengeteg pénzt otthagyni emiatt, tekintettel az autó korára és értékére. Sajnos egyelőre nem gondolkozhatom cserében, egy-két vizsgát még jó lenne, ha kibírna nálam, de nem szeretném/tudnám az autó jelenlegi értékét rááldozni egy lakatolásra. Ezért szeretném kérni a fórumozók segítségét, mert biztos nagyobb a tapasztalatotok a témában.
Nagy csodák nincsenek. Ma már csak a kókány mókusok dolgoznak relatíve olcsón. A jó szakiknál több hónapos várólisták vannak a reális ár mellett. Kérj pár árajánlatot innen-onnan, aztán el tudod dönteni, hogy hova viszed.

kocka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #757 Dátum: 2018.04.22 22:22:22 »
Sziasztok,

Meg szeretnénk venni egy 2008-as piros/bordó színű Toyota Corolla Verso-t. A szerelőnk szerint nem volt törve, még csak szétszedve sem (belül is nagyon szép állapotú amúgy). Viszont a rétegvastagságmérővel 620-700 mikronos értékeket sikerült mérnünk, az autó teljes felületén, belső kis zugokat is beleértve. Tudnátok segíteni, hogy mi lehet ennek az oka? A furcsa értékek ellenére lehet, hogy ez gyári fényezés? Az autó nem metál vagy gyöngyházfényű, inkább olyan 'klasszikus'.
A rétegvastagságmérő egy olcsó 9000 Ft-os készülék, de más autókon 100-150 (javított elemeken kb 300) mikronokat is tudott mérni az elvárásainknak megfelelően.

Köszönöm!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #758 Dátum: 2018.04.23 08:28:21 »
Elsőre a műszerre tippeltem volna, de ha máshol jól mért akkor a tulajt kéne megkérdezni. Másodszorra voltetorve.hu lekérdezés, km óra állás lekérdezés, és még le lehet kérdezni Toyotánál alvázszám alapján infókat. Azt is meg lehetne kérdezni, hogy szerintük gyári-e a fényezés?  Aztán mérlegelni a rendelkezésre álló infók alapján.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #759 Dátum: 2018.04.23 12:51:22 »
Sziasztok,

Meg szeretnénk venni egy 2008-as piros/bordó színű Toyota Corolla Verso-t. A szerelőnk szerint nem volt törve, még csak szétszedve sem (belül is nagyon szép állapotú amúgy). Viszont a rétegvastagságmérővel 620-700 mikronos értékeket sikerült mérnünk, az autó teljes felületén, belső kis zugokat is beleértve. Tudnátok segíteni, hogy mi lehet ennek az oka? A furcsa értékek ellenére lehet, hogy ez gyári fényezés? Az autó nem metál vagy gyöngyházfényű, inkább olyan 'klasszikus'.
A rétegvastagságmérő egy olcsó 9000 Ft-os készülék, de más autókon 100-150 (javított elemeken kb 300) mikronokat is tudott mérni az elvárásainknak megfelelően.

Köszönöm!
Nem fólia van rajta?

Tapatalkkal küldve az én Redmi 4X eszközömről

'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #760 Dátum: 2018.04.23 19:43:18 »
Nem fólia van rajta?

Tapatalkkal küldve az én Redmi 4X eszközömről



Ott a pont tizedes!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

kocka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #761 Dátum: 2018.04.24 11:59:01 »
Sziasztok,

Meg szeretnénk venni egy 2008-as piros/bordó színű Toyota Corolla Verso-t. A szerelőnk szerint nem volt törve, még csak szétszedve sem (belül is nagyon szép állapotú amúgy). Viszont a rétegvastagságmérővel 620-700 mikronos értékeket sikerült mérnünk, az autó teljes felületén, belső kis zugokat is beleértve. Tudnátok segíteni, hogy mi lehet ennek az oka? A furcsa értékek ellenére lehet, hogy ez gyári fényezés? Az autó nem metál vagy gyöngyházfényű, inkább olyan 'klasszikus'.
A rétegvastagságmérő egy olcsó 9000 Ft-os készülék, de más autókon 100-150 (javított elemeken kb 300) mikronokat is tudott mérni az elvárásainknak megfelelően.

Köszönöm!

Nos, kiderült, hogy a műszerrel van valami gond. Kölcsönkértünk egy másik mérőt, és azzal korrekt gyári értékeket mértünk. A fóliára mi is gondoltunk, de a motorháztető belső felületén és a belül található mindenféle eldugott felületeken is ugyanúgy 600+-okat mért.
Érdekes módon a műszer szelektíven, de következetesen hibázik: egyrészt adott autót mindig ugyanolyannak mér, másrészt Toyota, Honda és 1-2 európai autó esetén mértem 600+-t vele, a töbi európai esetén helyesen mér.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #762 Dátum: 2018.04.24 14:15:32 »
Nos, kiderült, hogy a műszerrel van valami gond. Kölcsönkértünk egy másik mérőt, és azzal korrekt gyári értékeket mértünk. A fóliára mi is gondoltunk, de a motorháztető belső felületén és a belül található mindenféle eldugott felületeken is ugyanúgy 600+-okat mért.
Érdekes módon a műszer szelektíven, de következetesen hibázik: egyrészt adott autót mindig ugyanolyannak mér, másrészt Toyota, Honda és 1-2 európai autó esetén mértem 600+-t vele, a töbi európai esetén helyesen mér.


Rászistá a mérő! :D :D ::)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu