Szerző Téma: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek  (Megtekintve 164794 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #90 Dátum: 2009.08.02 21:53:21 »
Igen törött volt, mert a csomagtartó sem volt 100-as, azóta azt kellett fényezni. Szép lassan derül ki az autó múltja.  Akkor a legrosszabbra számítok(küszöbcsere, javitóív) és igy csak jobban jöhetek ki.  :hmmmm:

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #91 Dátum: 2009.08.02 21:54:38 »
ez lenne a tökéletes megoldás... akkor egy darabig nem lesz gondod!! :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #92 Dátum: 2009.08.02 21:57:30 »
Igen törött volt, mert a csomagtartó sem volt 100-as, azóta azt kellett fényezni. Szép lassan derül ki az autó múltja.  Akkor a legrosszabbra számítok(küszöbcsere, javitóív) és igy csak jobban jöhetek ki.  :hmmmm:
Javítóív belátható időn belül valszeg esedékes lesz. Küszöbcserétől szvsz nem kell tartanod, legalábbis így ránézésre. Illetve talán majd csak jópár év múlva.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #93 Dátum: 2009.08.02 21:59:31 »
Palaczk...nézd meg a küszöb képet jobban....reped ki a "mutyi" a végénél amit belehúztak.... ott vagy lyukas volt vagy horpadás..de nem kicsi!!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #94 Dátum: 2009.08.02 22:02:30 »
Hát csúnya az a része ott, meg gyárilag nincs is benne az az ív az aljában... De én emiatt biztosan nem vágatnék bele az autóba, amíg nem muszáj (amíg ki nem lyukad a küszöb), csak a felületét kezelném le.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #95 Dátum: 2009.08.02 22:09:08 »
szerintem az már lyukas volt...vastagon van ott rajt a cucc ahol reped...küszöb meg ugye tartó elem...nem tudom mennyi pénzt szánsz rá,de én hajtatnék rá egy küszöböt egy 1,2-es anyagból,2 lyuk a tetejére,(kicsi),bele orsóolajjal...azt ledugózni és le van róla a gond!! :D
Amúgy azért írom ezt mert volt olyan autó amin egy kis pöttyöt neki álltam csiszolni azt a végére elfogyott a küszöb!!
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.02 22:13:04 írta szkaresz »

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #96 Dátum: 2009.08.02 22:16:43 »
Egyelőre begyűjtöm az információkat aztán eldöntöm mennyit ér meg. Szeretném még jó darabig megtartani ezt a kocsit, főleg hogy eddig a kötelezők mellett csak fényezésre költöttem:
- csomagtartó fényezés, mert feljött a lakk,
- jobb első sárvédő mert nem láttam egy jobb kezet
- hátra van még a két jobb oldali ajtó mert azt csak le ecsteltem javitó festékkel, hogy ne rozsdásodjon
és akkor még ezek is.
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.02 22:19:36 írta Thomasino »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #97 Dátum: 2009.08.02 22:26:04 »
Egy külső küszöb-csere mondjuk nem egy hú de drága dolog. Ha jól rémlik, a Camrymen három éve egy húszasból kijött, anyaggal együtt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #98 Dátum: 2009.08.03 06:48:05 »
A Corollán nekem is csak egy kisebb folt látszott a küszöbön, aztán mikor megemeltem az autót és kezdett recsegni-ropogni, gyanús lett a dolog... Küszöbcsere, taposólemez kb 20*70 cm-es pótlás, belső küszöb építés... fényezéssel ki is jött 165-ből. Sőt, az enyém külsőre jobban is nézett ki, mint a képen...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #99 Dátum: 2009.09.27 17:07:24 »
Palaczk!

Most már komolyan mondom Pécsre kell menni autótfényeztetni. Azt írtad, hogy átlag 15-ér fújnak nálatok egy elemet...
Én most itt Szombathelyen elég jól körbejártam a témát, de itt sokkal drágábban dolgoznak a festők  :nono:
Komolyabb festőműhelyekben (pl. márkaszervízek fényező részében) 25-30 ezer körül kérnek számla nélkül egy elemér, úgyhogy azokat egyből kizártam. Maradnak a kisebb maszekok. Többnél is jártam, egyik 20-at mondott egy sárvédőre és 25-öt egy ajtóra, a másik 40-et a kettőre de ismerősi alapon  :lol:
Nagyjából mindenhol ezek voltak az árak. Ennél kevesebbért (15 e/elem) csak egy szomszédos faluba fest egy idősebb bácsika, de neki láttam munkáját, szemetes, és a szín se stimmelt  :nono:
Végül találtam azért egy elég korrekt festőt. Mutatom a sárvédőt és az ajtót, hogy azokat kellene festeni. Mondja az 40. Oké. Meg mondom van két diszléc is, az még belefér az árba? Igen persze. És mondom ebbe a hátsó sárvédőbe meg bele kellene javítani, az is belefér? Hááát... Igen. Plusz még fel is ajánlotta hogy a kifakult fényszóróbúrákat is felpolírozza. Remélem szép is lesz, bár állítólag nem dolgozik rosszúl.
Amúgy nővérem Matizáról van szó, szóval kicsit OFF, csak szerettem volna leírni, hogy errefelé sajnos magasabbak a tarifák.
Xanyi

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #100 Dátum: 2009.09.27 21:05:26 »
Palaczk!

Most már komolyan mondom Pécsre kell menni autótfényeztetni. Azt írtad, hogy átlag 15-ér fújnak nálatok egy elemet...
Én most itt Szombathelyen elég jól körbejártam a témát, de itt sokkal drágábban dolgoznak a festők  :nono:
Komolyabb festőműhelyekben (pl. márkaszervízek fényező részében) 25-30 ezer körül kérnek számla nélkül egy elemér, úgyhogy azokat egyből kizártam. Maradnak a kisebb maszekok. Többnél is jártam, egyik 20-at mondott egy sárvédőre és 25-öt egy ajtóra, a másik 40-et a kettőre de ismerősi alapon  :lol:
Nagyjából mindenhol ezek voltak az árak. Ennél kevesebbért (15 e/elem) csak egy szomszédos faluba fest egy idősebb bácsika, de neki láttam munkáját, szemetes, és a szín se stimmelt  :nono:
Végül találtam azért egy elég korrekt festőt. Mutatom a sárvédőt és az ajtót, hogy azokat kellene festeni. Mondja az 40. Oké. Meg mondom van két diszléc is, az még belefér az árba? Igen persze. És mondom ebbe a hátsó sárvédőbe meg bele kellene javítani, az is belefér? Hááát... Igen. Plusz még fel is ajánlotta hogy a kifakult fényszóróbúrákat is felpolírozza. Remélem szép is lesz, bár állítólag nem dolgozik rosszúl.
Amúgy nővérem Matizáról van szó, szóval kicsit OFF, csak szerettem volna leírni, hogy errefelé sajnos magasabbak a tarifák.
Szemetes a festés?? az ilyen előfordul...és akkor mi van?? száradás után pár nappal simán kipolírozható,és ha narancsos az is eltűntrethető polírral....
Olyan nincs hogy ne kerüljön bele valami....kivéve kamrában....persze ott is előfordul hogy a pisztolyról beleesik porszem stb stb...
De ugye a kamrás fényezésnek meg meg van az ára....

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #101 Dátum: 2009.09.27 22:27:48 »
Nem tom, hogy ide tartozik -e, de tudtok olyan céget, aki megbízhatóan távolít el horpadásokat vákuumos módszerrel?
Köszi.
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #102 Dátum: 2009.09.28 20:27:04 »
Palaczk!

Most már komolyan mondom Pécsre kell menni autótfényeztetni. Azt írtad, hogy átlag 15-ér fújnak nálatok egy elemet...
Igen, a legtöbb független (nem márkaszervízes) műhelyben ennyi az átlagos ár, elemenként. A drágább helyeken 20. Persze ha csak 1 elemet akarsz fújatni, és az történetesen a motorháztető, akkor némely nem-drága helyen is elkérnek érte egy húszast.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #103 Dátum: 2009.09.28 20:28:58 »
Szemetes a festés?? az ilyen előfordul...és akkor mi van?? száradás után pár nappal simán kipolírozható,és ha narancsos az is eltűntrethető polírral....
Olyan nincs hogy ne kerüljön bele valami....kivéve kamrában....
Na jó, de nyilván nem mindegy, hogy 1-2 helyen van benne 1-2 szemcse, vagy bárhová nézel, ott a kosz benne  :nonono: ...  Előbbit azért nyilván össze tudja hozni bármelyik, kicsit is hozzáértő fényező. Legalábbis annak a hatnak-hétnek, akivel eddig dolgom akadt, sikerült  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #104 Dátum: 2009.09.28 22:36:31 »
na jó azért a gyerekek ne ott dobálják mellette kislapáttal a sárgahomokot!! :D