Szerző Téma: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek  (Megtekintve 164798 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #75 Dátum: 2009.08.02 14:21:13 »
Ha már levet ereszt, az számomra azt jelzi, hogy ott már megtette a rozsda a magáét, így Interneten keresztül szvsz., már kilukadt és sürgős beavatkozásra vár.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #76 Dátum: 2009.08.02 14:22:40 »
Hidd el ha csak kívülről rá"pentyülsz" nem érsz vele el semmit... ha gondolod és lehozod 5e+anyag árban megcsinálom Neked!! Csak a színt+lakot+edzőt kell (kb 3e Ft össz) megvenned,és normális minőségben lesz megcsinálva!! a sima rájavítás kb 1 hónapos megoldás!! (ezzel foglalkozom hidd el)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #77 Dátum: 2009.08.02 14:23:05 »
Hát, leírtuk a megoldást... Le kell csiszolni fémtisztára, alapozni, kikevertetni hozzá fél-egy deci színt, lefesteni. Csiszolás után zsírtalanítsd az alapozandó-festendő részt pl. nitrohígítóval (vigyázz, hogy csak az érintett részre jusson), akkor nem fog leperegni a festék.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #78 Dátum: 2009.08.02 14:23:55 »
zsírtalanításra szilikon mentesítő...az nem kezd meg semmit!!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #79 Dátum: 2009.08.02 14:25:14 »
Otthon fényezést javítani... Nonszensz srácok... Mégis hogy a bánatban fogja a színt felvinni? Ecsettel? Hát az olyan szép lesz mint egy vidéki temetés... Tessék szakihoz vinni a rozsdás autót.
         

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #80 Dátum: 2009.08.02 14:26:49 »
ezért mondtam neki hogy keressen meg..szerintem az anyag nélkül az 5e elég korrekt ár!! :D
(nem rég vettem egy hvlp pisztolyt(90e) ) szerintem jobb mint az ecset!! :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #81 Dátum: 2009.08.02 14:27:42 »
Otthon fényezést javítani... Nonszensz srácok... Mégis hogy a bánatban fogja a színt felvinni? Ecsettel? Hát az olyan szép lesz mint egy vidéki temetés... Tessék szakihoz vinni a rozsdás autót.
A Starletem téged egy vidéki temetésre emlékeztetett a tavaszi talin  ;) ? A hátsó sárvédő-íveken bőven volt felületi rozsda a tél végén, és én magam javítottam, otthon, ecsettel. Nagyon ronda lett? Nagyon látszott  :) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #82 Dátum: 2009.08.02 14:44:38 »
Végülis nem. De akkor is... Van esetleg közeli fotód róla, hogy milyen lett a végeredmény? Csak hogy tudja a fórumtárs, kb mire számíthat.
Ettől függetlenül Trotterrel értek egyet, hogy ha bugyog a rozsda, akkor lehet, hogy jópár centi hiányozni fog csiszolásnál az elemből.
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #83 Dátum: 2009.08.02 14:50:55 »
Végülis nem. De akkor is... Van esetleg közeli fotód róla, hogy milyen lett a végeredmény? Csak hogy tudja a fórumtárs, kb mire számíthat.
Ettől függetlenül Trotterrel értek egyet, hogy ha bugyog a rozsda, akkor lehet, hogy jópár centi hiányozni fog csiszolásnál az elemből.
Közeli fotóm nincs - illetve csak arról, hogy hogy nézett ki csiszolás és passziválás után:
Tehát azért elég nagy felületet érintett - de ugye, hogy az autó mellett állva nem tűnt fel  ;) ? Nem véletlenül mondom, hogy ha tényleg csak az ívet érinti, akkor nem lesz feltűnő. És, ugye, ezzel együtt is azt írtam én is, hogy ez csak átmeneti megoldás  :) ... De annak teljesen jó.

Persze, ha a csiszoláskor kiderül, hogy át van rozsdásodva az ív, akkor azt ezzel nem lehet megmenteni - de mással sem, tehát ha a fényezőnél derül ki, akkor is ugyanott vagy. Akkor oda lakatos kell, ívcsere, és azután persze tényleg fényezni kell a komplett elemet telibe. De ha csak felületi rozsda van (és van esély rá, hogy az van, elvégre ha alá/át van rohadva, akkor nagy buborékok keletkeznek a fényezésen az érintett részen), akkor arra teljesen jó ez a csináldmagad megoldás, és megvan mondjuk max 2000 forintból meg némi munkából.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #84 Dátum: 2009.08.02 15:19:53 »
Palaczk.... akrilnál ok az ecsetes megoldás...de metálnál nem....metálnál épp a fújás hatására terülnek ki a szemcsék a fényezésen...+a lakk...metált ha ecsettel kened fel akkor csak egy sötét paca lesz a helyén...
Akrilnál egyébként lehet megoldás az ecset,de csak kellően behigított festéknél,ahol kiterülnek az ecset nyomai!!
De egyébként a festés előtt kellően előkészített felület az tényleg szükséges!! Inkább szedd le fémig mint hogy pár hónap múlva baj legyen...még a felületen nincs semmi látszata addig alul vígan csámcsog a rozsda!!
De egyébént metál ezüst kb 1500Ft-dl+ennyi a lakk is!! ezért írtam hogy kb 5000+anyagból megoldom neki tökéletesen ha úgy ok!! (na jó tovább nem futtatom magam!! :D
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.02 15:21:47 írta szkaresz »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #85 Dátum: 2009.08.02 15:38:58 »


mmmmmmetáltbirod????  [rohog] [rohog] [rohog]
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #86 Dátum: 2009.08.02 21:30:44 »
Hello!

Nekem is lenne fényezős kérdésem, amikor elkezd felpúposodni a festék (1. kép), azt még akkor le lehet kezelni javitóív nélkül? A másik problémám,hogy a küszöböm szerintem javítva volt, mert a jobb oldalon olyan rücskös a festése (2.kép) a másik oldalon meg nem, itt is rozsdásodik kicsit. Itt érdemes lenne leszedni ezt a gány festést?
Úgy látszik kezdhetek gyűjteni, hogy ősszel rendbe hozzam.

[a csatolmányt egy admin törölte]

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #87 Dátum: 2009.08.02 21:31:18 »
2. kép.

[a csatolmányt egy admin törölte]

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #88 Dátum: 2009.08.02 21:44:36 »
a küszöböd elég gázul néz ki...szerintem annak kasznis lesz a vége,mivel az már javított  küszöb, ott vagy horpadás vagy lyuk volt...még így képen is látszik!! nem tudom mennyi idős az autód....de szerintem ez a jobb "csücske" ütve volt és már javították azért rohad!!
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.02 21:58:17 írta szkaresz »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #89 Dátum: 2009.08.02 21:48:11 »
Valszeg sérült lehetett az autónak ez a része - ezek az elemek már javítva, gittezve, fényezve voltak, és sajnos nem túl szakszerűen, ez látszik. A küszöbön csak felületinek tűnik a rozsda, itt érdemes lehet a rozsdásodó részeket lecsiszolni, esetleg a fémtiszta felületet még cinksprayvel is lefújni, aztán alapozni, kőfelverődés-védőt ("rücsi") felvinni, festeni. A sárvédő-íven az a hólyag sajnos átrozsdásodás is lehet - megpróbálhatod lecsiszolni, azzal nem veszítesz semmit. Ha nincs lyuk (átrozsdásodás) alatta, akkor elég lehet ezt is felületkezelni és festeni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )