Szerző Téma: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek  (Megtekintve 164813 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #60 Dátum: 2009.04.10 14:40:07 »
Amit lezúztam anno camry-t az flip-flop fehér volt.....és annak a fényezésében akár meg is tudtam volna borotválkozni!! :D Igaz 98-ban 500ezer volt csak az anyagköltsége a fényezésnek!! (DuPont festékkel) :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #61 Dátum: 2009.04.10 17:59:21 »
Amit lezúztam anno camry-t az flip-flop fehér volt.....és annak a fényezésében akár meg is tudtam volna borotválkozni!! :D Igaz 98-ban 500ezer volt csak az anyagköltsége a fényezésnek!! (DuPont festékkel) :D
Flip-flop? Azannya....  :1eye:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #62 Dátum: 2009.04.10 18:12:49 »
aha..flip-flop.....fényfüggően zöld,lila,vagy metál fehér volt!! ..Még a főnökömtől (fényező) vettem meg... nagyon igényesen meg volt csinálva,iszonyú mennyiségű lakk volt rajt...és tükörre volt polírozva...ráadásul én is naponta ápolgattam...na az sose volt még poros se....még télen is ragyogott mindig.......csak aztán "szántóföld szürke" lett miután tk-ra törtem....

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #63 Dátum: 2009.04.15 10:04:11 »
1. Palaczk cartárs még nem felejtettelek el...csak még nem taliztam a csajjal a grippen szín ügyben.... a másikat se felejtettem el (privi üzi) a sráccal meg ma talizok és írom akkor!! :D
2. a discovery-n láttam olyan lakkozást mutattak ami kijavítja magát egy kis idő elteltével... (hő hatására gondolom én..)ha pár mikronos karcot okozol rajta....pl autómosókefe usw...usw.... :D Érdekessssssssssssss.... :D

pzs

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #64 Dátum: 2009.04.16 13:32:38 »
Sziasztok!

Hianyzik a vonoszemtakaro a ts-emrol. Markaszervizben erdeklodtem , de matt fekete szinben szallitjak (es igy dragabb a fenyezes mint az alkatresz), fenyezessel egyutt 10kHuf-ra becsultek (5*5 cm kb :)).
A kerdesem az lenne, hogyha megrendelem az alkatreszt olcsobban meguszhatom e mas modon? Nem vok otthon a fenyezes topicban. Nem tudom, h ki lehet e keverni a szint vagy festeket kulon venni kell, stb...? A szin homokszurke lenne (http://toyotaclub.hu/egyeb/yaris_pr/23.jpg ebben a katalogusban megtalalhato).

udv,
PZs

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #65 Dátum: 2009.04.17 17:18:22 »
Üdv köreinkben!! :) Szóval...műanyag takaró.... : lássuk csak..egyszer kell rá műanyag alapozó....utána aláfújószín..(fehér,szürke) aztán szín amit színkód alapján kevernek.. majd lakk....!! szóval szerintem jobban jársz ha fényezettben rendeled meg.... ha kihagyod a műanyagalapozót akkor pedig le fog pattogni....ha az aláfújó színt akkor meg nem fog stimmelni a szín majd.... olcsóbban jössz ki ha fényezéssel együtt rendeled meg!! Mondanám hogy hozd le azt megcsinálom Neked anyag árában mivel nem nagy darab...de az üzemagyag meg az anyag többe kerülne mintha megveszed.... !!

yng

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #66 Dátum: 2009.08.01 21:01:12 »
Sziasztok! Egy olyan problémám lenne, hogy a szürke Carinámon elkezdett a hátsó kerék fölött, a lemez szélénél (az élen) kibuggyanni a rozsda. Még csak közelről észrevehető, kb 1 mm vastag, de elég hosszú csíkon. Leginkább akkor feltűnő ha víz éri, ami kimossa belőle a a rozsdás levet. Meg lehet ezt a folyamatot valahogy állítani? Tudtok valamilyen festéket ajánlani rá? Kaptam régen a kocsihoz javítómatricát, aminek a színe olyan volt, mint a fényezésé, ilyet még lehet kapni valahol? Kösz minden segítséget!

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #67 Dátum: 2009.08.01 21:13:20 »
csiszold le fémig,rozsda maró,majd rozsdapassziváló,kitt,(megint csissz) alapozó(vizes csissz.),metál szín,majd lakk rá!! utána pedig össze kell polírozni....ne ragaszd...ködölve fesd!! :D
(de IDEIGLENESEN hasonló színű,vagy színtelen körömlakkot ha belehúzol a repedésbe az is megoldás)
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.01 21:20:22 írta szkaresz »

yng

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #68 Dátum: 2009.08.01 21:33:48 »
csiszold le fémig,rozsda maró,majd rozsdapassziváló,kitt,(megint csissz) alapozó(vizes csissz.),metál szín,majd lakk rá!! utána pedig össze kell polírozni....ne ragaszd...ködölve fesd!! :D
(de IDEIGLENESEN hasonló színű,vagy színtelen körömlakkot ha belehúzol a repedésbe az is megoldás)

Hát én asszem maradok az ideiglenes megoldásnál, mert nem vagyok akkora szaki, csak jobban tönkretenném. Vettem a teszkóban javítófestéket, de elég gagyi, nem tapad meg rajta. Tudsz valami jobbat ajánlani?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #69 Dátum: 2009.08.02 09:29:34 »
Sztem szkaresz amúgy az ideiglenes megoldást úgy értette, hogy amíg el nem viszed mielőbb szakemberrel lefényeztetni. Merthogy a rozsda belülről marni fogja tovább a kocsit és 1 év múlva már a fene tudja, hány centis lesz a a rész széltében és hosszában.   :ph34r: Ha ez tényleg tervben van, akkor hagyd a fenébe az ideiglenes eltüntetést.
         

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #70 Dátum: 2009.08.02 09:39:52 »
Igen úgy értettem...inkább legyen az ideiglenes megoldás csúnyább,de ne egye a rozsda tovább...még egy sós út és cseréltetheted az ívet... de ha gondolod csörizz meg és ha csinálod akkor telefondoki módszerrel szívesen segítek...(csak ne rejtett számmal)!! :D 20-9909-148

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #71 Dátum: 2009.08.02 10:49:52 »
Hát én asszem maradok az ideiglenes megoldásnál, mert nem vagyok akkora szaki, csak jobban tönkretenném. Vettem a teszkóban javítófestéket, de elég gagyi, nem tapad meg rajta. Tudsz valami jobbat ajánlani?
A szükséges minimum: a rozsdás részt fémtisztára (!) csiszolni; rozsdagátló-passziváló alapozóval az adott részt (megfelelő méretű ecsettel) lekenni (két rétegben), majd ennek száradása után festékkel ugyancsak két, inkább három rétegben átkenni (ugyancsak ecsettel). Autófényezők ellátására (is) szakosodott boltok ki tudnak keverni festéket az autód színében, akár fél decis mennyiségben is (általában ez a legkisebb mennyiség, amit kiadnak); ez nem kerül többe kb. egy ezresnél, és az adott feladatra bőven elég. Így elég hosszú időre megállítod a rozsdát (föltéve, hogy a csiszolás tényleg alapos volt és az egész rozsdás részre kiterjedt), és ránézésre sem lesz túl csúnya.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

yng

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #72 Dátum: 2009.08.02 13:07:38 »
És ha elvinném műhelybe kb. milyen összegre számítsak anyagi téren?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #73 Dátum: 2009.08.02 13:23:00 »
Hát ha csak ködölik az érintett részt (magyarul csak azt a részt fújják le, nem a komplett elemet), akkor szvsz nagyságrendileg ilyen 4-5 ezer forintra. Persze ne márkaszervízbe vidd. De emiatt műhelybe vinni  ::) ... Ha jól értem, csak a sárvédő-ív belső pereme rozsdás. Emiatt szvsz tök fölösleges, de te tudod. A full-maximalista megoldás meg nyilván az egész elem újrafényezése, de ez 15-20 ezerbe simán belekerülhet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

yng

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #74 Dátum: 2009.08.02 14:10:42 »
Hát ha csak ködölik az érintett részt (magyarul csak azt a részt fújják le, nem a komplett elemet), akkor szvsz nagyságrendileg ilyen 4-5 ezer forintra. Persze ne márkaszervízbe vidd. De emiatt műhelybe vinni  ::) ... Ha jól értem, csak a sárvédő-ív belső pereme rozsdás. Emiatt szvsz tök fölösleges, de te tudod. A full-maximalista megoldás meg nyilván az egész elem újrafényezése, de ez 15-20 ezerbe simán belekerülhet.

A külső perem széle rozsdásodik az él mentén, jelenleg csak közelről látszik és kb. havi szinten észrevehető a rosszabbodás és még csak nyár van. Azért félek nekiállni, mert nem tudom, hogy az ép a fényezés alatt mennyire terjedt ki a rozsda és ha magam állok neki onnan is lebarmolni a fényezést,  mennyivel lenne szebb a végeredmény a mostaninál (nem csináltam még soha ilyet). Az alapján amit eddig mondtatok a dologról (javítsatok ki ha tévedek) szerintem úgy tudnám legolcsóbban megúszni a dolgot ha tünetileg kezelném, majd ha eljut odáig hogy az sem oldaná meg, kiadom érte azt a 15-20 ezret. Addig viszont valahogy azt kéne megoldanom, hogy legalább kívülről ne látsszon. Van valami olyan festék, amit tudok erre alkalmazni? A teszkóban árulnak erre a célra színazonos festéket, de mint mondtam az lepereg a felületről. Köszi.