Szerző Téma: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek  (Megtekintve 164871 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #15 Dátum: 2008.12.18 18:05:07 »
Mit jelent az "ál-metál" fényezés? Annyit tudok, hogy ennek az volt a lényege, hogy anélkül eredményezett csillogó, metálnak kinéző felületet, hogy át kellett volna fújni színtelen lakkal. Viszont hamar lemattult, gyakran kellett polírozni. Anno ismerősöm így fújta "metál"feketére a Moszkvicsomat; abszolút jól nézett ki a szín, teljesen fekete-metálnak nézett ki, csak tényleg hamar mattult - évente kétszer polírozni kellett, különben 5-6 hónap alatt szinte teljesen elvesztette a csillogását. De karbantartva így nézett ki  :yes: :


Hatalmas ez az autó Palaczk, nagyon rég láttam már kombiban! Meg van még? Hogy megy, milyen? Gratulálok, nagyon kafa autó!  :yes: :clap:

Köszönöm  :yes: ... de sajnos már rég nincs meg, '98-ban ezt váltotta le a Camry  :whistling: ... És az autó szerintem azóta már fizikailag is megsemmisült  :no: ... A barom, aki tőlem megvette, építkezésre használta, néhány év alatt nagyon csúnyán tönkretette mind optikailag, mind technikailag. Vagy öt éve láttam az autót utoljára - borzalmas állapotban állt az illető háza előtt (szemlátomást nagyon régóta), "eladó" táblával az ablakaiban, rajta valami teljesen mesebeli árral  :censored: ... Szerintem a végén tutira beadta vmi MÉH-telepre vagy ilyesmi  :no: ... Bár persze nem kizárt, hogy valaki mégis megvette és nekiállt rendbetenni  :sorcerer: ... CTU-290 volt a rendszáma - akinek van lehetősége rá, esetleg ennek alapján utánanézhet, hogy mi lehet a kocsival. Az eredményt -akár priviben is- megköszönném  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #16 Dátum: 2008.12.19 11:49:41 »
Sziasztok!

Van az autón egy mélyebb karc.Ma sikerült szereznem hozzá toyota gyári javítófestékkészletet :)
Ez egy festéket és egy tubust tartalmaz.Van tanácsotok esetleg hogy csináljam,hogy minnél szebb legyen?
köszi előre is!
Yaris Ts 05'

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #17 Dátum: 2008.12.19 15:15:31 »
Sziasztok!

Van az autón egy mélyebb karc.Ma sikerült szereznem hozzá toyota gyári javítófestékkészletet :)
Ez egy festéket és egy tubust tartalmaz.Van tanácsotok esetleg hogy csináljam,hogy minnél szebb legyen?
köszi előre is!
hali!!
Kérdés....
Alapozóig van karcolva vagy csak a lakk sérült???
De egyébként ha javítani akarod...még véletlenül se ecsettel...körömlakk bigyóval.......inkább egy papírlapot csavarj össze (egy kis darabot) úgy hogy legyen hegye...vagy nagyon vékony gally (csak hegyes legyen)....azt mártsd a festékbe...támaszd a kezed oldalát az autóra (hogy ne remegjen a kezed) és nagyon finoman folyasd bele a festéket centiről centire...óvatosan...csak annyit tegyél rá,ami elterül a karcba...ha megszárad pár nap után polírozd össze!!
Üdv
K.

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #18 Dátum: 2008.12.20 08:48:58 »
CTU-290 volt a rendszáma - akinek van lehetősége rá, esetleg ennek alapján utánanézhet, hogy mi lehet a kocsival. Az eredményt -akár priviben is- megköszönném  :yes:
Privi ment!
Toyotáról csak jót vagy semmit...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #19 Dátum: 2008.12.20 11:08:32 »
De egyébként ha javítani akarod...
Ilyenkor nem kéne szobahőmérsékleten lenni a kocsinak száradásig? Mert ha eső éri vagy fagy, az nem egészséges, rosszul tudom?
         

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #20 Dátum: 2008.12.20 13:00:58 »
De egyébként ha javítani akarod...
Ilyenkor nem kéne szobahőmérsékleten lenni a kocsinak száradásig? Mert ha eső éri vagy fagy, az nem egészséges, rosszul tudom?
15 fok alatt nem nagyon kell piszkálni...vagy hajszárítózás....de ne nagyon közelről!! :)

leszilaci

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #21 Dátum: 2008.12.25 14:19:02 »
Hali!!
Van "speckó" műanyagalapozó ...
köszi a tanácsot :) akkor tavasszal (mikor visszakerülnek az alufelnik) játszok egyet ezzel :)

GUS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #22 Dátum: 2009.01.01 11:43:06 »
Sziasztok!

A Yarisommal nekitolattam egy vasoszlopnak:(
Épp a hátsó lökhárító sarkát kapta el. A müanyag és a fém részt is.
Horpadás nincs, csak pár karc és az oszlop festéle maradr rajta az autón.
Az autó fekete metál, 4 éves lesz. Nemrég volt javításon, akkor aszzem egyszer átpolírozták az egész autót (fehér poros volt).
Újjal próbáltam ledörzsölni az idegen festéket, egy kis helyen sikerült.
Milyen módszerrel tudnám S.K. szakszerűen leszedni a felületről?
Van itthon fekete polír folyadékom. Érdemes venni Teszkós polírozó korongot fúrógépre, vagy sarokcsiszolóra?

Amiért szeretném magam megoldani:
Legutóbb szakszervízben javították az autó sérüléseit, háát nem estem hasra tőle. Leverték a motorháztető visszaszerelésénél a sárvédő sarkát, összefogdosták a frissen lakkozott felületet az a oszlopon (van egy tenyérnyom rajta), valamint az ajtón is van egy nagyujj nyom, pedig az nem volt sérült:(

Corolla Verso 1.8 VVTi SOL - 2004

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #23 Dátum: 2009.01.01 11:59:33 »
Először durvább szemcsés pasztával próbálkozz....(pl tubusos Prevent) (vagy piros dobozos turtle.....de inkább a prevent) és kézzel+puha pamut ronggyal dörzsöld, még le nem jön az idegen festék...ez azért jobb mint géppel mert itt látod hogy mit csinálsz...ha nem használtál idáig még gépet akkor könnyen elronthatod a fényezés többi részét is.....mikor végeztél waxol át (szerintem) az autót....Ha szakszervízben leverték a festéket,meg elrontották a fényezést akkor nyugodtan vidd vissza és reklamálj...

Fölös idézetet töröltem. Kleingy
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.01 15:12:52 írta kleingy »

GUS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #24 Dátum: 2009.01.01 12:46:50 »
Köszönöm a gyors választ!
Akkor beszerzem a Prevent pasztát.
Nekem ilyen van: MOTIP Colour Polish - kb. 2dl folyadék állapotú. Ez jó lesz még valamire?

Fölös idézetet töröltem. Kleingy
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.01 15:13:13 írta kleingy »
Corolla Verso 1.8 VVTi SOL - 2004

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #25 Dátum: 2009.01.01 13:04:51 »
Megmondom őszintén..nem ismerem.. ezt a folyadékot.....
De preventből is csak a tubusosat vedd meg (mint a fogkrém olyan tubus) a többi nem ér semmit.....
Ez a legolcsóbb megoldás...van drágább is de nem biztos hogy jobb..szerintem próbáld meg először ezzel..kb 800Ft!! Preventnek elég nagy a koptató (polírozó) hatása...ezért jó az ilyen karcokra,festékmaradványokra...

Fölös idézetet töröltem. Kleingy
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.01 15:13:45 írta kleingy »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #26 Dátum: 2009.01.01 15:16:00 »
Tubusos Preventtel políroztam át én is a Corit nyáron, még a légy is lecsúszott róla  :devil: , érdemes volt, a fényezés szebb lett.
Lakkmentes peros Off Buzukin százszor látványosabb volt a polírozás.  :winkiss:
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #27 Dátum: 2009.01.01 15:53:40 »
Lakkmentes peros Off Buzukin százszor látványosabb volt a polírozás.  :winkiss:

Valamiért nagyon pikkelsz Te meg a párod a S(b)uzukikra. :flowers:
Miből gondolod, hogy pikkel????? :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #28 Dátum: 2009.01.01 15:59:15 »
Gyerekkori barátomnak van egy 5 éves "sport" Suzija és szívesen szekáljuk egymást az autóinkkal.  :szemez:
Innen (meg a páromtól, aki tényleg utálja őket) a Buzuki név.  :winkiss:
De ne it offoljunk.  :flowers:
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #29 Dátum: 2009.01.01 19:54:27 »
Gyerekkori barátomnak van egy 5 éves "sport" Suzija és szívesen szekáljuk egymást az autóinkkal.  :szemez:
Innen (meg a páromtól, aki tényleg utálja őket) a Buzuki név.  :winkiss:
De ne it offoljunk.  :flowers:
Aha, értem, oké!  ::)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.