Szerző Téma: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek  (Megtekintve 167839 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #675 Dátum: 2014.08.05 21:58:25 »

A fényezett lökhárítómat sikerült egy negyed körömnyi helyen felsérteni...  :cry: (a babakocsi kiemelésekor előbb akartam letenni, ahol még tartott a lökhárító és egy éles sarok felsértette)
Van gyári javítófestékem, akár ezzel, akár mással, de hogyan álljan neki javítani, hogy jó legyen?
Legyen tiszta a felület. Ez a legfontosabb. Aztán felhordod a festéket a stifttel. Ha meleg van (15-25 Celsius között ideális), akkor célszerű gyorsan dolgozni és még véletlenül se fess rá a már festett részre, a meleg felületen viszonylag hamar szárad és a következő réteg már javíthatatlan csíkot húz rá, ami ronda.
Tehát a cél a gyors, egy rétegben festés.
A stift leírásában benne van a száradási idő, ezt célszerű betartani.
Ha megvan, teljesen hasonló módon mehet rá az egy réteg lakk. Ez először áttetsző, fehéres színű, de megszáradva teljesen színtelen.

Az eredmény kb 1,5-2m-ről észrevehetetlen lesz, közelről mindig látható, ez azért nem egyenlő a fújással. ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #676 Dátum: 2014.08.05 22:00:09 »
Köszi!
Tudom, hogy nem fényezési minőség, nem is az a cél. Valamikor megcsinálom.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #677 Dátum: 2014.08.05 22:17:01 »

Köszi!
Tudom, hogy nem fényezési minőség, nem is az a cél. Valamikor megcsinálom.
Persze, ennyiért nem is érdemes fújni, én is így tartom karban az Avét...;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #678 Dátum: 2014.08.05 22:20:00 »
A fényezett lökhárítómat sikerült egy negyed körömnyi helyen felsérteni...  :cry: (a babakocsi kiemelésekor előbb akartam letenni, ahol még tartott a lökhárító és egy éles sarok felsértette)
Van gyári javítófestékem, akár ezzel, akár mással, de hogyan álljan neki javítani, hogy jó legyen?
Veszel egy E11LB-t, amiben elfér a babakocsi és nem sajnálja az ember  :flowers:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #679 Dátum: 2014.08.19 19:29:59 »
Lenne nekem egy kis gondom kocsi alatt
Ez a bal hátsó emelési pont lenne, 3 éve eltört az emelő a kocsi alatt, kicsit megszántotta a fémet. Akkor meg lett hajtogatva, lefújva alapozóval, úgy látszik eddig tartott a hatása.
RO-55, csiszolóvászon meg festék van itthon, ami kicsit aggasztóbb, alulról nézve látszik hogy 3 levélbe vált szét a lemez (a női nemi szervre hasonlító valami). Megoldási javaslatokat várok :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #680 Dátum: 2014.08.19 19:47:53 »
Lenne nekem egy kis gondom kocsi alatt
Ez a bal hátsó emelési pont lenne, 3 éve eltört az emelő a kocsi alatt, kicsit megszántotta a fémet. Akkor meg lett hajtogatva, lefújva alapozóval, úgy látszik eddig tartott a hatása.
RO-55, csiszolóvászon meg festék van itthon, ami kicsit aggasztóbb, alulról nézve látszik hogy 3 levélbe vált szét a lemez (a női nemi szervre hasonlító valami). Megoldási javaslatokat várok :D
Hát ja... ott több réteg lemez van összeillesztve, aztán szétjött kicsit.

Én alaposan megpucolnám drótkefével... passziválnám 2 rétegben... alapoznám valami korrózió-gátlóval 2 rétegben... aztán vastagon, több rétegben, ecsettel lekenném alvázvédővel. Utána felírnám magamnak, hogy fél évente kenjem le újra.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #681 Dátum: 2014.08.19 19:58:54 »
Hát ja... ott több réteg lemez van összeillesztve, aztán szétjött kicsit.

Én alaposan megpucolnám drótkefével... passziválnám 2 rétegben... alapoznám valami korrózió-gátlóval 2 rétegben... aztán vastagon, több rétegben, ecsettel lekenném alvázvédővel. Utána felírnám magamnak, hogy fél évente kenjem le újra.
Jah valami hasonló lesz, a "lemezek közé" kicsit nehéz lesz bejutni, majd elhívom pár randira :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #682 Dátum: 2014.08.23 16:47:26 »
Nekiálltam a kocsinak, közben láttam hogy a hátsó rész meg a horog is igényel egy kis törődést. Nap kérdése: kipufdobra kenhetek korantot, vagy hagyjam megrohadni? Már két réteg fémoxidot lekaparatm róla
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #683 Dátum: 2014.08.23 18:01:45 »
Nekiálltam a kocsinak, közben láttam hogy a hátsó rész meg a horog is igényel egy kis törődést. Nap kérdése: kipufdobra kenhetek korantot, vagy hagyjam megrohadni? Már két réteg fémoxidot lekaparatm róla

Bekenheted, ha kell a lelkednek, amúgyis belülről rohad.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #684 Dátum: 2014.08.25 14:27:13 »
Hétvégi gányolásomról pár kép, amik drótkefézés után készültek. Nem lett volna szükséges a vonóhorgot meg a tartóját lekenni, de ha már megvettem a fél liter korantot, meg az alvázvédőt, meg még unatkoztam is, hát nekiestem. Az eredményről nem csináltam képet, lényegében minden fekete :D
A kipuff dob végül csak két réteg korantot kapott, nem alvázvédőztem le.
Az emelési pontot nem sikerült kiegyenesítenem (lehet kellett volna egy kalapács), kicsit összenyomtam a 3 réteg lemezt.
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.25 14:28:58 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #685 Dátum: 2014.08.25 19:03:46 »
Prego, arra a kipura kár volt festéket pazarolni. Tart, amíg tart, aztán kuka.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #686 Dátum: 2014.08.25 19:12:46 »
Prego, arra a kipura kár volt festéket pazarolni. Tart, amíg tart, aztán kuka.
Tudom, de hát még így is csak pár deci ment el az egész flakonból :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #687 Dátum: 2014.08.25 21:10:48 »
Nem lett volna szükséges a vonóhorgot meg a tartóját lekenni, de ha már megvettem a fél liter korantot, meg az alvázvédőt, meg még unatkoztam is, hát nekiestem. Az eredményről nem csináltam képet, lényegében minden fekete :D
A kipuff dob végül csak két réteg korantot kapott, nem alvázvédőztem le.
Az emelési pontot nem sikerült kiegyenesítenem (lehet kellett volna egy kalapács), kicsit összenyomtam a 3 réteg lemezt.
Az a kipu nem (csak) belülről rohad. Próbáld meg valahol lecsiszolni, a korantozott felületet, hogy milyen mélyen alakította át a rozsdát, tartok tőle, hogy csak a külső felületét fogta meg.

Enyémen ilyen, a sok korom és talán olajos lerakódás kívül belül konzerválja, de azért már itt ott látszik a rozsda:


Ha unatkozol, jöhetsz hozzám is. :) Elég pocsék meló pl. a sárvédő belső oldalát drótkorongozni (járda felől guggolva), a legdurvább része, amikor a sétáló kutyus megáll és emeli a lábát.  [rohog]

Küszöbre: két kalapács, egy nagyobb két kilós hátulról és egy fél kilóssal lehet ütni

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #688 Dátum: 2014.08.25 21:50:14 »
Az a kipu nem (csak) belülről rohad. Próbáld meg valahol lecsiszolni, a korantozott felületet, hogy milyen mélyen alakította át a rozsdát, tartok tőle, hogy csak a külső felületét fogta meg.

Enyémen ilyen, a sok korom és talán olajos lerakódás kívül belül konzerválja, de azért már itt ott látszik a rozsda:


Ha unatkozol, jöhetsz hozzám is. :) Elég pocsék meló pl. a sárvédő belső oldalát drótkorongozni (járda felől guggolva), a legdurvább része, amikor a sétáló kutyus megáll és emeli a lábát.  [rohog]

Küszöbre: két kalapács, egy nagyobb két kilós hátulról és egy fél kilóssal lehet ütni
Kipuff volt az első amit cseréltem a kocsin vétel után, tehát 3,5 éves. Annyira nem érdekes a dolog, sokat megy a kocsi pályán, nem hiszem hogy sok pára csapódott le a belsejében, ennyit bír(t).
Ami a hátsó merevitőt vagy mit illeti, normális melóhoz le kellett volna bontani a lököst.
Vettem amúgy anno egy ponyvát, ha zöldséget vagy hasonlókat cipelek, úgyhogy én azon feküdtem :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #689 Dátum: 2014.08.31 14:43:32 »
Pár napja egy jó 30órát fa alatt állt és elég gyántás lett egy rám bízott fehér audi fényezése a tetején és a motorháztetőn, de mosóban bogár oldoval sem jött le..., van vkinek vmi tippje, ami nem bántja a fenyezest es leszedi? Vagy csak a polir segíthet?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки