Szerző Téma: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek  (Megtekintve 167859 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #165 Dátum: 2010.06.22 13:18:59 »
Hát tényleg nem szép...ezt tényleg ahol vedlik lemezig visszacsissz,majd újra kell rakni az egészet!! De én tutti üvegszálas kitt-el húznám ki nagy részét,ugyanis az eléggé rugalmas ahhoz hogy kövesse a lemez mozgását!! Kár az autóért egyébként tényleg!! De erre cefet allergiás vagyok,mikor eladnak egy vevőnek egy majdnem tk-ra tört autót szinte sérülésmentesnek!! :censored:
Azon már túltettem magam, hogy bánkódjak saját hülyeségemen illetve néhány kereskedő mentalitásán. Viszont így, hogy legalább már képeken láttad, mit szólsz hozzá? Tudnál rá mondani egy árat, amiért bevállalnád esetleg, akár pü-ben is? Tulajdonképpen, bár lehet, már írtam, az autó megtartása lenne a cél, legalábbis pár évig biztosan, tehát egy tartós bevonatot szeretnék :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #166 Dátum: 2010.06.22 13:43:03 »
Aki nem ért hozzá,az nem mondja meg hogy volt-e fújva egy lökös...ugyanis azon nem tudsz réteget mérni!! De egyébként ha veszel gyári elemet a sérült helyett,azt is le lehet fényezni gyári értékekre!! Tudom,mivel nekünk anno az ikarusnak is kellett fújnunk lemezeket és 5 azaz öt mikron többletért visszadobták!! 35-40mikron lehetett max az alapozás!! :D
Az egészet ne fújasd le,mert az életben nem magyarázod ki hogy nem volt tetőn az autó!!

A lökös ezért nem zavar, az azér van, hogy sérüljön. De a kasztnit télleg látni kéne valami avatott szemnek.

Egy fényező már látta egyébként, ő is csak csóválta a fejét, hogy ilyet még nem tapasztalt de hozzá nem szívesen vinném el, figyelemmel arra, hogy jelen pillanatban - bár a 80-as évek óta dolgozik fényezőként, legutóbb Skoda márkaszervízben - az udvaron fényez..... hát azt azért inkább nem....  ::)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #167 Dátum: 2010.06.22 14:43:48 »
Akkor már apum is jobb, ő garázsban fényez.  :1eye:
         

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #168 Dátum: 2010.06.22 16:09:50 »
Na ugyi. Ezér nem szívesen bíznám oda az autót, még ha mégoly komoly szaktudása van is az öregnek...

Karesz, te hol dolgozol? Meg tudod nézni valamikor?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #169 Dátum: 2010.06.22 19:09:09 »
Na ugyi. Ezér nem szívesen bíznám oda az autót, még ha mégoly komoly szaktudása van is az öregnek...

Karesz, te hol dolgozol? Meg tudod nézni valamikor?

Nos, nem reklámozom, de én csütörtökön megyek a Dai-al Kareszhoz újrarakatni és fényeztetni a bal első ajtót. Jössz wolfman, úgyis régen taliztunk. ;)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #170 Dátum: 2010.06.22 20:03:43 »
Én mivel szinte hobby szinten csinálom most már,így nincs kamrám...csak egyet elfelejtenek sokan meg sokkot kapnak sokan....
Ha szemét is megy a fényezésbe....meg narancsos....azt simán kipolírozod...ezért szinte tök mindegy hogy hol fújod....
Kipróbáltuk azt hogy elég sok szemetet szinte beledobtunk egy frissen festett lemez darabra,és simán ki lehet polírozni....
Na itt ne a sima kézi polírozásra gondolj...
2000-es vizes papír...full mattig becsiszol a fényezés......majd polírpasztával (nem tescos) géppel felfényezed majd lewaxolod....és tükör a felület....
Igazából nálunk is garázs van műhelynek...de mikor jó idő van...főként az alapozásos dolgokat...kittelés,füllerezés(alapozás) azt kint csinálom...nincs kedvem bent szívni a port!!
Egyébként egy gyárilag fújt autóban is átlag 20-25db kisebb szemét van!!
Haverom az pl kukorica tároló mellett fújta le szélben a camryját :D azt hitte hogy egy hányás lesz....azt mondtam neki is hogy políííír... :D átnyomta 1 nap meló,de olyan lett mint az új...és élete első fényezése volt...én adtam az infókat telón neki!! Aki látta senki se hitte el neki hogy ez volt neki az első!! :D

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #171 Dátum: 2010.06.22 20:06:29 »
Árat kép alapján nem szeretek mondani!! Azzal mindig megszívom!! Inkább megnézném....egy kis felületre mint Trotter Mesteré az nem gáz,de ez nagy felület jobb lenne ha élőben látnánk... se sokat se keveset nem szeretnék mondani rá.....

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #172 Dátum: 2010.06.22 20:18:37 »
Trotter Mesternek is meghozta ma festékboltos haver a cuccait (a szín miatt meg reggel fél8kor itt a Feri,elvisz egy mintát a Daiból és mehetünk utána a festékért vagy kihozza házhoz)...meg nekem az üregvédőt a suprára!!

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #173 Dátum: 2010.06.22 21:56:21 »
Én mivel szinte hobby szinten csinálom most már,így nincs kamrám...csak egyet elfelejtenek sokan meg sokkot kapnak sokan....
Viszont a kültérben a levegőben szálló festékpor meg nem túl jó a szomszédoknak, rászáll a fűre fára meg mindenre....rákkeltő..  :surrender:
Nem véletlenül van ez kitalálva kamrára, élszívókra stb....

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #174 Dátum: 2010.06.22 22:05:38 »
Aha...látszik nem dolgoztál még sokat kamrában!! Ha a szürőket nem cserélik és nem tartják tisztán akkor még rosszabb a kamra!! Hidd el pár évet lehúztam úgy még maszeknál melóztam!! :flowers:
Egyébként épp a környezetvédelem miatt hozták be a vizesbázisú mutyikat...az más dolog hogy minőségre,keménységre rosszabbak!!
a másik dolog meg az ár...egy kamra fent tartása stb iszonyú költség!! Akit ismerek és kamrában fúj az 35e/elemért vállal alap színt!!+fa
« Utoljára szerkesztve: 2010.06.22 22:09:06 írta szkaresz »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #175 Dátum: 2010.06.23 07:53:27 »
Na ugyi. Ezér nem szívesen bíznám oda az autót, még ha mégoly komoly szaktudása van is az öregnek...

Karesz, te hol dolgozol? Meg tudod nézni valamikor?

Nos, nem reklámozom, de én csütörtökön megyek a Dai-al Kareszhoz újrarakatni és fényeztetni a bal első ajtót. Jössz wolfman, úgyis régen taliztunk. ;)

Ja. Tegnap botlottál fel bennem majdnem.....  :D :D :D

Nem tudok menni, kiba sok melóm van... (mikor mész?  ::))

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #176 Dátum: 2010.06.23 12:14:07 »
Na ugyi. Ezér nem szívesen bíznám oda az autót, még ha mégoly komoly szaktudása van is az öregnek...

Karesz, te hol dolgozol? Meg tudod nézni valamikor?

Nos, nem reklámozom, de én csütörtökön megyek a Dai-al Kareszhoz újrarakatni és fényeztetni a bal első ajtót. Jössz wolfman, úgyis régen taliztunk. ;)

Ja. Tegnap botlottál fel bennem majdnem.....  :D :D :D

Nem tudok menni, kiba sok melóm van... (mikor mész?  ::))

Fél nyolcra kell lent lennem Karesznél.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #177 Dátum: 2010.06.23 19:54:27 »
nem ám kinyomod a szemét a vasnak!!  :1eye:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #178 Dátum: 2010.06.23 20:06:23 »
nem ám kinyomod a szemét a vasnak!!  :1eye:
100 a kellemes neki, 110-nél már érezhető, hogy nem tetszik neki, de azt még bírja. a Végét nem próbáltam, szvsz. olyan 120 körül lehet valahol. Kíváncsi leszek az érdi tetőre, hogy megy fel oda a kicsi kocsi.  :D  Gondolom, hogy simán, úgyis könnyebb némi kitt súllyal, meg fényezéssel.  :devil:

Remélem holnap jó idő lesz ránk.  :innocent:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #179 Dátum: 2010.06.23 20:15:40 »
Vajazd le az égiekkel....ha nem jön fel az Érdin akkor csörögj meg azt utána akasszuk a camrynak!! Bár szerintem még én akkor fogok a bal oldalamra fordulni amikor Te Érdnél leszel!! :tt2: :D :D :flowers: