Szerző Téma: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek  (Megtekintve 167423 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #150 Dátum: 2010.06.21 12:58:08 »
Másfél óra? Vazz, veszek tőled órákat akkor. Nekem a Cori alaphangon 4 óra.  :eek: :sorcerer:
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #151 Dátum: 2010.06.21 13:04:46 »
1,5-2 órába nekem is mindig belefér a waxolás.

Peti

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #152 Dátum: 2010.06.21 13:27:41 »
Akár 1napot is ellehet szüttyögni :sorcerer: én pl. a héten rászánok egy délutánt a belső takarításra, vettem műszerfal, bőrápolót, kárpit tisztítót, mondjuk jó lenne ha nem esne az eső és meleg(ebb) lenne, hogy rendesen és viszonylag hamar kiszáradjon...

Amúgy észre se venni mennyire dzsuvásodik a beltér, a napokban megnéztem vásárlást követő héten készült képeket, sírva fakadtam :ph34r: mondjuk várható volt hogy egy-egy 5perces porszívózás, havonta egy törölgetés nem lesz valami nagy karbantartó hadművelet. :whistling:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #153 Dátum: 2010.06.21 17:14:59 »
Helló.

Kis segítség kéne, nem gondoltam, hogy nem kell messzire mennem....  :D

Az történt először is, hogy én voltam az állat. Megharaptattam a bal elejét egy beton oszloppal érintőlegesen, a jobb elejét meg egy, a földből kb. 40 cm-re kiálló, de legalább 4 méter mélyre bebetonozott (stabil volt, hogy rohadna meg) vasoszloppal. A beton ugye érthetően lerendezte a fényezést, viszont mivel nagy felületen hatott, így fém elemet nem ért, csak a műanyag lökhárítót.

A másik oldal nehezebb ügy. Ott már jóval kisebb felületen hatott az erő, ennek megfelelően sérült a sárvédő is..... viszont ez esetben mivel egy műanyag pohár volt az oszlopra húzva valami igen gondos ember által, ezért a fém elemen hálistennek nem sérült a fényezés. Viszont a festék nem bírta követni a műanyag rugalmasságát a lökhárítón, így onnan rondán lepattogott.

Ennyit az elejéről. Ez - úgy nézem - egy remek első lökös fényezés. És mivel úgy kezdtem, hogy az történt, hogy én voltam az állat, azért ebbe a népi játékba becsatlakoztak mások is. A jobb sarkát a hátsó lökhárítónak egy párhuzamos parkolás alkalmával húzta meg valami fittipaldi egy 3x0,5 cm méretű helyen, itt szerencsésen kilóg a fekete is a szín alól.

És végül jöjjön a kedvencem. Megálltam egy többé-kevésbé szokott helyen a munkahelyem környékén. Pénteken. Reggel. Este fogták, és elvittek minket gátat rakni. Megérkeztem vasárnap. Meglepődve tapasztaltam, hogy azér az országban nem mindenhol van olyan nagy gond. A munkahelyem környékén például olyannyira nem volt, hogy már az is zavart ott valakit, hogy én ott merészeltem hagyni a kocsit éjszakára, ahol pedig valószínűleg ő - mármint a jótevőm - szokott parkolni. Igaz is, az én k... anyámat, nem?

Szóval úgy gondolta ezt tudomásomra hozni, hogy összeroppantott egy tojást, és azzal egyenletesen befröcskölte a kocsi bal oldalát. Gondolom éjszaka lehetett, mert a fényezéssel a következőt művelte: E11 Corollán az ajtókeretek ugye feketék. Na ahol fekete, és a tojás ráfröccsent, ott ahogy rászáradt és megsütötte a hirtelen jött nap, a tojás ahogy összekapódott, vitte magával a fényezést is, a fekete egyszerűen megrepedezett és megzsugorodott. Ahol nem fekete a kocsim, ott ezüstszürke. Gondolom, az jóval kevesebb hőt vesz föl, így ott "csak" megrepedezett a lakkozás, le nem pattogott.

Úgyhogy most az van, hogy pöttyös az autó bal oldala. Plusz a négy sarokból három le van rendezve. A három horzsolt sarok ugye adott, azt kezelni kellene. A festékleverődés nélküli, egyedül a sárvédőívet érintő sérüléssel nem tudom, mitévő legyek (hallottam már erről a ráragasztom a tappancsokat, kihúzom, és pá - módszerről, nem tudom, hatásos lenne-e). Illetve főleg ezzel az összesen legalább három, de inkább négy elemet érintő vandál munkával. A fekete résznek helló, az ezüstöt nem tudom, lehet-e orvosolni fényezés nélkül.

Milyen összegre számítsak?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #154 Dátum: 2010.06.21 17:16:48 »
Ja, sajnos políroztam. Akartam waxolni is, de nem volt anyag hozzá, úgyhogy maradt a polír. Folyékony cuccot használtam. Ez mentő körülmény?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #155 Dátum: 2010.06.21 17:18:41 »
Sztem fotózd le, mert így leírásból nehéz árat mondani. :flowers: (Igazából képről se nagyon lehet, élőben kell általában látni a kocsit.) Gondolom gyári ezüst metálra szeretnéd.
         

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #156 Dátum: 2010.06.21 17:52:50 »
Sztem fotózd le, mert így leírásból nehéz árat mondani. :flowers: (Igazából képről se nagyon lehet, élőben kell általában látni a kocsit.) Gondolom gyári ezüst metálra szeretnéd.

Hát, gondolkoztam a narancssárga flip-flopon is, de nem megy a telefonom színéhez....  :D

Természetesen ezüstmetálra szeretném vissza. Ha kell egyáltalán. A másik oldalon a C-oszlopról gépi polír gyönyörűen eltüntetett nagy vihar után "rejtélyesen megjelent" karcokat (gondolom, a bitumenlapos tetődarab valakinek a kocsiján landolt és finoman az enyém mellett helyezte el anno). A lökhárítókat mindenképpen kell, az gondolom fixáras lesz így is, úgy is.

Fényképezni tényleg nem sok értelme van, mert ha rossz szögből fényképezek, akkor gyakorlatilag nem is látszanak a nyomok a szürkén. A feketén meg egyértelműen fehérlik az aládolgozás, alapozás.....

...pedig ha tudnám, ki volt ez a patkány, most lehetne egy megkímélt, vezetett szervízkönyves E11-e, mindössze kábé 1,1-ért....  :devil:
 :censored:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #157 Dátum: 2010.06.21 18:15:57 »
wolfman, tekintettel a sérült elemek számára, akár egy komplett fényezésen is elgondolkodhatnál. Tudok itt Pécsett céget, akik nekem most tavasszal a Coronát 250-ért fújták, kívül-belül (utastér, csomagtér, motortér, minden), jó minőségben - ennek alapján szvsz 200-ból megállhatna a történet. Vagy ha mégis maradsz az elemenkénti megoldásnál, akkor kb. 15 ezer/elem áron dolgoznak. És tényleg jól.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #158 Dátum: 2010.06.22 08:07:29 »
wolfman, tekintettel a sérült elemek számára, akár egy komplett fényezésen is elgondolkodhatnál. Tudok itt Pécsett céget, akik nekem most tavasszal a Coronát 250-ért fújták, kívül-belül (utastér, csomagtér, motortér, minden), jó minőségben - ennek alapján szvsz 200-ból megállhatna a történet. Vagy ha mégis maradsz az elemenkénti megoldásnál, akkor kb. 15 ezer/elem áron dolgoznak. És tényleg jól.

Hát... igazából mielőtt ráboríttatom a festékesvödröt, megnézetném, hogy lehet-e valamit kezdeni vele fényezés nélkül, illetve még az is lehet, hogy így hagyom az egészet (a lökhárítók kivételével), max nekieresztek egy gépi polírt, mert az, hogy még gyári a rétegvastagság legalább annyit ér, mint ha gyönyörűen újra lenne fényezve. Ez utóbbi esettel ugye az a gond, hogy ha netán valaha is meg akarnék szabadulni tőle, a kutya nem fogja nekem elhinni, hogy nem volt oldalba verve a kocsi....  :no:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #159 Dátum: 2010.06.22 08:09:15 »
Dehogynem. Fotókkal bizonyíthatod az előtte-fényezés közben-utána képekkel. Meg ahogy most kinéz. Akinek az nem elég, az húzza a ...-ra.
         

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #160 Dátum: 2010.06.22 08:20:01 »
de mán ha valaki látná, aszt mondana rá valami... legalább a lökhárítókra.... az úgyis egyértelmű...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #161 Dátum: 2010.06.22 08:43:01 »
Két lököst 30-ért újrafújnak, jó minőségben. Legalábbis itt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #162 Dátum: 2010.06.22 12:41:28 »
Aki nem ért hozzá,az nem mondja meg hogy volt-e fújva egy lökös...ugyanis azon nem tudsz réteget mérni!! De egyébként ha veszel gyári elemet a sérült helyett,azt is le lehet fényezni gyári értékekre!! Tudom,mivel nekünk anno az ikarusnak is kellett fújnunk lemezeket és 5 azaz öt mikron többletért visszadobták!! 35-40mikron lehetett max az alapozás!! :D
Az egészet ne fújasd le,mert az életben nem magyarázod ki hogy nem volt tetőn az autó!!

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #163 Dátum: 2010.06.22 12:45:31 »
:clap: :lol:
10 naponta? Kézzel?
Oszt' mi a vigyor tárgya? 5+5-ben dolgoztam, mindig tiszta gané lett az ótó és lemostam, nagynyomású mosóval, amikor pihenő hetem volt. Polírozás vagy waxolás nem volt ilyen sűrűn (sűrű waxolás alatt azt értem, amikor már nem pergett le a víz, vagy már mattult a fényezés; sűrűbben, mint néhány kollégám, akik kb fél, egy évente mossák az autót).
Szóval, mi a vigyor tárgya? Túl sűrűn vagy túl ritkán mostan, vagy mi? Nem értelek... :hmmmm:

Ihol a képek: http://picasaweb.google.com/107398957261277378996/CorollaFenyezesHibak?feat=directlink (nem szerkesztgettem, remélem, látszik a lényeg)

(Fikázást, "szabadulj meg tőle gyorsan!" reakciókat senkitől nem kérek, azt magamtól is tudom; ellenben szakértést elfogadok és megköszönök!)
Hát tényleg nem szép...ezt tényleg ahol vedlik lemezig visszacsissz,majd újra kell rakni az egészet!! De én tutti üvegszálas kitt-el húznám ki nagy részét,ugyanis az eléggé rugalmas ahhoz hogy kövesse a lemez mozgását!! Kár az autóért egyébként tényleg!! De erre cefet allergiás vagyok,mikor eladnak egy vevőnek egy majdnem tk-ra tört autót szinte sérülésmentesnek!! :censored:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #164 Dátum: 2010.06.22 12:49:51 »
Az egészet ne fújasd le,mert az életben nem magyarázod ki hogy nem volt tetőn az autó!!
Azért ha előtte csinál egy halom fényképet a kis és nagy hibákról, akkor hihető, hogy nem volt laposra törve, nem azért fényezték. Szerintem  :flowers: