Szerző Téma: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek  (Megtekintve 166899 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #135 Dátum: 2010.06.20 21:27:15 »
Ahogy kleingy is írja, hosszas mérlegelés után döntöttem az autó "rendbe rakása" mellett; nem akarom flip-floppal csináltatni, aranyoztatni, meg a f*szom; csupán annyit szeretnék, hogy ha most lefújja valaki, akkor 2 év múlva is autó kinézete legyen. Egy fényezőben már hatalmasat csalódtam, ahogy kasztnisban is, tehát igyekszem kicsit körüljárni a témát. Fáj, hogy így bebuktam ezt az autót, de mivel akárhogy számolok, nem tudom lecserélni normálisan, inkább ebbe ölöm a kincset.
Gondoltam, le teddyhengerezem radiátor zománccal, persze úgy, hogy jusson a szélvédőre is, akkor legalább nem kell fóliáztatni, de aztán felriadtam...
(sajnos, a motorgenerál sem fejeződött be, továbbra is kell még hangolni, de legalább már nem eszi az olajat  :D most a vizet, mert a korábban javított hűtőn megjelent egy újabb repedés; miért ne...; tehát igyekszem a lehetőségekhez képest igényesnek lenni a külsejét tekintve is, pár napja políroztam át az egészet, elég szép eredménnyel; próbálom tovább csinálgatni a belsejét is, lassan bekerül az E11 ülés, közben néhány elektromos problémát is kiküszöbölök, szóval van mire nézni)
Políroztattad??? Na ne csessz ki velem....fényezés előtt legalább 3 hónappal,de inkább 6 hónappal előtte nem tanácsos waxolni!!! :cry:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #136 Dátum: 2010.06.20 21:36:38 »
karesz, no para. Leiras alapjan itt keomofag kell ugyis. :)
         

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #137 Dátum: 2010.06.20 21:45:55 »
méééé' rákos?? kemo??  [rohog] azaz keomfag!!  :1eye: Olyanom nincs!! :D De kromofággal nem dolizok ha nem muszáj....azután is sz.r festeni....inkább lemezig csissz azt újraépít üvegszálas+sima kitt!! :cry:

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #138 Dátum: 2010.06.21 07:25:30 »
Políroztattad??? Na ne csessz ki velem....fényezés előtt legalább 3 hónappal,de inkább 6 hónappal előtte nem tanácsos waxolni!!! :cry:
Nem, csak én políroztam, de a tetejét nem, mert ahhoz már nem volt kedvem nyújtózkodni  [rohog]; akkor még nem esett le a fényezés, csak a repedések látszottak...
De ne ess kétségbe, ha azt mondod, nem pálya, semmi gáz! ;)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #139 Dátum: 2010.06.21 08:40:18 »
A frissen waxolt kocsi hallatán sztem minden fényező messze menekül. :flowers: De így nem gond. Most, hogy esik az eső néha, meglátod, milyen jól vezeti le a kasztni magáról a vizet. Nekem is kéne polírozni már, mert a tavalyinak rég lőttek.  :hmmmm:
         

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #140 Dátum: 2010.06.21 08:54:34 »
Régen rendszeresen mostam (max 10 naponta), políroztam ha kellett, waxoltam sűrűn, pont a vízlepergetés és egyéb hasznos dolgok miatt. Utolsó alkalommal amiatt, mert hiába mostam (bár csak kézi mosóban szoktam, de nem sajnálom a 100-okat), az autó oldalán, főleg az alsó 1/3-ban matt szürkés maradt, mintha poros lenne.
Azt meg pontosan értem, ha bármelyik fényező sikít, ha frissen waxolt autót kellene fényezni, azért is írtam, ha esetleg szkaresz fázik tőle, megértem, nem benne van a hiba (úgy beszélünk, mintha már elvállalta volna; aztán lehet, meglátja, fetreng a röhögéstől és elzavar :D)
Annak idején kölcsönbe volt nálam egy Colt, "gyönyörű" matt motorháztetővel, tulajdonképpen az egész autó matt fekete volt, de nem direkt :D szóval a srácnak azt mondta ótószerelő háver, hogy fényezni kell mert izé, meg hozé... aztán nekimentem Prevent fehér polírozó folyadékkal  :D és aki meglátta előtte/utána, elcsöppent...
Na, lassan megyek fényképezni...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #141 Dátum: 2010.06.21 08:55:27 »
 :clap: :lol:
10 naponta? Kézzel?
         

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #142 Dátum: 2010.06.21 10:17:23 »
Fehér camrym még a volt melóhelyemen doliztam,minden nap mosás,plusz 3m-es wax!! :D Cég számlája megbírta...és még másnak volt cigi szünet,nekem addig autómosási szünetem volt...Mivel volt főnökömtől vettem meg,így nem szólt érte,sőt örült hogy rendben van tartva az autó!! :D Egyébként a wax miatt a festék ugyanúgy  viselkedik a waxon mint a víz.....de ha nem waxoltad a tetejét akkor semmi gond...küldj képet...megmutatom spanomnak azt kitalálunk egy árat mivel az muszáj lesz hogy ketten csináljuk ha ok lesz Neked az ár!!!

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #143 Dátum: 2010.06.21 10:22:15 »
:clap: :lol:
10 naponta? Kézzel?
Oszt' mi a vigyor tárgya? 5+5-ben dolgoztam, mindig tiszta gané lett az ótó és lemostam, nagynyomású mosóval, amikor pihenő hetem volt. Polírozás vagy waxolás nem volt ilyen sűrűn (sűrű waxolás alatt azt értem, amikor már nem pergett le a víz, vagy már mattult a fényezés; sűrűbben, mint néhány kollégám, akik kb fél, egy évente mossák az autót).
Szóval, mi a vigyor tárgya? Túl sűrűn vagy túl ritkán mostan, vagy mi? Nem értelek... :hmmmm:

Ihol a képek: http://picasaweb.google.com/107398957261277378996/CorollaFenyezesHibak?feat=directlink (nem szerkesztgettem, remélem, látszik a lényeg)

(Fikázást, "szabadulj meg tőle gyorsan!" reakciókat senkitől nem kérek, azt magamtól is tudom; ellenben szakértést elfogadok és megköszönök!)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #144 Dátum: 2010.06.21 10:30:41 »
Jaa, összeolvastam, azt hittem, 10 naponta políroztad. :D Amúgy meg a tapsi az "elcsöppennek" szólt, tavaly mi is kb így voltunk mikor a piros (narancsnak kinéző) Dait políroztuk. Mintha nem is ugyanaz az autó lett volna.  :)

szerk: bocs, tényleg trágya meló van a kocsin, lesz rajta munka, de utána céépséges lesz! :D
« Utoljára szerkesztve: 2010.06.21 10:34:08 írta kleingy »
         

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #145 Dátum: 2010.06.21 11:02:50 »
Jaa, összeolvastam, azt hittem, 10 naponta políroztad. :D Amúgy meg a tapsi az "elcsöppennek" szólt, tavaly mi is kb így voltunk mikor a piros (narancsnak kinéző) Dait políroztuk. Mintha nem is ugyanaz az autó lett volna.  :)

szerk: bocs, tényleg trágya meló van a kocsin, lesz rajta munka, de utána céépséges lesz! :D
No azé'!  :-*  :flowers: (látom, ahogy 10 naponta polírozom, aztán már kilátszik a motor, egyszer csak kabrió lesz, végül elfogy a kasztni  [rohog])

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #146 Dátum: 2010.06.21 12:02:48 »
Ferikém mikó vagy otthon? kicsit simizhetnéd a zenyémet is..életébe nem látott ilyeneket.  :whistling:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #147 Dátum: 2010.06.21 12:04:00 »
Pedig nem egy tétel, otthon simán megcsinálhatnád akár az utcán is.... :surrender:
         

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #148 Dátum: 2010.06.21 12:20:01 »
Ferikém mikó vagy otthon? kicsit simizhetnéd a zenyémet is..életébe nem látott ilyeneket.  :whistling:
Ahogy az egyszeri bakter mondta: a f*szom nem kéne?   :D :flowers:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #149 Dátum: 2010.06.21 12:43:25 »
Én a Calibrát a múltkor másfél óra alatt (!) körbepolíroztam, kézzel. OK, nem lett tökéletes munka, de azért sokkal szebb lett mint előtte. Ennyi azért bárkinek beleférhet évente kétszer, senki ne mondja, hogy ennyi ideje sincs  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )