Szerző Téma: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek  (Megtekintve 167805 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #120 Dátum: 2010.02.26 07:54:26 »
Kicsit soknak tűnik....
egyenes felületen mérted a vastagságot?? mert az előfordul hogy az éleknél+az íveknél több legyen,ugyanis ott közelebb van a pisztoly amikor fényezik.....
Ha a sárvédő ill. ajtó, tető közepén is ennyi,akkor nekem egy kicsit gyanúsnak tűnik!!
Nem bentley ez az autó hogy annyi lakkot "pocsékoljanak" rá!!!  :surrender:

Gizitee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #121 Dátum: 2010.02.26 09:24:06 »
Kicsit soknak tűnik....
egyenes felületen mérted a vastagságot?? mert az előfordul hogy az éleknél+az íveknél több legyen,ugyanis ott közelebb van a pisztoly amikor fényezik.....
Ha a sárvédő ill. ajtó, tető közepén is ennyi,akkor nekem egy kicsit gyanúsnak tűnik!!
Nem bentley ez az autó hogy annyi lakkot "pocsékoljanak" rá!!!  :surrender:

Szia, nem az éleknél vagy íveknél mértük :( Ajtó közép..stb. ahogy írtad. Emiatt gyanakszom én is.   :hmmmm:   A kereskedés állítja, hogy nincs infó sérülésről, javításról. Mondjuk én csak el szeretném adni hamarosan az autót és ahogy a biztosító kárszakértőjét nem tudtam meggyőzni, valószínűleg a leendő vevőt sem hisz majd nekem, ha azt merem állítani, hogy az autó a jelenlegi törésén kívül mást nem szenvedett el.  :nonono:
Nincs nekem semmi anyagi kompenzációs igényem,  :flowers:  csupán egy igazolást szeretnék, hogy a jelenlegi sérüléssel nem érintett részeken mérhető festékvastagság nem az én saram. Pl: ilyen –olyan sérülés javításakor került az autóra, mondjuk mert szállítás során sérült, vagy kiállított autó volt stb Nem tudni.  A sérülést szállítás, forgalomba helyezés stb. előtt gyári technológiával javították, az autót joggal értékesítették új és sérülésmentesként. Valami ilyesmi.. semmi egyéb vagy komolyabb. :D  Csupán egy igazolás vagy tájékoztató.. bármi, ami engem igazol.
Most akkor megköszönöm a hozzászólásokat.. és ezúttal már egy disztingváltabb levelet írok a TMH-nek és  keresek valami contact-ot a Toyota Europe –nál és egyúttal oda is elküldöm ugyanazt a levelet angolul. Senkit nem akasztottak még fel egy ilyen levélért… úgyhogy sok szerencsét nekem, de ha sikerrel járok akkor úgyis elújságolom a fórumon   :yes: . Ha nem járok sikerrel, azt is közzé teszem.   GYES-en vagyok ráérek levelezgetni… kopogtatni, kilincselni… tapadni , nyomulni  :devil:  :D 

Flying machine mother if good. (Repülőgépanyahajó :) )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #122 Dátum: 2010.02.26 14:08:59 »
egy pár levelet tutti megér...mert én nem hinném el hogy egy 150 mikron feletti fényezés az gyári,akárhol is mérik!!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #123 Dátum: 2010.02.26 21:10:21 »
Gizitee

270-300 mikronos festékvastagság szinte biztosan arra utal, hogy az autó alighanem szállítási sérült, javított. Ezt, tudtommal, nem lett volna szabad előled elhallgatniuk átadáskor, mert ez értékcsökkentő tényező! Semmiképp nem minősül sérülésmentesnek az ilyen autó, akkor sem, ha gyári technológiával javították. Ez, amit a szabványról írtak, rizsa... Ez az érték az átlagos festékvastagság duplája!

Ne hagyd annyiban; és szerintem ne csak emailt küldj, próbálj telefonon találni egy illetékest a TMH-nál.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Gizitee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #124 Dátum: 2010.02.28 11:59:38 »
Gizitee

270-300 mikronos festékvastagság szinte biztosan arra utal, hogy az autó alighanem szállítási sérült, javított. Ezt, tudtommal, nem lett volna szabad előled elhallgatniuk átadáskor, mert ez értékcsökkentő tényező! Semmiképp nem minősül sérülésmentesnek az ilyen autó, akkor sem, ha gyári technológiával javították. Ez, amit a szabványról írtak, rizsa... Ez az érték az átlagos festékvastagság duplája!

Ne hagyd annyiban; és szerintem ne csak emailt küldj, próbálj telefonon találni egy illetékest a TMH-nál.

Fiúk, nagyon köszönöm a megerősítést, bátorítást! Amint van érdemleges esemény az ügyben, leírom.  :hug:
Flying machine mother if good. (Repülőgépanyahajó :) )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #125 Dátum: 2010.02.28 12:59:07 »
Ugyan nincs mit....de egyébként egy "sima" autókereskedőt,vagy egy fényezőt magaddal viszel toyotáékhoz,az is azt fogja mondani hogy javított az autó.... csak sajnos nem fogod tudni bebizonyítani hogy nem nálad sérült az autó....
Haveromék egy G Astrával jártak ugyanígy... én vettem észre hogy fújva volt az autó,mikor meg visszavitték fél év múlva,akkor az opel elintézte annyival hogy tutti hogy már ők törték össze az autót.....az lehet évekig pereskedni,de úgyse a vevő nyer.....
ez a magyar kereskedők gerinctelensége!! :censored:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4548
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #126 Dátum: 2010.02.28 17:25:13 »
Sziasztok!

Kb. mibe fáj egy 15"-os felnit újra fujatni úgy, hogy a felirat megmaradjon? Itt van kép.

Köszi,
Attila 31
  - Avensis
- Prius

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #127 Dátum: 2010.06.20 18:44:23 »
Lenne egy kérdésem (főleg szkaresz véleménye érdekelne; tudtommal Ő fényez, mintha azt olvastam volna, nem is ügyetlen :D )
Van nékem az E10 Corollám, ami csúnyán össze volt törve előző tulajnál, cserébe viszont annál csúnyábban lett megcsinálva... Eddig is volt a tetőn repedés, valószínűleg fejen forogtak vele; az elmúlt hetekben viszont felerősödtek a repedések, olyannyira, hogy ma lényegében a kezemben maradt egy jó tenyérnyi darab a festék, alapozó, gitt egyvelegből; hát, rétegvastagságot tolómérővel, de akár mérőszalaggal is lehetne mérni...
Tehát: az egész tető, A-B oszlop, valamint a hátsó "C" oszlop teljes regenerálása mivel járna, körül-belül? Idő, munkadíj, anyagköltség stb. Segítségként 205 Satin Black Metallic a szín, de ha van jó ötlet, ami esztétikailag rendben van és akár jelentős költségcsökkenést eredményez (kivéve kabriósítás :D), akkor ámen. Szélvédőt kivenni nem szeretném, bár A-oszlop miatt szükséges lehet.
Fényképet tudok (majd) felrakni, akár személyesen is szemrevételezhető, kérdésekre válaszolok.
Ajánlatokat ide várok, vagy pü-ben :)
(megjegyzés: az autó eladása nem pálya, mivel bármennyibe is jönne ki a további felújítás, annyi pénzből nem kapok, csak hasonló f*stalicskát)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12152
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #128 Dátum: 2010.06.20 19:54:28 »
Feri nem fog jól esni amit mondok de a legkevesebbet költsd rá. pont tegnap taliztam a coriklubbol egy sráccal, és neki is törött volt az E10ese
arról is mállik le a festék , pedig rengeteget dolgozott már vele..szomoru látvány körbenéztem...áá, kész
az hogy az enyém "csak" rohad az egy dolog. de nem hepehupás .én törött autóval nem nagyon foglalkoznék komolyabban
fogj vmi olcsó alapozot meg festéket és max fújjátok telibe és szia. semmi értelme méregdrága festékkel fényezni. sorry  :hug:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #129 Dátum: 2010.06.20 19:57:03 »
MFerenc igen sokat költött hosszas mérlegelések után a Corijára (motorgenerál), így úgy vélem, hogy igényes lesz az autója külsejére is (még ha nem is arannyal fújatja telibe a kocsit). Bár az is igaz, hogy leírás alapján kell majd vele dolgozni rendesen...  :ph34r:
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #130 Dátum: 2010.06.20 20:11:12 »
Nos, én is hasonló cipőben járom a Dai bal első ajtajával. Itt is repedezett a gitt és egy-két helyen már le is jött. Karesz az én megoldásom, én a kocsival hosszú távra tervezek. Árat, majd Ő ír, ha olvassa.  :devil:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #131 Dátum: 2010.06.20 20:21:15 »
Lenne egy kérdésem (főleg szkaresz véleménye érdekelne; tudtommal Ő fényez, mintha azt olvastam volna, nem is ügyetlen :D )
Van nékem az E10 Corollám, ami csúnyán össze volt törve előző tulajnál, cserébe viszont annál csúnyábban lett megcsinálva... Eddig is volt a tetőn repedés, valószínűleg fejen forogtak vele; az elmúlt hetekben viszont felerősödtek a repedések, olyannyira, hogy ma lényegében a kezemben maradt egy jó tenyérnyi darab a festék, alapozó, gitt egyvelegből; hát, rétegvastagságot tolómérővel, de akár mérőszalaggal is lehetne mérni...
Tehát: az egész tető, A-B oszlop, valamint a hátsó "C" oszlop teljes regenerálása mivel járna, körül-belül? Idő, munkadíj, anyagköltség stb. Segítségként 205 Satin Black Metallic a szín, de ha van jó ötlet, ami esztétikailag rendben van és akár jelentős költségcsökkenést eredményez (kivéve kabriósítás :D), akkor ámen. Szélvédőt kivenni nem szeretném, bár A-oszlop miatt szükséges lehet.
Fényképet tudok (majd) felrakni, akár személyesen is szemrevételezhető, kérdésekre válaszolok.
Ajánlatokat ide várok, vagy pü-ben :)
(megjegyzés: az autó eladása nem pálya, mivel bármennyibe is jönne ki a további felújítás, annyi pénzből nem kapok, csak hasonló f*stalicskát)
Szia Feri!!
Küldj képet légyszi azt mondom....kéne azért látnom!! Lehet kasznis munka is kell hozzá ha nem akarod hogy újra kihulljon pár hónap/év múlva megint!!
Sajna a kitt és a lemez hőtágulása különböző,így ahol nagyon vastag ott nem tudja követni a kitt a lemezt így kireped!!

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #132 Dátum: 2010.06.20 20:22:44 »
Ahogy kleingy is írja, hosszas mérlegelés után döntöttem az autó "rendbe rakása" mellett; nem akarom flip-floppal csináltatni, aranyoztatni, meg a f*szom; csupán annyit szeretnék, hogy ha most lefújja valaki, akkor 2 év múlva is autó kinézete legyen. Egy fényezőben már hatalmasat csalódtam, ahogy kasztnisban is, tehát igyekszem kicsit körüljárni a témát. Fáj, hogy így bebuktam ezt az autót, de mivel akárhogy számolok, nem tudom lecserélni normálisan, inkább ebbe ölöm a kincset.
Gondoltam, le teddyhengerezem radiátor zománccal, persze úgy, hogy jusson a szélvédőre is, akkor legalább nem kell fóliáztatni, de aztán felriadtam...
(sajnos, a motorgenerál sem fejeződött be, továbbra is kell még hangolni, de legalább már nem eszi az olajat  :D most a vizet, mert a korábban javított hűtőn megjelent egy újabb repedés; miért ne...; tehát igyekszem a lehetőségekhez képest igényesnek lenni a külsejét tekintve is, pár napja políroztam át az egészet, elég szép eredménnyel; próbálom tovább csinálgatni a belsejét is, lassan bekerül az E11 ülés, közben néhány elektromos problémát is kiküszöbölök, szóval van mire nézni)

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #133 Dátum: 2010.06.20 20:24:05 »
Természetesen készítek róla képeket holnap, próbálok részletese, jól átlátható képeket csinálni, aztán megszakérted. Köszi előre is!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12152
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #134 Dátum: 2010.06.20 21:23:12 »
örülok h mindenki hosszú távra tervez..akkor én is. :flowers:
amugy az E11 ülés nagyon baba az E10ben azt már tegnap tapasztaltam :yes:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002