Szerző Téma: LS (Celsior)  (Megtekintve 111073 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:LS (Celsior)
« Válasz #180 Dátum: 2013.08.02 12:38:38 »
Csak most nézem ezt a linkelt példányt, valóban nagyon frankó!  :wub:
Én teljesen a szerelmese lettem...  ::)
Vajon én le tudnám a környékünkön hozni a fogyasztását 8 liter körülire?
Ha az Avéval 6 alatt elvagyok, akkor ezzel a bálnával 8-8,5 körül is ellennék. Aaaaaaaaaasszony!!!!!  :helpsmilie:
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.02 12:40:31 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:LS (Celsior)
« Válasz #181 Dátum: 2013.08.02 13:45:03 »
Csak most nézem ezt a linkelt példányt, valóban nagyon frankó!  :wub:
Én teljesen a szerelmese lettem...  ::)
Vajon én le tudnám a környékünkön hozni a fogyasztását 8 liter körülire?
Ha az Avéval 6 alatt elvagyok, akkor ezzel a bálnával 8-8,5 körül is ellennék. Aaaaaaaaaasszony!!!!!  :helpsmilie:
Ne reménykedj  :lol:
(pont az asszony alatt enne 12-t  :D )

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:LS (Celsior)
« Válasz #182 Dátum: 2013.08.02 13:59:38 »
Ilyen autónál amúgy sem azt kell nézni!
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:LS (Celsior)
« Válasz #183 Dátum: 2013.08.02 14:48:25 »
Ilyen autónál amúgy sem azt kell nézni!
Jaja, pontlesz.arnám. Hétvégi autónak lenne, amit az asszony NEM vezethetne.  :cool2:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
LS (Celsior)
« Válasz #184 Dátum: 2013.08.02 23:11:32 »
Jaj már, Ti nagyokosok! Jobb=jobb oldal, 2=második sor...  :cool2:

Ja, vagy úgy!  :surrender:
Mondjuk én a jobb hátsó ülést "protokoll ülésnek" (vagy helynek) nevezem.  :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
LS (Celsior)
« Válasz #185 Dátum: 2013.08.02 23:14:52 »
őrületesen néz ki!!! bár nem igazán értem az ülésszellőztetést, az állítható combtámaszt meg a sportfutóművet. rettentően kéne  :wub:

Szerintem beixelt mindent, mert még a tólatóradar is ott virít az extrák között - ebben pedig egyetlen szenzorra utaló nyom sincsen, sem elől, sem pedig hátul.  :hmmmm:
Ülésszellőzés is csak az LS430-ban jelent meg először az LS-ekben.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:LS (Celsior)
« Válasz #186 Dátum: 2013.08.03 09:04:16 »
ja igen, úgy tűnik...megnézném az a ventillátort, amelyik átszívja a levegőt egy nem perforált bőrös ülésen  :devil:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
LS (Celsior)
« Válasz #187 Dátum: 2013.08.03 10:04:42 »
Meg ugyebár a technológia, a Toyota mindig is kivárt 1-1 extra beszerelésével, amíg meggyőződtek róla, hogy jól működik (kivétel persze az Avensis gyári Xenonja volt...  :lol: ), így az LS400-ashoz még napfényvédő roló sem létezett, kézi állítású sem... Erre és az ülésszellőzésre 2003-ig kellett várni, a GS esetében pedig mindkét extrára a 2005-ös új generáció bevezetéséig.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:LS (Celsior)
« Válasz #188 Dátum: 2013.09.23 13:49:43 »
Egy jó ismerősöm jóvoltából egy pár kilométer erejéig kipróbálhattam egy LS600h-t. Abszolút pozitív benyomások alakultak ki bennem erről a kocsiról, kiváló járgány (gondolom meg sem gondoltátok :D)!

-A kényelmi arzenálok tekintetében első ránézésre nem nyújtott sokkal többet, mint az előző második generációs IS-em, első ránézésre a belső dizájn sem volt sokkal jobb.
-Második ránézésre a belseje fényévekkel jobb, szebb, igényesebb mint az IS-é volt, az RX400h-val pedig nem is lehet egy lapon emlegetni (a 400h belseje inkább egy jól sikerült Corolla). Mindent bőr borít, és a jobbik fajtából. (Az IS is remek volt, de az LS-ben volt egy tágasság érzés is a minőség mellett.)
-Az autóban cca. 150e km volt és ablaklehúzás mellett, de dohányoztak benne az utolsó cca. 50-60e km alatt. Amikor beültem, ennek ellenére nem éreztem semmilyen dohányszagot, olyan volt az autó mintha új lenne, a vezetőülést leszámítva, ahol már látszott a használat nyoma valamelyest.
-A vezetőülés kategóriákkal jobb, mint bármelyik autóé amit eddig vezettem (soha nem vezettem még ilyen kategóriát, tehát 7-es BMW-vel nem tudom összehasonlítani). Az IS ülésénél sokkal kényelmesebb, de az RX-énél is. Ha pontokat kéne adni: IS - 5 pont, RX - 8 pont, LS: 9 pont. Komolyan mondom olyan érzés volt, mintha a nappaliban egy kényelmes fotelben ülnék.
-A rádió, cd hangzása brutális, eszméletlen szépen szólt a zene. A három autó közül itt az RX kapja a legkevesebb pontot, ami szerintem az IS-nél is jól hallhatóan rosszabbul szól sajnos :(, az LS pedig nyilván a legtöbbet. (Mindhárom Mark Levinson kategória).
-Az autót lepadlóztam párszor, de érzetre nem lódult meg jobban mint az RX. (Az IS ebben a tekintetben viszont "nagyon" lemarad mindkettőtől.)
-A sebességérzetről nem tudok írni, mert nem tudtam tartósan 130-140 körül menni vele, pedig arra kíváncsi lettem volna. Viszont kipróbáltam végre az adaptív tempomatot (ilyen autót még soha nem vezettem) és az bizony egy nagyon jó extra. Az M5 bevezetőn befelé próbálgatva nagyon jól működött és egy hosszú úton ez óriási segítség lehet.

Az egyetlen negatívum a csomagtér volt. Nem gondoltam volna, hogy az LS csomagtere kb. 300 literes, mert az RX-ből indultam ki, ahol az akkuk jó helyre kerültek és megmaradt a nagy csomagtér. A csomagtartót kinyitva egy pici luk marad, nem tudom belefér-e egy nagyobb reptéri bőrönd...

Persze rendben van, hogy ez már "bankkártyás autó", de úgy érzem hogy egy IS méretű csomagtartót valahogy ki kellene hozniuk belőle. A tulajnak persze van egy RX-e is így jelezte hogy síelésnél nincs baj, mert akkor a másik kocsival mennek.

Nagyon-nagyon jó kocsi, ilyet kívánok minden kedves fórumtársnak! :)

ui: Ennél a kategóriánál ugyan nem nagyon számít, de a fogyasztásról: 13,2-t vagy 13,5-öt mutatott a BC.

ui2: Ami még eszembe jutott, és igazából kérdezni akartam, hogy olyan volt az autó, mintha nem az RX-ben megszokott CVT váltója lett volna. Fordulatszámmérő is volt benne (RX-ben nincs), és gázadásra mintha nőtt volna a fordulatszám, lehet hogy csak imitálta a hagyományos automatákat?
« Utoljára szerkesztve: 2013.09.23 14:04:50 írta richkan »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
LS (Celsior)
« Válasz #189 Dátum: 2013.09.23 16:09:44 »
Valóban a csomagtér mérete az, amibe bele lehet kötni. És nem csak "öltönyösök" vesznek Hibridet, szóval igenis férjen el egy 4 tagú család cókmokja egy hétvégi kiránduláshoz.  ;) Persze más tészta, ha van mellé második autó...  :innocent: ;)

Az első GS Hybrid esetében létezett egy 7 tagú (vagy talán 9?  :hmmmm: ) bőrönd-készlet, ami tökéletesen és teljesen kitöltötte a picike csomagteret, persze borsos felár ellenében. De 5 mázsa burkolólapot ettől még nem fog tudni hazacipelni.  :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2013.09.23 16:11:21 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:LS (Celsior)
« Válasz #190 Dátum: 2013.09.23 16:35:50 »
Valóban a csomagtér mérete az, amibe bele lehet kötni. És nem csak "öltönyösök" vesznek Hibridet, szóval igenis férjen el egy 4 tagú család cókmokja egy hétvégi kiránduláshoz.  ;) Persze más tészta, ha van mellé második autó...  :innocent: ;)

Igen, és simán lehet a második autó mondjuk egy CT az asszonynak mert mondjuk ő nem szereti a nagy autót a városban. Ilyen esetben pedig már gond lehet egy sima hosszú hétvégés kirándulásnál is.

Megnéztem délután az új LS-t és látom hogy ott a csomagtér már 400 liter (vagy talán kicsivel felette), ami már jobb, de picit még mindig határeset.


Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
LS (Celsior)
« Válasz #191 Dátum: 2013.09.23 23:19:39 »
Nem is értem miért nem csinált a Lexus még egy Toyota Iq méretű variánst, konditerembe és plázába menni ideális lenne...  :D

LS-t pedig még nem láttam tetőboxxal sem, legalábbis itthon.  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:LS (Celsior)
« Válasz #192 Dátum: 2013.09.24 07:34:58 »
sosem értettem, mit kell annyit rugózni azon, hogy mekkora a csomagtartó. aki megvesz egy ilyen kocsit, az SOHA nem fog úgy cuccolni, mint a c*gányok. vagy mint én  :devil:
ebből is látszik, hogy nem vagyok még érett egy ilyen kocsira...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:LS (Celsior)
« Válasz #193 Dátum: 2013.09.24 13:43:53 »
Nem is értem miért nem csinált a Lexus még egy Toyota Iq méretű variánst, konditerembe és plázába menni ideális lenne...  :D

LS-t pedig még nem láttam tetőboxxal sem, legalábbis itthon.  :innocent:
Én már láttam ;)
Gabe 254.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:LS (Celsior)
« Válasz #194 Dátum: 2013.09.24 13:46:18 »
sosem értettem, mit kell annyit rugózni azon, hogy mekkora a csomagtartó. aki megvesz egy ilyen kocsit, az SOHA nem fog úgy cuccolni, mint a c*gányok. vagy mint én  :devil:
ebből is látszik, hogy nem vagyok még érett egy ilyen kocsira...
Ha 300 literes a csomagtartója, akkor ez azt jelenti, hogy kb akkora, mint a Corié. Abba viszont mikor 4en elindulunk nyaralni, alig fér be a cuccunk. Nem pakolunk sokat, nyári utazásokról lévén szó, nincsenek kabátok, vastag ruhák, stb. Mégis. Azért ha ilyen autóm lenne, zavarna, hoyg nem férnek be a cuccaim. Épp ezért a minap egy ls460ast vettem inkább :) (természetesen viccelek, az S Merci jobban tetszik :devil:)
Gabe 254.