Szerző Téma: GS (Aristo)  (Megtekintve 200365 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Makaveli

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 627
    • http://www.youtube.com/watch?v=P07dJEbG8zM&feature=related
Re:GS (Aristo)
« Válasz #510 Dátum: 2012.05.08 12:34:56 »
Én is el fogom mondani, ha eladom az enyémet, hogy a hátulja mindkét oldalon fújva volt. Na és? Komoly törése nem volt, pár lemez újrafényezés, meg kit érdekel?! Mert a KOMOLY vevőt NEM! Úgyhogy ilyen alapon nem csak Te, hanem Én is hülye vagyok...  ;)

Most bunkóság lesz amit mondok, de egy két vevő kikényszeríti, hogy átvágják szinte könyörög érte.

Azért virágzik a km tekerés is.

Egy ismerőst ketten is elkísértünk kocsit venni.

Mutattunk neki tiptop autókat japán-t főleg, de ő ragaszkodott az Opel-hez.

Kiszemelt egy Zafira-t jó drágán meg is vette pedig mondtam, hogy tuti tekert órás.

Szerelőhöz elvitte megbontották mehetett is a moci felújítás mert zabálta az olajat.

Ott állsz mellette fogod a kezét, de hülyékkel nem lehet mit kezdeni :ph34r:
Ex IS300 tulaj :)

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:GS (Aristo)
« Válasz #511 Dátum: 2012.05.08 13:26:34 »
Igen. Pont a totalcar-on volt egy erről szóló cikk, nepperes szemszögből. Sajnos, igazat kell adnom neki. Sajnos, én is azt tapasztalom, hogy az emberek túl lihegik a dolgokat. Csak a km óra állást nézik, azt például nem, hogy milyen az autó állapota, illetve mennyire ellenőrízhető a történelme.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:GS (Aristo)
« Válasz #512 Dátum: 2012.05.08 13:30:49 »
De ezekkel felesleges is elmenni, hiszen, úgysem hallgat Rád. Neki fontosabb a szín, meg a forma egy használt autónál, elvakítja saját magát, álomvilág óceánjában lebeg, aztán meg, csodálkozik, hogy mellényúlt. Még jó, hogy nem Téged okol a Zafira hibája miatt...  :lol:

Mindazonáltal nekem is tetszik a Zafira (nem a legújabb, hanem a HAstra alapú), de a külföldről behozott autók, amik a hahun 70-80.000km-rel csillognak, valójában a 200.000-ren is túl vannak már... Ettől még lehet jó állapotú, csak nagyon meg kell nézni, mit vesz az ember.

A másik kedvencem, amikor 10+ éves autót keres valaki gyári fényezéssel, 60-70.000km-rel, 1. tulajtól, végig vezetett szervizkönyvvel. Szerinted ezek a kritériumok a hahun mennyi találatot adnak ki?  :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Makaveli

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 627
    • http://www.youtube.com/watch?v=P07dJEbG8zM&feature=related
Re:GS (Aristo)
« Válasz #513 Dátum: 2012.05.08 13:37:47 »
De ezekkel felesleges is elmenni, hiszen, úgysem hallgat Rád. Neki fontosabb a szín, meg a forma egy használt autónál, elvakítja saját magát, álomvilág óceánjában lebeg, aztán meg, csodálkozik, hogy mellényúlt. Még jó, hogy nem Téged okol a Zafira hibája miatt...  :lol:

Mindazonáltal nekem is tetszik a Zafira (nem a legújabb, hanem a HAstra alapú), de a külföldről behozott autók, amik a hahun 70-80.000km-rel csillognak, valójában a 200.000-ren is túl vannak már... Ettől még lehet jó állapotú, csak nagyon meg kell nézni, mit vesz az ember.

A másik kedvencem, amikor 10+ éves autót keres valaki gyári fényezéssel, 60-70.000km-rel, 1. tulajtól, végig vezetett szervizkönyvvel. Szerinted ezek a kritériumok a hahun mennyi találatot adnak ki?  :D


Szerencsére ilyen félreértés nem volt, mert én akkor ott elmondtam, hogy hülyeséget csinál, és akkor mi minek jöttünk vele.

Egyébként magyar volt az autó beszámolták.

Szóval ilyen gond nem volt csak azóta midig röhögök a dolgon, ha meglátom a kocsit.

Az utolsó mondatodra épül a kereskedések 70, 80% országszerte.

De így mindig van egy király aki megcsinálja az év üzletét :lol:
Ex IS300 tulaj :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:GS (Aristo)
« Válasz #514 Dátum: 2012.05.08 13:38:47 »
Boti, nem tudom, mennyire nézted meg pl. az én kis Rollámat. Nem hibátlan már, sosem mondtam rá, de az ország bármelyik E11-e mellé nyugodt szívvel oda merném állítani. Igaz, vigyázok is rá, de hallva-látva a hirdetésekben a hasonló felhozatalt, én biztos, hogy a típuskategória felső részébe lőném be az enyémet, nem azért, mert az enyém, hanem a puszta állapota miatt.
Bár, még jó pár évig ez az autó marad, ha rajtam múlik (és valaki nem töri rommá), én is igyekszem megőrizni ezt az állapotot, nem csak küllemre, hanem műszaki tartalomra nézve is.
Sőt, én olyan naív és elvakult hülye is vagyok, hogy eladni is olyannak szeretném majd, aki nem lelakni fogja, hanem vigyáz rá. Egy jó állapotú használt autó szerintem nem érdemli meg, hogy lelakják. Amit már az eleje óta ütöttek-vertek, annak mindegy, de a megkímélteket, pláne, ha hozzám kerül egy ilyen, akkor érdemes megóvni. Ráadásul a Toyota/Lexus ezt a törődést tudva levő, meghálálja.  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:GS (Aristo)
« Válasz #515 Dátum: 2012.05.08 15:37:35 »
Én is el fogom mondani, ha eladom az enyémet, hogy a hátulja mindkét oldalon fújva volt. Na és? Komoly törése nem volt, pár lemez újrafényezés, meg kit érdekel?! Mert a KOMOLY vevőt NEM!

Annyit ehhez, hogy a mai világban mindenki bizalmatlan és azt tételezi fel, hogy a fújás esetleg azt is jelentheti, az autód hátulról rommá volt törve. Innentől kezdve az ember elkezd azon gondolkodni, hogy vajon tényleg csak parkolási sérülés vagy nagyot kapott az a kocsi?

Máris ott bújkál benne a kisördög és nem veszi meg a bizonytalan autót. Ilyen okokból egyébként egy kollégámnak is javasoltam, hogy csináljon fotót, ha egy elemet kis sérülés miatt újrafényeztet, hogy majd megmutathassa az esetleges vevőnek, ha eladja a kocsiját a jövőben...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:GS (Aristo)
« Válasz #516 Dátum: 2012.05.08 16:01:15 »
 :yes: Abszolút így van! Én is csináltam fotókat a hátsó lökhárító leszedése előtt, és közben is, amikor le volt már szedve, látszik, hogy alatta is sérülésmentes a kasztni. Mással nem tudom bizonyítani az igazamat, de, akinek ez nem elég (nekem az lenne fordított esetben), az ne vegye meg az autómat.


Annyit ehhez, hogy a mai világban mindenki bizalmatlan és azt tételezi fel, hogy a fújás esetleg azt is jelentheti, az autód hátulról rommá volt törve. Innentől kezdve az ember elkezd azon gondolkodni, hogy vajon tényleg csak parkolási sérülés vagy nagyot kapott az a kocsi?

Máris ott bújkál benne a kisördög és nem veszi meg a bizonytalan autót. Ilyen okokból egyébként egy kollégámnak is javasoltam, hogy csináljon fotót, ha egy elemet kis sérülés miatt újrafényeztet, hogy majd megmutathassa az esetleges vevőnek, ha eladja a kocsiját a jövőben...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:GS (Aristo)
« Válasz #517 Dátum: 2012.05.08 16:47:08 »
:yes: Abszolút így van! Én is csináltam fotókat a hátsó lökhárító leszedése előtt, és közben is, amikor le volt már szedve, látszik, hogy alatta is sérülésmentes a kasztni. Mással nem tudom bizonyítani az igazamat, de, akinek ez nem elég (nekem az lenne fordított esetben), az ne vegye meg az autómat.

Jól tetted :) Egyébként én biztosan megvenném az autódat, de tudom, hogy a nagy többség álmokat vesz... amikből sokszor rémálom válik a tranzakció után...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:GS (Aristo)
« Válasz #518 Dátum: 2012.05.08 16:48:44 »
Annyit ehhez, hogy a mai világban mindenki bizalmatlan és azt tételezi fel, hogy a fújás esetleg azt is jelentheti, az autód hátulról rommá volt törve. Innentől kezdve az ember elkezd azon gondolkodni, hogy vajon tényleg csak parkolási sérülés vagy nagyot kapott az a kocsi?
Normális esetben ilyenkor javítás előtt körbefényképezi az ember és máris nincs gond az eladáskor. Én mindig ezt tettem.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: GS (Aristo)
« Válasz #519 Dátum: 2012.05.08 19:10:25 »
Elölről meg olyan, mint a Renault-nak az új nagyautója, az a Samsung alapú...Nem baj, jöjjön, csak a "régi" meg értékelődjön csak le :yes:
Lattitude-ra gondolsz?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:GS (Aristo)
« Válasz #520 Dátum: 2012.05.11 18:10:51 »
Jó ez az új GS. De még mennyire...

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:GS (Aristo)
« Válasz #521 Dátum: 2012.05.12 08:39:38 »
Jövő pénteken-e?  ::)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:GS (Aristo)
« Válasz #522 Dátum: 2012.05.12 09:12:24 »
Lehet, hogy itt lesz az autó. Ha nem, akkor elvileg megoldható.


kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:GS (Aristo)
« Válasz #523 Dátum: 2012.05.16 13:04:05 »
Tényleg egész jó..  :whistling:



[a csatolmányt egy admin törölte]

Makaveli

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 627
    • http://www.youtube.com/watch?v=P07dJEbG8zM&feature=related
Re:GS (Aristo)
« Válasz #524 Dátum: 2012.05.16 15:18:18 »
Tényleg egész jó..  :whistling:

Élni tudni kell :D
Ex IS300 tulaj :)