Szerző Téma: IS (Altezza)  (Megtekintve 721848 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

CsGéza

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:IS (Altezza)
« Válasz #4905 Dátum: 2016.03.27 16:03:25 »
Én is azt az olajat használom, viszont nem szoktam megvárni a 15ezres intervallumot... így a lámpa sem szokott felvillanni, hogy jelezze . ;)

Köszönöm a megerősítést. :)
Ezt rendelem, két olajkereső is ezt hozta az autóhoz. Hyper S-t kevés helyen találtam.

CsGéza

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:IS (Altezza)
« Válasz #4906 Dátum: 2016.03.27 16:06:01 »
A kormány melletti menüben ez kikapcsolható, ha rendelkezik ilyen funkcióval.

Egyébként ezeket a beállításokat csak márkakereskedés tudja programozni? Másképp nem megy??
Távirányítóval nem tudom lehúzni az ablakokat, nem sípol ki- be- záráskor, ezek ugye beállíttathatóak?

Az említett menüben nekem lennie kellene AFS és a nyomásellenörző rendszer állítási lehetőségeinek. Mitől nincsenek ezek meg? Az autó felszereltségében benne kellene lenniük.

Létezik egy Carista nevezetű app amivel lehetséges az LPS beállítások módosítása. Egy OBD2 adapter kell hozzá (ami van is), csak éppen a IS-ek csak 2014-től támogatottak.  :(
« Utoljára szerkesztve: 2016.03.27 16:07:46 írta CsGéza »

Renesanz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:IS (Altezza)
« Válasz #4907 Dátum: 2016.03.29 23:54:34 »
Sziasztok!

Autó vásárlása előtt állok és szeretném a  segítségeteket kérni.  :) Ez lenne az első komolyabb autóm a mostani Toyota Yaris 1.3 VVTi helyett ami mindig elvitt Aból Bbe és sohasem hagyott cserben. Ennél azért már egy kicsit többre vágyom így közel a 30hoz, valamint hamarosan bővül a család stb. Elsősorban a német illetve japán gyártók közepes méretű autóiban gondolkozom amiben már kényelmesebben elfér egy család azonban az IS széria már a megjelenésekor rabul ejtette a szívemet. Mostanra sikerült eljutnom odáig hogy talán megengedhetek egyet magamnak. Egy IS220D modell vásárlásán gondolkozom 2006-09 évjáratból nagyjából 10 000 Euros vételár környékén. Szabadidőmben már egy ideje olvasgatom a külföldi és magyar oldalakon megjelent teszteket (hozzáteszem nincs valami sok) illetve fórumokat, vélemények és típushibák után kutatva. A formát és kényelmet tekintve nyerő választásnak tűnik azonban motorikusan hideget meleget hallani róla... Teljesítmény szempontjából nem vagyok egy száguldozós típus az a 177Le ill. 400Nm több mint elég lenne számomra azonban azt elvárom egy Lexustól (Toyotatól), hogy megbízható legyen...  Azoktól a tulajdonosoktól kérdezném akik szintén ilyen modell mellett tették le a voksukat, mennyire elégedettek az autóval illetve megvennék-e újra ha úgy adódna? Bármilyen egyéb más információt szívesen fogadok az autóról mint pl. szervizköltségek, mire érdemes kiemeltem figyelni a típus vásárlásnál stb.

Köszönettel,
Attila

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:IS (Altezza)
« Válasz #4908 Dátum: 2016.03.30 07:54:19 »
Szerintem válasz benzinest !
Nincs előnye a dizelnek semmi, ha odafigyelsz a fogyasztásra egy literrel eszik kevesebbet a benzinesnél, viszont amit ott megsporolsz vissza fogod fizetni a szerviz alkalmával.  ;)
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Renesanz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:IS (Altezza)
« Válasz #4909 Dátum: 2016.03.30 12:33:43 »
Szerintem válasz benzinest !
Nincs előnye a dizelnek semmi, ha odafigyelsz a fogyasztásra egy literrel eszik kevesebbet a benzinesnél, viszont amit ott megsporolsz vissza fogod fizetni a szerviz alkalmával.  ;)

Köszönöm a gyors választ :) Az adó mértéke miatt tartózkodnék a benzinestől továbbbá ahogy nézelődtem egy jó állapotú benzines lényegesen drágább egy dízelnél. Abban igazad van hogy amit megspórolnék az üzemanyag árán azt kb. ott is hagynám a szevízben a dízel komplexebb felépítése miatt. Egyébként az autó főként ingázásra lenne használva kevés városi használattal, tehát az nem áll fent hogy nem lenne kiégetve a motor.

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:IS (Altezza)
« Válasz #4910 Dátum: 2016.03.31 19:28:52 »
Sziasztok!

Autó vásárlása előtt állok és szeretném a  segítségeteket kérni.  :) Ez lenne az első komolyabb autóm a mostani Toyota Yaris 1.3 VVTi helyett ami mindig elvitt Aból Bbe és sohasem hagyott cserben. Ennél azért már egy kicsit többre vágyom így közel a 30hoz, valamint hamarosan bővül a család stb. Elsősorban a német illetve japán gyártók közepes méretű autóiban gondolkozom amiben már kényelmesebben elfér egy család azonban az IS széria már a megjelenésekor rabul ejtette a szívemet. Mostanra sikerült eljutnom odáig hogy talán megengedhetek egyet magamnak. Egy IS220D modell vásárlásán gondolkozom 2006-09 évjáratból nagyjából 10 000 Euros vételár környékén. Szabadidőmben már egy ideje olvasgatom a külföldi és magyar oldalakon megjelent teszteket (hozzáteszem nincs valami sok) illetve fórumokat, vélemények és típushibák után kutatva. A formát és kényelmet tekintve nyerő választásnak tűnik azonban motorikusan hideget meleget hallani róla... Teljesítmény szempontjából nem vagyok egy száguldozós típus az a 177Le ill. 400Nm több mint elég lenne számomra azonban azt elvárom egy Lexustól (Toyotatól), hogy megbízható legyen...  Azoktól a tulajdonosoktól kérdezném akik szintén ilyen modell mellett tették le a voksukat, mennyire elégedettek az autóval illetve megvennék-e újra ha úgy adódna? Bármilyen egyéb más információt szívesen fogadok az autóról mint pl. szervizköltségek, mire érdemes kiemeltem figyelni a típus vásárlásnál stb.

Köszönettel,
Attila

Nekem volt ilyen autómIS, szerettem, baj ami volt vele az garancia időbe. Ettől független, életem első és utolsó dízelautója volt. Azóta Hybrid, de sima bengás IS megtenné.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:IS (Altezza)
« Válasz #4911 Dátum: 2016.03.31 20:54:42 »
Köszönöm a gyors választ :) Az adó mértéke miatt tartózkodnék a benzinestől továbbbá ahogy nézelődtem egy jó állapotú benzines lényegesen drágább egy dízelnél. Abban igazad van hogy amit megspórolnék az üzemanyag árán azt kb. ott is hagynám a szevízben a dízel komplexebb felépítése miatt. Egyébként az autó főként ingázásra lenne használva kevés városi használattal, tehát az nem áll fent hogy nem lenne kiégetve a motor.

milyen adó?  :eek:

a 220d motorja elég hírhedt. még csak nem is fogyasztanak keveset. nem véletlen, hogy olcsók. nomeg a benzinesek hathengeresek...

ha van vagy lesz kisbaba, akkor egyébként szerintem az IS felejtős. rettentően szűk hátul, vért fogtok izzadni a gyereküléssel...

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:IS (Altezza)
« Válasz #4912 Dátum: 2016.03.31 21:43:34 »
milyen adó?  :eek:


Teljesítményadó kb 45 ezer ft / év, biztosítás 22 ezer ft / év B7 ben nekem.  Nem egy vészes dolog.
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Yodabacsi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re:IS (Altezza)
« Válasz #4913 Dátum: 2016.04.01 09:39:44 »
Teljesítményadó kb 45 ezer ft / év, biztosítás 22 ezer ft / év B7 ben nekem.  Nem egy vészes dolog.

Ha Cascot szeretnél, én ajánlom akkor Aegonnál évi kb 160-ért lehet kötni. Azt foglalsz bele amit szeretnél. :)

CsGéza

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:IS (Altezza)
« Válasz #4914 Dátum: 2016.04.04 11:06:57 »
Köszönöm a megerősítést. :)
Ezt rendelem, két olajkereső is ezt hozta az autóhoz. Hyper S-t kevés helyen találtam.

Meg is történt az olajcsere. Minden ok volt.
Viszont az általam rendelt üzemanyagszűrő nem bele való:
https://alkatreszek.hu/h232wk_ko
Megnézve a szűrőházat, ennek kellene lennie:
https://alkatreszek.hu/ash_30_02_200_be

Kérnék ebben is megerősítést. :)
Ez a szűrőházfedél lecsavarható esetleg vagy le kell venni a 3 csavarral kompletten és úgy szétszedni? Sajna nem találtam videót róla a Youtube-on.
Köszi!

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:IS (Altezza)
« Válasz #4915 Dátum: 2016.04.04 20:01:11 »
Az alsó az, letekerhető, de fentről rögzíti egy csavar ami célszerszámmal lazítható!

Végülis akkor C3 vagy C2 került bele?

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:IS (Altezza)
« Válasz #4916 Dátum: 2016.04.04 20:39:06 »
Nekem volt ilyen autómIS, szerettem, baj ami volt vele az garancia időbe. Ettől független, életem első és utolsó dízelautója volt. Azóta Hybrid, de sima bengás IS megtenné.
Hallgass Egükémre!
Sajnos a dízelt a Toyotanak sem sikerült problémamentesre tervezni, pedig naluk magasan van a lec, ha minosegrol es tartossagrol van szo.
Bár ha eleget autozol, siman behozhatod az extra javitasi koltseg (kockazatat) :)

CsGéza

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:IS (Altezza)
« Válasz #4917 Dátum: 2016.04.04 22:26:17 »
Az alsó az, letekerhető, de fentről rögzíti egy csavar ami célszerszámmal lazítható!

Végülis akkor C3 vagy C2 került bele?

C3 lett.
Célszerszámmal?  :?:
Három ~10-13-as csavart láttam, hogy rögzíti az egész szűrőházat.
Levéve már szétszedhető? Nem tudsz róla képeket vagy videót esetleg?

Yodabacsi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re:IS (Altezza)
« Válasz #4918 Dátum: 2016.04.05 09:25:52 »
Sziasztok!

Autó vásárlása előtt állok és szeretném a  segítségeteket kérni.  :) Ez lenne az első komolyabb autóm a mostani Toyota Yaris 1.3 VVTi helyett ami mindig elvitt Aból Bbe és sohasem hagyott cserben. Ennél azért már egy kicsit többre vágyom így közel a 30hoz, valamint hamarosan bővül a család stb. Elsősorban a német illetve japán gyártók közepes méretű autóiban gondolkozom amiben már kényelmesebben elfér egy család azonban az IS széria már a megjelenésekor rabul ejtette a szívemet. Mostanra sikerült eljutnom odáig hogy talán megengedhetek egyet magamnak. Egy IS220D modell vásárlásán gondolkozom 2006-09 évjáratból nagyjából 10 000 Euros vételár környékén. Szabadidőmben már egy ideje olvasgatom a külföldi és magyar oldalakon megjelent teszteket (hozzáteszem nincs valami sok) illetve fórumokat, vélemények és típushibák után kutatva. A formát és kényelmet tekintve nyerő választásnak tűnik azonban motorikusan hideget meleget hallani róla... Teljesítmény szempontjából nem vagyok egy száguldozós típus az a 177Le ill. 400Nm több mint elég lenne számomra azonban azt elvárom egy Lexustól (Toyotatól), hogy megbízható legyen...  Azoktól a tulajdonosoktól kérdezném akik szintén ilyen modell mellett tették le a voksukat, mennyire elégedettek az autóval illetve megvennék-e újra ha úgy adódna? Bármilyen egyéb más információt szívesen fogadok az autóról mint pl. szervizköltségek, mire érdemes kiemeltem figyelni a típus vásárlásnál stb.

Köszönettel,
Attila

Szia!

Én újonc vagyok ebben az illusztris társaságban.
200e km vettem az IS220d-met és meg vagyok vele elégedve. Az tény, hogy az előttem lévő gazdája nagyon vigyázott rá, mindig márkaszervizbe vitte, és nem spórolt ha arról volt szó.
Eddig január óta csak az új papucsokra költöttem, :) mert nyári gumi ugyan volt, csak épp nem a legjobb állapotban.
A hátsó 245/45R17 gumi nem olcsó :)

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:IS (Altezza)
« Válasz #4919 Dátum: 2016.04.05 20:29:16 »
C3 lett.
Célszerszámmal?  :?:
Három ~10-13-as csavart láttam, hogy rögzíti az egész szűrőházat.
Levéve már szétszedhető? Nem tudsz róla képeket vagy videót esetleg?

Már csak az emlékeimben él.....
Legközelebb azért, ha egy mód van rá C2 tegyél bele  ;)