Szerző Téma: IS (Altezza)  (Megtekintve 730905 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: IS (Altezza)
« Válasz #1290 Dátum: 2009.11.19 21:00:13 »
17-ért ötajtós dízel Landcruiser VX Executive-ot vennék

Szívemből szóltál, viszont városi futkosó nem kell hozzá, az oda is tökéletes.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: IS (Altezza)
« Válasz #1291 Dátum: 2009.11.19 21:02:24 »
Agyamra menne, ha egy ekkora tankkal kellene a városban közlekednem, parkolnom, manővereznem... Nem, köszi  :szemez: ... Mióta Szutyika megvan, megtanultam, hogy mekkora áldás a városban egy kisautó  :wub:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: IS (Altezza)
« Válasz #1292 Dátum: 2009.11.19 21:07:53 »
Agyamra menne, ha egy ekkora tankkal kellene a városban közlekednem, parkolnom, manővereznem... Nem, köszi  :szemez: ... Mióta Szutyika megvan, megtanultam, hogy mekkora áldás a városban egy kisautó  :wub:

Eszembe nem jutna kisautóval menni a városba, főleg mióta a Hiluxal járkálok - persze vidéki város más egy kicsit, de pesten valahogy ezt többnyire észreveszik, a kisebbeket, meg szinte sose.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: IS (Altezza)
« Válasz #1293 Dátum: 2009.11.19 22:14:12 »
Válasz a "Vezetési stílus" topikban, jobb híján... Mielőtt vmelyik kolléga beszól offolásért  :tt2:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: IS (Altezza)
« Válasz #1294 Dátum: 2009.11.19 23:32:14 »
Elolvastam, és az a nagy baj, hogy ez az idióta médiabohóc írta....roppant unalmas, és erőltetett írás, a szokásos közhelyekkel. S

Erdekes velemeny az egyik oldalrol. Masfelol mi van ha valoban igaza van? Csak azert ir hulyesegeket, mert megelozi a hire, ha nem O irta volna, akkor talan elhinnenk a cikket? 17 millio valoban oriasi osszeg egy ilyen formaert, hat meg ha az osszeszerelesi hiba is van benne, es igen azok a csipogok valoban ocsmanyul vannak beepitve. 
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: IS (Altezza)
« Válasz #1295 Dátum: 2009.11.19 23:39:20 »
Én ültem benne. Korántsem olyan vészes a dolog...
Igazából azt kéne megérteni, hogy a Lexusnak más a célközönsége, ezért más eszközökkel (formákkal) próbálkozik.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: IS (Altezza)
« Válasz #1296 Dátum: 2009.11.19 23:56:35 »
Igazából azt kéne megérteni, hogy a Lexusnak más a célközönsége, ezért más eszközökkel (formákkal) próbálkozik.

Nincs is ezzel gond, az USA-ban meg be is jon az ilyesmi.  ::) Csak az a gond, hogy odakint ez az auto 45 ezer Dollar. Itt Europaban 17 millioert mas az elvaras. 
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: IS (Altezza)
« Válasz #1297 Dátum: 2009.11.19 23:57:30 »
Nem is ez a fő piac...

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: IS (Altezza)
« Válasz #1298 Dátum: 2009.11.19 23:59:42 »
Nem is ez a fő piac...

Vilagos, de akkor engedtessek mar meg a szerzonek, hogy europai szemmel nezve kicsit lehordja az autot, es ne O legyen a barom, mert kozhelyeket hasznal, foleg ha nagyvonalakban stimmelnek is.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: IS (Altezza)
« Válasz #1299 Dátum: 2009.11.20 00:10:08 »
Mondtam én, hogy nem engedem meg?
Max. ha megemlítené az említett dolgokat, akkor talán kevésbé jönne le az, hogy az autó vacak. Nem vacak, csak nem Európa és nem a BMW tulajok a fő célpont.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: IS (Altezza)
« Válasz #1300 Dátum: 2009.11.20 00:23:06 »
Engem a cikkben a "láthatatlan"-ozás idegesített. Ez már, úgy tűnik, feltételes reflex náluk... Észre sem veszik, hogy már nem igaz. Szemből (és azért mégiscsak ez a legfontosabb aspektus, az autó "arca") semmivel nem jellegtelenebb, unalmasabb stb. ez az autó, mint a fő konkurrensei.

Az más kérdés, hogy sajnos a fémtetős kupékabrió-elrendezésből adódó formai nehézségeket tényleg kevésbé oldották meg jól, mint több fő konkurrens (pl. Audi A5 vagy BMW 3). Ezen nincs mit vitatni.

A beltér kidolgozásbeli hiányosságai... Egyáltalán nem jellemző a Lexusra (sőt), de ettől még persze adódhat ilyen példány.

Az, hogy BMW-hez hasonlítja... Annyiban nem szerencsés, hogy ha már fő konkurrenst kell keresni az európai modellek között, akkor szvsz biztosan nagyobb az átfedés a Mercedes-, mint a BMW-vevők vonatkozásában. De ezt az autót elsősorban tényleg az amerikai piacra szánták. Viszont azon önmagában véve nincs mit csodálkozni, hogy egy európai tesztelő európai mércével méri - bár a mód, ahogy tette, nem a legszerencsésebb volt, és itt megint a Mercedesre tudnék utalni - vannak épp elegen, akik nem azt a fajta agilitást keresik egy autóban, amit egy BMW nyújt, hanem mondjuk azt az "észrevétlen" működést, azt a komfortot, amit egy Mercedes - vagy egy Lexus. Ami Winkler részéről elhibázott dolog volt, az az, hogy negatívumként tüntette fel azt, hogy az autó nem ugyanazt nyújtja, amit egy BMW.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: IS (Altezza)
« Válasz #1301 Dátum: 2009.11.20 07:05:55 »
Ami Winkler részéről elhibázott dolog volt, az az, hogy negatívumként tüntette fel azt, hogy az autó nem ugyanazt nyújtja, amit egy BMW.

Pontosan. A formával kapcsolatos, ízlésbeli dolgokat tudni kell helyén kezelni (szerintem kinyitva gyönyörű az autó, becsukva tényleg béna), az ára valóban húzós, a csipogó beépítés valóban "below par", ahogy szokták mondani, eddig rendben van a cikk. De bakker, ez tényleg nem egy BMW, és nem is akar az lenni.

Amúgy Lexusból nekem továbbra is a két IS szedán a kedvencem, mindkettő nagyon klassz autó a maga nemében.




Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: IS (Altezza)
« Válasz #1302 Dátum: 2009.11.20 09:09:49 »
Ahogy én vennék egy ilyen autót ha lenne zsém sztem sajna igaza van.Az autó nem szép sehonnan nézve.Az is250 na az igen,az gyönyörű forma szebb mint a bömösök.Kik veszik ezt az autót?Tiptopmanagerek.Ha én is az lennék és ilyenem lenne sztem eléggé megalázva érezném magam ha egy polo gti jönne mellettem gond nélkül gyorsulásban és most nem a széttuningolt streetracerekre gondolok,mert ők meg lealáznának az összes autójukkat ami 7körül van 100-on és 2 milla alatt van.Persze nem egy lexusban ülnek,de azért jól kiröhögnek.A másik helyzet amikor elsírnám magam az az amikor mondjuk egy 330d bömös verne szét és akkor még nem is a biturbós 335i-re gondolok ami megszégyenítően elmenne.Rendben nem minden a gyorsulás,de szerintem az itteniek közül bárki belemenne egy kis csatába  a hecc kedvéért nem?Így én azt gondolom hogy ezt az autót a jóval idősebb olyan 40plusszos korosztálynak gyártotta akik még akarnak utazgatni nyitott tetővel,de a versenyláz már nem égeti őket.

Satriani

  • Vendég
Re: IS (Altezza)
« Válasz #1303 Dátum: 2009.11.20 09:12:33 »
Szuti, nálad alapfeltétel, hogy egy autó jól gyorsuljon, de lássuk be, egyáltalán nem ez egy Lexus általános felhasználási területe.

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: IS (Altezza)
« Válasz #1304 Dátum: 2009.11.20 11:10:42 »
Szuti, nálad alapfeltétel, hogy egy autó jól gyorsuljon, de lássuk be, egyáltalán nem ez egy Lexus általános felhasználási területe.

Rendben ez igaz,de azt is látni kell hogy 17milláért már igazán gyorsulhatna jobban egy autó mint 9 sec nem?Nem akarok utánanézni,de sztem ennyiért bármelyik coupé vagy cabrio jobb adattal bír.Ha belegondolsz hogy ennyiért majdnem ott a nissan gtr/persze teljesen más a felhasználási területe/,de akkor is.Ezt kb olyannak tartom mint a ford shelby mustang gt-nek a 280 pacis változatát.Még amikor nem volt bent a kompi gyorsultam 1 ellen és lenyomtam.Valami hatalmas moci van benne,de vissza van fojtva.Szegény gyerek ezt magyarázta az ablakon keresztül.Mögöttünk meg valami cabrio opelből mosolygott 3 csaj.

Szerinted amúgy kinek gyártották ezt?