Szerző Téma: Highlander  (Megtekintve 72079 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Katvik

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Highlander
« Válasz #90 Dátum: 2020.08.24 12:17:18 »
Érdekes, hogy ezt írod, mert az amerikai oldalak alapján elég nagynak tûnik a csomagtere. 16 cubic feet a harmadik üléssor mögött, ami több, mint 450 liter. A második sor mögött 48,4 cubic feet (ami 1300 liter), míg a 2. és 3. Sort lehajtva 83,7 cubic feet (2370 liter). Ezek nyilván tetôig értendôek.
Ha jól látom az európai sajtóhírbe kb. 650 litert írtak a második sor mögé, de az csak az üléssor vonaláig értendô. Persze lehet, hogy tévedek. Ugyanakkor minden amerikai oldalon a fenti cf számok szerepelnek. Amúgy a highlander is 5m (4950mm) hosszú. A Sienna is jól néz ki, de nem szeretnék olyan autót venni, amihez ha bármi kell, azt az usa-ból kellene beszereznem...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Highlander
« Válasz #91 Dátum: 2020.08.24 15:11:48 »
Az arányok biztosan nem stimmelnek, mert a csomagtér felfelé szűkül (hiszen az üléstámla is befelé dől, illetve a csomagtérajtó is típus függvényében változó mértékben, de felül szűkíti a teret, és a kalaptartó is általában a teljes belső magasság kétharmada körül szokott lenni. Szóval a tetőig pakolt 1300 liter az nem tud kijönni kalaptartóig 650-re. (És aztán az még egy dolog, hogy a valósággal mennyire korrelálnak a katalógusadatok. A tapasztalat szerint átlagban 20%-kal kisebb a papíron írtnál.)
music     

Katvik

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Highlander
« Válasz #92 Dátum: 2020.08.24 16:50:15 »
Köszönöm az infókat! Ha 20%-kal kisebb a valóságosnál a csomagtartó, akkor akár még ki is jöhet a matek. 1300 helyett kb. 1000 liter a második sor mögött, szemben a kb. 650l ülés magasságig számmal.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Highlander
« Válasz #93 Dátum: 2020.08.24 18:19:16 »
Nem tudom, mikor annak idején nézegettem a Highlandereket, nekem elég nagynak tűnt a csomagtartó akkor is, ha minden ülést használnak  :hmmmm:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Highlander
« Válasz #94 Dátum: 2020.08.24 20:19:27 »
Biztos, hogy nagy, én csak annyit írtam, hogy az európai és amerikai adatok nincsenek egymással összhangban.
music     

Katvik

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Highlander
« Válasz #95 Dátum: 2020.08.24 21:51:34 »
Még egy kérdés. A Ti tapasztalataitok alapján ennek mi lehet majd az ára nálunk?. Ahogy nézem az USA-ban a legjobban felszerelt (platinum) változat 50 ezer usd felett van. Ugyanakkor ez, ha jól sejtem nettó ár....

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Highlander
« Válasz #96 Dátum: 2020.08.25 05:46:22 »
Biztos, hogy nagy, én csak annyit írtam, hogy az európai és amerikai adatok nincsenek egymással összhangban.
Persze, értem.
Szerintem az ember belenéz, aztán látja, el tudja dönteni, hogy amire neki kell, elég lehet-e, főleg úgy, hogy még következetlenség is van az adatok megadásakor.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Highlander
« Válasz #97 Dátum: 2020.08.25 05:48:05 »
Még egy kérdés. A Ti tapasztalataitok alapján ennek mi lehet majd az ára nálunk?. Ahogy nézem az USA-ban a legjobban felszerelt (platinum) változat 50 ezer usd felett van. Ugyanakkor ez, ha jól sejtem nettó ár....
Biztos oktalanság, de már csak a telefonok áraiból kiindulva biztos vagyok benne, hogy nem  kevéssel lesz drágább országunkban: ÁFA, centrum-periféria, stb. miatt :(

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10678
Highlander
« Válasz #98 Dátum: 2020.08.25 09:03:38 »
Vagy meg kell nézni mennyi a végre újra kapható Camry itthoni és amerikai ára, az is támpont lehet.

Lehet a csomagtere nagy a Highlandernek, persze ez is releváns kinek mi számít annak. Illetve milyen kényelmes is lehet hosszú távon a leghátsó üléssor fej és lábtérügyileg. Persze gyereknél más a helyzet, egy felnőtt már nem biztos, hogy szívesen utazna ott felhúzott lábakkal.  ;)
Legalább annyival jobb a helyzete, mint pl a korábbi Land Cruiser 100 és 120-as esetében volt, hogy az ülései a padlóba süllyeszthetők, és nem vesz el helyet felhajtva az oldalablakokra, mint azokéiban.

Amerikában létezett a RAV4-es is, ami az európaihoz képest hosszabb volt, ott volt a 4Runner - és persze a non plus ultra méret, a Sequoia:



Ott a Venza is még, bár az lehet nincs is 7 ülésesben.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Katvik

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Highlander
« Válasz #99 Dátum: 2020.08.25 12:51:17 »
Megnéztem. Konkrétan a Rav4 kapcsán hasonlítottam össze. Az ÁFA és egyéb különbségeket is figyelembe véve (és nyilván a felszereltségtől függően) valahol 20m-nál kezdődhet majd...ami, azért nem kevés...ahogy nézem, a Ford Explorer-t 26m-ért kezdték el itthon árulni itthon, igaz az PHEV. Ahogy nézem, az nagyobb, mint a HiHy, de valami azt súgja, hogy az hosszú távon nem lesz olyan megbízható, mint a HiHy. Én pedig sokáig szeretném használni.

Más.
Gyönyörű a Sequoia - nekem messze ez tetszik a Toyota SUV-ok közül a legjobban. De ez kienne a vagyonomból....:-). Ráadásul, ha valami alkatrész kell (ne adj Isten, karambolozok), akkor honnan szerzek hozzá alkatrészeket? Az USA-ból? 

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10678
Highlander
« Válasz #100 Dátum: 2020.08.25 23:10:07 »
Bizony, sajnos biztosan szép áruk lesz, mire ideérnek. De használtan is szépen tartják az árukat.

Az EU-ban nem forgalmazott Toyoták nagy része az orosz és ukrán piacon szép számmal fellelhető, én nagyon sok ilyen Sequoia, Venza, Tundra - sőt Fortuner-t is láttam ott, ami meg főleg Ausztráliában kapható.
A korábbi Lexus LX470, GX 470 és ES350-esekből szintén óriási mennyiségben, pedig ezeket ugyanúgy sosem forgalmazták az EU-ban.
Bár szintén nem EU-s országok ezek (de legalább közelebb vannak, mint az USA), szóval vám meg mi-egyéb gondolom így is lenne rájuk, de bőséges a felhozatal, előbb-utóbb meg lesz belőlük karambolos / bontott darab is.  ;)

Szóval elvileg minden megoldható és beszerezhető, valóban egy baleset esetében jóval nehezebb a dolog, de a kopó alkatrészek terén azért egész tűrhető lehetőségek vannak.
Ezekhez az itthon nem forgalmazott modellekhez értő szerelő is akad azért, ahova én hordom az autót Kiskőrösön, ott láttam is már egy Sequoia-t meg másik alkalommal egy Tundra-t is, ahogy Lexusokat meg nagy-régi Land Cruiser 100-asokat is. Alkatrészt pedig ők is tudnak rendelni, ha úgy adódik.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Koszi85

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Highlander
« Válasz #101 Dátum: 2020.12.11 11:03:44 »
Üdv mindenkinek !

Segítséget szeretnék kérni tőletek.
Van egy Toyota Higlander hibrid  Limited 2005 év végi. itthon vásároltam és használtam is majd idén év elején külföldre költözés miatt kivonattam az autót , azonban a másik országban nem tudtam forgalomba helyeztetni, mert a forgalmi K mezője nincs kitöltve, 11 hónap kínlódás után haza hozattam és most szeretném ismételten forgalomba helyezni hogy el tudjam adni, de a felügyelet közölte velem hogy nem helyezhető forgalomba mert a K mezőben nincs adat (Típus jóváhagyási szám)
Két műszaki vizsgaállomással beszéltem, az egyik szerint enélkül a szám nélkül nem kerülhet újra forgalomba az autó, a másik vizsga állomás szerint, ennek a típusú autónak nem kell ilyen szám, mert akkor az nem lenne szabályos.

Többen kérték hogy fotózzam le a típus táblát amin az alvázszám is rajta van, de én nem találok ilyet a kocsiban, azt sem tudom hogyan kell kinézzen. alvázszám viszont szinte minden elemen rajta van vagy beütve vagy felmatricázva.
A kérdésem az lenne hogy akinek ilyen típusú autója van legyen kedves segíteni, hogy hol keressem a táblát, ill. ki hogyan helyezte forgalomba a sajátját.
Valamint ha van valaki aki jártas a témában legyen kedves felvilágosítani, hogy egy autó ami már egyszer forgalomba volt itthon hogy hogy nem helyezhető vissza?
előre is köszi a válaszokat.

Ronin 8

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Highlander
« Válasz #102 Dátum: 2020.12.11 23:39:38 »
Szia.Mivel amerikai piacra gyàrtott nem fogsz talàlni ilyet az tuti.Ezt a tìpust nem forgalmaztàk Európàban.Az orosz piacra gyàrtott nem hibridbe se lesz.Nem rendelkezik eu tipbizzel.Az első magyar forgalomba helyezès is kamu volt.Most a Honosítás nevű eljàràssal kapnak ezek magyar rendszàmot.Ennek feltètele az èrvènyes eus papìr.Hogy a következő vizsgàn mi lesz velük az egy jó kèrdès.Ez egy nagy szürke folt az itthoni lète az USA autóknak.Egy kört futnèk a tuvkti.hu oldalon.üdv

Koszi85

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Highlander
« Válasz #103 Dátum: 2020.12.12 22:44:06 »
Köszi ránézek

Koszi85

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Highlander
« Válasz #104 Dátum: 2020.12.12 22:48:01 »
És a vezeto oldali B oszlopon levo matricak közül valamelyik nem segít a honositasban?