Szerző Téma: Highlander  (Megtekintve 69306 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

becinger

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Highlander
« Válasz #75 Dátum: 2016.01.25 21:43:10 »
Sziasztok most jutottam hozzá egy 2006-os Highlander Hybridhez. Ha van valakinek tapasztalata a típussal kapcsolatban/ mire kell figyelni üzemeltetéssel kapcsolatban azt köszönettel elfogadnám.

Üdv

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Highlander
« Válasz #76 Dátum: 2016.05.03 19:01:29 »
Sziasztok!

Most lettem reg tag.
Lassan egy éve vagyok boldog tulajdonosa egy Highlander-nek.
Eszméletlenül tetszik és nagyon szeretem.
Most cseréltettem ki a vezérlést és egy-két dolgot újítottam a géphez.
TŐKÉLETES autó imádom :)

üdv nektek

Adamo_sx

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:Highlander
« Válasz #77 Dátum: 2016.05.04 09:36:26 »
Ugyan nem túl aktív a fórum, de ezt javítandó :-) írhatnál pár dolgot az elmúlt év tapasztalatairól, esetleg a beszerzésről (nem árra gondolok, hanem esetleg ha behozattad, akkor az ezzel kapcsolatos tapasztalatok érdekelnének). Egyelőre nálam csak tervben van, de egyre inkább szimpatikus járgány.

becinger

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Highlander
« Válasz #78 Dátum: 2017.03.05 13:31:36 »
Sziasztok! Sajnos a Higlanderem néha VSC hibakódot ír ki.Rákötöttem gépre és Yawrate sensor hibát tárolt el hibának.Rákerestem 89180-48020 a gyári száma valahol a két első ülés között van és valamilyen giroszkóp funkciót lát el.Valakinek ötlet esetleg?  :hug:

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Highlander
« Válasz #79 Dátum: 2017.10.08 00:05:26 »
2008-as Highlander 3.3 V6 Hybrid-et szabad? Lehet le kéne cseréljem P3-at. :)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Highlander
« Válasz #80 Dátum: 2017.10.08 09:28:28 »
2008-as Highlander 3.3 V6 Hybrid-et szabad? Lehet le kéne cseréljem P3-at. :)

Ha az itthoni szűkös kínálatból találsz egy jót, akkor miért ne?  ;)
Egyébként hajtásláncát tekintve egy kvázi RX400h, csak Toyota jelvénnyel. A jól felszerelt példányokban (Limited) pedig már ugyanúgy van napfénytető, Navi, vagy éppen elektromos csomagtérajtó. Előnye lehet még az RX-el szemben, hogy szükség esetén a Highlanderbe +2 fő még befér, az RX meg max csak 5 személyes.

Ezt a használt tesztet érdemes elolvasni a modellről, ha még nem tetted.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Highlander
« Válasz #81 Dátum: 2017.10.08 13:01:53 »
Ha az itthoni szűkös kínálatból találsz egy jót, akkor miért ne?  ;)
Egyébként hajtásláncát tekintve egy kvázi RX400h, csak Toyota jelvénnyel. A jól felszerelt példányokban (Limited) pedig már ugyanúgy van napfénytető, Navi, vagy éppen elektromos csomagtérajtó. Előnye lehet még az RX-el szemben, hogy szükség esetén a Highlanderbe +2 fő még befér, az RX meg max csak 5 személyes.

Ezt a használt tesztet érdemes elolvasni a modellről, ha még nem tetted.  ;)

Köszi, teszt megvolt. :)
Típushibák, stb? Estleges egyéb nyűgök? P3 megbízhatóságával lehet egy lapon említeni?
« Utoljára szerkesztve: 2017.10.08 13:03:45 írta dert »

Koszi85

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Highlander
« Válasz #82 Dátum: 2018.12.17 10:56:37 »
Üdv, nem tudom hogy hova forduljak, az idén vettem egy Highlandert amiről most az év végén derült ki hogy hengerfejes, viszont a gépműhelyben azt mondták hogy a tűzfal felőli  el van repedve és nem javítható. Tippet kérnék hogy hol tudok sos (R) oldalit szerezni.

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Highlander
« Válasz #83 Dátum: 2018.12.17 17:29:11 »
Üdv, nem tudom hogy hova forduljak, az idén vettem egy Highlandert amiről most az év végén derült ki hogy hengerfejes, viszont a gépműhelyben azt mondták hogy a tűzfal felőli  el van repedve és nem javítható. Tippet kérnék hogy hol tudok sos (R) oldalit szerezni.
Elsosorban eBay-t vagy hasonlo oldalakat javasolnam. Nem tudom, hogy peldaul Magyarorszagon, vagy a szuk kornyeken mekkora esely van ilyet talalni, leven tudomasom szerint hivatalosan nem forgalmaztak oket.
USA-ban pl. pillanatnyilag van a 3.3-ashoz bontott, ~163USD darabja. De pontos evjarat, motorkod ismereteben jobban lehet szukiteni a keresest.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

Koszi85

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Highlander
« Válasz #84 Dátum: 2019.04.10 13:51:11 »
Elsosorban eBay-t vagy hasonlo oldalakat javasolnam. Nem tudom, hogy peldaul Magyarorszagon, vagy a szuk kornyeken mekkora esely van ilyet talalni, leven tudomasom szerint hivatalosan nem forgalmaztak oket.
USA-ban pl. pillanatnyilag van a 3.3-ashoz bontott, ~163USD darabja. De pontos evjarat, motorkod ismereteben jobban lehet szukiteni a keresest.

Köszönöm, a választ sajna nem tudtam szerezni, de sikeresen meg tudták csinálni gépműhelyben. Azóta minden patent, bár a szerelő figyelmeztetett, hogy egy felújított soha nem lesz olyan mint a gyári, de én optimista vagyok :) Most egy olyan fogfájásom van hogy szeretném kicsit modernebbé tenni a navit, mármint hogy android-waze és társai, van esetleg valakinek ebben tapasztalata? Kicsit nézegettem és azt láttam hogy magát a gyári navit nem lehet kiszedni mert hogy az a komfort modul is egyben (az vezérli a klímát, szellőzést, rádiót stb) de alá a cd-tár és kazettás helyére be lehet faragni valami androidos fejegységet. Kérdés az hogy minimális hozzáértéssel ha rendelek ali-ról egy navis fejet akkor azt be bírom rakni anélkül hogy tönkre vágjam a verdát? sajna a dvd map olvasó amúgy sem megy és a hátsó lejátszónál sem tökéletes valami mert csak egy db lemezt olvas, pedig mindent szabványnak megfelelően írtam ki (vettem külön olyan DVD írót amit meg tudtam hackelni hogy megfelelő paraméterekkel írjon,csak NTSC- filmeket próbáltam kiírni, vettem verbatim lemezeket)  . Néha elkapja de inkább nem :( . több hónapnyi fórum böngészés után feladtam, inkább modernizálnám.

Rich

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Highlander
« Válasz #85 Dátum: 2019.04.25 13:11:24 »
Szia,

Ez mikori Highlander? Mert az enyémnek  ki lett cserélve a NAVI, dvd, cd része kompletten Eu kompatibilisre.

Koszi85

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Highlander
« Válasz #86 Dátum: 2019.05.26 07:33:26 »
Szia, bocsi hogy csak most válaszolok.  2006 Hibrid Limited

Rich

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Highlander
« Válasz #87 Dátum: 2019.06.04 14:27:58 »
Értem, akkor tárgytalan, az enyém 2008-as.

Katvik

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Highlander
« Válasz #88 Dátum: 2020.08.21 14:58:00 »
Sziasztok! Újonc vagyok. Itt próbálkozom, habár úgy látom ez a téma nagyjából tetszhalott állapotban van. Meglep, mert már májusba bejelentette a Toyota, hogy a Highlander-t behozza Európába a jövő év elején (és ahogy láttam hazánkba is).
Nekem három gyerekem van. Néztem a RAV4-et és a Honda CR-V-t is, de azoknak a csomagtere nem volt elég nagy. MB GLS-re vagy MBW X7-re az Isten pénze sem lenne elég. Már régóta nézegetem a Highlandert, de azt gondoltam, hogy túl nagy lutri egy olyan kocsival járni, ami nincs Európában (alkatrész, stb). Ugyanakkor nagyon sok jót hallottam a HiHy megbízhatóságáról. Van esetleg bárkinek személyes tapasztalata a 2020-as hybrid-el kapcsolatban? Ha jól értem, csak ez fog bejönni Európába...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Highlander
« Válasz #89 Dátum: 2020.08.24 11:45:37 »
Szerintem ennyire fiatal autókkal még kevesen rendelkeznek, fórumon belül meg biztosan.
7 üléssel (bár ha jól rémlik a korábbi Highlander középső üléssora is inkább 2+1 fős, és nem 3) nem sok csomagtere lesz, hasonlóan a Lexus RX-hez.
Én megnézném a korosodó Previa kisbuszokat, szintén külföldön létezett belőle Hybrid is.
Felette az Európában szintén sosem forgalmazott Sienna, ami már az óriás kategória a 5m hosszúságával, amiből már szintén van azóta Hybrid kivitel is.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61