Szerző Téma: Highlander  (Megtekintve 72128 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Highlander
« Válasz #15 Dátum: 2008.11.23 15:43:55 »
20-30 km úgy, hogy a benzinmotor be sem kapcsol?
Hmmmm.... Ilyen Toyota/Lexus Hibridet én még nem láttam.

FüligJim

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Highlander
« Válasz #16 Dátum: 2008.11.23 15:58:28 »
20-30 km úgy, hogy a benzinmotor be sem kapcsol?
Hmmmm.... Ilyen Toyota/Lexus Hibridet én még nem láttam.

Persze, van egy "EV" opció...ekkor CSAK az elektromos motor megy. Az előző példában azonban csak az "ECON" opció élt, ekkor 50-ig és nem nagy gázadásoknál műxik az elektromos motor. De ezzel is "átcsorogtam" a Hungárián vasárnap kora délután kényelmesen

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Highlander
« Válasz #17 Dátum: 2008.11.23 16:04:21 »
Ismerem az EV opciót, van a Priusban és az LS600h-ban is. Azzal max4-5 km-t lehet elmenni tisztán elektromotorral, azzal is csak úgy, ha finoman gyorsít az ember és max 40km/h sebességig. Az RX400h-val, aminek a műszaki tartalma gyakorlatilag 100%-ban megegyezik a Highlander-éval is kb. ugyanannyit lehet elmenni elektromotorral, azzal a különbséggel, hogy abban nincs EV gomb, ott a gázpedállal lehet játszani.

FüligJim

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Highlander
« Válasz #18 Dátum: 2008.11.23 16:45:36 »
Ismerem az EV opciót, van a Priusban és az LS600h-ban is. Azzal max4-5 km-t lehet elmenni tisztán elektromotorral, azzal is csak úgy, ha finoman gyorsít az ember és max 40km/h sebességig. Az RX400h-val, aminek a műszaki tartalma gyakorlatilag 100%-ban megegyezik a Highlander-éval is kb. ugyanannyit lehet elmenni elektromotorral, azzal a különbséggel, hogy abban nincs EV gomb, ott a gázpedállal lehet játszani.

Na ennyi tapasztalatom még nincs az dologban. Én csak 1x autókáztam tiszta EV-vel egy külvárosi családiházas övezetben. Itt kb 10 percig bolyongtam (a Navi még nem ment) mire a címet megtaláltam, igaz lassan is mentem max 20-al de az aksi még a felét mutatta. A másik élmény pedig az "ECON" os túra volt a XI-ből Zuglóba.

Az egyik amerikai chaten volt többször szó a 08-as HH 15 mérföldes EV túrájáról, megnézem hol is láttam....
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.23 17:05:49 írta FüligJim »

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Highlander
« Válasz #19 Dátum: 2008.11.23 17:32:04 »
Igen, amerikai oldalakon azt olvastam, hogy 1-2000 mérföld után ez sokkal jobb is lesz majd. Az tény, hogy ha az ember eszetlenül nyomja akkor zabálja a benzint. Viszont finom gázadásokkal, preventív vezetésssel szép magasan lehet tartani az MPG értéket. Olvastam 34-38-as MPG-kről is, de ezt szerintem csak ideális körülmények között lehet hosszútávon produkálni.

Kipróbáltam nemrég a tempomatot is városi közlekedésben (Bp, Hungária körút). Mit ne mondjak ez is nagyon energiabarátként működik. 30 körül tartotta az MPG-t folyamatosan, amikor ment.

Visszakanyarodva kicsit az "off-road"-ra. A Highlander NEM off-road jármű. Igazi aszfaltbetyár, elég jó a szélsőséges útviszonyok között is, de ha egyszer beragad valami laza talajba, önmagától nem fog kijönni. (pl a hybrid azonnal letilt amint nyomod felfelé a fordulatszámot és pörgetnéd a kereket)

Sikerült magyar Navi DVD-t is szerezni hozzá, de kicsit még zavaró az állandó fejben átszámolás mérföldre ill. Fahrenheitre (nem beszélve arról, hogy egyszerűen nem hajlandó USA időzónán kívül mást elfogadni).



Biztos, hogy menüből nem lehet elérni a C° meg l/100km értékeket? elég sok USA modellnél ez  az opció megvan, márcsal a kanadai, meg egyéb környékbeli országok miatt is!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

FüligJim

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Highlander
« Válasz #20 Dátum: 2008.11.23 18:31:17 »

Biztos, hogy menüből nem lehet elérni a C° meg l/100km értékeket? elég sok USA modellnél ez  az opció megvan, márcsal a kanadai, meg egyéb környékbeli országok miatt is!

Sajnos eddig sehogy sem ment. A Manual sem segít sokat, pedig sok esetben külön kitér a kanadai felhasználókra. Ill. a navit azt sikerült átállítani, de az egyéb kijelzők (trip, odo) még mérföldet és fahrenheit-ot (hőmérő) mutatnak...

 :helpsmilie:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Highlander
« Válasz #21 Dátum: 2008.11.24 09:00:25 »
Visszakanyarodva kicsit az "off-road"-ra. A Highlander NEM off-road jármű. Igazi aszfaltbetyár, elég jó a szélsőséges útviszonyok között is, de ha egyszer beragad valami laza talajba, önmagától nem fog kijönni. (pl a hybrid azonnal letilt amint nyomod felfelé a fordulatszámot és pörgetnéd a kereket)

Ezek nem terepjárók, tiszta sor. Füves talajnál, földútnál stb. durvább helyekre nem valók. Nekem, mondjuk, ideális lenne egy ilyen - Erdélyben be lehetne merészkedni vele a burkolatlan hegyi utakra, stb.

Az alatt mit értesz, hogy "letilt a hibrid"?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Highlander
« Válasz #22 Dátum: 2008.11.24 09:01:40 »
Képek mellékelve...

Nagyon szép autó  :clap:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

FüligJim

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Highlander
« Válasz #23 Dátum: 2008.11.24 19:00:47 »

Ezek nem terepjárók, tiszta sor. Füves talajnál, földútnál stb. durvább helyekre nem valók. Nekem, mondjuk, ideális lenne egy ilyen - Erdélyben be lehetne merészkedni vele a burkolatlan hegyi utakra, stb.

Az alatt mit értesz, hogy "letilt a hibrid"?

A 08-as HH-ban a bordcomp kapcsolgatja a meghajtást. A hátsó kerekekre nem mindíg ad ki energiát. Ha kiad, akkor is a hátsó elektromotorral kezdi. Ezt viszont ha pörgeted akkor villámgyorsan túlmelegszik....(mondják az okosok---> itt: http://townhall-talk.edmunds.com/direct/view/.ef234ee/3592!keywords=allin%3Amsgtext%20limit%3A.f0bf848%204WD#3592)


(már ha jól értelmeztem amit a topicban írnak. Ez ugyan havas talajról szól, de laza, felázott talajra nagyjából ugyanez lehet igaz)

PS: szakad a hó, megyek kipróbálom....

« Utoljára szerkesztve: 2008.11.24 19:06:25 írta FüligJim »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Highlander
« Válasz #24 Dátum: 2008.11.25 09:22:29 »

Ezek nem terepjárók, tiszta sor. Füves talajnál, földútnál stb. durvább helyekre nem valók. Nekem, mondjuk, ideális lenne egy ilyen - Erdélyben be lehetne merészkedni vele a burkolatlan hegyi utakra, stb.

Az alatt mit értesz, hogy "letilt a hibrid"?

A 08-as HH-ban a bordcomp kapcsolgatja a meghajtást. A hátsó kerekekre nem mindíg ad ki energiát. Ha kiad, akkor is a hátsó elektromotorral kezdi. Ezt viszont ha pörgeted akkor villámgyorsan túlmelegszik....(mondják az okosok---> itt: http://townhall-talk.edmunds.com/direct/view/.ef234ee/3592!keywords=allin%3Amsgtext%20limit%3A.f0bf848%204WD#3592)


(már ha jól értelmeztem amit a topicban írnak. Ez ugyan havas talajról szól, de laza, felázott talajra nagyjából ugyanez lehet igaz)

PS: szakad a hó, megyek kipróbálom....

Jó, de akkor nyilván csak annyi történik, hogy átvált benzines hajtásra - nem?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

FüligJim

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Highlander
« Válasz #25 Dátum: 2008.11.25 17:19:01 »


Jó, de akkor nyilván csak annyi történik, hogy átvált benzines hajtásra - nem?

én is ezt tartanám normálisnak. (miután a hybrid ki is kapcsolható) Ugyanakkor itt azt is írják, hogy az áttétel nem mechanikusan lett megoldva, hanem az elektromotorokon keresztül. Miután a végzettségem nem mérnök, ennek majd még jobban utána nézek.

Más: tegnap kipróbáltam tisztán az EV-t (a hóesésben úgyis mindenki 30-al ment). A Gubacsin végig a Lurdy házig kb 4 km-> az aksi fele lement, szóval a 15 mérföld az valami egészen spéci eset lehetett.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Highlander
« Válasz #26 Dátum: 2008.11.25 17:23:11 »


Jó, de akkor nyilván csak annyi történik, hogy átvált benzines hajtásra - nem?

én is ezt tartanám normálisnak. (miután a hybrid ki is kapcsolható) Ugyanakkor itt azt is írják, hogy az áttétel nem mechanikusan lett megoldva, hanem az elektromotorokon keresztül. Miután a végzettségem nem mérnök, ennek majd még jobban utána nézek.

Hát elég szokatlan lenne egy SUV esetében, ha a "fő" hajtást az első kerekek kapnák, és a hátsók csak kiegészítők lennének, ráadásul ilyen megoldással, hogy azok csak a villanymotorról kaphatnak meghajtást  ::) ... De annyira én sem ástam eddig bele magam ezeknek a modelleknek a technikájába, hogy erre válaszolni tudnék  :wacko:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

FüligJim

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Highlander
« Válasz #27 Dátum: 2008.11.25 17:33:28 »


Hát elég szokatlan lenne egy SUV esetében, ha a "fő" hajtást az első kerekek kapnák, és a hátsók csak kiegészítők lennének, ráadásul ilyen megoldással, hogy azok csak a villanymotorról kaphatnak meghajtást  ::) ... De annyira én sem ástam eddig bele magam ezeknek a modelleknek a technikájába, hogy erre válaszolni tudnék  :wacko:

Pedig bizony ezt írják:  "...a front-drive on-demand AWD vehicle is really a simple front-two-wheel-drive most of the time..."

azaz itt főleg az első kerekek vannak meghajtva....és ennek szerintem a hibrid is az okozója mivel a hátsó kerekeket egy külön elektromotor hajtja....

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Highlander
« Válasz #28 Dátum: 2008.11.25 17:59:04 »
Pedig így van, hátul csak egy villanymotor hajt.
Mint az RX400h-ban.
Merthogy hajtásláncilag ez 100%ban az.
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.28 00:48:13 írta Misi »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Highlander
« Válasz #29 Dátum: 2008.11.27 22:30:04 »
WOW  :eek: ... nem semmi!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )