Szerző Téma: Highlander  (Megtekintve 72092 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Norex

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Highlander
« Dátum: 2008.11.09 20:44:47 »
Van valakinek infó vagy akár mi a kocsiról?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Highlander
« Válasz #1 Dátum: 2008.11.09 20:58:56 »
Van valakinek infó vagy akár mi a kocsiról?

Szerintem a Hihlander nem igazán Off road vagy haszongépjármű. Ez a topic nem ide való.
A kérdésedre egyébként már válaszoltam az OFF topic/egyéb autók részében. Bár szintén nem az a megfelelő hely neki.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Highlander
« Válasz #2 Dátum: 2008.11.10 02:15:17 »
Van valakinek infó vagy akár mi a kocsiról?

Szerintem a Hihlander nem igazán Off road vagy haszongépjármű. Ez a topic nem ide való.
A kérdésedre egyébként már válaszoltam az OFF topic/egyéb autók részében. Bár szintén nem az a megfelelő hely neki.


Azt hiszem, ez a típus leginkább mégiscsak ebbe a fórumba való - mert máshova még kevésbé passzol, valahol meg mégiscsak kell neki hely. A RAV 4 is itt van - pedig az sem terepjáróbb, mint a Highlander.

Az én jogosultságom nem elegendő hozzá (legalábbis azt hiszem) - de javaslom, hogy nevezzük át ezt a fórumot "SUV & Off Road & Haszongépjárművek"-re.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Norex

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re: Highlander
« Válasz #3 Dátum: 2008.11.10 14:39:38 »
Hát meg mondom még ilyet sem láttam,itt sem jó ott sem jó. Had legyen már ott ahol van...és hagyjátok,hogy az emberek használhassák a fórumot!

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Highlander
« Válasz #4 Dátum: 2008.11.10 14:53:47 »
Jó, hagyjuk.
Pedig direkt nem akartuk...
Vagy az is lehet, hogy félreértés volt közöttünk.
De az azért nem jó, mert nincs benne gonoszság.
Szóval inkább nem akartuk hagyni.
Vagy mégis a félreértés?
 :whistling:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Highlander
« Válasz #5 Dátum: 2008.11.10 17:33:07 »
Hát meg mondom még ilyet sem láttam,itt sem jó ott sem jó. Had legyen már ott ahol van...és hagyjátok,hogy az emberek használhassák a fórumot!

Igyekszünk ;) ... Csak, ahogy Misi is írta, volt egy kis félreértés.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Highlander
« Válasz #6 Dátum: 2008.11.10 23:42:18 »
Jó, hagyjuk.
Pedig direkt nem akartuk...
Vagy az is lehet, hogy félreértés volt közöttünk.
De az azért nem jó, mert nincs benne gonoszság.
Szóval inkább nem akartuk hagyni.
Vagy mégis a félreértés?
 :whistling:
Te Misi!
Biztos jó sokáig kellett gyakorolnod, hogy mindig ilyen szép, nyíl formában tudd megfogalmazni a mondanivalódat. Szerintem évszázadok kellettek. Nem vagy te egész véletlenül egy Hegylakó?!  :whistling:
Gabe 254.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Highlander
« Válasz #7 Dátum: 2008.11.10 23:48:40 »
Sokat gyakoroltam, az biztos....
És asszem egyre többen rajonganak is érte.
De így kevesebb lapot kell karácsonykor küldenem.
Muhaha...
 :wacko:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10678
Highlander
« Válasz #8 Dátum: 2008.11.11 10:21:29 »
Akkor megvan a fórum, jöhetnek az okosságok. ;)
Infót a típusról a toyota.com oldalon lehet találni, az autó behozatalával pedig megannyi cég foglalkozik már itthon.
A benzines lutri, 3,5 V6-os motorral felesleges Európába (illetve jobban mondva luxus)
A hibrid ára pedig sajnos már 10M felett van mire itthon beleülhet az ember.  :whistling:
Szerkezetileg nevezhető az Rx400h rokonának, csak olcsóbb az ára, cserébe kevesebb kényelmi extrával szolgál.

Highlander tulajról nem tudok, ugyhogy sajnos fogyasztási adatokkal nem tudok szolgálni.
Teszteket lehet találni a google-n.

Azt hiszem egyelőre ennyi, átadom a szót. ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Highlander
« Válasz #9 Dátum: 2008.11.22 01:45:48 »
Minap szerelőmnél láttam egy ilyet élőben, álló helyzetben, közelről - hát mit mondjak, részemről tízes  :clap: ! Alapvetően utálom a SUV-okat, de ennek az autónak a méretei még elfogadhatóak, és marha jól néz ki kívül-belül  :yes:

Gazdája nemrég vette (újonnan, USA-ból), és fagyállót checkoltatni jött a szerelőhöz, mert nem tudta, hol kell nézni  ::) ... Mondjuk, kicsit én is meglepődtem, mikor KÉT műanyag kiegyenlítőtartály bukkant fel a motortérben  :sorcerer:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

FüligJim

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Highlander
« Válasz #10 Dátum: 2008.11.22 14:38:48 »
Nekem pont 8 napja van meg. Egyenlőre csupa pozitív tapasztalatom van, bár vezetni másképpen kell mint az eddigi Passatomat...

Az első tank benzin 24,9 MPG-re jött ki. (mile/gallon) Ebben volt vidék (autópálya, főút) és budapesti használat is.

Inkább kérdezzetek és megpróbálok válaszolgatni....

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Highlander
« Válasz #11 Dátum: 2008.11.23 01:02:10 »
Nekem pont 8 napja van meg. Egyenlőre csupa pozitív tapasztalatom van, bár vezetni másképpen kell mint az eddigi Passatomat...

Az első tank benzin 24,9 MPG-re jött ki. (mile/gallon) Ebben volt vidék (autópálya, főút) és budapesti használat is.

Inkább kérdezzetek és megpróbálok válaszolgatni....

Ha jól számolom, ez kb. 10.5 liter/100 km-es átlagfogyi - egy ekkora autótól, finoman szólva: nem rossz  :yes: ... Pláne, ha a kocsi teljesen új.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

FüligJim

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Highlander
« Válasz #12 Dátum: 2008.11.23 11:16:42 »
Igen, amerikai oldalakon azt olvastam, hogy 1-2000 mérföld után ez sokkal jobb is lesz majd. Az tény, hogy ha az ember eszetlenül nyomja akkor zabálja a benzint. Viszont finom gázadásokkal, preventív vezetésssel szép magasan lehet tartani az MPG értéket. Olvastam 34-38-as MPG-kről is, de ezt szerintem csak ideális körülmények között lehet hosszútávon produkálni.

Kipróbáltam nemrég a tempomatot is városi közlekedésben (Bp, Hungária körút). Mit ne mondjak ez is nagyon energiabarátként működik. 30 körül tartotta az MPG-t folyamatosan, amikor ment.

Visszakanyarodva kicsit az "off-road"-ra. A Highlander NEM off-road jármű. Igazi aszfaltbetyár, elég jó a szélsőséges útviszonyok között is, de ha egyszer beragad valami laza talajba, önmagától nem fog kijönni. (pl a hybrid azonnal letilt amint nyomod felfelé a fordulatszámot és pörgetnéd a kereket)

Sikerült magyar Navi DVD-t is szerezni hozzá, de kicsit még zavaró az állandó fejben átszámolás mérföldre ill. Fahrenheitre (nem beszélve arról, hogy egyszerűen nem hajlandó USA időzónán kívül mást elfogadni).


Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10678
Highlander
« Válasz #13 Dátum: 2008.11.23 12:41:37 »
Gratulálok az autóhoz!  :yes:
Mivel írtad, hogy Navis, ezért gondolom Limited felszereltségű.
Mennyit tud menni az autó elektromos üzemmódban?

A számítógépet nem lehet megbuherálni? Én már több olyan RX-et láttam, ami Amerikából jött, de a kijelzőn már C és km-ben szerepeltek az adatok.

És persze szívesen vennék 1-2 fényképet a szépségről.  :yes: ;)

Ha az angol nyelv nem akadály, akkor itt van egy teszt a típusról. Azért linkeltem be, mert kanadai, és ugye ott metrikus egységet használnak.
Téli üzemmódban 14L-es városi fogyasztásról beszélnek, de ott azért egy tél az -15-20C-t jelent.  :laugh:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

FüligJim

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Highlander
« Válasz #14 Dátum: 2008.11.23 15:24:09 »
Köszönet  :winkiss:

Képek mellékelve (ezek még a behozatal előtt a dealernél készültek)

A számítógéphez még nem mertem hozzábuherálni, majd keresnem kell egy megbízható hazai műhelyt, ahol nem vágják tönkre a "Drágaszágot"...

Múlt héten próbáltam csak az elektromos meghajtást használni. Olyan 50-60km/h-ig bírja aztán a benzines mindíg átveszi, így is szépen átautóztam a XI.ker-ből Zugló másik végébe, de ekkorra már tényleg nagyon kevés maradt a cellában. Szóval olyan kb 20-30 km amit meg tud tenni, ha nincs utántöltés a benzinmotortól.

Szerintem a hybridek akkor fognak ugrásszerűen elterjedni, ha 70-80 km-es sebességgel legalább 1 óráig tudják a tempót tartani....

A reggeli indulásokat valóban nem szereti az elektromos motor, de üzemi hőfokon nekem rendesen kapcsolgat (igaz, most csak 0 fok körül van itthon).




[a csatolmányt egy admin törölte]