Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 66625 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Beszélgessünk...
« Válasz #30 Dátum: 2004.10.07 15:43:47 »
music     

Szálka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Beszélgessünk...
« Válasz #31 Dátum: 2005.07.23 19:25:27 »
Lymphater!

csaó,azt hallotam te tudsz okos dolgokat. nekem egy 2.0-es japán carinám van,a tökölin láthatátok. az érdekelne,hogy honnan lehetne 3s-ge motort keríteni(emberi áron)? vagy esetleg csak a yamaha hengerfejet,szívó,kipufogósorral,kábelekkel,computerrel,stb. ha tudsz légyszi adj egy pár tipet,előre is köszi![/b]

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
Beszélgessünk...
« Válasz #32 Dátum: 2005.07.23 23:23:22 »
Idézetet írta: "Szálka"
Lymphater!

csaó,azt hallotam te tudsz okos dolgokat. nekem egy 2.0-es japán carinám van,a tökölin láthatátok. az érdekelne,hogy honnan lehetne 3s-ge motort keríteni(emberi áron)? vagy esetleg csak a yamaha hengerfejet,szívó,kipufogósorral,kábelekkel,computerrel,stb. ha tudsz légyszi adj egy pár tipet,előre is köszi![/b]


Helló

http://www.fensport.co.uk/ itt nézz körül.
Mi a célod, a tiedben most milyen motor van 3sfe?
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Beszélgessünk...
« Válasz #33 Dátum: 2005.08.03 21:24:48 »
Gondoltam itt vetem fel a dolgot, mert talán ide tartozik, a dupla vezérmű tengelyes moci az mitől jobb, mint a szimpla? Remélem jól írom, csak feltűnt, hogy a Twincam talán ezt jelöli a motoron. Ettől erősebb lesz a motor? Többe kerülnek hozzá az alkatrészek?
Bocsi a kérdésért, lehet, nagyon egyszerű a válasz, de én nem értek ennyire az autókhoz.
Laco 73 :D

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Beszélgessünk...
« Válasz #34 Dátum: 2005.08.04 13:59:27 »
Idézetet írta: "KLaco"
Gondoltam itt vetem fel a dolgot, mert talán ide tartozik, a dupla vezérmű tengelyes moci az mitől jobb, mint a szimpla?

Amennyire tudom - nem nagyon - finomabb lesz a járása tőle. Elméletben egy parányit többet fogyaszt, de ez csak elméleti, mert mihez képest...?
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Beszélgessünk...
« Válasz #35 Dátum: 2005.08.04 14:21:35 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "KLaco"
Gondoltam itt vetem fel a dolgot, mert talán ide tartozik, a dupla vezérmű tengelyes moci az mitől jobb, mint a szimpla?

Amennyire tudom - nem nagyon - finomabb lesz a járása tőle. Elméletben egy parányit többet fogyaszt, de ez csak elméleti, mert mihez képest...?

A 1 vezérmű tengelyeshez képest gondoltam. De akkor 2 szíj van rajta, tehát 2-t kell cserélni, ha elkopik, ergó drágább a fenntartása.
Laco 73 :D

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Beszélgessünk...
« Válasz #36 Dátum: 2005.08.04 14:46:28 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "KLaco"
Gondoltam itt vetem fel a dolgot, mert talán ide tartozik, a dupla vezérmű tengelyes moci az mitől jobb, mint a szimpla?
Amennyire tudom - nem nagyon - finomabb lesz a járása tőle. Elméletben egy parányit többet fogyaszt, de ez csak elméleti, mert mihez képest...?
A 1 vezérmű tengelyeshez képest gondoltam. De akkor 2 szíj van rajta, tehát 2-t kell cserélni, ha elkopik, ergó drágább a fenntartása.

Tudom, hogy arra gondoltál, csak azért kérdeztem meg, hogy mihez képest fogyaszt többet, mert ugyanazt a motort nem fogják megcsinálni 1 és 2 vezérműtengellyel is - pedig csak ebben az esetben derülhetne ki a különbség.
A fenntartása ennyiben drágább, de túl lehet élni. Az 1332ccm-es Toyota motorok például mind ilyenek, már '92 óta :!:
music     

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #37 Dátum: 2008.08.06 00:36:47 »
Sziasztok!!
Volt régebben egy 1978-as (RA40) 2.0ST metálzöld Celicám!! Régi négy körlámpás!! CGE-400 volt a rendszáma!! Nem tud róla valaki valamit?? Eladtam haveromnak,ő pedig valahova Hatvan környékére adta el!!
Hiányzik a "kicsike"...hátha a mostani tulaj meg akarna tőle szabadulni!! :) :)  ::)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #38 Dátum: 2008.08.09 18:10:42 »
Idézetet írta: music
Idézetet írta: KLaco
Gondoltam itt vetem fel a dolgot, mert talán ide tartozik, a dupla vezérmű tengelyes moci az mitől jobb, mint a szimpla?
Amennyire tudom - nem nagyon - finomabb lesz a járása tőle. Elméletben egy parányit többet fogyaszt, de ez csak elméleti, mert mihez képest...?
A 1 vezérmű tengelyeshez képest gondoltam. De akkor 2 szíj van rajta, tehát 2-t kell cserélni, ha elkopik, ergó drágább a fenntartása.

Általában a dupla vezérműtengelyeseken is egy szíj hajtja mindkét tengelyt. A dupla tengely a korszerűbb, igényesebb műszaki megoldás, ami hatékonyabb szelepvezérlést tesz lehetővé, különösen akkor, ha nem csak egy-egy szívó- és kipufogószelep van hengerenként. Korábban elit megoldásnak számított a kettős vezérműtengely, hirdették is büszkén a gyártók DOHC feliratokkal. Mára már eléggé általánosan elterjedtnek mondható.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #40 Dátum: 2011.01.20 10:41:50 »
Ez a TES már volt az egyéb autókban.... ez a tökéletes fos.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #41 Dátum: 2012.01.27 07:45:42 »
Csak hanggal, nagyon kemény :)

[ Invalid YouTube link ]

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #42 Dátum: 2012.01.27 08:00:56 »
Villanyhang... :clap:
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #43 Dátum: 2012.01.27 11:12:31 »
Ennél már van egy hosszabb és belső kamerás felvétel is Youtubon, na, az a durva!!!  :cool2:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #44 Dátum: 2012.01.27 11:20:30 »
Az csak sima :) Itt a V8 beindulása a kemény.