Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 145115 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #300 Dátum: 2010.09.02 15:28:34 »
         

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #301 Dátum: 2010.10.15 10:56:15 »
IQ népítélet

Kicsit reklámszerű szöveg, de jókat ír róla :)
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #302 Dátum: 2010.10.15 22:26:33 »
Lassan eljön az idő, hogy az autómat kerékcserére kell vinni. Van az IQ könyvben egy olyan oldal hogy "A műhely-gépkocsiemelő elhelyezése".
Ez arra vonatkozik, hogy mikor felemelik az egész autót (ahogy ugye a kerékcserét szokták végezni), akkor így kéne megemelni? Ez az első kép, a második az az emelő amivel emelik az 1 képen.

A 3. és 4. képen pedig ott vannak az emelési pontok, amiket akkor kell használni mikor 1-1 kereket cserélünk?

(Csak a japán nyelvű user manualt találtam meg a neten, abból készítettem a képeket.)

[a csatolmányt egy admin törölte]
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #303 Dátum: 2010.10.15 22:29:21 »
Lassan eljön az idő, hogy az autómat kerékcserére kell vinni. Van az IQ könyvben egy olyan oldal hogy "A műhely-gépkocsiemelő elhelyezése".
Ez arra vonatkozik, hogy mikor felemelik az egész autót (ahogy ugye a kerékcserét szokták végezni), akkor így kéne megemelni? Ez az első kép, a második az az emelő amivel emelik az 1 képen.


Ezek eléggé standard emelési pontok! Szóval no para, a gumis fogja tudni  ::) .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #304 Dátum: 2010.10.15 22:38:16 »
Mondjuk az a küszöbemelés elég kinos! Én kapásból elgörbitettem a küszöb élét. Azóta rakok közé gumit vagy vastag hullámpapiert és pontossan kell odahelyezni az emelőt.

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #305 Dátum: 2010.10.15 23:36:11 »
Lehet hogy standard emelési pontok, de itt végül is az volt a kérdés, hogy a küszöbnél lévő emelési pontokat akkor kéne használni mikor 1 kereket cserélünk és nem pedig akkor mikor egyszerre 4-et és az egész autó a levegőben van, nem?

Legalábbis nekem a leírások alapján ez jött le, ennek megfelelően nem örülnék ha a gumis csak azért mert siet, és minél hamarabb akar végezni az autómmal nem úgy emelné fel az autót ahogy a könyv szerint kell.
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #306 Dátum: 2010.10.16 09:25:21 »
Azóta rakok közé gumit vagy vastag hullámpapiert és pontossan kell odahelyezni az emelőt.
Ez mire is jo?  :?:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #307 Dátum: 2010.10.16 10:37:17 »
Lehet hogy standard emelési pontok, de itt végül is az volt a kérdés, hogy a küszöbnél lévő emelési pontokat akkor kéne használni mikor 1 kereket cserélünk és nem pedig akkor mikor egyszerre 4-et és az egész autó a levegőben van, nem?

Legalábbis nekem a leírások alapján ez jött le, ennek megfelelően nem örülnék ha a gumis csak azért mert siet, és minél hamarabb akar végezni az autómmal nem úgy emelné fel az autót ahogy a könyv szerint kell.

A küszöbnél lévő emelési pontokat kell használni akkor is ha egyenként emeled és akkor is ha a gumisnál megemelik az egész autót. Ő is így fogja megemelni, és nem kapkodásból, hanem mert így kell. Szervízen olajcserekor is úgy fogják emelni.

Az első két képen lévő emelési pontok arra jók, ha pl. egy emelővel akarod felemelni a két hátsó vagy a két első kereket, de külön! Így nem lehet az egész autót a levegőbe emelni, mert lebillen...

De végre egy nő aki törődik az autójával  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.16 10:39:29 írta Xanyi »
Xanyi

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #308 Dátum: 2010.10.16 12:06:00 »
Köszi az infókat!

Amúgy arra magamtól is rájöttem hogy egyszerre nem lehet az első kép szerint megemelni az autót, mert akkor lebillen :)

WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #309 Dátum: 2010.11.05 14:16:32 »
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu

Mikey Bük

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #310 Dátum: 2010.12.07 19:05:38 »
Sziasztok!
Én is kipróbáltam ezt a gépezetet.
A kis városi tank  :)

TOYOTA IQ Első teszt Tesztautó:Toyota IQ 2   May 7, '09 7:52 PM
for everyone
A Toyota tavaly még csak koncepcióként mutatta be ma itt áll előttem egy olyan autó ami a fiatalok 20 as 30 as éveikben járók városi autója lehet.Külalakja érdekes,kissé marcona olyan tank szerű.Méretei kívül nem mutatják tágasságát.2985 mm hosszú 1680 mm széles és 1500 mm magas autóról van szó.3színből választhatunk 3 féle szereltséggel 3 féle motorral.
Tesztautó gyöngyfehér ez bizony nem sima fehér!!!! És milyen jól mutat!!
Belső tér a két hatalmas ajtót kinyitva szinte tátva marad a száj.Ekkora kívülről és ilyen nagy belülről??? Az autóba beülve egy eddig a Toyotától nem megszokott formai játszadozásnak lehetünk tanúi.Felszereltsége egészen egyszerűen pazar.Ára?? Ez egy kisautó egy majdnem Auris árral.Mi ebben a jó?? Az,hogy ez a kocsi egyéniség.Az ember beül és a kocsi ha éppen fáradt felébreszti az érzékszerveit.Fokozatosan jó kedre hangolja,hiszen a tulajdonosa tudja egy kivételes autója van amit nem lát minden sarkon.Vezetés közben meglepő felfedezést tesz.
Az autó repül vele.A motor ismerős lehet a Yarisban hiszen ugyan az.
A tesztautó az IQ2 nevet kapta.Ez a kocsi felszereltsége: autómata digitális klíma,elektromos ablakok,intelligens nyitási és indítási rendszer,esőérzékelő,szürkületérzékelő,elektromos külső tükrök fűtéssel és behajtással,elektrokromatikus belső tükör,ködfényszóró,15" os könnyűfém keréktárcsák,króm díszítés a hátsó lámpákban,sötétebb tónusú bi-halogén lámpabúrák,a légzsákokat,ABS, EBD meg sok olyan biztonsági eszközt le sem írtam még.
Az EURO NCAP teszten 5 csillagot szerzett!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tehát nem egy veszélyes autó.
Összegzés:Fiatalok városi kisautója jó műszaki és biztonsági tartalommal,tank megjelenésben:-))) gazdag alapfelszereltséggel olyan konkurensek között mint a Smart,Fiat 500,és a Ford KA.Én is használnám szívesen:-)) 4 személyes hivatalosan.

mmiata

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #311 Dátum: 2010.12.29 17:18:22 »
Sziasztok Forumtarsak,
Karacsony elott en is vettem egyet, IQ2, 1.0. Igazabol meg csak lattam a szalonban, kifizettem, de majd csak febr. kozepen tudom atvenni.
Addig is erdekelne, hogy a tulajok csinaltak-e mar valami modositast a kocsin? mert amig nem vettem at, addig leginkabb ilyenekrol almodozok... :-)
A visszahivasos akciot probaltatok?

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #312 Dátum: 2010.12.29 20:52:52 »
Szia!
Előre is gratula a kis autóhoz!! Nekem is ilyen van, de nem módosítottam semmit rajta :)
A visszahívás pedig az én autómat nem érintette.
Ha van bármi kérdés, írj bátran :)
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu

mmiata

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #313 Dátum: 2010.12.30 17:03:09 »
Erdekes, en ugy gondoltam, hogy mindegyiket erintette... Meg szerintem van 2 visszahivas is. egyik a gazpedal, a masik a kormany... A gazpedalos a toyota.hun is rajta van. Meglatogattad a kereskedodet? :-)

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #314 Dátum: 2011.01.09 00:31:29 »
Én is úgy tudtam hogy mindegyik autót érinti, de a gázpedálosra azt mondták hogy többféle gyártmányú gázpedál kerülhet beépítésre és az enyémbe nem a "rossz" fajta van.
A kormányossal kapcsolatban viszont nem tudom mi a helyzet, azt gondoltam kiértesítenek ha be kell menni erre a javításra. Na majd rákérdezek erre a dologra (ezt a kormányosat elfelejtettem... :) )
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu