Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 143071 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #210 Dátum: 2009.09.11 08:28:39 »
Még néhány gyors gondolat az iQ-ról:

- 3 átlagos testalkatú emberke gond nélkül elfér a kocsiban.
- Az ajtó úgy csukódik, ahogy kell. Tompa puffanás. A Yaris ehhez képest pléhdoboz hangot ad.
- Az anyagminőség köszönőviszonyban sincs az Aygo vagy a Yaris, sőt, az Auris olcsó, kopogós, karcolódó plasztikjaival.
- Ha nem sztrádáznék évi 15-20 ezret, magamnak is elfogadnám. Szigorúan a másik két motor valamelyikével.
Most csak ahhoz fűzök megjegyzést, amivel nem (teljesen) értek egyet...

- Jobboldalt elöl meglehetősen nehezen tudtam olyan üléspozíciót összehozni, hogy nyomorgás nélkül beférjek "magam mögé" - és így is szomorú lettem volna, ha egy-másfél óránál többet kell hátul töltenem. A hátsó ülés csak szükségmegoldás jobboldalt is - kivéve, ha mondjuk két 160 centis hölgy ül jobboldalt  :hmmmm: ... Dehát óriási dolog, hogy egyáltalán van hátsó ülés, ilyen külső hossz mellett.
- Próbáltad a Yaris ajtaját is  ;) ? Szerintem nem  :szemez: ... Mert OK, hogy az IQ ajtaja tényleg nagyautós (Avensises) puffanással csukódik - de a Yarisé sem "pléhdoboz", alig valamivel kevésbé csukódik szépen.
- Anyagminőség: egyetértek; de az ajtóburkolat kopogós kemény műanyagja eléggé ront a feelingen.
- Lévén városi autó, dosztig elég bele az 1.0 motor szerintem. A másik kettő luxus, azokkal igazából végképp drága játékszerré változik a kocsi. Persze poénnak biztosan nem rosszak, ha a pénz nem számítana, az 1.4 dízellel kéne - rakéta lehet vele, egérétvágyú rakéta  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #211 Dátum: 2009.09.11 08:30:00 »
Te Satriani! Nem akarsz esetleg munkát vállalni mondjuk a Totalcaron? Egynémelyik idióta helyett...  :whistling:
Gabe 254.

leszilaci

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #212 Dátum: 2009.09.11 08:51:09 »
- Próbáltad a Yaris ajtaját is  ;) ? Szerintem nem  :szemez: ... Mert OK, hogy az IQ ajtaja tényleg nagyautós (Avensises) puffanással csukódik - de a Yarisé sem "pléhdoboz", alig valamivel kevésbé csukódik szépen.

- Lévén városi autó, dosztig elég bele az 1.0 motor szerintem. A másik kettő luxus, azokkal igazából végképp drága játékszerré változik a kocsi. Persze poénnak biztosan nem rosszak, ha a pénz nem számítana, az 1.4 dízellel kéne - rakéta lehet vele, egérétvágyú rakéta  :yes:
- a yaris2 ajtócsukódását a facelifttel finomították.

-az a 3hengeres 1.0 motor annyira jó fogyasztás szempontjából,h  2 ilyen motorral szerelt yaris2 is megelőzött a benzinesek között a spritmonitoron :cry: klikk
ráadásul, ha automata váltóval szereltet, akkor az valami hihetetlen alacsonyan tartja a fordulatot még magas sebességnél is :yes:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #213 Dátum: 2009.09.11 08:56:12 »
Tényleg, most, hogy belinkelted: Zénóka mostanában miért nem vezeti az adatokat?
Gabe 254.

leszilaci

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #214 Dátum: 2009.09.11 09:10:32 »
Tényleg, most, hogy belinkelted: Zénóka mostanában miért nem vezeti az adatokat?
mer' lusta 2 helyre vezetni :D

kérdeztem tőle én is kb3-4napja.
fél óra lenne átpötyögni az ekszeltáblájából a weboldalra.

de ígérte,h pótolja :yes:

Machado

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 362
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #215 Dátum: 2009.09.11 14:27:04 »
Nekem nagyon kéne ez az autó, kár, hogy ennyire drága.
A vicc az, hogy az amerikai muscle car-ok híve vagyok, de valahogy már Miskolcon is gáz dolog kezd lenni a parkolás, főleg az egyetemen, meg amúgy is 90%-ban városban autózom, így szerintem égi áldás lenne most számomra az IQ.
Kérdéses mondjuk, hogy a 68 lóerős Aygo motor miként bírja el a CVT váltót. Mondjuk nem terheli annyira, mint a régi nyomatékváltók, de azért mégis.
Amúgy zseniálisan néz ki a kocsi, mind kívülről, mind belülről, de élőben nagyon rövidnek tűnik, bár a szélekre helyezett 15 colos kerekek stabilitást adnak neki, de egy padlóféktől nem esne orra az autó?  :D
2-3 év múlva használtan jöhet.   :surrender:
Mitsubishi Lancer 1.6 GLXi AT 1995

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #216 Dátum: 2009.09.11 14:40:43 »
- Próbáltad a Yaris ajtaját is  ;) ? Szerintem nem  :szemez: ...
...
- Lévén városi autó, dosztig elég bele az 1.0 motor szerintem. A másik kettő luxus, azokkal igazából végképp drága játékszerré változik a kocsi.

Dehogynem próbáltam, azért írtam. ;) Az sem csukódik csúnyán, kisautóhoz mérten kellemes és igényes, de ez a kis hülye iQ még jobb ebben. Is.

Városi vagy nem város, egyszerűen gyenge. Biztos combosodik kicsit a járatással, de nekem nagyon nyomatékszegénynek tűnt, és sajnos pörgetve sem ment túl jól. Azért a tempós forgalmat illene tudni követni, függetlenül attól, hogy mennyibe kerül a kocsi. Mondjuk egy végső verdikt előtt szívesen kipbróbálnék egy legalább 10 ezret futott ezres iQ-t, de a próbakör után úgy érzem, ezzel a motorral nem kéne az amúgy kiváló autó.

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #217 Dátum: 2009.09.11 14:41:33 »
Te Satriani! Nem akarsz esetleg munkát vállalni mondjuk a Totalcaron? Egynémelyik idióta helyett...  :whistling:

Jajj, mindjárt elpirulok  - de szerintem megvannak ők még egy idióta nélkül.  :1eye:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #218 Dátum: 2009.09.16 16:29:36 »
ezzel a klassz új 1.33-as motorral.

Mit tudsz, amit én nem?  :whistling:
Ööö, mire gondolsz  :?: ? Ez a motor új, nem? És amiket eddig olvastam róla (fogyasztásra gondolok elsősorban), azok elég szimpatikusak  :)

Ez egy erőtlen, minden fordulaton kelletlen, fura motor. Amiben csak vezettem, mondogattam, hogy de hát x lóerő, nem is olyan rossz ez, de amikor az 1.4 d került ugyan abba a kocsiba, hát fülemig ért a szám. Szóval nekem csalódás, és erősen zsákutcásnak érzem az európai turbós ellenfelekkel összehasonlítva.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #219 Dátum: 2009.09.16 16:31:15 »
- A vezetési élmény tényleg élmény....

Ugyeugye? Kérdd el 1.4 dízellel, és vele fogsz álmodni hetekig...

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #220 Dátum: 2009.09.16 16:42:18 »
Az hiányzik még nekem. :D Az ezres gyösszel is tetszett, el tudom képzelni, milyen lenne, ha menne is.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #221 Dátum: 2009.09.17 00:07:05 »
Ez egy erőtlen, minden fordulaton kelletlen, fura motor. Amiben csak vezettem, mondogattam, hogy de hát x lóerő, nem is olyan rossz ez, de amikor az 1.4 d került ugyan abba a kocsiba, hát fülemig ért a szám. Szóval nekem csalódás, és erősen zsákutcásnak érzem az európai turbós ellenfelekkel összehasonlítva.
Ja, értem. Én AB tesztet olvastam róla, Aurisban és UC-ben. Ezekben tényleg írták, hogy a motor nem valami lelkes, elsősorban "csak" jól fogyaszt. Hát kb. ebből raktam én össze, hogy akkor Yarisban (ugye, annak kapcsán említettem) valszeg nemcsak jól fogyaszthat, hanem jól is mehet  :) ...

Persze biztos nem úgy, mint a konkurrens kis turbósok - de látatlanban borítékolom, hogy azokkal több/korábbi lesz a meghibásodás, ez meg nekem igazából a No.1 szempont.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #222 Dátum: 2009.09.17 09:03:39 »
Ja, értem. Én AB tesztet olvastam róla, Aurisban és UC-ben.
Ear az ezres motorrol irt, Te pedig az uj 1.33-rol. Nemde?  :hmmmm: :?:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #223 Dátum: 2009.09.17 09:13:17 »
Sztem mindketten az 1,33asról.
Gabe 254.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #224 Dátum: 2009.09.17 09:17:22 »
 :death:
Megyek, iszok meg egy kavet


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX