Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 145566 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #180 Dátum: 2009.07.23 22:09:07 »
Persze, a kocsi után forgolódnak...
Nem inkább a sofőr után?
 :D

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #181 Dátum: 2009.07.23 22:14:44 »
Persze, a kocsi után forgolódnak...
Nem inkább a sofőr után?
 :D

:D
Ma épp egy középkorú hölgy gyalogolt előttem a parkolóban, majd miután elhagyta az autómat visszanézett és jól megszemlélte :) az autót, nem engem :D

De persze a másik eset is előfordult már, igaz akkor nem középkorú hölgy volt aki forgolódott   :innocent:
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #182 Dátum: 2009.07.23 22:24:22 »
Ebben a mai, bolondos világban bizony előfordulhat, hogy az a középkorú hölgy bizony téged nézett.
 :D

leszilaci

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #183 Dátum: 2009.07.24 09:28:16 »
Persze, a kocsi után forgolódnak...
Nem inkább a sofőr után?
 :D
általában minden (engem) leelőző autós alaposan szemügyre veszi a yarisomat [rohog]

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #184 Dátum: 2009.07.24 09:30:06 »
Sztem kéne csinálnod egy matricát az oldalára, hogy "fogyasztási rekorddöntés folyamatban..." Senki nem integetne...
Tényleg, Kakucsra elindultál már?  :hmmmm: :devil: :whistling: :tt2:
Gabe 254.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #185 Dátum: 2009.07.24 09:31:12 »
általában minden (engem) leelőző autós alaposan szemügyre veszi a yarisomat [rohog]
...majd várják a tipikus női vezetőt, előrehajolva legalább a szélvédőig, összeszorított, fehér szájjal, kékülő ujjakkal, meredten bámuló szemekkel... aztán jön a meglepi!  :D
         

leszilaci

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #186 Dátum: 2009.07.24 09:35:55 »
Sztem kéne csinálnod egy matricát az oldalára, hogy "fogyasztási rekorddöntés folyamatban..." Senki nem integetne...
úgysem értené senki...

Tényleg, Kakucsra elindultál már?  :hmmmm: :devil: :whistling: :tt2:
majd holnap 8 körül...kb másfél óra az út :flowers: kb 60-65km

de olvastam,h Te sem akarsz rohanni autópályán...miért is nem?  :tt2:

leszilaci

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #187 Dátum: 2009.07.24 09:36:48 »
...majd várják a tipikus női vezetőt, előrehajolva legalább a szélvédőig, összeszorított, fehér szájjal, kékülő ujjakkal, meredten bámuló szemekkel... aztán jön a meglepi!  :D
:hmmmm: maszkban kellene vezetnem

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #188 Dátum: 2009.07.24 11:05:38 »
Remélem lesz alkalmam összevetni az Aygo-t  az IQ-val a gyakorlatban, és akkor kiderül, hogy nagyot tévdetem, miszerint annyi a különbség menetkomfortban a két autó közt, mint az Aygo és az Avensis közt.
És ezt miért olyan nehéz elhinni? Valami oka csak van annak, hogy ilyen sokba kerül... Én még nem próbáltam, de mindenesetre az általam eddig olvasott tesztek ebben egyetértettek: hogy az IQ egy középkategóriás autó menetkényelmét nyújtja :otlet: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #189 Dátum: 2009.07.24 11:14:41 »
Ezek szerint az IQ-t csak és kizárólag a 2üléses smart42-vel lehet összevetni, minden más gondolat böszmeség. Ettől függetlenül, én az Aygo-t is kvázi konkurenciájának tartom, ellenben a kamaz-t és a ceed kombit nem.
Ezen nem fogunk összeveszni.
Ja-ja, igazából csak a Smarttal reális összevetni az IQ-t (azt meg nagyon rondán elveri már azáltal, hogy belefér plusz egy, ha nagyon muszáj: plusz két ember). Amik egész biztosan nem konkurrensei, azok az egyszerű, belépő kiskocsik á la Aygo, Fox, Cuore stb. Ezek az olcsó low-techet képviselik az adott cég palettáján belül, de ez normális dolog is egy belépő modell részéről. Az IQ viszont nagyon is hightech, olyasmi mint a Prius, igazából kategórián kívüli, technológia-demonstrátor autó.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #190 Dátum: 2009.07.24 11:17:26 »
Sztem kéne csinálnod egy matricát az oldalára, hogy "fogyasztási rekorddöntés folyamatban..." Senki nem integetne...
Ez a matrica nem hülyeség, de komolyan  :) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

leszilaci

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #191 Dátum: 2009.07.24 12:39:03 »
Sztem kéne csinálnod egy matricát az oldalára, hogy "fogyasztási rekorddöntés folyamatban..." Senki nem integetne...
Ez a matrica nem hülyeség, de komolyan  :) ...
persze....aztán ordítanák,h "anyádat döntsed" :censored: jobb esetben csak ordítanák, rosszabb esetben karistolnának...nem akarok én semmiféle egyedi/megkülönböztető jelzést :flowers:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #192 Dátum: 2009.07.24 16:57:47 »
Ja-ja, igazából csak a Smarttal reális összevetni az IQ-t (azt meg nagyon rondán elveri már azáltal, hogy belefér plusz egy, ha nagyon muszáj: plusz két ember). Amik egész biztosan nem konkurrensei, azok az egyszerű, belépő kiskocsik á la Aygo, Fox, Cuore stb. Ezek az olcsó low-techet képviselik az adott cég palettáján belül, de ez normális dolog is egy belépő modell részéről. Az IQ viszont nagyon is hightech, olyasmi mint a Prius, igazából kategórián kívüli, technológia-demonstrátor autó.
Az a baj, hogy nem deffiniáltuk a konkurencia fogalmát. Igen is, az olcsóbb árával, és a nem sokkal nagyobb méretével, hasonló motorpalettájával, háttérszolgáltatásával (Toyota szervizek stb) az Aygo is divatos miniautó, így nem lehet teljesen kizárni a képből, kvázi konkurencia is lehet a gyakorlatban, mégha a tervezők és marketingesek papirjain nem szerepel annak.
A smart sem lehet konkurense az IQ-nak, mivel csak 2üléses.
Egyszóval az IQ-nak nincs konkurense, ettől függetlenül drága, vagyis inkább pont ezért drága.
Én az IQ-ra inkább az innovatív jelzőt használnám a high-tech és a technológia demonstrátor szavak helyett.
Divatos kisautó, ötletes térkialakítással, igényesen megcsinálva.
Azért érdemes megjegyezni, hogy a Fiat már 1955-ben megcsinálta az 500-ast, a MINI meg 1959-ben. Szóval ennek már 50éve.
Megcsinálta a VW is a kisautóját 1997-ben Arosa illetve Lupo néven, és azért beletettek egy 1200cm3-is turbódízelt 3Literes fogyival, szóval nem kell annyira elájulni.
Ettől függetlenül tetszik az IQ, remélem el fog terjedni, és az ára is csökken majd.



Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #193 Dátum: 2009.07.24 18:00:32 »
Tudom, az én anyámat, de akkor is zavar (reklámokban is nagyon sokszor elrontják): valaminek nem lehet olcsó az ára. A termék lehet olcsó, az ár maximum alacsony lehet.
 :flowers:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #194 Dátum: 2009.07.24 18:33:20 »
Tudom, az én anyámat, de akkor is zavar (reklámokban is nagyon sokszor elrontják): valaminek nem lehet olcsó az ára. A termék lehet olcsó, az ár maximum alacsony lehet.
 :flowers:
A nyelv folyamatosan változik....szerintem az olcsó áron kifejezésben nem kellene hibának lennie....bár tényleg nem helyes.