Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 143121 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #165 Dátum: 2009.07.16 16:40:34 »
Remek, ezúton is gratulálok neki. Remélem lesz alkalmam összevetni az Aygo-t  az IQ-val a gyakorlatban, és akkor kiderül, hogy nagyot tévdetem, miszerint annyi a különbség menetkomfortban a két autó közt, mint az Aygo és az Avensis közt.

Én is remélem. Az iQ szerintem döbbenetesen jól sikerült autó, mindenkinek ajánlom, hogy próbálja meg elvinni egy körre. Ha lehet, a dízel motorral, és ne csak egy sarkot menjen vele. Vagy ha igen, kormányozza be egy szűk utcába, tekerje el a kormányt ütközésig, ne csak 2 fordulatot, van ott még tovább, és utána próbáljon meg nem mosolyogni. Tuti, hogy nem fog sikerülni, ahogy szinte álló helyzetben visszafordul az aprósággal. Aztán jöhet a hosszabb távú próba.

És ha lehet, akkor kérj el egy Smart-ot is a próbára. Hogy még nagyobb legyen a kontraszt.

 

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #166 Dátum: 2009.07.16 21:21:52 »
.......  Az iQ-t vezetve viszont sose éreztem, hogy kisautó lenne. Az Aurisban néha...  :ph34r: ..... Három testes felnőtt pedig sokkal jobban elfér benne, mint az Aygo-ban, legalább úgy, mint az Aurisban.
Szóval most már az Auris-t is lepipálja az IQ :cool2:
Na majd mégegyszer körbejárom, ha megyek a Reálszisztémához....

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #167 Dátum: 2009.07.17 07:46:51 »

Na majd mégegyszer körbejárom, ha megyek a Reálszisztémához....

Hát ha egy körbejárástól megváltozik a véleményed, akkor hajrá...
De inkább menj vele.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #168 Dátum: 2009.07.22 21:07:34 »
Ez a cikk pont ide vág. Az írót személyesen ismerem, munkásságát figyelemmel kisérem, tehát számomra abszolút hiteles.
http://www.vezess.hu/teszt/teszt_toyota_iq_1_0/19773/

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #169 Dátum: 2009.07.22 21:18:05 »
A 107 miért az IQ-val van összehasonlítva? Az Aygoval kéne. Persze úgy csak formában van különbség...
Az IQ nem 107 kategória (méretben). Ennyi erővel lehetne egy Avensis VW Golf teszt is.
Szerintem.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #170 Dátum: 2009.07.22 21:28:49 »
A 107 miért az IQ-val van összehasonlítva? Az Aygoval kéne. Persze úgy csak formában van különbség...
Az IQ nem 107 kategória (méretben). Ennyi erővel lehetne egy Avensis VW Golf teszt is.
Szerintem.
Nyilván a vezess.hu az IQ mellé a Pug-tól tudott szerezni egy mini-t. Most őszintén, mindenki fejében az IQ alternatívájaként megfordul az aygo/107/C1 trio, mégha a cm-ekben nem is stimmelnek. Az enyémben is. Főleg, hogy a motor is stimmel. Az Ave Vw teszt hasonlatot betudom költői túlzásnak  :cool2:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #171 Dátum: 2009.07.22 21:35:59 »
Az IQ-nak a Smart a vetélytársa, azzal kell összehasonlítani. Jó, hogy nem egy Kamazt tudtak szerezni a teszthez.
Most kijött volna, hogy vacak az IQ, mert a Kamazba sokkal több sóder fér.
 :D

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #172 Dátum: 2009.07.22 21:58:28 »
Az IQ-nak a Smart a vetélytársa, azzal kell összehasonlítani. Jó, hogy nem egy Kamazt tudtak szerezni a teszthez.
Most kijött volna, hogy vacak az IQ, mert a Kamazba sokkal több sóder fér.
 :D
Mindkét autó minikategóriás besorolású. Bár lehet ezeknek kitaláltak egyéb neveket - szupermini- stb ki tudja. Lényeg az, hogy a kiskategória alatti szegmens.
Méretekkel meg lehet játszani, sok az áthajlás: pl. egy középkategóriás Mondeo vagy Superb jóval nagyobb az IS-nél, stb. mégis azonos a méretosztály besorolása, középkategória.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #173 Dátum: 2009.07.22 22:12:17 »
Mégsem hasonlítják össze a Mondeót az IS-sel.
A lényeg, szerintem ez egy nem jó összehasonlító teszt, mert nem jó modelleket hasonlítanak össze. (Nem az IQ-ról alkotott általános észrevételek zavarnak, hanem az, hogy nem stimmel a párosítás.)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #174 Dátum: 2009.07.22 22:29:49 »
Mégsem hasonlítják össze a Mondeót az IS-sel.
A lényeg, szerintem ez egy nem jó összehasonlító teszt, mert nem jó modelleket hasonlítanak össze.
A Mondeo-t lehet hogy összemérték már az IS-el, bár most nem ugrik be ilyen teszt nekem, és nem nagy az esély rá.....viszont az IS konkurenciája klasszikusan az C-osztály/3er/A4, és olyan tesztek vannak, hogy ezekből valamelyiket hasonlítják a Passat/Superb/Mondeo csapattal......vagyis egy jó matektanár már ki is rakná az egyenlőségjelet az Is vs Mondeo összehasonlításhoz. :tt2:
Egyébként belső helykínálatban és külső méretekben állítom van akkora különbség cm-ben az IS vs A4 páros között, mint az Aygo-IQ páros között. :devil:
Most őszintén, mi az IQ konkurenciája? A smart? De hisz az 2üléses és a motorkínálata nagyon más, mint az IQ-é, ellenben az Aygo is 2 üléssorral rendelkezik, és benzinesben azonos a motor, dízellel meg tudtommal már nem gyártják.
Tehát: az IQ-t nem lehet összehasonlító tesztekben szerepeltetni?


Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #175 Dátum: 2009.07.22 22:39:46 »
Akkor a Yaris is párja, mert az is két üléssoros, és abban is ezek a motorok vannak...

Az Audi A4 és az IS meg egy kategória. Mindkettő a belépő modell a prémium szegmensben. Ott már nem a centik döntenek a párosításnál.


Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #176 Dátum: 2009.07.23 14:04:25 »
Érdekes ez a teszt. Szerintem sem összehasonlítható a két autó. Misivel értek egyet, a Smart az ellenfele a iq-nak.
De ha már itt tartunk, akkor női szemmel közelíteném meg az autókat. :devil: Én ültem már mindkét mini Toyotában, sőt volt szerencsém vezetni is őket. Az Aygoban nem fértem el kényelmesen a kormány mögött, magassarkúban vezetve, a kormányba ütközött folyamatosan a térdem. (Tudom ne vezessek magassarkúban, mert balesetveszélyes. :tt2: De ha már "női" autókról beszélünk, ez is szempont. :D) Az IQ belül és kívülről is szebb, igényesebb nekem.  Végre egy olyan Toyota, ami fiatalos, egy olyan autó, ami után megfordulnak az utcán, még ha pici is. :devil: A váltóval is vitába bocsájtkoznék, sőt a fogyasztással is. (Az Aurissal járunk városban 6 lityi, a yarissal meg 5 környékén.) Egyedüli hátrányát az iq-nak a pakolóhelyek hiányát írnám fel, mivel én a fél lakást magammal hordom az autóban, pár kg könyvelési anyaggal együtt. :lol: Úgy gondolom, hogy aki gyerekkel, babakocsival szeretne közlekedni, annak egyik autó sem perspektíva, még a yarist is megkérdőjelezném. Nálunk, ha ide kerülünk, autócsere lesz és én fogok az aurissal járni többet. Az IQ-val nem a családosokat célozták meg. Szerintem baromira nem elhanyagolható tény, hogy míg az IQ-t japánban rakják össze, addig az Aygot/C1et a cseheknél. A yarisomon is érezni, hogy francia összeszerelés.
Nálunk felmerült már, hogyha a yarist cseréljük IQ lesz helyette.  ;) :D
Szilvi 62

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #177 Dátum: 2009.07.23 14:37:20 »
A Mondeo-t lehet hogy összemérték már az IS-el, bár most nem ugrik be ilyen teszt nekem, és nem nagy az esély rá....

Volt már olyan teszt, ahol együtt szerepeltek. Ha érdekel, előkeresem.

Egyébként belső helykínálatban és külső méretekben állítom van akkora különbség cm-ben az IS vs A4 páros között, mint az Aygo-IQ páros között. :devil:

Az előző A4 (ami akkor volt piacon, amikor kijött a fiss IS) szűkebb az IS-nél...

Egyébként szerintem sem stimmel teljesen az összehasonlítás, pláne az értékelési szempontok. Misinek a kamazos hasonlata abszolút jó. Rossz újságírói beidegződés mindent a méret felől megközelíteni. Ilyen alapon a Ceed kombi is lehetne az IQ ellenfele, mert annyiba kerül...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #178 Dátum: 2009.07.23 15:26:24 »

Az előző A4 (ami akkor volt piacon, amikor kijött a fiss IS) szűkebb az IS-nél...

Egyébként szerintem sem stimmel teljesen az összehasonlítás, pláne az értékelési szempontok. Misinek a kamazos hasonlata abszolút jó. Rossz újságírói beidegződés mindent a méret felől megközelíteni. Ilyen alapon a Ceed kombi is lehetne az IQ ellenfele, mert annyiba kerül...

Az előző A4 2000-ben jött ki, az új IS 2005-ben az új A4 2008-ban. Másrészt a fenti hsz-ek 2009júliusában íródtak, így jelenleg az új A4 a konkurense a most futó IS-nek.
Ezek szerint az IQ-t csak és kizárólag a 2üléses smart42-vel lehet összevetni, minden más gondolat böszmeség. Ettől függetlenül, én az Aygo-t is kvázi konkurenciájának tartom, ellenben a kamaz-t és a ceed kombit nem.
Ezen nem fogunk összeveszni.

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #179 Dátum: 2009.07.23 18:08:02 »
Halkan jegyzem meg, de az én kis Aygom után is megfordulnak az emberek, a mai napig.  :flowers:
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu