Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 143104 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #150 Dátum: 2009.07.14 13:49:38 »
 :clap: :detective:
mindjárt jobb lett a topik hangulata :offtopic: :oops:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #151 Dátum: 2009.07.14 13:55:19 »
Na majd mindjárt elrontom (vagy nem?): az Aygo azért is jó, mert pl kedves kollégám bőrét is megmentette egy elmért országúti előzés és egy traktor vonatkozásában... :ph34r:
Gabe 254.

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #152 Dátum: 2009.07.14 13:59:46 »
Na majd mindjárt elrontom (vagy nem?): az Aygo azért is jó, mert pl kedves kollégám bőrét is megmentette egy elmért országúti előzés és egy traktor vonatkozásában... :ph34r:

Jaj   :wacko:
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #153 Dátum: 2009.07.14 21:36:50 »
Mi több, ő autós újságíró... ;)
Ja,és akkor mi van? :cool2: 
Tapasztalata miatt sokkal nagyobb a viszonyítási alapja, mint egy átlagembernek.
music     

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #154 Dátum: 2009.07.14 21:38:06 »
Ne szidalmazzátok már az AYGO-t   :flowers:
Én nem szidalmaztam, egyszerűen csak nem kéne.
Ha ez boldogít: az új Ave sem.
music     

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #155 Dátum: 2009.07.14 21:58:38 »
Pedig az új Ave nagyon finom. Viszont az új benzinesekben semmi erő nincs.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #156 Dátum: 2009.07.14 23:08:37 »
Mi több, ő autós újságíró... ;)
Ja,és akkor mi van? :cool2: 
Tapasztalata miatt sokkal nagyobb a viszonyítási alapja, mint egy átlagembernek.
Azért ugye néha szabad vitába szállni egy egy autós újságíró véleményével, vagy te mindent elfogadsz, amit egy egy tesztben olvasol? Egyébként meg ahogy nézem Earl autóhifis szakújságíró, ettől függetlenül minden tiszteletem az övé. De innentől kezdve tényleg semmi értelme a vitának.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #157 Dátum: 2009.07.14 23:11:28 »
Autóhifiben is járatos, de, hogy pontosak legyünk, Ő az Autó Piac című újság főszerkesztője.
 :)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #158 Dátum: 2009.07.14 23:11:48 »
Ettől persze még lehet az IQ botrányos.....

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #159 Dátum: 2009.07.14 23:16:13 »
Mi több, ő autós újságíró... ;)
Ja,és akkor mi van? :cool2: 
Tapasztalata miatt sokkal nagyobb a viszonyítási alapja, mint egy átlagembernek.
Azért ugye néha szabad vitába szállni egy egy autós újságíró véleményével, vagy te mindent elfogadsz, amit egy egy tesztben olvasol? Egyébként meg ahogy nézem Earl autóhifis szakújságíró, ettől függetlenül minden tiszteletem az övé. De innentől kezdve tényleg semmi értelme a vitának.
Hö-hö: My name is Earl...Igaz, Misi?  ;)
Gabe 254.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #160 Dátum: 2009.07.14 23:26:54 »
Autóhifiben is járatos, de, hogy pontosak legyünk, Ő az Autó Piac című újság főszerkesztője.
 :)
Remek, ezúton is gratulálok neki. Remélem lesz alkalmam összevetni az Aygo-t  az IQ-val a gyakorlatban, és akkor kiderül, hogy nagyot tévdetem, miszerint annyi a különbség menetkomfortban a két autó közt, mint az Aygo és az Avensis közt.

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #161 Dátum: 2009.07.14 23:28:45 »
Azért ugye néha szabad vitába szállni egy egy autós újságíró véleményével, vagy te mindent elfogadsz, amit egy egy tesztben olvasol?
Persze, hogy szabad. Csak ismervén korábbi ténykedéseit, számomra az ő véleménye biztosan hiteles. Lehet, hogy Te is objektív vagy, csak Téged még nem ismerlek.  :)
music     

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #162 Dátum: 2009.07.14 23:32:00 »
Pedig az új Ave nagyon finom. Viszont az új benzinesekben semmi erő nincs.
Nem vezettem, csak beleültem, és sokkal jobban éreztem magam visszaülve a sajátomba. (Ez nem a mindenütt jó, de legjobb - elv megtestesülése, mert ültem már olyan autóban, amiben ugyanilyen otthonosan éreztem magamat.
music     

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #163 Dátum: 2009.07.14 23:51:59 »
...miszerint annyi a különbség menetkomfortban a két autó közt, mint az Aygo és az Avensis közt.
Akkor az IQ menetkomfortja olyan mint az Avensise?!


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #164 Dátum: 2009.07.16 16:36:38 »
...miszerint annyi a különbség menetkomfortban a két autó közt, mint az Aygo és az Avensis közt.
Akkor az IQ menetkomfortja olyan mint az Avensise?!
Majdnem. Melyik iQ és melyik Avensis?  :helpsmilie: Mondjuk olyan, mint egy sportosabb, fordulékonyabb, kicsit ültetett Avensisé. Az egyliteres benzines finomabban gurul, de hangos. A dízel egy kicsit keményebb rugózásu, de a menetkomfortja valahol az Auris szintjén van, vagy néha felette. Persze nem lehet pontos az összehasonlítás, mert az eltérő geometriai méretek miatt másképp viselik a kátyúkat, a kijárt nyomvájús utakat, a kockakövet.  Az iQ-t vezetve viszont sose éreztem, hogy kisautó lenne. Az Aurisban néha...  :ph34r: Az 1.4-es dízellel pedig elképesztően megy a kocsi, a 180-as utazó sem gond, és közben nem kell minden idegszállal arra koncentrálni, hogy az úton maradjon ez az apróság.

A térérzet pedig meglepő. Én az Avensisben is túl magasan ülök, és az iQ-t is állítanám alacsonyabbra. Aztán meg lehet szokni. Viszont szélességben nincs semmi gondom egyik kocsiban sem. Az iQ végre izgalmas és érdekes belül, érezhetően többet gondolkodtak a belsején, mint a megszokott modelleken. Három testes felnőtt pedig sokkal jobban elfér benne, mint az Aygo-ban, legalább úgy, mint az Aurisban. Viszont csomagjuk nem lehet, és nem lehetnek négyen.

Persze lehet, hogy elfogult vagyok, de az újságírók közül akivel csak beszéltem, mind-mind imádta az iQ-t, mindegy melyik motorral próbálta. Ilyen egyértelmű sikert még egyik Toyota sem okozott közöttük.