Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 143100 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #135 Dátum: 2009.07.13 20:21:55 »
A városi fogyasztásokat lehetetlen összemérni, annyi múlik a lábon, a körülményeken. Ha azt mondom, hogy múlt csütörtökön direkt lenulláztam Pestre beérve a BC-t, és cirka 50 km-t mentem 7,1-es átlaggal a városban, miközben a gyöngyösi rövid utas, munkába járós átlagom 8,5-9 körül lehet, akkor azt is hihetnénk, mennyire szuper a pesti közlekedés...

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #136 Dátum: 2009.07.14 07:20:52 »
Beültem mag egy IQ-ba a szalonban. Igazából nem voltam elájulva tőle, főleg az ár tükrében. Most már azt mondom, hogy ez egy divatautó. Ha városi minire vágyom, 100x inkább egy aygo-t vennék 1literes benzinessel, 3ajtóval. Ugyanott vagyok, de fele áron.

Hogy lennél már vele ugyanott? Az Aygo egy nyekló nyakló csotrogány az iQ-hoz képest, sokal hangosabb, esetlenebb a rugózása rengetegszer több hely kell neki a manőverezéshez, és sokkal olcsóbb és bénább a belső tere. Ráadásul hol az a tisztelet, amit az iQ-nak, ha előről látják, szinte mindenki megad? Isteni autó az iQ, pláne a dízel.
Ja bocs. Ugye azért két mini között nincs akkora menetkomfortbeli különbség mint egy S600 Long meg egy kispolski között?
Biztos jobb autó az IQ, viszont az Aygo-hoz képesti felárában keményen benne van a divat, amit meg kell fizetni. Én ültem mindkettőben, igaz csak álló helyzetben, szalonban, de olyan nagy különbséget nem éreztem. Ettől függetlenül tetszik az IQ, csak baromi drága sajnos.

Álló helyzetben ugyan hogy lehet megitélni a menetkomfortot?  :helpsmilie: S600 Long-ban nem ültem, de van akkora difi az Aygo és az iQ között, mint az Aygo és az Avensis között utaskényelemben. Ami egyáltalán nem kevés. És persze hogy rétegautó az iQ, de a hírek szerint meglepően sikeresen indult a forgalmazása.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #137 Dátum: 2009.07.14 09:56:06 »
Beültem mag egy IQ-ba a szalonban. Igazából nem voltam elájulva tőle, főleg az ár tükrében. Most már azt mondom, hogy ez egy divatautó. Ha városi minire vágyom, 100x inkább egy aygo-t vennék 1literes benzinessel, 3ajtóval. Ugyanott vagyok, de fele áron.

Hogy lennél már vele ugyanott? Az Aygo egy nyekló nyakló csotrogány az iQ-hoz képest, sokal hangosabb, esetlenebb a rugózása rengetegszer több hely kell neki a manőverezéshez, és sokkal olcsóbb és bénább a belső tere. Ráadásul hol az a tisztelet, amit az iQ-nak, ha előről látják, szinte mindenki megad? Isteni autó az iQ, pláne a dízel.
Ja bocs. Ugye azért két mini között nincs akkora menetkomfortbeli különbség mint egy S600 Long meg egy kispolski között?
Biztos jobb autó az IQ, viszont az Aygo-hoz képesti felárában keményen benne van a divat, amit meg kell fizetni. Én ültem mindkettőben, igaz csak álló helyzetben, szalonban, de olyan nagy különbséget nem éreztem. Ettől függetlenül tetszik az IQ, csak baromi drága sajnos.

Álló helyzetben ugyan hogy lehet megitélni a menetkomfortot?  :helpsmilie: S600 Long-ban nem ültem, de van akkora difi az Aygo és az iQ között, mint az Aygo és az Avensis között utaskényelemben. Ami egyáltalán nem kevés. És persze hogy rétegautó az iQ, de a hírek szerint meglepően sikeresen indult a forgalmazása.

Írtam volna valahol, hogy álló helyzetben megállapítottam a menetkomfortot? :flowers: Miért adsz a számba olyat, amit nem mondtam?
Csupán feltételeztem, hogy a két miniautó menetkomfortja közt nem lehet égbekiáltó különbség, hisz a kategóriájuk egy szintre kényszeríti őket.
Ezt írod:
"van akkora difi az Aygo és az iQ között, mint az Aygo és az Avensis között"
Szerintem innentől felesleges nekem erről beszélgetnem érdemben veled.


Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #138 Dátum: 2009.07.14 10:00:04 »
Ákos: addig tényleg nincs értelme erről beszélnetek, amíg te is ki nem próbálod az IQ-t is.(tényleg, Aygot próbáltál már?) Addig Ear marad a hitelesebb forrás...(és még mielőtt írnád, mondanád: én nem vezettem egyiket sem, csak Aygoval utaztam...)
Gabe 254.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #139 Dátum: 2009.07.14 10:09:56 »
Én mind a kettővel mentem. Jobb Az IQ menet közben....

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #140 Dátum: 2009.07.14 10:18:59 »
Én mind a kettővel mentem. Jobb Az IQ menet közben....
Nem az volt a vita tárgya, hogy jobb e az IQ menetkomfortja, hanem hogy mennyivel. A fórumtárs véleményem szerint kicsit túlmisztifikálja a dolgot.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #141 Dátum: 2009.07.14 10:28:47 »
Ákos: addig tényleg nincs értelme erről beszélnetek, amíg te is ki nem próbálod az IQ-t is.(tényleg, Aygot próbáltál már?) Addig Ear marad a hitelesebb forrás...(és még mielőtt írnád, mondanád: én nem vezettem egyiket sem, csak Aygoval utaztam...)
Én elhiszem, hogy ő a hitelesebb, mivel ő vezette elvileg mindkettőt.Viszont a hangvételünkből talán az is látszik,hogy én nem rajongok fanatikusan az IQ-ért, nálam nincs lila köd, viszont nekem is tetszik természetesen.
Ha lesz lehetőségem, ki fogom próbálni. Bár a fizikai kötöttségek, a közel egyidejű fejlesztés mellett, nem tartom reálisnak, hogy egy 2,34m tengelytávú Aygo-nál a 2m-es tengelytávú IQ olyan mértékben jobb menetkomfortot adjon, ahogy Ear jellemezte:
"Az Aygo egy nyekló nyakló csotrogány az iQ-hoz képest, sokal hangosabb, esetlenebb a rugózása rengetegszer több hely kell neki a manőverezéshez, és sokkal olcsóbb és bénább a belső tere."
Bár a beszélgetést elnézve, itt már a dolgok mértékéről vitázunk, és ez egzakt módon nem jellemezhető. Ear szerint sokkal sokkal jobb az Iq, szerintem meg csak jobb, igaz, nekem gyakorlati tapasztalatom nincs, csupán következtetek.

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #142 Dátum: 2009.07.14 10:33:10 »
Én csak álló helyzetben ültem be mindkettőbe. Alapból egyik se kéne, (értsd: pénzt nem adnék érte), de ha megdobnának mindkettőből egy-egy példánnyal, míg az Aygot biztosan eladnám, az iQ-t megtartanám.
music     

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #143 Dátum: 2009.07.14 10:34:09 »
Én elhiszem, hogy ő a hitelesebb, mivel ő vezette elvileg mindkettőt.
Mi több, ő autós újságíró... ;)
music     

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #144 Dátum: 2009.07.14 10:37:39 »
Én elhiszem, hogy ő a hitelesebb, mivel ő vezette elvileg mindkettőt.
Mi több, ő autós újságíró... ;)
Ja,és akkor mi van? :cool2:

Egyébként:
Aygo fordulókör sugara: 4,7m, IQ: 3,9m

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #145 Dátum: 2009.07.14 11:02:30 »
Ne szidalmazzátok már az AYGO-t   :flowers:
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #146 Dátum: 2009.07.14 11:19:01 »
Így van, mert WeSzil piros csodája igenis pofás kis jószág és nagyon tetszetős és hibalistáról se nagyon tudunk. Amúgy meg mindkettő divatautó leginkább és az iQ-t a Smarttal kéne összehasonlítani.  :tt2:
         

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #147 Dátum: 2009.07.14 11:26:02 »
Ne szidalmazzátok már az AYGO-t   :flowers:
Én amennyire emlékszem, az Aygo-ba sokkal könnyebb volt beszállni, az IQ-ba beszálláskor bevertem a fejem az első ajtó feletti idomba. Szélességben tényleg nagyobb az IQ, viszont az üései nem nagyobbak érzésre, talán a Yaris üléseire emlékeztetnek. Az IQ belülről nekem kicsit komornak tűnt, másra számítottam egy ilyen stílusú autónál. Az Aygo barátságosabb belülről.

leszilaci

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #148 Dátum: 2009.07.14 12:01:46 »
Ne szidalmazzátok már az AYGO-t   :flowers:
full OFF, de múlt héten, balatonalmádiban a Te piroskádat láttam, ugye? :)
jöttél szembe, mint a veszdelem :szemez: a budatava/neptun strand lehajtója magasságában, a nagy kanyarban, cukrászdától nem messze.
még integettem is :D

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #149 Dátum: 2009.07.14 12:31:55 »
full OFF, de múlt héten, balatonalmádiban a Te piroskádat láttam, ugye? :)
jöttél szembe, mint a veszdelem :szemez: a budatava/neptun strand lehajtója magasságában, a nagy kanyarban, cukrászdától nem messze.
még integettem is :D


Hihi!
Igen, Balatonalmádiban voltam múlt héten!
Bocsi hogy nem vettelek észre  :flowers:
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu