Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 143016 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #120 Dátum: 2009.06.15 11:00:37 »
Voltunk 7végén tesztvezetni, egy ezres iQ személyében a Toyota Reálszisztémánál Budán. Biztos szerettek minket, mert 2,5 órát ott voltunk, minden kiállított autót megnéztünk, beleültünk, stb.  :D

A kisautó édes, cukipofa, bár nekem a középkonzol kialakítása nem tetszett, ahogy az sem, hogy a napfényben bántóan csillog és zavaró a fényes felület. A csomagtartó - mint olyan - nem létezik, ha a hátsó ülést használják (egy diplomatatáska talán belefér), egyébként én inkább 3 személyesnek mondanám. A vezető mögé max gyerekülés fér el szerintem, párom 183 centi magas, de mögé maximum a telefonomat raktam volna be, azt is élén persze. Táska ott tartására mondjuk tökéletes.

Én az anyósülést beállítottam a magam 163 centijéhez és bőven volt magam mögött hely, sőt, mivel ott jobban lehet játszani a térrel, így még párom mögé is befértem. Persze hosszabb útra nem vállalkoznék benne, mert átéltem azt, ami miatt mindenki panaszkodik, a fejem a tetőt súrolta. Az egy literes motor nem egy erőgép, de nem is ment rosszul, tény, hogy pörgetni kell, ha menni akarunk.
Ami tetszett, hogy tényleg komoly felszereltséggel adják, ám az is tény, hogy horror áron kapható, így az ár-érték arányt nem viszi a kisautók között szerintem.

A srác, aki eljött velünk a próbakörre, elmondta, hogy a kocsival a 3 méter széles mosóban megfordultak egy Y-ból.  :D
Ja, én poén a panentos textil "kesztyűtartó".  :D
         

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #121 Dátum: 2009.06.15 15:05:11 »
Hétvégén mi is megcsodáltuk a kisatót. Hát én beleszerettem, mint egy dodgem. :) Párom ment vele egy kört, neki is nagyon bejött, pedig nem mondanám őt alacsonynak. Az tény, hogy nem olcsó, de aki ilyet vesz, annak nem is ez a szempont. Nagyon össze van rakva, jó a felszereltsége. Az első olyan autó, aminek a váltójára azt mondtam hogy végre olyan, mint a Yarisomé.  :D :szemez: Ja és nem elhanyagolható szempont a fogyasztása. ;)
Szilvi 62

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #122 Dátum: 2009.06.15 15:26:59 »
Dízelt próbáltátok?
         

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #123 Dátum: 2009.06.15 15:32:13 »
A váltója olyan mint egy óramű! Szerintem kifogástalan.  :clap: Pontos és rövid úton jár. Ahogy elindultam vele, megfeledkeztem arról, hogy mekkorka autóban ülök. Teljesen korrekt az útfekvése, nincs menetzaj. Ha az árától eltekintünk abszolut kellene.  :wub: :clap:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #124 Dátum: 2009.06.17 22:54:59 »
A váltója olyan mint egy óramű! Szerintem kifogástalan.  :clap: Pontos és rövid úton jár. Ahogy elindultam vele, megfeledkeztem arról, hogy mekkorka autóban ülök. Teljesen korrekt az útfekvése, nincs menetzaj. Ha az árától eltekintünk abszolut kellene.  :wub: :clap:

Én még nem ültem az IQ-ban, bár remélem mostanában nem kell mennem a márkaszervizbe. De, ha legközelebb arra járok, megnézem.
Kiváncsi vagyok a méreteire, főleg kivülről. Budapesten olyan durván rossz a parkolási helyzet, hogy ez a méret és fordulékonyság nagyot dobhat az ember komfortérzetén, át kell programozni az agyakban a parkolóhely fogalmát. Maga az autó bevezetése a piacra, és az árazása meg egyértelmű divatautós, ezért érthető az ára. Én nem is vártam, hogy olcsóbb lesz a Yarisnál.

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #125 Dátum: 2009.06.21 20:29:58 »
Valaki próbálta már az urban cruisert?

IQ-t nem vennék, de az előbbit igen. ::)
Konrád

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #126 Dátum: 2009.06.21 20:50:36 »
Igen! Kipróbáltam az UC-t is. ::) A SUV/Urban Cruiser topicban írok róla rögtön. ;)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #127 Dátum: 2009.06.29 09:15:09 »
         

Satriani

  • Vendég


Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #130 Dátum: 2009.07.07 12:27:57 »
Beültem mag egy IQ-ba a szalonban. Igazából nem voltam elájulva tőle, főleg az ár tükrében. Most már azt mondom, hogy ez egy divatautó. Ha városi minire vágyom, 100x inkább egy aygo-t vennék 1literes benzinessel, 3ajtóval. Ugyanott vagyok, de fele áron.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #131 Dátum: 2009.07.13 14:20:42 »
         

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #132 Dátum: 2009.07.13 16:40:29 »
Beültem mag egy IQ-ba a szalonban. Igazából nem voltam elájulva tőle, főleg az ár tükrében. Most már azt mondom, hogy ez egy divatautó. Ha városi minire vágyom, 100x inkább egy aygo-t vennék 1literes benzinessel, 3ajtóval. Ugyanott vagyok, de fele áron.

Hogy lennél már vele ugyanott? Az Aygo egy nyekló nyakló csotrogány az iQ-hoz képest, sokal hangosabb, esetlenebb a rugózása rengetegszer több hely kell neki a manőverezéshez, és sokkal olcsóbb és bénább a belső tere. Ráadásul hol az a tisztelet, amit az iQ-nak, ha előről látják, szinte mindenki megad? Isteni autó az iQ, pláne a dízel.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #133 Dátum: 2009.07.13 19:10:50 »
Beültem mag egy IQ-ba a szalonban. Igazából nem voltam elájulva tőle, főleg az ár tükrében. Most már azt mondom, hogy ez egy divatautó. Ha városi minire vágyom, 100x inkább egy aygo-t vennék 1literes benzinessel, 3ajtóval. Ugyanott vagyok, de fele áron.

Hogy lennél már vele ugyanott? Az Aygo egy nyekló nyakló csotrogány az iQ-hoz képest, sokal hangosabb, esetlenebb a rugózása rengetegszer több hely kell neki a manőverezéshez, és sokkal olcsóbb és bénább a belső tere. Ráadásul hol az a tisztelet, amit az iQ-nak, ha előről látják, szinte mindenki megad? Isteni autó az iQ, pláne a dízel.
Ja bocs. Ugye azért két mini között nincs akkora menetkomfortbeli különbség mint egy S600 Long meg egy kispolski között?
Biztos jobb autó az IQ, viszont az Aygo-hoz képesti felárában keményen benne van a divat, amit meg kell fizetni. Én ültem mindkettőben, igaz csak álló helyzetben, szalonban, de olyan nagy különbséget nem éreztem. Ettől függetlenül tetszik az IQ, csak baromi drága sajnos.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #134 Dátum: 2009.07.13 19:44:48 »
Azért én visszahőköltem a 6 literes tesztfogyasztástól... Bár mondjuk a Dai is ennyit eszik, abban is 1000 motor van, igaz karburátoros.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.