Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 143012 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.05 23:48:37 írta Satriani »

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #91 Dátum: 2009.05.12 20:23:13 »
Ma kipróbáltam az IQ-t. Az autó nem néz ki rosszul élőben sem, a belseje is elfogadható, az anyagok jobbak, mint az Aygoban vagy a aYarisban, de azért nem prémium autó.
A kipróbált modell egy 1.0-ás, kézi váltós darab volt. A motort ismerem az Aygoból, az leszámítva a háromhengeres mivoltából fakadó hangját, egész jó. Ellenben a hozzá párosított váltó katasztrófa szerintem. Maga a váltási érzet nem rossz, de olyan hosszú fokozatok vannak benne, hogypl. 60-nál negyedikben a padló gázra az ég világon semmi sem történik.
Közepesen dinamikus vezetéshez is állandóan 2-3-as sebességben kell menni vele. Az egyest 60-nál szabályozza le.
Ami vicces, a fordulóköre. Sőt, kézifékes kanyart a saját sávjában is meg lehet vele csinálni. Nem vicc...
Összességében viszont nekem nem kellene...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #92 Dátum: 2009.05.12 22:44:48 »
igazából most sem értem,h kb 10% árkülönbözetnél ki vesz inkább aygot, mint yarist

Jó kevesen  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #93 Dátum: 2009.05.12 22:49:01 »
Az iQ-ról előre mondták, hogy drága lesz, nem tudom, miért a felháborodás. (Bár az igaz, hogy egy pár hónapja tippeltünk, mennyi lesz az indulóára, asszem a legtöbben bőven alálőttek...)

Azért van "felháborodás", mert nagyon drága lett  ::) ... Még ha mindent mérlegre teszek (a zseniális térkoncepciót, a magas biztonságot és felszereltséget stb) - akkor is. Persze a Toyota úgy veszi, hogy ezt az autót a Smarttal és hasonlókkal kell árban összevetni... Dehát mit csináljak, én úgy vagyok vele, hogy inkább a Yarissal vetem össze az árát, és akkor viszont elég csúnyán fest a képlet  :nonono: ... Kellene belőle egy egyszerű, fapad kivitel jóval alacsonyabb áron, mert így ez tényleg egy drága belvár divatcikk.

(Az Aygo is ezért nem lenne alternatíva nekem. Ha megnézem a tudását, és a Yaris alapárát, akkor kb. 1.7-be kellene kerüljön egy alap Aygo ahhoz, hogy azt mondjam rá: OK.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

leszilaci

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #94 Dátum: 2009.05.13 07:40:17 »
... olyan hosszú fokozatok vannak benne, hogypl. 60-nál negyedikben a padló gázra az ég világon semmi sem történik.
...Az egyest 60-nál szabályozza le....
:punk: finom lehet.

fogyasztásra a legjobb ez a bazi hosszú áttétel :yes:
yarisomnak 55-56-nál van a leszabályzása 1-ben, pedig az 1.3 motor :D

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #95 Dátum: 2009.05.13 11:32:24 »
Nekem nagyon tetszik továbbra is. Ha és amennyiben szükségünk lesz valaha 2. kocsira, simán elgondolkodnék rajta. Persze használtan... :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #96 Dátum: 2009.05.14 18:06:11 »
Revideálnám magam.

Az IQ nem drága. Halálkomolyan mondom. Ha megnézzük, hogy mit tud milyen méretek mellett, és végiggondoljuk, hogy ehhez mennyi fejlesztői munka lehetett szükséges; és ha mindehhez hozzávesszük, hogy mire szánják (=egy felső közép-kategóriás autó komfortját nyújtani, városba ideális külső méreteken belül) - akkor bizony nem drága.

Asszem, a neve nem véletlenül az, ami  :hmmmm: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #97 Dátum: 2009.05.14 18:08:44 »
Érdemes elolvasni a Totalcaron Csikós IQ-tesztjét  ;) :yes: :excl:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #98 Dátum: 2009.05.15 15:32:48 »
Az IQ nem drága.

A Smart drága?

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #99 Dátum: 2009.05.15 20:33:38 »
Azért van a "felháborodás" az ár miatt mert ha csinálnak egy "fapad" verziót és adja még midig "drágán" mert sokba volt a fejlesztés, akkor OK minden.
De nem ezt csinálja, hanem nem hagy választást és direkt nagy felszereltséggel adja csak annak akinek sok pénze van, és elnevezi IQ-nak.
Ha a környezettudatosság mozgatná csinálna fapad verziót, még ha csak 300e-el lenne is csak olcsóbb. Jobb üzenete lenne.
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #100 Dátum: 2009.05.15 23:14:34 »
Lesz még ilyen, sztem.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #101 Dátum: 2009.05.16 10:46:42 »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #102 Dátum: 2009.05.16 10:58:04 »
Azért van a "felháborodás" az ár miatt mert ha csinálnak egy "fapad" verziót és adja még midig "drágán" mert sokba volt a fejlesztés, akkor OK minden.

Ez bennem is fölvetődött - írtam is. Csak akkor nem arról szólna az autó, amiről szerintük szólnia kell  :hmmmm: ... Nomeg anyagilag is xarabbul járnának, mert minél alacsonyabb egy autó felszereltsége, annál kevesebbet keres rajta a gyártó - tehát az az összeg, amit elengednének a fapad kivitel árából, tetemes hányadban magából a profitból menne el.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #103 Dátum: 2009.05.16 17:47:52 »
jövö héten RTL autosmusorban IQ teszt :flowers:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #104 Dátum: 2009.05.17 00:25:02 »
Az IQ nem drága.
A Smart drága?

Meglehetősen.

Akkor itt van egy hangyányi ellentmondás. IQ-t még nem vezettem, Smarthoz volt szerencsém, városba az is kiváló kis pöcsköszörű, alacsony fogyasztással, automata váltó által nyújtott komforttal, mérethez képest korrekt puttonnyal.

A másik: a Yaris sem egy ökör nagy batár, nem is pazarló a fogyasztása, mégis olcsóbb az IQ-nál. Nem hinném, hogy az IQ - fogyasztást és a parkolhatóságot, fordulókört leszámítva - jobb lenne a Yarisnál.

Az IQ divatcikk akar lenni. Van benne innováció, ez vitathatatlan, de ha nem sikerül belőle sikket csinálni, akkor óriási bukta lesz, ugyanis mindenfajta észérv szerint büdös drága.