Szerző Téma: Yaris szerviz költségei  (Megtekintve 400705 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

S

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
    • http://www.kótai.hu
Yaris szerviz költségei
« Dátum: 2004.05.03 11:46:46 »
Sziasztok!

Aki már régebb óta nyúzza az autóját leírhatná tapasztalatait hogy mégis kb. mennyibe kerülnek a kötelező szervizek.
Ha van már erről szó itt valahol csak nem vettem észre akkor bocs és hamu a fejemre.:)

Köszönöm
Üdv S
dv S
----------------------
'04 Yaris Sol 1.3

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #1 Dátum: 2004.05.03 13:38:15 »
Idézetet írta: "S"
Sziasztok! Aki már régebb óta nyúzza az autóját leírhatná tapasztalatait hogy mégis kb. mennyibe kerülnek a kötelez? szervizek.
Ha van már err?l szó itt valahol csak nem vettem észre akkor bocs és hamu a fejemre.:) Köszönöm Üdv S

Szerintem volt róla szó, de nem témakör szerint rendezve. Viszont a dolog szervizfüggö is, érdemes a szerviz-topicot átnézni. Azt tudom, hogy tavaly összel a bp.-i szervizek 5500FT körüli órabérrel dolgoztak.
music     

S

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
    • http://www.kótai.hu
Yaris szerviz költségei
« Válasz #2 Dátum: 2004.05.03 16:25:16 »
Ok akkor megkeresem, ha gondoljátok töröljétek a témát
dv S
----------------------
'04 Yaris Sol 1.3

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Yaris szerviz költségei
« Válasz #3 Dátum: 2004.05.04 00:10:42 »
Idézetet írta: "S"
Ok akkor megkeresem, ha gondoljátok töröljétek a témát


Oké, törlés. Még mielőtt ez megtörténne; azért ugye tudod, hogy nem csak rezsiórabér-költség az, ami a meghatározó. Szerintem piszok fontos, hogy mit, mennyi idő alatt (persze!) és milyen általános költséggel és milyen minőségben csinálnak meg neked. Ráadásul kérhetsz konkrét árajánlatot a munkára előzetesen. A szervizekben pedig a munkafelvételnél ki van írva(!) hogy melyik időszakos mennyibe kerül. Telón is megkérdezheted a hozzád közelieket. Persze hívhatsz engem is zum privátim... de ezt ne vedd reklámnak , inkább nézz körül.
ÁÁ  :P
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

S

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
    • http://www.kótai.hu
Yaris szerviz költségei
« Válasz #4 Dátum: 2004.05.04 08:10:31 »
Idézetet írta: "hillar"
Idézetet írta: "S"
Ok akkor megkeresem, ha gondoljátok töröljétek a témát


Oké, törlés. Még mielőtt ez megtörténne; azért ugye tudod, hogy nem csak rezsiórabér-költség az, ami a meghatározó. Szerintem piszok fontos, hogy mit, mennyi idő alatt (persze!) és milyen általános költséggel és milyen minőségben csinálnak meg neked. Ráadásul kérhetsz konkrét árajánlatot a munkára előzetesen. A szervizekben pedig a munkafelvételnél ki van írva(!) hogy melyik időszakos mennyibe kerül. Telón is megkérdezheted a hozzád közelieket. Persze hívhatsz engem is zum privátim... de ezt ne vedd reklámnak , inkább nézz körül.
ÁÁ  :P


Oké köszönöm, holnap úgyis letesztelem a Toyota Super szervízeseinek hozzáállását:)
Egyébként már ismerjük egymást én vagyok az a macerás vevő  :lol:
Üdv S
dv S
----------------------
'04 Yaris Sol 1.3

Yarisfan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Yaris szerviz költségei
« Válasz #5 Dátum: 2004.05.06 07:47:02 »
Hát lehet hogy volt már róla valamikor szó, de... :oops:

Mivel 15.000 km-es szervíz lesz hamarosan (Yaris 1.3), lassan el kellene döntenem a betöltendő olaj típusát. A márkaszervízben viszont elég széles a választék így a döntés nehéz.   :shock:

Elég a "gyárilag palackozott" Toyota olaj, aminek kedvező az ára, vagy érdemes egy drágábbat választani, pl. Mobilt, stb, milyen viszkozitásút érdemes betölteni... :?:

Akinek van "olajos" tapasztalata, PLZ  :wink:

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris szerviz költségei
« Válasz #6 Dátum: 2004.05.06 08:23:06 »
A toyotába én Castrol olajat fogok tölteni,nem tudom mennyire szoktad magas fordulaton pörgetni a motort, amennyiben nem akkor szerintem elég belea castrol slx 10-w40-es olaj...nekem most olyan volt benne,de ha rám hallgatsz akkor ezt rakod bele, kb 2500-3000/liter.
Ha pörgeted a motort, akkor a castrol RS versenyolajat ajánlom!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Yaris szerviz költségei
« Válasz #7 Dátum: 2004.05.06 08:37:32 »
Idézetet írta: "Yarisfan"
Elég a "gyárilag palackozott" Toyota olaj, aminek kedvez? az ára, vagy érdemes egy drágábbat választani, pl. Mobilt, stb, milyen viszkozitásút érdemes betölteni... :?: Akinek van "olajos" tapasztalata, PLZ  :wink:

A gyári biztosan jó, különben nem tennék bele. Ha az átlagtól jelentösen eltér a vezetési stílusod, akkor érdemes mást (más márkájút, vagy finomabb fokozatút) válsztani.
music     

fulel

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Yaris szerviz költségei
« Válasz #8 Dátum: 2004.05.06 08:54:10 »
Én most voltam egy hónapja 15e-s szervizen Érden. Ott ők automatikusan a Total Quartz 9000-es 5W40-es olajat rakták bele. Szerintük ez nagyon jó olaj és egyenlőre nekem sincs bajom vele. 3000Ft körül van litere, de pontosan nem emlékszem. Már nagyon régen volt. :oops:
aris 1.3 SOL

Yarisfan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Yaris szerviz költségei
« Válasz #9 Dátum: 2004.05.07 18:42:02 »
Köszi mindenkinek a tippeket.  :)

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Yaris szerviz költségei
« Válasz #10 Dátum: 2004.05.08 14:59:00 »
Idézetet írta: "S"
Idézetet írta: "hillar"
Idézetet írta: "S"
Ok akkor megkeresem, ha gondoljátok töröljétek a témát


Oké, törlés. Még mielőtt ez megtörténne; azért ugye tudod, hogy nem csak rezsiórabér-költség az, ami a meghatározó. Szerintem piszok fontos, hogy mit, mennyi idő alatt (persze!) és milyen általános költséggel és milyen minőségben csinálnak meg neked. Ráadásul kérhetsz konkrét árajánlatot a munkára előzetesen. A szervizekben pedig a munkafelvételnél ki van írva(!) hogy melyik időszakos mennyibe kerül. Telón is megkérdezheted a hozzád közelieket. Persze hívhatsz engem is zum privátim... de ezt ne vedd reklámnak , inkább nézz körül.
ÁÁ  :P


Oké köszönöm, holnap úgyis letesztelem a Toyota Super szervízeseinek hozzáállását:)
Egyébként már ismerjük egymást én vagyok az a macerás vevő  :lol:
Üdv S


Hi S!
Ki lehetsz? Én nem emlékszem macerás  :toy: vevőre ?!  :D  :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Yaris szerviz költségei
« Válasz #11 Dátum: 2004.05.08 22:34:24 »
Lehet, hogy vasárnap vette és te pont otthon pihiztél :-)
 [smilie=sm03.gif]
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Yaris szerviz költségei
« Válasz #12 Dátum: 2004.05.09 18:49:47 »
Idézetet írta: "SzzS"
A toyotába én Castrol olajat fogok tölteni,nem tudom mennyire szoktad magas fordulaton pörgetni a motort, amennyiben nem akkor szerintem elég belea castrol slx 10-w40-es olaj...


Hát nem tudom. A gépkönyv -18 C-ig API SJ 10w30-as olajat ajánl, de szerintem ha télen is ez az olaj lesz benne - és pláne, ha rövid utakra is használod - megérdemli az 5w30-as olajat. De érdemes megkérdezni az Index fórumon SLX-et. Ő castrolnál dolgozik, de nem reklámhordozónak használja a fórumot. Nekem ő annak idején ajánlotta az 5w30-at.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

S

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
    • http://www.kótai.hu
Yaris szerviz költségei
« Válasz #13 Dátum: 2004.05.10 08:00:11 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Lehet, hogy vasárnap vette és te pont otthon pihiztél :-)
 [smilie=sm03.gif]


Péntek volt:)
dv S
----------------------
'04 Yaris Sol 1.3

Yarisfan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Yaris szerviz költségei
« Válasz #14 Dátum: 2004.05.21 18:05:47 »
Idézetet írta: "fulel"
Én most voltam egy hónapja 15e-s szervizen Érden. Ott ők automatikusan a Total Quartz 9000-es 5W40-es olajat rakták bele. Szerintük ez nagyon jó olaj és egyenlőre nekem sincs bajom vele. 3000Ft körül van litere, de pontosan nem emlékszem. Már nagyon régen volt. :oops:


Köszi a tippet, Mobil 5w50 lett, megérte.....nagyon finoman jár.  :D