Szerző Téma: Yaris szerviz költségei  (Megtekintve 400481 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Yaris szerviz költségei
« Válasz #1140 Dátum: 2015.08.19 13:19:39 »
Jó én mindenkit megértek, hogy bepróbálkoznak, persze, nincsen ezzel semmi baj.

A bajom csak a hozzállással van: nem az van, hogy megköszönik, hogy egyáltalán hozzájuk vittem az autót még arra a munkára is, amire, hanem még nekik áll feljebb, és éreztetik velem, hogy nem sikerült átverniük.
Nem az van, hogy alázattal állnak szemben az ügyféllel, akitől kapják a munkát és a pénzt, hanem pofátlanul és szemtelenül beszélnek mert 100 lehúzásból 1 nem sikerült.

A TMH kezet nyújt nekik egy jó kis ügyfélcsalogatóval, központi Assistance-al betolja az öreg autó tulajdonosokat a márkaszervizekbe, hogy ne magánba/maszekba/sufniba oldják meg az olajcserét, ezt nem hogy megköszönnék, még az egész karját is lerántanák az emberről.

Gondolom az ügyfelek többségét sikerül rábeszélni az 5szörös árra, de ha akad egy-egy tudatos vásárló, aki nem kér ebből, azt nem kéne egyből szembeköpni.
Ezzel a magatartással a buta munkafelvevő a saját munkaadójának tesz kárt, mert az ügyfél elégedetlenül távoz, többet nem viszi oda az autóját. Sőt másoknak is elmondja, még fórumokra is kiírja, és akkor mások se viszik oda az autójukat. Jó ez nekik? Az üzletvezető ezt megengedi? Ki kiért van? Az ügyfél az üzletért, vagy az üzlet az ügyfelért? Álljunk már meg egy pillanatra...

A cee'd_sw kapcsán is van egy friss szerviztapasztalatom szintén egy budai márkaszervizzel, ott is hasonló pökhendi hozzáállást tapasztaltam.
Nem tudom mire ekkora az arcuk, gondolom olyan nagy árrésekkel sikerül trükközni, hogy ez a lazaság simán belefér.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris szerviz költségei
« Válasz #1141 Dátum: 2015.08.19 13:22:33 »
Nagyon vicces... Gondolom téged nem zavar amikor hülyének néznek. Meg az sem, amikor sértően állnak hozzád, mint ügyfélhez.
(azt már inkább meg se kérdezem, ti hogy szoktátok és mennyiért javítgatni az autókat)

(amúgy megsúgom, a régi Corollán éveken át én cseréltem az olajat a saját garázsomban, Yaris-on is megtehetném, csak a Toyota ad központilag 1 év ingyen Assistance-ot ha márkaszervizbe viszem 9 éves koráig, csupán ezért "nem mocskolom be a kezem" - ha érted mire célzok)

Megkérdezheted... A szűrők ára nálunk is annyi, amennyi. Nem vágom fejből az árakat, de az minden szervizbe megegyezik. A gyári alkatrészek ára mindig magasabb, cserébe a minőségük a legjobb.
Ne hasonlítsuk hozzá a Japanpartsot, mert az minden csak nem minőség...
Ha minőségi utángyártott alkatrészeket nézünk akkor ott van pl. a Mann Filter, melynek ára már közelít a gyárihoz.

Az izzócseréért 3000 Ft-ot én is sokallom, az nem tudom hogy jött ki nekik :D

Ami fontos: Ne általánosítsunk. Nem minden márkaszerviz lehúzós és pökhendi.
« Utoljára szerkesztve: 2015.08.19 13:24:42 írta Xanyi »
Xanyi

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Yaris szerviz költségei
« Válasz #1142 Dátum: 2015.08.19 13:24:41 »
A bajom csak a hozzállással van: nem az van, hogy megköszönik, hogy egyáltalán hozzájuk vittem az autót még arra a munkára is, amire, hanem még nekik áll feljebb, és éreztetik velem, hogy nem sikerült átverniük.
Nem az van, hogy alázattal állnak szemben az ügyféllel, akitől kapják a munkát és a pénzt, hanem pofátlanul és szemtelenül beszélnek mert 100 lehúzásból 1 nem sikerült.
A TMH kezet nyújt nekik egy jó kis ügyfélcsalogatóval, központi Assistance-al betolja az öreg autó tulajdonosokat a márkaszervizekbe, hogy ne magánba/maszekba/sufniba oldják meg az olajcserét, ezt nem hogy megköszönnék, még az egész karját is lerántanák az emberről.
Gondolom az ügyfelek többségét sikerül rábeszélni az 5szörös árra, de ha akad egy-egy tudatos vásárló, aki nem kér ebből, azt nem kéne egyből szembeköpni.
Ezzel a magatartással a buta munkafelvevő a saját munkaadójának tesz kárt, mert az ügyfél elégedetlenül távoz, többet nem viszi oda az autóját. Sőt másoknak is elmondja, még fórumokra is kiírja, és akkor mások se viszik oda az autójukat. Jó ez nekik? Az üzletvezető ezt megengedi? Ki kiért van? Az ügyfél az üzletért, vagy az üzlet az ügyfelért? Álljunk már meg egy pillanatra...
Ebben egyetértünk, az ár annyi amennyi, ezt az ember vállalja, ha odamegy, de a körítés...
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Yaris szerviz költségei
« Válasz #1143 Dátum: 2015.08.19 13:26:22 »
Az izzócseréért 3000 Ft-ot én is sokallom, az nem tudom hogy jött ki nekik :D
Azt én sem tudom "hogy jött ki" csak mondjuk az is eleve milyen már, hogy az ezer forintosokkal csak úgy ex-has dobálózunk.
Ha tényleg rezsióradíj van, akkor mondták volna hogy mittudomén 2846 Ft és akkor eleve nem úgy tűnik mint egy átverés.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Yaris szerviz költségei
« Válasz #1144 Dátum: 2015.08.19 13:46:09 »
Ami fontos: Ne általánosítsunk. Nem minden márkaszerviz lehúzós és pökhendi.
Ezt nem is mondta senki.

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Yaris szerviz költségei
« Válasz #1145 Dátum: 2016.03.05 22:08:04 »
Sziasztok,

úgy néz ki hogy vennünk kell még egy autót a családba...
Arra gondoltunk hogy ez jó lenne:
Toyota - Yaris 1,0 VVT-i
konkrétan ez:
http://www.gebrauchtwagen.at/detailansicht.php?id_fahrzeug=5795265
Kérdezném hogy egy ilyen autónak vannak e típus hibái mire kellene figyelni stb.

kb mennyi a fenntartási költsége. Szóval minden ami fontos egy yaris-nál.

Köszönöm az infókat.



Dee Dee

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re:Yaris szerviz költségei
« Válasz #1146 Dátum: 2016.04.20 17:16:48 »
Sziasztok!

8 hónapos gyertyacsere után az anyósülés felőli gyertyák csúnyábbak, mint a sofőr odali. Lehet, hogy túl sok benne az olaj és azért lesz ilyen? Nívópálca szerint pont fullon van (az F-nél).
https://drive.google.com/open?id=0B2fACzUj46ufVkJBZVNyNV9CcDQ

köszi!

NGK BKR6EYA-11 ment bele...
Érdekesség képp képek az előzőkről 65000 km után:
https://drive.google.com/open?id=0B2fACzUj46ufSS1tdGNGZDh0Zlk
https://drive.google.com/open?id=0B2fACzUj46ufT2pYUnZPdWRjYms
Elég elhasználtak, pedig nem volt gond a motorral. Alig jöttek ki...még a gyertyakulcs is elhajlott... :\

palmat

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Yaris szerviz költségei
« Válasz #1147 Dátum: 2021.08.09 16:20:12 »
Aktuális költségek:

Hátsó teljes fékszerelés 70.000
Sebességváltó olajcsere 17.000
Motorolaj,szűrők,gyertyák,trafók komplett 70.000
Vízszivattyú ( hűtőközeg feltöltés ) csere 30.000
Stabilizátor rúd,szilent csere 70.000
Injektor tisztítás 25.000
Első fékcső csere ( fékfolyadék feltöltés is ) 25.000
Alapjáratimotor tisztítás,lambdaszonda csere motordiagnosztikával 70.000

Ezeket mind márkafüggetlen szervizben csináltattam számlával,garanciával Szegeden.Ebben benne van a munkadíj is ami minimum ( szerviztől függő ) 11.500 Ft.

A további javításokat is megosztom veletek. Ezeket csak tájékoztató jelleggel írtam le. Gondolom szerviztől függenek az aktuális árak.  ;)


Az én kicsikém 2000-es évjáratú Toyota Yaris Harmony 1.0 benzines.
« Utoljára szerkesztve: 2021.08.09 16:22:35 írta palmat »

palmat

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Yaris szerviz költségei
« Válasz #1148 Dátum: 2021.08.10 13:49:34 »
Első fék teljes karbantartás ( alkatrészcsere nélkül ) 14.000

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Yaris szerviz költségei
« Válasz #1149 Dátum: 2021.08.10 19:56:13 »
Első fék teljes karbantartás ( alkatrészcsere nélkül ) 14.000
Köszönöm, tanulságos, amiket leírtál, de ez az utolsó ez mit jelent? Óradíj, vagy átvizsgálás?

palmat

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Yaris szerviz költségei
« Válasz #1150 Dátum: 2021.08.10 20:24:52 »
Köszönöm, tanulságos, amiket leírtál, de ez az utolsó ez mit jelent? Óradíj, vagy átvizsgálás?

Szétszedték a féket,kitakarították,csiszoltak rajta valamit. A számlán ez áll: " fék karbantartás egy tengelyen ".

Küldtem neked pm-et,azt nézted?

Kupszi

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Yaris szerviz költségei
« Válasz #1151 Dátum: 2021.08.14 22:32:12 »
Vonóhorog felszerelés - 158e forint (Bosal)
Motorolaj + szűrő + levegőszűrő + Pollen 38e forint
Váltóolaj 25e
Fékolaj + fagyálló 24e
Autóátvizsgálás (teljes) 25e
Hátsó lökhárító patentok + egyéb patentok amik elöregedtek 10e

Ez mind Toyota márkaszervízbe Miskolcon.

Yaris D4D 2007-es

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Yaris szerviz költségei
« Válasz #1152 Dátum: 2021.08.15 06:06:36 »
Szétszedték a féket,kitakarították,csiszoltak rajta valamit. A számlán ez áll: " fék karbantartás egy tengelyen ".

Küldtem neked pm-et,azt nézted?

Szia!
Sajnos.nem kaptam meg  :hmmmm:

palmat

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Yaris szerviz költségei
« Válasz #1153 Dátum: 2022.04.12 20:32:25 »
Gumiszerelés és centírozás acél 14-es felnin 10.000 forint.
Fojtószelep tisztítás 10.580 forint.

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Yaris szerviz költségei
« Válasz #1154 Dátum: 2022.08.02 09:28:43 »
Sziasztok, keresem hogy miket milyen idöközönként kell cserélni a kocsiba de nem talältam semmit csak anynit hogy:
15.000 köztes szerviz
30.000 teljes szerviz kell

de hogy ez mit takar azt nem tudom
Mást nem kell csinálni? Vezérlés csere?

Nincs valakinek egy táblázata?

2004es 1,0 benzines a yarisom.