Szerző Téma: Yaris szerviz költségei  (Megtekintve 410268 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

avman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Re:Yaris szerviz költségei
« Válasz #1020 Dátum: 2012.04.04 17:33:42 »
Gyertya paramétereket akkor tudok mondani, ha küldesz egy alvázszámot. Addig semmi sem biztos  ;)
na megvan az alvázszám eleje: vnkjv, illetve a motorszám 1szfe. azt lehet ebből tudni hol gyártották? vagy egy helyen gyártják már?
E11 2001 1,4 vvti corolla

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris szerviz költségei
« Válasz #1021 Dátum: 2012.04.04 20:29:31 »
Franciaországban gyártották. A japán gyártmányuaknak J-vel kezdődik az alvázszáma.
A gyertya tipusához nekem még mindig teljes alvázszám kell.
Jöhet privátba is, ha nem akarod kiírni ide.
Xanyi

Maggie37

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Yaris szerviz költségei
« Válasz #1022 Dátum: 2012.07.11 10:49:40 »
Az 5W30 megfelelő olaj az autódba, ha Castrolt szeretnél akkor az. Kicsit olyan mint gumiba a Michelin. Nem mindig a legjobb, de nagyon nem lehet mellényúlni.
Fékolajból DOT4 vagy DOT 5.1, márka szintén rád van bízva.
Hűtőfolyadék is jó.
Gyertyából kizárólag NGK vagy Denso. Bosch felejtős, hiába szerelték azzal gyárilag. Pontos típust az autó könyvéből ki kell nézni.
A szíj emlékeim szerint 6PK1770, márkából pedig a Dayco-t ajánlom.

Szia!

Megvettem a múlt héten a kis Yarist, a kötelezőket meg szeretném csináltatni rajta,olaj-levegő-pollenszűrő csere, és motorolaj csere. Van amit kihagytam? Milyen olajat vegyek bele?

Előre is köszönöm! ::)

RadyR

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Yaris szerviz költségei
« Válasz #1023 Dátum: 2012.07.17 08:56:29 »
Sziasztok!

Tegnap mi is gazdái lettünk egy 2004-es, facelift Yaris I-nek (1.0, benzin, szervós-klímás, 107e km).
Szeretnék rajta nagyszervízt csináltatni és gyűjtöm az anyagokat hozzá. A szervízkönyvből az derült ki számomra, hogy ezeket mindenképp cserélni kellene:
motorolaj, olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő, gyertyák (ezt ugyan nem írja a könyv, de én szeretném), sebváltó olaj, fékfolyadék, ékszíj.
Hozzászólások (ezer hála mindenkinek, kereséssel baromi sok infót magamba szívtam), szervízkönyv és különböző katalógusok alapján eddig ezeket a tételeket pakoltam össze fejben:
- motorolaj: BP Visco 5000 5W-30, vagy Mobil 1 ESP Formula 5W30. Mindkettő minimum API SM, a könyvben API SL a minimum és 3.2 l kell.
- olajszűrő: eredeti Toyota. Alvázszám/motorszám alapján valamelyik márkakereskedésből rendelve.
- levegőszűrő: Japanparts JFA288, vagy MANN MAC2610.
- pollenszűrő: Japanparts JFAASB2, vagy MANN MACU2131 (ha jól tudom, akkor a francia Yarisokba 215*215*15 méretű kell).
- gyertya: NGK N1-BKR6EYA-11 (könyvben Bosch FR7KCU, Denso K20R-U11 van írva, 1.1 mm-es elektróda távolsággal).
- sebváltó olaj: Mobil 75W-90 MOBILUBE 1 SHC (API GL-4/GL-5/MT-1) 1.4 l kell a könyv szerint
- fékfolyadék: Castrol Brake Fluid DOT 4 (ISO 4925,SAE J1704,FMVSS DOT 4) Ebből mennyi kell?
- ékszíj: Dayco D6PK1733 (6 borda, 1733 mm)

Ami még számomra kérdéses, de lehet nem ártana: hűtőfolyadék (ha jól értettem, akkor SLLC van benne, de azért én szeretném lecserélni), kormányszervó olaj, kuplung folyadék, illetve az ékszíj mellett nem kellene görgőket és vízpumpát is cserélni?
..és még egy a végére: echte Toyota váltógombot csak márkakereskedésből esélyes beszerezni?

Egyelőre ennyi, megkérhetek egy hozzáértőt, hogy véleményezze (természetesen van alvázszám is :) )? Köszönöm előre is!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris szerviz költségei
« Válasz #1024 Dátum: 2012.07.17 18:01:37 »
Szia!

Először is gratulálok az autóhoz!

-motorolaj: A BP-t hagyjuk. Mobil 1 vagy Liqui Moly TopTec 4200 5W30 És ne dobj ki pénzt felesleges negyedik literre, nem kell bele 3,2 csak 3. Azzal is bőven felső nívón van!
-olajszűrő: Nem csak ezt, hanem érdemes a levegő és pollenszűrőt is márkakereskedésbe megvenned. A Japanparts ugyanis nem a legjobb, a MANN árán pedig már kapod a gyárit. Ha kedvezményed van a MANN-ra, akkor természetesen azt, vagy WIX-et. Jah, és a pollenszűrőnél hangsúlyozd ki, hogy francia gyártású Yarisba kell, mert eltér a japán!
-gyertya: Ha írsz privátba egy alvázszámot, akkor pontosítunk.
-sebváltó olaj: én ide a Castrol TAF-X 75W-90-et prefarálom, de tetszés szerint más is jó lehet. Az említett mobil, vagy szintén LM!
-fékfolyadék: tökéletes bármilyen DOT4-es, és 1 liter fog kelleni. Ha nagyon sötét a tartályba és jól át akarjátok öblíteni, és a szerelőd is becsületes, hogy tényleg megteszi, akkor legyen 1,5 liter.
-ékszíj: Dayco, a méretet szintén alvázszám alapján...

Hűtőfolyadék SLLC van benne, de jó bele a sima LLC is, vagy azzal egyenértékü piros (rózsaszín) hűtőfolyadék. Fontos, hogy alu barát legyen. Ha nem SLLC megy bele, akkor ezután gyakrabban kell cserélni!
Kormányszervóba biztosan nem fogsz olajat cserélni, mert az elektromos  :D
Kuplung folyadék közös tartályban van a fékkel, azzal együtt is cserélendő, ezért is írtam a 1,5 litert.
Ékszíjat önmagában elég cserélni, de természetesen ellenőrizni kell azokat is amiket írsz. Valószínüleg jók lesznek.

Váltógombot márkaszervízben (készülj hogy dobsz egy hátast az árától), vagy bontóban, vagy e-bayen tudsz vadászni.
Xanyi

RadyR

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Yaris szerviz költségei
« Válasz #1025 Dátum: 2012.07.18 09:06:43 »
Szia!

Először is gratulálok az autóhoz!

-motorolaj: A BP-t hagyjuk. Mobil 1 vagy Liqui Moly TopTec 4200 5W30 És ne dobj ki pénzt felesleges negyedik literre, nem kell bele 3,2 csak 3. Azzal is bőven felső nívón van!
-olajszűrő: Nem csak ezt, hanem érdemes a levegő és pollenszűrőt is márkakereskedésbe megvenned. A Japanparts ugyanis nem a legjobb, a MANN árán pedig már kapod a gyárit. Ha kedvezményed van a MANN-ra, akkor természetesen azt, vagy WIX-et. Jah, és a pollenszűrőnél hangsúlyozd ki, hogy francia gyártású Yarisba kell, mert eltér a japán!
-gyertya: Ha írsz privátba egy alvázszámot, akkor pontosítunk.
-sebváltó olaj: én ide a Castrol TAF-X 75W-90-et prefarálom, de tetszés szerint más is jó lehet. Az említett mobil, vagy szintén LM!
-fékfolyadék: tökéletes bármilyen DOT4-es, és 1 liter fog kelleni. Ha nagyon sötét a tartályba és jól át akarjátok öblíteni, és a szerelőd is becsületes, hogy tényleg megteszi, akkor legyen 1,5 liter.
-ékszíj: Dayco, a méretet szintén alvázszám alapján...

Hűtőfolyadék SLLC van benne, de jó bele a sima LLC is, vagy azzal egyenértékü piros (rózsaszín) hűtőfolyadék. Fontos, hogy alu barát legyen. Ha nem SLLC megy bele, akkor ezután gyakrabban kell cserélni!
Kormányszervóba biztosan nem fogsz olajat cserélni, mert az elektromos  :D
Kuplung folyadék közös tartályban van a fékkel, azzal együtt is cserélendő, ezért is írtam a 1,5 litert.
Ékszíjat önmagában elég cserélni, de természetesen ellenőrizni kell azokat is amiket írsz. Valószínüleg jók lesznek.

Váltógombot márkaszervízben (készülj hogy dobsz egy hátast az árától), vagy bontóban, vagy e-bayen tudsz vadászni.

Köszi, megfogadom a tanácsokat és ment a PÜ.

Egy dolog, ami lehet, hogy jobb itt közösben: bitang nehezen tudom kinyitni a motorháztetőt. A kormány alatt-mellett lévő kart brutális erővel kell húzni, hogy felpattanjon végre a tető. Attól félek, hogy el fogom törni azt a kis műanyagdarabot. Ezzel lehet kezdeni valamit, vagy ez ilyen és el kell fogadni? (remélem nem kell majd sokat nyitogatni a motorteret :) )

Poppy69

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Yaris szerviz költségei
« Válasz #1026 Dátum: 2012.07.18 09:58:16 »
Sziasztok!

A VNKKV-vel kezdődő alvázszámú Yaris-t hol gyártották?! Jól tudom, hogy a japán gyártmányoké J-vel kezdődik?

Köszi,

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #1027 Dátum: 2012.07.18 11:02:41 »
A corollámból kiindulva a japánok jt-vel kezdődnek!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Poppy69

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Yaris szerviz költségei
« Válasz #1028 Dátum: 2012.07.18 13:11:50 »
Szia!

Megvettem a múlt héten a kis Yarist, a kötelezőket meg szeretném csináltatni rajta,olaj-levegő-pollenszűrő csere, és motorolaj csere. Van amit kihagytam? Milyen olajat vegyek bele?

Előre is köszönöm! ::)

Sziasztok!

Szerintem jó vásárt csináltál ;-) Én kb. 1 éve "nyúzom", imádom, városban, dugóban, autópályán is sokat megyünk. Költeni eddig a kötelező szervizeken (10.000km-enként viszem, nálam ez kb.3-4 hónap alatt belemegy) kívül csak apróságokra kellett (ablakemelő gombjait cseréltük, rendszámtábla világítás izzójának a foglalatát, ill. párom megszerelte egyszer a jobb első ablakot mert vmi kütyü a kárpit alatt beakadt). Izzócsere még nem volt! A köt. szervizre mi mindig csak olajat veszünk (Castrol-t, a 3.nál már csak a megmaradtat kell felhasználni), a többit a szerviz intézi (levegőszűrő, pollenszűrő, olajszűrő), és kb. 10-12 ezer Ft-ba kerül. Fogyasztani 5,3-6,2 között szokott, de mindig tudjuk az okát (pl. sok előzés, dugó, stb.) Legjobb fogyit max.115-ig hajtva tudjuk elérni autópályán.

Remélem tudtam segíteni picit és én is várok jó tanácsokat, hogy megfelelően karban tudjam tartani az idén 10.évét betöltő kicsikémet!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris szerviz költségei
« Válasz #1029 Dátum: 2012.07.18 18:52:20 »
Idézet
Egy dolog, ami lehet, hogy jobb itt közösben: bitang nehezen tudom kinyitni a motorháztetőt. A kormány alatt-mellett lévő kart brutális erővel kell húzni, hogy felpattanjon végre a tető. Attól félek, hogy el fogom törni azt a kis műanyagdarabot. Ezzel lehet kezdeni valamit, vagy ez ilyen és el kell fogadni?
Előfordul a ráncfelvarrott Yarisoknál, csak arra nem emléxem már, hogy a bowdent vagy a zárat kellett cserélni (még annó mikor garisak voltak). Most jobb híján a zárat és a bowdent is meg kellene fújni valami kenőanyaggal a motortérben.

Idézet
A VNKKV-vel kezdődő alvázszámú Yaris-t hol gyártották?! Jól tudom, hogy a japán gyártmányoké J-vel kezdődik?
A japán J-vel kezdődik, akkor kizárásos alapon a VNKKV-s francia lesz  ;)

Idézet
Fogyasztani 5,3-6,2 között szokott, de mindig tudjuk az okát (pl. sok előzés, dugó, stb.) Legjobb fogyit max.115-ig hajtva tudjuk elérni autópályán.
Pedig Zénókától tudjuk, hogy a legjobb fogyasztás 60-70 km/h-val országúton érhető el.
Xanyi

nnorbi99

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Yaris szerviz költségei
« Válasz #1030 Dátum: 2012.09.17 09:06:38 »
Sziasztok!

A 2001-es 1.0-ás Yaris-omban (165e km) le szeretném cserélni az összes folyadékot, mert nem tudom, hogy mi mikor lett utoljára cserélve (a motorolajon kivül  ::)). A folyadékokon kivül a gyertyákat és az ékszijat is le kell a könyve szerint cserélni.
RadyR fórumtársunk elég szépen összeszedte (majd Xanyi pontositotta), hogy milyen folyadékok kellenek. Ezek érvényesek az én kocsimra is? Az alvázszám VNKJV13370A00xxxx, a motorszám: 1SZU007xxx
Mi van a hűtőfolyadékkal? Milyet tegyek bele?

Valamint van még egy érdekes dolog, amit fórum olvasása közben vettem észre: a motorolaj. Mindenki azt irja (és a könyve is ezt ajánlja), hogy 5W30-as kell bele. Viszont én már negyedik-ötödik éve Castrol Magnatec 10W40-est rakok bele. Ez probléma? Mellesleg az olajat nem eszi. Eddig még soha nem kellett utánatöltenem.

A válaszokat előre is köszönöm

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Yaris szerviz költségei
« Válasz #1031 Dátum: 2012.09.17 10:55:23 »
5W30-al jobban jársz. Motornak jobb egy full szintetikus olaj, és a fogyid is lejjebb fog menni minimálisan.

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Yaris szerviz költségei
« Válasz #1032 Dátum: 2012.10.09 22:27:39 »
Sziasztok!

1KR-FE motorhoz:
- mennyi olaj kell? (hány liter?)
- milyen gyújtógyertya? (NGK LFR6C-11 jó lesz?)
- milyen vízpumpa ajánlott? (milyen márka?)

A gyári cuccok is jók nekem, csak nem tudom mennyibe kerülnek. Ha leírja valaki az is jó lenne. Ami kellene: a 3 szűrő, vízpumpa, gyertya.

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Yaris szerviz költségei
« Válasz #1033 Dátum: 2012.10.11 12:46:29 »
Alvázszám országkódok:

JT - Japán
NM - Törökország
VN - Franciaország
SB - Anglia
AH - Észak Afrika
4T - Észak Amerika
M - Indonézia, India...
L - Kína
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Re:Yaris szerviz költségei
« Válasz #1034 Dátum: 2012.10.11 14:37:57 »
Alvázszám országkódok:

JT - Japán
NM - Törökország
VN - Franciaország
SB - Anglia
AH - Észak Afrika
4T - Észak Amerika
M - Indonézia, India...
L - Kína
Nem inkább DÉL-Afrikára gondoltál? :o ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i