Szerző Téma: Yaris szerviz költségei  (Megtekintve 410233 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #945 Dátum: 2010.12.05 09:54:16 »
Azért az autópályázást ne vegyük úgy hogy 6000-et forog a motor. Ha átlagnak veszünk egy benzines motort, amely ezen a fordulaton adja le a maximális teljesítményét, a 130-140-es tempóhoz 4000-et vagy kicsit többet forog a motor, ami annak csupán 2/3-a, szerintem ettől hosszabb távon sem lesz különösebb gondja egy motornak. Sőt, az egyenletesebb terhelés majdhogynem jobb, mint városban csinálni az elindulás megállás ciklusokat.
Így van, jobb. Egy tartós közepes fordulatszám biztosan jobb. Egy maximálishoz közeli már nem, mert ott már jó néhány alkatrész nagyon nagy terhelést (mechanikusat és termikusat egyaránt) kap; de azért tényleg nem a tartós végsebesség a jellemző használat, többnyire még a németeknél sem (bár ott azért nem ritkaság, de nem annyira a kisautók között).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #946 Dátum: 2010.12.05 10:02:36 »
Így van, még a németeknél sem, hiába hiszik azt sokan, hogy ott nincs korlátozás, mehetnek amennyit csak bírnak.
Vannak persze ilyen szakaszok, de csomó helyen van sebességkorlátozás, vagy ajánlott sebesség.
Mikor utoljára németben voltam egy ilyen autópályán, az összes le- és felhajtónál kint volt a 130-as korlátozó tábla és ilyenek nem 50 km-enként követték egymást.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #947 Dátum: 2010.12.05 10:11:19 »
Ez egész pontosan úgy néz ki, hogy a jelenlegi autópálya-hálózatuk 2/3-án NINCS korlátozás. Csak a 130-as ajánlott sebesség (Richtgeschwindigkeit). Na persze a korlátozott 1/3, az nem kevés... De ezek többnyire a nagyvárosok közelében lévő szakaszokból tevődnek össze. Szóval azért van még bőven hol menni, amennyivel akarsz  :yes: ... És megy is a nép, de akik a leginkább zúznak, azok a hétköznap közlekedő céges dízel kocsik á la Passat, E-Merci és társaik. Azok tényleg mennek, ha tehetik, 200-al vagy afölött is. De ezzel együtt is nagy átlag nemigen megy sokkal többel, mint az ajánlott tempó, hisz nekik is számít a fogyasztás, és végsebességen minden kocsi zabál.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #948 Dátum: 2010.12.05 10:25:38 »
Így van. :yes:
Nemrég volt valami kezdeményezésféle, hogy legyen maximálva az autópálya sebesség, környezetvédelmi okokra hivatkozva, de aztán ezt elfojtották, elhalt, jól tudom?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #949 Dátum: 2010.12.05 11:26:29 »
Off/off topikban válaszolok ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #950 Dátum: 2010.12.07 14:02:16 »
Ennyire azért nem durvák az arányok... Azt szokták mondani, hogy 10 autópályás km felel meg 1 városi km-nek. Na persze valahol nyilván ez is általánosítás.
Német pálya az ám más. Városban nem pörgeted munkába menet félóráig 6000es fordulaton majd hazafele megent félóráig 6000es fordulaton. Ehez képest egy városi dugos tönymörgés kimélő üzemmód. És erre (az abnormális?) használatra is 5w30 az előírás és azt is raknak bele kint.
Felőlem... De a német pályát sem úgy kell ám elképzelni, hogy ott mindig mindenki padlógázzal nyomja. Korántsem. Főleg nem olyasvalaki, aki a privát (benzines) kisautóját hajtja, ergo számít neki a fogyasztás... Az nem fog tartósan végsebességgel gangolni, hogy 10 litert egyen a kis gyösz... A zöm ott is 130-140 körül megy, és egy ezres Yaris is csak bő 4000 körül forog ezen a fordulaton. Ezres Yarissal pl. éppenséggel nem is lehet ötödikben 6000-el menni, szerintem nem éri el azt a fordulatszámot abban a fokozatban a motor, hisz 190 körüli sebesség tartozna hozzá. Az 1.3-asnak meg még hosszabb is a váltója, úgyhogy biztos az sem forog ennyit ötödikben még végsebességnél sem. A TS-t passzolom, az lehet hogy eléri ezt a fordulatot ötödikben is.

Nem elképzeltem, így tapasztaltam.  Lehet csak akkor hajtottak így amikor kint voltam ez X.  Video szerint padlógáznál belenyal a 6000be.
&feature=related

és a téma onnan indult, hogy 5w30.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #951 Dátum: 2010.12.07 18:10:34 »
De tudod mikor tud a Yaris ilyet tartósan menni??  :D [rohog]
Menni megy, de egy fuvallat, vagy egy szemmel nem látható emelkedő, és máris csak 160...
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #952 Dátum: 2010.12.21 07:53:35 »
Nem elképzeltem, így tapasztaltam.  Lehet csak akkor hajtottak így amikor kint voltam ez X.  Video szerint padlógáznál belenyal a 6000be.
&feature=related

és a téma onnan indult, hogy 5w30.
Jól be van járatva ez az autó  :sorcerer: ... Nekem eddig az enyémmel (175-ös standard gumimérettel) eddig 171 volt a maximum - az is egy enyhe lejtőn. Ez a kocsi a videóban vagy nem gyári méretű gumikon fut, vagy jóval többet megy a gyári végsebességénél. Mert ez az óra szerint 185 jócskán 170-valahányas valós tempót jelent.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kombitomi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #953 Dátum: 2011.02.22 11:59:49 »
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy '03-as faceliftes Yarisba hűtőfolyadékot cserélnék, hol lehet kapni kék színű gyári hűtőfolyadékot szalonon kívül? Szalonba kérdeztem 11Eft/5l áron megy, szerintem ez horror ár. Általában ahogy nézegettem 1300Ft/l áron mennek az olaj cégek hűtőfolyadékai. Van itthon gyári opel rózsaszín, átmosás után ezt bele önthetem? Nem akarok rosszat az autónak, de ha nincs más választás megveszem a gyárit. Köszönöm előre is a válaszokat! 
'03 Toyota Yaris 1.0 Linea Sol

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #954 Dátum: 2011.02.22 12:00:25 »
www.autoteka2000.hu A honlapon nincs fenn, de van nekik gyári is.  :)
         

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #955 Dátum: 2011.02.22 17:04:54 »
Kék van benne?  :eek:
Xanyi

pzs

  • Vendég
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #956 Dátum: 2011.02.22 17:14:35 »
Akartam is kerdezni, de azt hittem csak en emlekszem rosszul... :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #957 Dátum: 2011.02.22 17:28:54 »
Kék van benne?  :eek:
Az enyémben is kék van.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #958 Dátum: 2011.02.22 17:53:12 »
Kék van benne?  :eek:
Az enyémben is kék van.

Hm... Vagy már cserélve volt, és zöld került bele. Az keveredve a pirossal bizony kék lesz. Csak azért kérdezem ám, mert én úgy tudtam hogy a facelift után mindbe piros volt. Elött volt zöld is piros is.
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #959 Dátum: 2011.02.22 18:15:57 »
Hm... Vagy már cserélve volt, és zöld került bele. Az keveredve a pirossal bizony kék lesz. Csak azért kérdezem ám, mert én úgy tudtam hogy a facelift után mindbe piros volt. Elött volt zöld is piros is.
Lehet hogy zöld, annyira nem néztem  :) ... Alig látni abban a hülye tartályban, a szintet is alig lehet megállapítani. De az tuti, hogy nem piros.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )