Szerző Téma: Yaris szerviz költségei  (Megtekintve 400498 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Yaris szerviz költségei
« Válasz #90 Dátum: 2005.03.13 21:58:59 »
Most hallottam a sztorit, egy kissé megdöbbentő a számadat.
Egy ismerősöm nem adta meg vadi új Yarisával a jobbkezet, és belement egy mentőautóba. Az eleje összetört, nem nagyon, de nem is két karcolás volt rajta. A váci szerviz írdd és mondd, 1,300 000 forintért vállalta a helyrehozást.
music     

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris szerviz költségei
« Válasz #91 Dátum: 2005.03.16 07:58:15 »
Nem lehet hogy eldurrant benne egy két dolog?pl klimahűtő, hűtő,lufik stb??Ráadásul ha elgörbül a futómű akkor az még + pénz

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris szerviz költségei
« Válasz #92 Dátum: 2005.03.16 09:06:45 »
Idézetet írta: "music"
Most hallottam a sztorit, egy kissé megdöbbentő a számadat.
Egy ismerősöm nem adta meg vadi új Yarisával a jobbkezet, és belement egy mentőautóba. Az eleje összetört, nem nagyon, de nem is két karcolás volt rajta. A váci szerviz írdd és mondd, 1,300 000 forintért vállalta a helyrehozást.
Én a céges citrommal menetem bele egy cordobába, aminek elfogyott a csomagtere. A citromnak láthatóan nem volt nagy baja (lámpáknak semmi baja, motorháztető picit meggörbült, lökös nem tört el, lufi nem durrant el) még autóztam vele 100 km-t. A javítási költség 650e HUN Ft + Áfa.

Ez történt:
Mindkét lámpa felfüggesztése letört és lógott az egész, csere mindkettő
Motorháztető csere, az újat fújni kell
Jobb elejét húzni kellett padon
Hűtő tartó keret csere
Ékszíjtárcsa csere, mert valami fém ráhajolt
Az ékszíj elszakadt, csere, de az akksi is cserés lett, mert behalt mire hazaértem (már úgy is 3 éves volt)
Első lökös csere, az újat meg fújni kell
Jobb első elem fújni és javítani
Citrom jel eltűnt, az is kellett új
Hűtő díszkeret eltört, csere
2-3 egyéb műanyag eltört cserés lett

Mi lett volna ha még a lufik is......

Szóval az az 1,3 misi nem is olyan sok, ha még plussz lufik és sérült mindkét oldala a gyűrődés miatt. Esetleg a belső térben 1-2 bolha, műanyag kampó letört és emiatt cserés lett valami nagy fröccsöntött műanyag + húzni kell padon meg festegetni mindent + hűtő komplett + lámpák + köd + lökös + szélvédő (ha volt egy laza fejelés) Nem is sorolom.... :(  :(
Üdv: Kishaver 74

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris szerviz költségei
« Válasz #93 Dátum: 2005.03.16 09:55:20 »
1.300.000.- kár egy 2 millás yarisban az mintha tk lenne egy kicsit gazdaságilag is nem???????????????????????????????????????????????????

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Yaris szerviz költségei
« Válasz #94 Dátum: 2005.03.16 10:19:05 »
Idézetet írta: "music"
Most hallottam a sztorit, egy kissé megdöbbentő a számadat.
Egy ismerősöm nem adta meg vadi új Yarisával a jobbkezet, és belement egy mentőautóba. Az eleje összetört, nem nagyon, de nem is két karcolás volt rajta. A váci szerviz írdd és mondd, 1,300 000 forintért vállalta a helyrehozást.

Ez k. sok érte, ha a légzsák nem durrant el– mert a két légzsák eleve 500e.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

zeher

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Yaris szerviz költségei
« Válasz #95 Dátum: 2005.03.16 10:50:50 »
ez már fölér egy totalkárral!
color=blue]yaris linea terra 1.0 vvti[/color]/[size=13]-101-[/size]

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Yaris szerviz költségei
« Válasz #96 Dátum: 2005.03.16 11:30:03 »
Idézetet írta: "zeher"
ez már fölér egy totalkárral!

Ja, az autó árának fele a gtk határa. Ez azt jelenti, ha most ez az autó többet ér, mint 2.6 milla, akkor gtk. De egy másik szervízt is érdemes volnamegkérdezni! Szerintem, ha a váznyulvány nem sérült, légzsák nem durrant, akkor érdemes megcsináltatni.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris szerviz költségei
« Válasz #97 Dátum: 2005.03.16 11:48:38 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "zeher"
ez már fölér egy totalkárral!

Ja, az autó árának fele a gtk határa. Ez azt jelenti, ha most ez az autó többet ér, mint 2.6 milla, akkor gtk. De egy másik szervízt is érdemes volnamegkérdezni! Szerintem, ha a váznyulvány nem sérült, légzsák nem durrant, akkor érdemes megcsináltatni.
Igen érdemes, de nem ott ahol adták az első ajánlatot, mert ha lufi nem pukkant akkor tényleg horror
Üdv: Kishaver 74

zeher

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Yaris szerviz költségei
« Válasz #98 Dátum: 2005.03.16 12:43:17 »
horror helyett inkább humor :D
color=blue]yaris linea terra 1.0 vvti[/color]/[size=13]-101-[/size]

zeher

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Yaris szerviz költségei
« Válasz #99 Dátum: 2005.03.16 12:47:12 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "zeher"
ez már fölér egy totalkárral!

Ja, az autó árának fele a gtk határa. Ez azt jelenti, ha most ez az autó többet ér, mint 2.6 milla, akkor gtk. De egy másik szervízt is érdemes volnamegkérdezni! Szerintem, ha a váznyulvány nem sérült, légzsák nem durrant, akkor érdemes megcsináltatni.


Kevesebb mint 2,6 milla,nem?
color=blue]yaris linea terra 1.0 vvti[/color]/[size=13]-101-[/size]

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Yaris szerviz költségei
« Válasz #100 Dátum: 2005.03.16 23:24:13 »
Idézetet írta: "afekete"
Ja, az autó árának fele a gtk határa. Ez azt jelenti, ha most ez az autó többet ér, mint 2.6 milla, akkor gtk. De egy másik szervízt is érdemes volna megkérdezni! Szerintem, ha a váznyulvány nem sérült, légzsák nem durrant, akkor érdemes megcsináltatni.

Én harmadkézből hallottam az infót, és az illető nekem nem ingem, nem gatyám, fájjon az ő feje miatta. :evil:
music     

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris szerviz költségei
« Válasz #101 Dátum: 2005.03.21 10:06:48 »
Furcsa, hogy mivel én 10e km-két járok szervízbe, nem tudják, hogy mennyit is kérjenek. Nekik meg van szabva, hogy a 15-30-45-60e km-s szervízeken mit kell csinálni és az mennyibe kerül. Na én ezt aztán rendesen bekavarom a kis extra olaj cseréimmel. :lol:  :lol:

Mondja meg nekem valaki, hogy mi a teendő ilyenkor. Mert kicsit huzigálják is a szájukat, hogy hülye vagyok, nem tudnak mit kezdeni velem, meg ilyenek.

Nem hiszem, hogy ezt nem lehet normálisan szó nélkül és olcsón lekezelni.
Üdv: Kishaver 74

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Yaris szerviz költségei
« Válasz #102 Dátum: 2005.03.21 13:26:57 »
Idézetet írta: "kishaver"
Furcsa, hogy mivel én 10e km-két járok szervízbe, nem tudják, hogy mennyit is kérjenek. Nekik meg van szabva, hogy a 15-30-45-60e km-s szervízeken mit kell csinálni és az mennyibe kerül. Na én ezt aztán rendesen bekavarom a kis extra olaj cseréimmel. :lol:  :lol:

Mondja meg nekem valaki, hogy mi a teendő ilyenkor. Mert kicsit huzigálják is a szájukat, hogy hülye vagyok, nem tudnak mit kezdeni velem, meg ilyenek.

Nem hiszem, hogy ezt nem lehet normálisan szó nélkül és olcsón lekezelni.


Ez miért probléma? Mindig TE!! mondod meg mikor viszed, hogy éppen mit cseréljenek. Te vagy A KEDVES VEVÖ, A KEDVES FOGYASZTÓ, AZ ARANYOS VENDÉG, nekik meg az a dolguk, hogy megcsinálják ami az óhajod-sóhajod.  Vagy nem így normális??
Mennyit kérjenek? Hát összeadják, a felhasznált anyagok, alkatrészek árát, plussz a valóban és konkrétan a TE autódra fordított munkaidö árát. Ha csak olajcserét kérsz pl az 0,3 óra (kb 20 perc). Magyarul ha náluk 5000 1óra, akkor az olajcsere munkadíja 1500-1800 froncsi. Vagy nem így normális??
Ha szerintük nem, válassz másik szervízt. Van néhány az országban, még ha ezt pl sopronban mostanában nem is nagyon értik. De hát ez már csak az ö bajuk :)
Mellesleg én úgy hallottam, hogy ezt Zegen sem nagyon értik  :(
Vagy ajánlhatom veszprémet. Eddigi tapasztalatom alapján felettébb korrektek.

Amúgy meg közben, mikor "odaérsz" a kilóméterhez kérdd "bele" a levszüröt, pollenszüröt, üzemanyagszüröt. Ezeket sztem nem érdemes sürübben, mint az elöirt. Esetleg a levegöt 30-nál 45 helyett.
Normális szervíz ilyennek csak örül, ha valaki gyakrabban viszi. Ez nekik is, meg az autónak is jó.  :D


kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris szerviz költségei
« Válasz #103 Dátum: 2005.03.21 15:44:21 »
Nem idézem be a mondanivalódat, mert csak ketten vitatjuk meg a dolgot (egyenlőre), de valahogy én is így gondolom. Ehhez képest az történik (Zegen), hogy van egy kis táblázatuk, amiben le van írva, hogy a 15-ös és a 30-as (és így tovább) szervízek mennyibe kerülnek és nekik azt a pénzt el is kell természetesen kérni. Mondjuk a munkát is elvégzik elméletileg. Na és itt jön be a képbe, hogy én viszem nekik 10e és 20e km-nél is. Teljesen meg volt zavarodva a lányka, aki hamar feltalálta magát és ha jól emlékszem 0,6 órát ki is számlázott azonnal.

Mondjuk nem nagyon szerettek, mert belopóztam a műhelytérbe, ahonnan kb 20 perc eltelte után kiküldtek finoman. Nem akartam bunkózni, meg nagyjából kész is volt a kocsi, kijöttem.

Azt hiszem inkább maradok Hillaréknál, próbálom a kilómétereket úgy gyűjteni, hogy pont akkor járjak Pesten ne 2-3e km-el előtte vagy utána.
Üdv: Kishaver 74

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Yaris szerviz költségei
« Válasz #104 Dátum: 2005.03.21 16:02:51 »
kishaver
Miért is viszed 10e után olajcserére az autót?
Ahogy olvasom elég sokat használod országúton is, ami közel sem veszi annyira igénybe az olajat mintha városban járnál rövid utakon.
Szerinted nem bírnak ki ezek a mai olajak 15 ezret, mikor sok autóban csak 20e-s szervízintervallumok vannak?
üdv