Szerző Téma: Yaris szerviz költségei  (Megtekintve 410229 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #825 Dátum: 2010.02.13 20:08:26 »
A II-es dízel Yarisba van szervízlámpa, csak a dízelben, a benzinesekben valóban nincs. Ennek ellenére elég durva, hogy 2ésfél évet mész szervíz nélkül... Ha keveset mész az autóval, akkor is évente szervízbe kell vinni!!!

Az a sárga villáskulcs ugye? Annak mikor kell világítania? 15e km után, vagy bizonyos időtartam után? Nekem még soha nem világított, kivéve olajcsere után. Ekkor ha gyújtáson  hosszan nyomom a napi számláló nullázóját, kialszik.
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.13 20:11:17 írta dert »

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #826 Dátum: 2010.02.13 22:22:44 »
A II-es dízel Yarisba van szervízlámpa, csak a dízelben, a benzinesekben valóban nincs. Ennek ellenére elég durva, hogy 2ésfél évet mész szervíz nélkül... Ha keveset mész az autóval, akkor is évente szervízbe kell vinni!!!

Az a sárga villáskulcs ugye? Annak mikor kell világítania? 15e km után, vagy bizonyos időtartam után? Nekem még soha nem világított, kivéve olajcsere után. Ekkor ha gyújtáson  hosszan nyomom a napi számláló nullázóját, kialszik.

Igen a villáskulcs, a többi is nagyjából úgy van ahogy írod!
Xanyi

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #827 Dátum: 2010.02.14 17:21:33 »
Aham, csak azt nem értem nálam mért nem világított még. Pedig mentem 15e km-t egy év alatt egy töltet olajjal...
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.14 18:07:36 írta kleingy »

spock

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #828 Dátum: 2010.02.16 07:45:57 »
Hali,


A mexorítások végett (nameg azé, mert a 8eFt-os olajat 22-ért adják szerívzben) most magam vinném az olajat cserére a kocsihoz. Eddíg Castrol TXT Softec, 5W-30-at kapott tőlük. Ezeket a minősítéseket tudja az olaj: API SL/CF+ ACEA A3,B3,B4+ VW 502.00 505.00(11/92)+MB 229.3. Sajna a kocsi szervízkönyve csak azt írja, h 5w30 legyen.
Kérdésem, h ez mindenféle minősítés szerint megfelel (Yaros 2006, 1.3 benga)? Mer' az lenne a legdrágább, ha ott kitalálnák, hogy mégsem jó bele (attól független, h eddíg beletették).
Yaris 1.3, 2006

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #829 Dátum: 2010.02.16 09:15:19 »
Ezeket a minősítéseket tudja az olaj: API SL/CF+ ACEA A3,B3,B4+ VW 502.00 505.00(11/92)+MB 229.3. Sajna a kocsi szervízkönyve csak azt írja, h 5w30 legyen.
szerintem kérdezd meg,h vihetsz-e olajat, és amit vinnél, az megfelelő lesz-e szerintük :)

autótékánál elég jó áron van a softec+ (ha még egyáltalán kapható): klikk

egyébként ezek még jók lehetnek:
eneos 5w30: klikk
castrol 0w30 edge: klikk

vagy eneos 0w20 :wub: klikk
én ezt töltettem mind a 3 yarisunkba.

spock

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #830 Dátum: 2010.02.16 09:37:12 »
szerintem kérdezd meg,h vihetsz-e olajat, és amit vinnél, az megfelelő lesz-e szerintük :)

Törvény kötelezi őket arra, hogy az előírásnak megfelelő, vitt olajat el kell fogadniuk. Ha mégis kötekednek, akkor rögtön panaszkönyv, és viszem máshova, ahol örömmel fogadnak. De ilyen gazdasági helyzetben nem hiszem, hogy kötekednének egy lassan 4 éve visszajáró vendéggel. :)

Az olaj típussal nem akarok kavarni, ha eddíg ezt kapta, ezután is jó lesz bele. :)
Yaris 1.3, 2006

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #831 Dátum: 2010.02.17 17:52:08 »
Sziasztok!

 Az autót 45000 km-el vettem, két és fél éve. Toyota kereskedőtől és ELVILEG le szervízelve! Pecsét van a szervízkönyvben. A figyelmeztető lámpa 60046 km-nél gyulladt ki.


Karbantartott, megkimelt, noi tulajtol....... :hug:
kisa
born to ride

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #832 Dátum: 2010.02.27 21:51:19 »
Sziasztok,

Most lesz 4 éves a kocsi, de még nincs benne 45ezer km sem. Ha jól tudom, 4év/60ezer km a nagyszervíz ideje. Ilyenkor inkább az évet, vagy inkább a km-t kell figyelembe venni? Én (és a pénztárcám is) inkább az utóbbit szeretném... :)
Yaris II 1.0

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #833 Dátum: 2010.02.27 21:58:04 »
Mindig azt, amelyik előbb bekövetkezik.
         

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #834 Dátum: 2010.02.28 10:32:11 »
Sziasztok,

Most lesz 4 éves a kocsi, de még nincs benne 45ezer km sem. Ha jól tudom, 4év/60ezer km a nagyszervíz ideje. Ilyenkor inkább az évet, vagy inkább a km-t kell figyelembe venni? Én (és a pénztárcám is) inkább az utóbbit szeretném... :)

és mire gondolsz nagyszervíz gyanánt? mármint minek a cseréjére?


Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #835 Dátum: 2010.02.28 11:22:42 »
és mire gondolsz nagyszervíz gyanánt? mármint minek a cseréjére?

Konkrétan erre gondolok: http://toyotaonline.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=104&Itemid=197&lang=hu Gyertyát pl. nem szívesen cseréltetnék most, ha nem muszáj... De akkor inkább úgy teszem fel a kérdést, mi az, amit 4év és 45ezer km után mindenképpen cseréltetni kell motorolajon és olajszűrőn kívül? Ugyanis műszaki is esedékes, plusz másfél hónap múlva érkezik az új családtag, így csak a legszükségesebbekre szeretnék költeni. :)
Yaris II 1.0

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #836 Dátum: 2010.02.28 11:31:31 »
Tudomásom szerint a légszűrő és a váltóolaj cseréhez van a km cikluson kívül a 4 év megadva.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #837 Dátum: 2010.02.28 14:07:09 »
és mire gondolsz nagyszervíz gyanánt? mármint minek a cseréjére?

Konkrétan erre gondolok: http://toyotaonline.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=104&Itemid=197&lang=hu Gyertyát pl. nem szívesen cseréltetnék most, ha nem muszáj... De akkor inkább úgy teszem fel a kérdést, mi az, amit 4év és 45ezer km után mindenképpen cseréltetni kell motorolajon és olajszűrőn kívül? Ugyanis műszaki is esedékes, plusz másfél hónap múlva érkezik az új családtag, így csak a legszükségesebbekre szeretnék költeni. :)

Ezek közül a gyertyacsere csak 60 nál esedékes, évtől függetlenül, tehát azt nem kell.
Fékfolyadékot is hagynám még, kivéve, ha a 3-ik betétet koptatod. A fékfolyadék legnagyobb gondja ugyanis ha nedvesség kerül bele. Ez a párás levegővel kerül bele, értelemszerűen minél többet lépsz a pedálra. Amikor lenyomod a pedált, a fékfolyadék tartályába a kupakjában lévő szellőzőn keresztül levegő áramlik az (átmenetileg) eltűnő fékfolyadék helyére. Amikor felengeded a folyadék visszajön és a valamennyi levegő is kiáramlik. Na ezzel kerül szépen lassan nedvesség a fékfolyadékba. Ez inkább biztonsági szempont, de eléggé túlméretezve. Ha az segít vmit az enyémben kerek 10x! annyi km van mint a tiédben és még eredeti a fékfolyadék. Idén tavasszal lesz cserélve.
Váltóval ne foglalkozz, 60 ezernél kell a szintet ellenőrizni.

Olajcsere az egyértelmű, a lev szűrő és a pollenszűrőt azt meg kell nézni és aszerint cserélni. Mással én nem foglalkoznék.

Mellesleg ha spórolni akarsz ne az ország legdrágább szervizébe vidd. Veszprémbe (90km) pl és a fenti összeg töredékéért megcsinálják neked. Még autpályamatricával, benzinnel is bőven olcsóbban jössz ki.
06-88-427-289  Keresd Minyő Péter szervízvezetőt, toyota klubos árat kérjél, beszélj meg időpontot, és még kirándulásnak is jó ;) :)
És amit ott ingyen kapsz a szervíz mellé azt úgy hívják korrektség  ;) :)

Ja és a műszakiban is tudnak segíteni neked :)
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.28 14:10:59 írta Zénóka »


kiscsaj

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #838 Dátum: 2010.02.28 15:20:20 »
Sziasztok!

 Zénoka, köszi az ötletet a veszprémi szervízesek nagyon aranyosak voltak!
Sőt, a költségeim is a pesti kalkulált végösszeg alatt maradtak jóval!
Legközelebb is oda megyek!
 
Minden jót!
kiscsaj

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #839 Dátum: 2010.02.28 15:29:43 »
Ezek közül a gyertyacsere csak 60 nál esedékes, évtől függetlenül,...

Köszönöm a tanácsokat.

Sajnos nem biztos, hogy lesz időm Veszprémig elmenni, bár ha 1 nap alatt meg tudják nekem csinálni a szervizt és a műszakit, akkor elgondolkozok rajta...

Egyébként a Szuperre mondtad, hogy az ország legdrágább szervize? Ezt nem tudom megállapítani, de korrektséggel eddig ott sem volt problémám.
Yaris II 1.0