Szerző Téma: Yaris szerviz költségei  (Megtekintve 410297 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #810 Dátum: 2009.12.29 17:29:35 »
Miért fizetnéd duplán az olajat? Soha nem kellett duplán fizetnem, pedig a második szervíz óta saját magam viszem az olajat a szervízbe. Gyárilag 10w-40-et raknak a kocsiba.
Inkább az a kérdés, hogy hajlandóak-e beletenni az általad vitt olajat az autódba. Sok helyen vinned kell a számlát és azt lemásolják, van ahol még így sem teszik bele és van olyan hely, ahol semmit nem kérnek. A helyedben tuti magam szerezném be az olajat a kocsimba és azt vinném a szervízbe. Hálás lesz a kiskocsid a jobb olajért.  :D
Olyan hitelkonstrukciót választottam a Toyotától, hogy az első 3 évben nem kell külön fizetnem a szervizeléseket, vagyis az olajcsere is benne van. Ha viszek saját olajat, attól a törlesztésből még ezt nem fogják kivenni. Nem is tudom egyáltalán ez megoldható-e.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Frenk

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #811 Dátum: 2010.02.01 13:01:06 »
Nem égett a Yarisom első fényszórója.Beugrottam a veszprémi Toyota szervízbe,barátságosan fogadtak,öt perc alatt kicserélték az izzót,munkadíjat nem kértek.Csak az elismerés hangján tudok róluk írni.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #812 Dátum: 2010.02.01 13:03:02 »
 :clap: Ha gondolod, az ő márkakereskedői topikjukba is megírhatod a jó véleményt.
         

kiscsaj

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #813 Dátum: 2010.02.13 12:23:56 »
Sziasztok!

 Szeretnék tájékozódni egy 2006-os dízel yaris 60 000- es szervíz költségeiről?
Hová érdemes vinni az autót szervizelni? Persze, tudom szervízbe! De, kicsit olcsóbban nem tudom megúszni?
 Egy kérdés? Ha, a motorolaj cser. jelzőfény kigyullad a műszerfalon használható még az autó, vagy azonnal vigyem szerelőhöz!?

Ötleteket, előre is köszönöm!
kiscsaj

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #814 Dátum: 2010.02.13 12:37:09 »
Szia!

Hogy pontosan mit kell cserélni, a többiek majd leírják. Nem írtad, melyik városból írsz, de a legtöbben még Pestről is a Kiskőrösön található Toyota M+F-hez viszik a kocsikat, mert nagyon jó áron dolgoznak és emberileg is a legjobbak, vevőorientáltak, kedvesek.

Kérj árajánlatot e-mailben több kereskedésből! Gondolom garis az autó és az is szeretnéd, hogy maradjon, tehát én nem vinném sufni szervizbe véletlen sem. Olajon lehet sokat spórolni, ha veszel az interneten (pl www.autoteka2000.hu vagy www.olajshop.hu), az olajos topicban kérdezd meg, pontosan milyen való a te autódba/motorodhoz és vidd magaddal a szerviznél, de előtte beszéld le a kereskedéssel, hogy elfogadják-e a hozott olajat (el kell)!

A 60 ezres egyébként nagyszerviz, tehát nem az olcsóbb változat lesz. Ha kigyulladt a lámpa, akkor úgy tudom már csak párszáz km-t lehet menni a kocsival szerviz előtt, hogy garis maradjon, de az e-mailben erre is kérdezz rá.
         

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #815 Dátum: 2010.02.13 13:06:33 »
Sziasztok!

 Szeretnék tájékozódni egy 2006-os dízel yaris 60 000- es szervíz költségeiről?
Hová érdemes vinni az autót szervizelni? Persze, tudom szervízbe! De, kicsit olcsóbban nem tudom megúszni?
 Egy kérdés? Ha, a motorolaj cser. jelzőfény kigyullad a műszerfalon használható még az autó, vagy azonnal vigyem szerelőhöz!?

Ötleteket, előre is köszönöm!
kiscsaj

Szia!
Mennyi idő és hány km után gyulladt ki neked a morolja csere lámpa?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #816 Dátum: 2010.02.13 13:19:15 »
Hová érdemes vinni az autót szervizelni? Persze, tudom szervízbe! De, kicsit olcsóbban nem tudom megúszni?
 
Lakhely ?  :hmmmm:

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #817 Dátum: 2010.02.13 13:34:27 »
Hová érdemes vinni az autót szervizelni? Persze, tudom szervízbe! 
Ha nem Budapest és környéke, akkor a veszprémieket tudom ajánlani.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

kiscsaj

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #818 Dátum: 2010.02.13 13:52:19 »
Sziasztok!

 Az autót 45000 km-el vettem, két és fél éve. Toyota kereskedőtől és ELVILEG le szervízelve! Pecsét van a szervízkönyvben. A figyelmeztető lámpa 60046 km-nél gyulladt ki.
Budaörsön van az autó.
Veszprémi toyotások milyenek? Tudd valaki róluk valamit?

Üdv: kiscsaj

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #819 Dátum: 2010.02.13 14:09:54 »
Sziasztok!
 Az autót 45000 km-el vettem, két és fél éve. Toyota kereskedőtől és ELVILEG le szervízelve! Pecsét van a szervízkönyvben. A figyelmeztető lámpa 60046 km-nél gyulladt ki.
Budaörsön van az autó.
Veszprémi toyotások milyenek? Tudd valaki róluk valamit?
Üdv: kiscsaj
Már nem egyszer voltam náluk, csak ajánlani tudom. Még a gázpedálcserére is odaviszem, pedig nem a szomszédban van. Szerintem a tiéd is beleesik a cserébe, a szervizzel együtt ezt is meg fogják csinálni, ha lebeszéled velük.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

kiscsaj

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #820 Dátum: 2010.02.13 14:15:17 »
Köszönöm az ötleteket.
Beszámolok a tapasztalatokról!

Üdv: kiscsaj

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #821 Dátum: 2010.02.13 15:09:37 »
Sziasztok!

 Az autót 45000 km-el vettem, két és fél éve. Toyota kereskedőtől és ELVILEG le szervízelve! Pecsét van a szervízkönyvben. A figyelmeztető lámpa 60046 km-nél gyulladt ki.
Budaörsön van az autó.
Veszprémi toyotások milyenek? Tudd valaki róluk valamit?

Üdv: kiscsaj
Kedves kiscsaj! Először is: a Toyotáknál a szervizperiódus 15000 km vagy 1 év, tehát már másfél éve illett volna elvinni szervizbe.
Másodszor: nem tudok róla, hogy kiskategóriás Toyotákban lenne szervizesedékesség kijelző. Van egy olyan sanda gyanúm, hogy piros az a bizonyos visszajelző, ami pedig az alacsony olajszintre figyelmeztet! Esetleg egy kép róla? Ha ugyanis az alacsony olajszintre figyelmeztető lámpa, akkor nagyon sürgősen utána kellenen tölteni vagy még inkább cserélni az olajat, mert a turbót, és sok egyebet nagyon gyorsan tökretesz az olaj hiánya/öregsége.
Gabe 254.

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #822 Dátum: 2010.02.13 16:05:45 »
Toyota veszprém: 06-88-427-289   Keresd Minyő Pétert mondd, hogy innen kaptad a telszámot és kedvező ajánlatot fogsz kapni  ;) :)

Yarisban nincs sem olajcsere jelzőlámpa, sem motorolajszint lámpa. Milyen szine van sárga? akkor az vmilyen hibára utal, motordiagnosztika szükséges, márkaszervízben megoldják.


Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #823 Dátum: 2010.02.13 16:08:50 »
Sziasztok!
 Az autót 45000 km-el vettem, két és fél éve. Toyota kereskedőtől és ELVILEG le szervízelve! Pecsét van a szervízkönyvben. A figyelmeztető lámpa 60046 km-nél gyulladt ki.
Budaörsön van az autó.
Veszprémi toyotások milyenek? Tudd valaki róluk valamit?
Üdv: kiscsaj
Műszerfal : nézd meg a képet, 2-essel van jelölve az olajnyomás visszajelző, ez világít?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #824 Dátum: 2010.02.13 16:43:01 »
A II-es dízel Yarisba van szervízlámpa, csak a dízelben, a benzinesekben valóban nincs. Ennek ellenére elég durva, hogy 2ésfél évet mész szervíz nélkül... Ha keveset mész az autóval, akkor is évente szervízbe kell vinni!!!
Xanyi