Szerző Téma: Yaris szerviz költségei  (Megtekintve 410232 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #795 Dátum: 2009.12.28 20:31:22 »
De az ár nincs rajta.  :tt2: Meg az olyan okos dolgok, minthogy te magad vedd meg a tökéletes olajat az autódhoz - és hogy hol -, ne bízd a szervizre, stb.  ;)
         

istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #796 Dátum: 2009.12.28 21:09:51 »
De az ár nincs rajta.  :tt2: Meg az olyan okos dolgok, minthogy te magad vedd meg a tökéletes olajat az autódhoz - és hogy hol -, ne bízd a szervizre, stb.  ;)

Igazad van, de az árért, úgyis fel kell keresni a szervizt. Vagy hozzátok el hozzám az olajat seperc alatt lecserélem :D Én amit lehet a méreg drága szerviz helyett megcsinálok magam. Most már a fényszóró csere is megy :)
Ha olcsón akartok olajat, akkor ajánlom figyelmetekbe: http://www.autoteka2000.hu/ Az egyik legolcsóbb hely.
Az én kis ufóm most kapott innen Castrol EDGE Sport 0W40-et  ;)
Japó Yaris 1.3 Sol

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #797 Dátum: 2009.12.28 21:31:19 »
De az ár nincs rajta.  :tt2: Meg az olyan okos dolgok, minthogy te magad vedd meg a tökéletes olajat az autódhoz - és hogy hol -, ne bízd a szervizre, stb.  ;)

Igazad van, de az árért, úgyis fel kell keresni a szervizt. Vagy hozzátok el hozzám az olajat seperc alatt lecserélem :D Én amit lehet a méreg drága szerviz helyett megcsinálok magam. Most már a fényszóró csere is megy :)
Ha olcsón akartok olajat, akkor ajánlom figyelmetekbe: http://www.autoteka2000.hu/ Az egyik legolcsóbb hely.
Az én kis ufóm most kapott innen Castrol EDGE Sport 0W40-et  ;)

Ha a legjobbat szeretnél, akkor legközelebb 0W30 legyen  ;)
Xanyi

istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #798 Dátum: 2009.12.28 21:50:49 »
Elméletben a 0W40 jobb mint a 0W30, nem? Hiszen szélesebb hőmérséklet tartományban optimális a viszkozitása. Vagy netán tévedek?
Egyébként került bele 0W30 is egy kevés, ami az előző cseréből megmaradt  :) Az tényleg jó volt. Szinte sajnáltam most lecserélni 15 ezer Km után, még annyira jól nézett ki.
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.28 21:53:39 írta kleingy »
Japó Yaris 1.3 Sol

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #799 Dátum: 2009.12.29 00:07:39 »
Elméletben a 0W40 jobb mint a 0W30, nem? Hiszen szélesebb hőmérséklet tartományban optimális a viszkozitása. Vagy netán tévedek?
Egyébként került bele 0W30 is egy kevés, ami az előző cseréből megmaradt  :) Az tényleg jó volt. Szinte sajnáltam most lecserélni 15 ezer Km után, még annyira jól nézett ki.
nem jobb, vagy rosszabb, hanem más.
a nyúlpaprikás, meg a harcsapörkölt sem jobb, vagy rosszabb, hanem más.

0w30 vékonyabb olaj üzemi hőmérsékleten, mint a 0w40.
0w30-cal kevesebb üzemanyagot fog elpöfögni, mint 0w40-nel.
a vvti motorok pedig bírják a vékony olajat, jók az illesztései.

bátran mertem beletölteni a 0w20 olajat a másik két yarisunkba is, amiket szintén többnyire városban használunk.
ha folyamatos padlógázzal közlekednénk a német autópályán 40fokban, akkor valóban jobb lenne a 0w30.

0w40-t és 0w30-t nem célszerű összeöntögetni, mixelni. nem kisfröccs, vagy hosszúlépés ez :D

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #800 Dátum: 2009.12.29 09:25:11 »
A márkaszervizben milyen olajat tölthetnek a Yarisba? A tavalyi szervizelésnél nem én vittem az olajat, hagytam töltsék azt amit szoktak. A használat fele város, fele országút, ahol szintén nem hajtom. Nekem is érdeme volna egy 0W-30-as olajat használnom?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #801 Dátum: 2009.12.29 09:27:23 »
Szervizenként változó, általában 10W40-et tesznek bele. A szervizszámla nincs meg? A kód alapján meg lehetne mondani, mit raktak bele.
         

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #802 Dátum: 2009.12.29 09:42:27 »
Szervizenként változó, általában 10W40-et tesznek bele. A szervizszámla nincs meg? A kód alapján meg lehetne mondani, mit raktak bele.
Mindent papírt el szoktam tenni, de ez nincs meg. Épp bosszankodni kezdtem, mikor beugrott hogy nem is kaptam, olyan a kocsihitelem, hogy benne van a szervizelés is, külön nem kell fizetnem, csak a szervizkönyvbe pecsételnek bele.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #803 Dátum: 2009.12.29 09:44:07 »
Akkor esetleg felhívhatod a szervizt, hogy mit tettek bele. Csak vissza tudják keresni (legalább dátum alapján, ha munkalapszámod nincs is).  :)
         

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #804 Dátum: 2009.12.29 09:52:01 »
Igen, ez jó ötlet. Viszont ha már egyszer amúgy is fizetve van a szerviz, benne az olajjal, ha én viszem, akkor az duplán van fizetve nem? Vagy ha van a szerviznek ilyen olaja, rá kell beszélni hogy olyat töltsenek bele.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #805 Dátum: 2009.12.29 09:55:43 »
Igen, ha veszel másik olajat, duplán fizeted. Nem hiszem, hogy kapnál 0Wakármennyit, amikor 200 literes hordóban áll általában az 5W40 vagy 10W40, de egy kérdést persze megérhet, ha normális helyre viszed és jól állnak az emberhez.
         

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #806 Dátum: 2009.12.29 10:04:54 »
Igen, ha veszel másik olajat, duplán fizeted. Nem hiszem, hogy kapnál 0Wakármennyit, amikor 200 literes hordóban áll általában az 5W40 vagy 10W40, de egy kérdést persze megérhet, ha normális helyre viszed és jól állnak az emberhez.
Normális helyre viszem.:) Azért is érdekelne ilyen olaj, mert ahogy a hozzászólásokban láttam, a fogyira is jó hatással van.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #807 Dátum: 2009.12.29 11:44:07 »
decemberben kaptam egy levelet a toyotától, ami rendszám és alvázszám alapján egy akciós ajánlatot tettek a yaris szervizelésére, ami január 31-ig veető igénybe.

kis szerviz:
motorolaj- (5w30) és olajszűrőcsere, karbantartási munkadíj
14.484.-

normál szerviz:
motorolaj- (5w30) és olajszűrőcsere, levegőszűrő-csere., karbantartási munkadíj
18.566.-

nagy szerviz:
motorolaj- (5w30) és olajszűrőcsere, fékfolyadékcsere, hűtőfolyadék-csere, pollenszűrőcsere, 4db gyújtógyertya cseréje, karbantartási munkadíj
(itt nem találtam a levegőszűrőcseréjét a felsorolásban)
40.485.-

plusz, ha elvégeztetem az éppen aktuális szervizt, akkor kapok 1év ingyenesen igénybevehető országúti segélyszolgáltatást, magyarul a toyota eurocare-t.

van még téli gumiabroncs...normál áron.

és még ajánlatot ad:
- első ablaktörlőlapát-szet cserére: 3.762.-
- akkumulátorcsere: 22.515.-
- első fékbetét cseréje: 14.979.-
- első fékbetét+féktárcsa: 44.307.-
- két első lengéscsillapító cseréje: 46.568-tól
- hátsó kipuffogó cseréje: 41.908.-

-------------------------
ismételem; ez egyénileg az én autómra egy kedvezményes, az ország bármelyik márkaszervizében felhasználható ajánlat.
tavaly is kaptam ilyet.

istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #808 Dátum: 2009.12.29 16:03:45 »
decemberben kaptam egy levelet a toyotától, ami rendszám és alvázszám alapján egy akciós ajánlatot tettek a yaris szervizelésére, ami január 31-ig veető igénybe.

kis szerviz:
motorolaj- (5w30) és olajszűrőcsere, karbantartási munkadíj
14.484.-

normál szerviz:
motorolaj- (5w30) és olajszűrőcsere, levegőszűrő-csere., karbantartási munkadíj
18.566.-

nagy szerviz:
motorolaj- (5w30) és olajszűrőcsere, fékfolyadékcsere, hűtőfolyadék-csere, pollenszűrőcsere, 4db gyújtógyertya cseréje, karbantartási munkadíj
(itt nem találtam a levegőszűrőcseréjét a felsorolásban)
40.485.-

plusz, ha elvégeztetem az éppen aktuális szervizt, akkor kapok 1év ingyenesen igénybevehető országúti segélyszolgáltatást, magyarul a toyota eurocare-t.

van még téli gumiabroncs...normál áron.

és még ajánlatot ad:
- első ablaktörlőlapát-szet cserére: 3.762.-
- akkumulátorcsere: 22.515.-
- első fékbetét cseréje: 14.979.-
- első fékbetét+féktárcsa: 44.307.-
- két első lengéscsillapító cseréje: 46.568-tól
- hátsó kipuffogó cseréje: 41.908.-

-------------------------
ismételem; ez egyénileg az én autómra egy kedvezményes, az ország bármelyik márkaszervizében felhasználható ajánlat.
tavaly is kaptam ilyet.


Én is kaptam ilyet. Ezek szerint most 5200 Ft-ot spóroltam és olyan olaj került bele, amilyet szerettem volna  ;)
Tegnap egyébként észre is vettem hogy nőtt a kocsi fogyasztása autópályán, de ennyire megpakolva is régen volt szóval a verdikt még hátra van az olajjal kapcsolatban.
Japó Yaris 1.3 Sol

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #809 Dátum: 2009.12.29 17:21:12 »
Igen, ez jó ötlet. Viszont ha már egyszer amúgy is fizetve van a szerviz, benne az olajjal, ha én viszem, akkor az duplán van fizetve nem? Vagy ha van a szerviznek ilyen olaja, rá kell beszélni hogy olyat töltsenek bele.

Miért fizetnéd duplán az olajat? Soha nem kellett duplán fizetnem, pedig a második szervíz óta saját magam viszem az olajat a szervízbe. Gyárilag 10w-40-et raknak a kocsiba.
Inkább az a kérdés, hogy hajlandóak-e beletenni az általad vitt olajat az autódba. Sok helyen vinned kell a számlát és azt lemásolják, van ahol még így sem teszik bele és van olyan hely, ahol semmit nem kérnek. A helyedben tuti magam szerezném be az olajat a kocsimba és azt vinném a szervízbe. Hálás lesz a kiskocsid a jobb olajért.  :D
Szilvi 62