Szerző Téma: Yaris szerviz költségei  (Megtekintve 410316 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #765 Dátum: 2009.09.18 09:23:58 »
Ilyen árak vannak most a márkakereskedésben:

- olajszűrő+alátét   2574.-     254.-
- légszűrő    4941.-
- gyújtógyertya (K16R-U Denso) 4db     1649.- / db.
- légkondi szűrő    4215.-
- első ablaktörlő gumik   1459.-     2601.-
- hátsó ablaktörlő gumi    2854.-

Itt most nem világos, hogy a lapáttal együtt, vagy csak a gumi kerül ennyibe?
Lehet egyáltalán csak gumit venni?
Az optifit az a Toyota márkája?



Amit érdemes márkakereskedésben venni olajszűrő+alátét gy.gyertya, a többit nem.

Az Optifit ablaktörlő LAPÁT komplett kerül ennyibe. Lehet kapni tecsósat 500-ért is, ki kell próbálni mennyire jól töröl és milyen tartós szerkezet  [rohog]

A légszűrőből én csak gyárit tennék bele. Nézzetek meg egy gyári és nem gyári légszűrőt...háát én maradok 45nként annál az 5000 ft-osnál.
Pollenszűrő saját teszt: Gyárival 10 perc klímázás után a kilépő levegő 4,9-5,2 fok között van.  Utángyártott nem gagyi 2200 ft-ossal ugyanez 7-7,2 fok. Egymás után oda-vissza többször mértük egy 2002-es és egy 2005-ös yarisban is ugyanezt az eredményt hozta.


Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #766 Dátum: 2009.09.18 18:16:48 »
1.3-as Yarisban (60.000 km) gyertyát kellene cserélnem.
Valaki tudna ajánlani?
attól függ,h milyen 1.3 motor van benne

2SZFE motorhoz K16R-U fajtájú denso
2NZFE motorhoz K16R-U11 fajtájú denso

bemész márkaszervizbe, elkérik az alvázszámot, és az alapján tudnak adni toyotásat (ami denso).

vagy autósboltban a fenti tipusok közül amelyik a Te autódba való .(általában ngk szokott lenni nekik raktáron. én denso-t vennék, de csak azért mert ... toyota-panasonic-denso :D )

szerk.: www.toyodiy.com -on is megtudhatod,h melyik való a tiédbe.

Nekem NGK van benne az is Made in Japan

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #767 Dátum: 2009.09.18 18:25:04 »
Most volt a verda szervizelve szerelő Toyota logós olajat rakott bele, ahogy nézegetem az üres flakont, láttatok már ilyet?

GUS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #768 Dátum: 2009.09.21 19:56:18 »
Köszi mindenkinek a válaszokat!

Még annyit kérdeznék, hogy az olajnál melyiket érdemes választani? 1.3 benzines.
Hétközben csak az állomásig használom az autót 5-6 km.
Egyébként meg szeretem kihúzatni.

Castrol Edge 5W-30 4l ( Longlife III )
Castrol Edge 0W-30 4l

Corolla Verso 1.8 VVTi SOL - 2004

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #769 Dátum: 2009.09.21 20:06:31 »
Köszi mindenkinek a válaszokat!

Még annyit kérdeznék, hogy az olajnál melyiket érdemes választani? 1.3 benzines.
Hétközben csak az állomásig használom az autót 5-6 km.
Egyébként meg szeretem kihúzatni.

Castrol Edge 5W-30 4l ( Longlife III )
Castrol Edge 0W-30 4l
1 oldallal ezelőtt volt erről is szó
klikk
én 0w30-ra szavazok (bár 0w20-t használok a yarisba :D )

istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #770 Dátum: 2009.09.22 14:12:33 »
Én gyertyából NGK-t vettem a Yarisba. Szerintem az egyik legjobb minőség és ezt is ajánlották a tapasztalt emberek. Na meg nem utolsó sorban japán  :clap:
Pollenszűrővel viszont nem vagyok megelégedve. Az első cserénél egy utángyártottat vettem (Japan parts asszem). Semmi gond nem volt vele, de egy idő után ugye elkoszolódott. Gondoltam kipróbálom a piros dobozosat egy márkakereskedésből. Mondanom se kell hogy kétszer annyiba került a cucc. De ez még elmenne ha jó lenne. Na ez a Geniue Toyota szűrő ránézésre sokkal anyagszegényebb volt mint az előző szűrő. Gyakorlatilag majd szét esett a kezemben a másikhoz képest. Mint valami selejtes termék. Szóval azért oda kell figyelni, mert hiába Toyota meg gyári alkatrész, azért nem mindig azt éri meg venni.
Japó Yaris 1.3 Sol

GUS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #771 Dátum: 2009.09.22 22:45:59 »
Köszi mindenkinek a válaszokat!

Még annyit kérdeznék, hogy az olajnál melyiket érdemes választani? 1.3 benzines.
Hétközben csak az állomásig használom az autót 5-6 km.
Egyébként meg szeretem kihúzatni.

Castrol Edge 5W-30 4l ( Longlife III )
Castrol Edge 0W-30 4l
1 oldallal ezelőtt volt erről is szó
klikk
én 0w30-ra szavazok (bár 0w20-t használok a yarisba :D )

Nos a 0W30-at választottam, de a eladó (aki úgy tűnt hogy ért hozzá a maga 60 évével) rámbeszélte az 5w30-at, pedig ez olcsóbb volt egy ezressel. 9850-ért vettem 4L Szentendrén.
300 Ft-ért vettem 2x60cm ablaktörlő gumit ugyanitt. Egy próbát megér...
A két rövidebbet ki is cseréltem, de a hosszabik 50cm-es első gumi nem teljesen olyan:( Ill. a gumi vége trükkös picit.
Corolla Verso 1.8 VVTi SOL - 2004

Barbex

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #772 Dátum: 2009.09.23 13:30:13 »
Sziasztok!
Bocs, ha nagy butaságot kérdezek, de a neten seholsem találtam adatot arra vonatkozóan, hogy 2006- os 1.0-s Yarisba hány liter motorolaj kell? Most vettem ezt a kis autót, előtte is Yarisom volt, egy 2001- es, 1.0-s, abba 3 liter motorolaj kellett. Lehet, hogy ebbe is annyi kell?
Előre is köszönöm, ha valaki tudja és megírja!
Holnap viszem szervízbe a Toyota Vác- hoz, majd beszámolok a tapasztalataimról...  ::)
Üdv,
Barbex

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #773 Dátum: 2009.09.26 19:22:36 »
Köszi mindenkinek a válaszokat!

Még annyit kérdeznék, hogy az olajnál melyiket érdemes választani? 1.3 benzines.
Hétközben csak az állomásig használom az autót 5-6 km.
Egyébként meg szeretem kihúzatni.

Castrol Edge 5W-30 4l ( Longlife III )
Castrol Edge 0W-30 4l
1 oldallal ezelőtt volt erről is szó
klikk
én 0w30-ra szavazok (bár 0w20-t használok a yarisba :D )

Nos a 0W30-at választottam, de a eladó (aki úgy tűnt hogy ért hozzá a maga 60 évével) rámbeszélte az 5w30-at, pedig ez olcsóbb volt egy ezressel. 9850-ért vettem 4L Szentendrén.
300 Ft-ért vettem 2x60cm ablaktörlő gumit ugyanitt. Egy próbát megér...
A két rövidebbet ki is cseréltem, de a hosszabik 50cm-es első gumi nem teljesen olyan:( Ill. a gumi vége trükkös picit.


Miért kérsz tanácsot, ha nem fogadod meg?  :whistling:
Előttünk a tél, a rövidutas használathoz sokkal előnyösebb lett volna amit leszilaci ajánlott...  ;)

A miértekről olvashatsz és tájékozódhatsz az Általános/olajos topicban, itt részletesen ki van taglalva a tárgykör.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

béla12

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #774 Dátum: 2009.10.10 17:30:30 »
Üdvözletem!


Ezúton érdeklődöm, hogy 2006-os 1,3-as SOL Yaris 45000-es szervizénél mit cserélnek? Ha jól olvastam ki a korábbi hozzászólásokból, akkor motorolaj, olajszűrő, levegőszűrő esetleg klímaszűrő csere esedékes ilyenkor. Viszont felmerült bennem a gondolat, hogy egy 3 éves autónál nem-e érdemes már kicserélni a hűtő és fékfolyadékot, hajtóműolajat és esetleg a gyertyákat? Ha valamelyik a felsoroltakból csereérett, akkor mit érdemes belerakni/belerakatni? Motorolajból Mobil1 0W-30 ment eddig bele, ami szerintem jól muzsikál.
Másik kérdésem, hogy nincs valahol egy táblázat az adott szervizintervallumhoz tartozó cserélendő dolgokról/elvégzendő munkákról?

Köszönettel:
béla
tömeget oszlatni nem vízágyúval kell, hanem szippantóskocsival.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #775 Dátum: 2009.10.10 20:53:19 »
Üdvözletem!


Ezúton érdeklődöm, hogy 2006-os 1,3-as SOL Yaris 45000-es szervizénél mit cserélnek? Ha jól olvastam ki a korábbi hozzászólásokból, akkor motorolaj, olajszűrő, levegőszűrő esetleg klímaszűrő csere esedékes ilyenkor. Viszont felmerült bennem a gondolat, hogy egy 3 éves autónál nem-e érdemes már kicserélni a hűtő és fékfolyadékot, hajtóműolajat és esetleg a gyertyákat? Ha valamelyik a felsoroltakból csereérett, akkor mit érdemes belerakni/belerakatni? Motorolajból Mobil1 0W-30 ment eddig bele, ami szerintem jól muzsikál.
Másik kérdésem, hogy nincs valahol egy táblázat az adott szervizintervallumhoz tartozó cserélendő dolgokról/elvégzendő munkákról?

Köszönettel:
béla

Táblázat van akár az autóhoz kapott kézikönyvben is. A 0W-30-as olaj jó választás, maradj is nála!
45 ezres szervíznél csak olaj és olajszűrő csere van, illetve levegő és pollenszűrő állapot alapján. Lehet, hogy a pollenszűrőd 30-nál már volt cserélve, úgyhogy akkor nem kell.
Hűtőfolyadék Long Life, 10 éves koráig nem nagyon kell vele törődni  :D A fékfolyadékot 30-nál már kellett, hogy cseréljék. Gyújtógyertya és váltóolaj majd 60 ezernél...
Xanyi

béla12

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #776 Dátum: 2009.10.17 21:47:36 »
Fékfojadék nem volt cserélve. Lehet ebből valami probléma? Mivel az olajat én viszem, elképzelhető, hogy ezt is. Mit érdemes beletenni? (márka, mennyiség) A kezelésibe azt olvastam, hogy legalább dot4 kell bele. Valahol máshol (talán itt a fórumon) volt dot 5.1-s javaslat is. És a jövőre való tekintettel várnék javaslatokat gyertyára és váltóolajra. Saját kútfőből a gyertya denso vagy ngk (pontos tipust nem tudok), a hajtóműolaj castrol vagy mobil1 (de itt sem tudok pontos tipust) Közben azért ahogy az időm engedi igyekszem utánanézni magam is ezeknek a dolgoknak.
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.18 09:19:04 írta kleingy »
tömeget oszlatni nem vízágyúval kell, hanem szippantóskocsival.

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #777 Dátum: 2009.10.17 22:32:30 »
Fékfojadék nem volt cserélve. Lehet ebből valami probléma? Mivel az olajat én viszem, elképzelhető, hogy ezt is. Mit érdemes beletenni? (márka, mennyiség) A kezelésibe azt olvastam, hogy legalább dot4 kell bele. Valahol máshol (talán itt a fórumon) volt dot 5.1-s javaslat is. És a jövőre való tekintettel várnék javaslatokat gyertyára és váltóolajra. Saját kútfőből a gyertya denso vagy ngk (pontos tipust nem tudok), a hajtóműolaj castrol vagy mobil1 (de itt sem tudok pontos tipust) Közben azért ahogy az időm engedi igyekszem utánanézni magam is ezeknek a dolgoknak.
fékfolyadék: gyári, toyotás dot5.1
gyertya: kezelési könyvében le van írva a pontos típus. denso.
váltóolaj:  Castrol TAF-X 75w-90

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #778 Dátum: 2009.10.18 11:46:06 »
Idézet
Fékfojadék nem volt cserélve. Lehet ebből valami probléma?

Nem, hacsak nem most készülsz egy Grossglockneri hegyi túrára  :D
Fékfolyadékből a legjobb az amit leszilaci is ír, és nem is lényegesen drágább egy hagyományos DOT4-nél.
A gyertyánál a Denso mellett lehet NGK is, az is ugyanolyan jó (ha éppen azt sikerül találni)
Váltóolajnál a Castrol TAF-X mellett még jó a Toyota gyári olaja is, más márkát én nem tennék bele, elég kényes az olajra a váltó.
Xanyi

juha

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #779 Dátum: 2009.11.08 09:27:49 »
Sziasztok,
2005-ös 1.0-ás Yaris-ba milyen a gyári féktárcsa, fékbetét? Tudjátok a márkáját?
Köszi előre is,
J