Szerző Téma: Yaris szerviz költségei  (Megtekintve 410230 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

ratman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Yaris szerviz költségei
« Válasz #660 Dátum: 2008.03.10 16:42:45 »
Márkaszervízben van panaszkönyv, Pistánál biztosan nem lesz meg. Ha már mind a két helyen átvernek, akkor legalább hagy okozzak 1 kis kellemetlenséget. :) Homár blogjába beküldheted, ha átvertek a márkaszervízben, de Pista senkit nem fog érdekelni. A márkaszervízbe visszamehetsz egyedül is reklamálni, nem kell félned hogy Pista rádengedi a kutyát ha nagyon vered a harcidobot. (Vagy be se enged másodjára.)
Márkaszervízben tuti megfelelõ alkatrészt készítenek neked, Pista kinézi motorszám alapján az éjszíj típust és amikor szét van bontva a kocsi akkor derül ki, hogy 5 centivel rövidebb. Még sorolhatnám, ezek mind velem megtörtént esetek, nem kell messzire menni. :)
Ennek ellenére természetesen én is Pistához járok. De nem 120e km-es szervízre. De asszem ezzel megérkeztünk az igazsághoz, kár vitázni. :)

Akci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Yaris szerviz költségei
« Válasz #661 Dátum: 2008.03.13 19:02:46 »
Sziasztok!

15000-s  :toy: yaris D4-D szervízköltség motormosással együtt 29654HUF volt, amely tartalmazta az olajcserét, olajszûrõt, pollenszûrõt, tömítést, zsírsprayt, és persze a kimagasló munkadíjat (ami majdnem 7000huf volt nem egész 1 órára).

Üdv: Akci

Frida

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 60
Yaris szerviz költségei
« Válasz #662 Dátum: 2008.03.14 16:10:25 »
Idézetet írta: "Akci"
Sziasztok!

15000-s  :toy: yaris D4-D szervízköltség motormosással együtt 29654HUF volt, amely tartalmazta az olajcserét, olajszûrõt, pollenszûrõt, tömítést, zsírsprayt, és persze a kimagasló munkadíjat (ami majdnem 7000huf volt nem egész 1 órára).

Üdv: Akci



Szia Akci!
Melyik szervízben jártál? Tapasztalatok? Elégedett voltál?
Nekem is D4 D-m van. Bár még odébb van az elsõ szervíz, de idén tuti meg lesz.
Az a helyzet hogy foggalmam sincs hova vigyem majd. Sakurát dícsérték eddig, bár nekem az értékesítõkkel rossz tapasztalataim voltak. Mintha hülyének akartak volna nézni?!  :hmm:

Üdv:

Frida  :szivecske:   :toy:

Akci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Yaris szerviz költségei
« Válasz #663 Dátum: 2008.03.16 17:49:47 »
Idézetet írta: "Frida"
Idézetet írta: "Akci"
Sziasztok!

15000-s  :toy: yaris D4-D szervízköltség motormosással együtt 29654HUF volt, amely tartalmazta az olajcserét, olajszûrõt, pollenszûrõt, tömítést, zsírsprayt, és persze a kimagasló munkadíjat (ami majdnem 7000huf volt nem egész 1 órára).

Üdv: Akci



Szia Akci!
Melyik szervízben jártál? Tapasztalatok? Elégedett voltál?
Nekem is D4 D-m van. Bár még odébb van az elsõ szervíz, de idén tuti meg lesz.
Az a helyzet hogy foggalmam sincs hova vigyem majd. Sakurát dícsérték eddig, bár nekem az értékesítõkkel rossz tapasztalataim voltak. Mintha hülyének akartak volna nézni?!  :hmm:

Üdv:

Frida  :szivecske:   :toy:


Szia Frida!

A Toyota Supernél voltam Újpesten. Írtam a tapasztalatokról pár dolgot a márkakereskedõk topikban. Összegezve meg voltam elégedve mindennel :D
Udvariasak, gyorsak voltak, és nem néztek hülyének (legalább is nem mutatták  :D )

Üdv: Akci      :kacsint:

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Yaris szerviz költségei
« Válasz #664 Dátum: 2008.03.31 12:37:13 »
2 eves szerviz + zoldkartya a Sakuranal 41ezer Ft (legszuro, olajszuro, olaj, + 1.4 ora munkadij). + nem mukodott a bal hatso ajtoban a kozponti zar, es mivel mar nem volt garancias, ezert + 6.000-ert kicsereltek benne a motort (ha tudtam volna, hogy nem garancias, biztos nem ott csinaltatom)...

Egyebkent az igazololap szerint mobil1 5w50-es olaj kerult bele. Azt hiszem, eddig 5w40 volt... Az 5w50 miben kulonbozik?
Yaris II 1.0

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Yaris szerviz költségei
« Válasz #665 Dátum: 2008.03.31 15:18:14 »
Mennyi km van a kocsiban, hogy 2006-os mivolta ellenére nem garis?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yaris szerviz költségei
« Válasz #666 Dátum: 2008.03.31 16:45:46 »
Idézetet írta: "Misi"
Mennyi km van a kocsiban, hogy 2006-os mivolta ellenére nem garis?


6000 Ft-ért biztos nem gyári kp zár. Arra meg nem 3 év a gari, csak 1...  :kacsint:
Xanyi

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Yaris szerviz költségei
« Válasz #667 Dátum: 2008.03.31 17:29:01 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "Misi"
Mennyi km van a kocsiban, hogy 2006-os mivolta ellenére nem garis?

6000 Ft-ért biztos nem gyári kp zár. Arra meg nem 3 év a gari, csak 1...  :kacsint:

Igen, utolag szerelt a zar (az mar mas kerdes, hogy ok szereltek, es ez mar a masodik eset, hogy bedoglik...)
Yaris II 1.0

Frida

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 60
Yaris szerviz költségei
« Válasz #668 Dátum: 2008.04.02 11:11:05 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "Misi"
Mennyi km van a kocsiban, hogy 2006-os mivolta ellenére nem garis?


6000 Ft-ért biztos nem gyári kp zár. Arra meg nem 3 év a gari, csak 1...  :kacsint:


Nem gyári a kp zár?
Utólag lett beszerelve?
Én úgy tudtam gyárilag benne van a kp zár fõleg az újakban. :szemez:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Yaris szerviz költségei
« Válasz #669 Dátum: 2008.04.02 11:28:42 »
Az alapfelszereltségben nincs központi zár, az csak a terrától indul, ami 230.000 HUF. Igaz, ezért távirányítós központi zár, nagyobb kerék és elektromos ablak is jár.
E nélkül meg nehéz is eladni egy kocsit használtan.

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Yaris szerviz költségei
« Válasz #670 Dátum: 2008.04.02 11:46:01 »
Idézetet írta: "Misi"
Az alapfelszereltségben nincs központi zár, az csak a terrától indul, ami 230.000 HUF. Igaz, ezért távirányítós központi zár, nagyobb kerék és elektromos ablak is jár.
E nélkül meg nehéz is eladni egy kocsit használtan.

Tekintve, hogy alapot vettunk, a mienkbe is utolag kellett beszereltetni (a Sakuranal szereltek be, mi mar azzal egyutt vettuk at a kocsit)
Yaris II 1.0

Frida

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 60
Yaris szerviz költségei
« Válasz #671 Dátum: 2008.04.02 12:29:58 »
Én azt hittem alapfelszereltség a kp.  :szemez:
Köszi az infót.  :kacsint:

Face75

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 267
  • Yaris III 1.3 Active
Yaris szerviz költségei
« Válasz #672 Dátum: 2008.05.13 23:09:05 »
Sziasztok!

2 éves szerviz (átvizsgálás, olajszûrõ, pollenszûrõ)+zöldkártya = 19EFt + Én vittem az  olajat (Mobil 1 -10EFt/4l)
Ez Pécsett történt a Troskánál.

2 év után fékfolyadékot nem kellene cserélni?

Üdv

Greg

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 175
Yaris szerviz költségei
« Válasz #673 Dátum: 2008.05.31 12:26:21 »
Helló!

60ezres szervizhez közeledve felmerült bennem néhány kérdés. Végigolvasva a topikokat, ezek közül párra választ kaptam, de maradt még néhány. Ami már biztos: gyertya NGK, váltóolaj Castrol TAF-X , ha kell cserélni. De! Olaj ügyben tanácstalan vagyok. Sokan a Castrolt preferálják, de abból is van jópárféle. Ha Castrolt választok, melyiket?  Ha nem Castrol, még mi jöhet szóba?( Van, aki Shell-t ajánlott) Olaj-, illetve levegõszûrõbõl melyik márka megfelelõ? Hûtõ- ,és fékfolyadékot vajon kell ilyenkor cserélni? Ja, és még egy kérdés, kb. milyen végösszegre számíthatok? Lehet, hogy nem márkaszerviz csinálja majd, ezért fontos ezt is tudnom.
A válaszokat elõre is köszönöm!
Greg

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Re: Yaris szerviz költségei
« Válasz #674 Dátum: 2008.06.07 21:38:33 »
Helló!

60ezres szervizhez közeledve felmerült bennem néhány kérdés. Végigolvasva a topikokat, ezek közül párra választ kaptam, de maradt még néhány. Ami már biztos: gyertya NGK, váltóolaj Castrol TAF-X , ha kell cserélni. De! Olaj ügyben tanácstalan vagyok. Sokan a Castrolt preferálják, de abból is van jópárféle. Ha Castrolt választok, melyiket?  Ha nem Castrol, még mi jöhet szóba?( Van, aki Shell-t ajánlott) Olaj-, illetve levegõszûrõbõl melyik márka megfelelõ? Hûtõ- ,és fékfolyadékot vajon kell ilyenkor cserélni? Ja, és még egy kérdés, kb. milyen végösszegre számíthatok? Lehet, hogy nem márkaszerviz csinálja majd, ezért fontos ezt is tudnom.
A válaszokat elõre is köszönöm!
Greg
A www.olajbolt.hu -n rendelj, még futárköltséggel is sokkal olcsóbb, és 1-2 nap alatt itt van. Én kezdettől fogva Castrol SLX R-Tec 0W-30-at vettem ott, semmit nem fogyaszt belőle (~34e km.) 
Ha 1.0 a motorod, akkor három liter elég, nem kell egy 4., mert a könyv szerint 3,2-t benyel, de ez soha nem ment még, úgyhogy 3-mal max-ig lesz.
A szervizkönyvben megnézheted, mit mikor kell cserélni.
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.07 21:43:35 írta baru »
Yaris Blue Ice 1.0