Szerző Téma: Yaris szerviz költségei  (Megtekintve 406548 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

LockSniper

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Yaris szerviz költségei
« Válasz #135 Dátum: 2005.06.30 07:28:25 »
Nem lehet megmondani, nem vagyok közlekedésgépész, de egy dolgot logikusan ki lehet következtetni.

Igaz, hogy a TOYOTA-k motorjait a gyárban bejáratják padon, de azért az nem ugyanaz, mintha a szélsőséges körülmények között lenne járatva. Nem kell még "cipelnie" a saját és utasai súlyát, a járatás állandó fordulaton történik. A beépült alkatrészek a "valós" használat során kopnak össze teljesen, kerülhetnek le a dugattyúról és a hengerfalról sorják, fémszilánkok. Ezek aztán az olajteknőben összegyűlve ún. sarat alkotnak, ami nem igazán hasznos a motornak. S pont az első olajcserénél mahinálnak?
Én azt mondom, hogy egy köcsög kis szerelő ne bírálja már felül a japán mérnököt. Azt hiszi, okosabb nála? Hát menjen ám a tudjátok hova.

Sok összefüggést azonban ez és a motor rángatása között én nem látok, de mint mondtam, nem vagyok gépész.
-------------------------------------
Ha TELE van, akkor nem ÜRES
--------------------------------------

leszilaci

  • Vendég
Yaris szerviz költségei
« Válasz #136 Dátum: 2005.06.30 07:51:47 »
Idézetet írta: "LockSniper"
Sok összefüggést azonban ez és a motor rángatása között én nem látok, de mint mondtam, nem vagyok gépész.


az olaj színe világosabb lett(mármint a nívópálcán nézve), szóval lehet, hogy lecserélték, vagy mittom' én mit csináltak...lehet, hogy kiszőkítették :)

de már az is furcsa volt számomra, hogy megkérdezték drágább, vagy olcsóbb olajat töltsenek bele :?:  persze a drágábbat választottam a Drágába.

a rángatás megszünt a következő szervíznél.
igaz, ott kicserélték a gyertyákat is

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris szerviz költségei
« Válasz #137 Dátum: 2005.06.30 10:18:10 »
Idézetet írta: "leszilaci"
de már az is furcsa volt számomra, hogy megkérdezték drágább, vagy olcsóbb olajat töltsenek bele :?:  persze a drágábbat választottam a Drágába.
Lehet, hogy így is az olcsóbb került bele  :x  a számlán viszont a drágább játszott. Ezért viszem én az olajat és kérem az üres kannát. Persze kiönthetné a földre is, de hiába, mert ne számlázhat nekem semmit. Ennek meg nem sok értelme lenne.... Persze el is teheti az olajat magának, ő meg a szutykot nyomatja bele, de ennyire azért résen vagyok és ha kiküldenek is a műhelyből, akkor is ott vagyok a betöltés első pillanatában. Na meg ismerem a szerelőket ahová járok és nem hiszem hogy velem eljátszanának is bármit. De azért NBS!!! (Ne Bízz Senkibe) Ez van!! Ilyen világot élünk.....
Üdv: Kishaver 74

LockSniper

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Yaris szerviz költségei
« Válasz #138 Dátum: 2005.06.30 15:15:20 »
Srácok és Csajok!

Mi az, hogy kiküld a műhelyből? Lássuk be, egy szalonnak a jelentősebb bevétele NEM a járművek értékesítéséből, hanem a szervízből folyik be. Én megtisztelem őket a bizalmammal, hogy odaviszem az autómat, nehogy már kiküldjön! Legeslegelső alkalommal, mikor még a nem TOYOTA gyártmányú (Ford) autómat vittem szakszervízbe, beálltak vele, elkezdték a műveleteket, majd megkértek, hogy fáradjak ki a váróba. Szó szerint ezt mondtam:
"Rendben van, akkor le lehet ereszteni a kocsit az emelőről, semmit nem kell vele csinálni, átviszem olyan szervízbe, ahol végig ott lehetek."
A válasz:
"Kérem, ne jöjjön a sárga vonalon belül, hátha meghibásodik az emelő. Sose lehet tudni. A sarokban van a hamutál, ott rá is gyújthat."
 :wink:
-------------------------------------
Ha TELE van, akkor nem ÜRES
--------------------------------------

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris szerviz költségei
« Válasz #139 Dátum: 2005.06.30 15:36:24 »
Idézetet írta: "LockSniper"

"Rendben van, akkor le lehet ereszteni a kocsit az emelőről, semmit nem kell vele csinálni, átviszem olyan szervízbe, ahol végig ott lehetek."


Naja, ezt Bp könyékén meg lehet lépni, mert 30 km-en belül van másik :toy: szervíz, de ha mondjuk én Zegen elkezdek velük erősködni, akkor annyit mond, hogy helló, akkor menj máshová és akkor kocsiba ülök és elbattyogok Szombathelyre, ahol ugyan az a tulaj, mint Zegen és kb ugyanazt hallom vissza. Aztán átmegyek Veszprémbe, ami már több, mint 100 km-re van. Oda-vissza 200 km. Azért az egy kicsit sok egy olajcsere miatt......

De lehet, hogy egyszer még megpróbálom. Igaz én mindig ott tudok szaglászni az autó körül. Igaz Péter hagyod nekem???  :twisted:  :twisted:
Üdv: Kishaver 74

Andris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 207
Yaris szerviz költségei
« Válasz #140 Dátum: 2005.07.03 01:02:22 »
Sokáig soha eszembe nem jutott végig ott állni az autó mellet amíg a szervízen szöszmötölnek vele. Aztán valami érdekes véletlen folytán az első kötelező szervíz után néhány héttel reggel hűlt helyét találtam a ház előtt a kocsinak. Eszemben sincs vádaskodni, de az ember fejében megfordul ez+az ilyenkor, nem? Menniyből áll egy profi márkaszervízben lemásolni egy kulcsot? Gondolom pár perc! Aztán végül gyári kulccsal pattintják meg a kicsikét! Persze a biztosító majd fizet valamennyit valamikor, de én igen morcos lettem, mikor megtudtam, hogy majd 1 millát (!) kell benyelnem az önrész meg az avultatás miatt! Rengeteget melózom diplomás létemre azért, hogy részletre tudjak venni egy verdát ami ráadásul munkaeszköz, nehogy már valami tetű miatt még én szívjak!
Az új kocsival 1000% ott leszek és le nem veszem róla a szemem!
oyota rulez

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Yaris szerviz költségei
« Válasz #141 Dátum: 2005.07.03 12:28:42 »
Idézetet írta: "Andris"
Sokáig soha eszembe nem jutott végig ott állni az autó mellet amíg a szervízen szöszmötölnek vele. Aztán valami érdekes véletlen folytán az első kötelező szervíz után néhány héttel reggel hűlt helyét találtam a ház előtt a kocsinak. Eszemben sincs vádaskodni, de az ember fejében megfordul ez+az ilyenkor, nem? Menniyből áll egy profi márkaszervízben lemásolni egy kulcsot? Gondolom pár perc! Aztán végül gyári kulccsal pattintják meg a kicsikét! Persze a biztosító majd fizet valamennyit valamikor, de én igen morcos lettem, mikor megtudtam, hogy majd 1 millát (!) kell benyelnem az önrész meg az avultatás miatt! Rengeteget melózom diplomás létemre azért, hogy részletre tudjak venni egy verdát ami ráadásul munkaeszköz, nehogy már valami tetű miatt még én szívjak!
Az új kocsival 1000% ott leszek és le nem veszem róla a szemem!


Ez mikor történt?
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Andris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 207
Yaris szerviz költségei
« Válasz #142 Dátum: 2005.07.03 16:19:27 »
Most május. Jövő héten talán fizet végre a biztosító.
Amúgy ha a rendőrök nem kérdezik meg, hogy "volt mostanában szervízben az autó?", valószínű nem is jut eszembe a dolog egyből.
Persze elkeseredésében az ember mindenfélére gondol....
Senkinek nem kívánom azt az érzést, amikor tehetetlenül ülsz és közben tudod, hogy valaki valószínüleg éppen darabokra tépi a kedvenc autódat és röhög a markába.
oyota rulez

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Yaris szerviz költségei
« Válasz #143 Dátum: 2005.07.03 19:32:51 »
Idézetet írta: "Andris"
Most május. Jövő héten talán fizet végre a biztosító.
Amúgy ha a rendőrök nem kérdezik meg, hogy "volt mostanában szervízben az autó?", valószínű nem is jut eszembe a dolog egyből.
Persze elkeseredésében az ember mindenfélére gondol....
Senkinek nem kívánom azt az érzést, amikor tehetetlenül ülsz és közben tudod, hogy valaki valószínüleg éppen darabokra tépi a kedvenc autódat és röhög a markába.


A múltkor már lebuktattak egy bandát, aki a visszapillantó külső tükrökbe rejtette a kulcsot:((( Ezt eljátszák elég sokszor sajnos. Én szerencsére be tudok állni védett helyre, de akinek ez nem adatik meg, az kölcsön minél többet a biztonságra, mert jobban megéri -a hasamra ütök - akár 200eft-ot is kifizetni, mint bukni 1 millát

Andris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 207
Yaris szerviz költségei
« Válasz #144 Dátum: 2005.07.04 00:57:35 »
Erről a tükör mögé rejtett kulcs dologról pár éve hallottam a Fiat-nál. Állítólag a zsírúj autóval hajtott ki a hölgy a szalonból, amikor "szerencséjére" elkaszálta a bal tükröt és onnan kipottyant az odakészített gyári slusszkulcs... :twisted:
oyota rulez

Andris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 207
Yaris szerviz költségei
« Válasz #145 Dátum: 2005.07.04 01:01:15 »
Most lehet, hogy nagy hülyeséget kérdezek, de fogalmam sincs mi a különbség a szervízkulcs és a többi kulcsok között. A márkaszervízben egyenesen azt mondták semmi... :shock:  Valami difi csak van, nem? Csak arra tudok következtetni, hogy azt elviekben nem lehet másolni. De ha azzal is indítható az autó, akkor végképp nem értem a dolgot.
Bocs ha mindenki más számára világos...
oyota rulez

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Yaris szerviz költségei
« Válasz #146 Dátum: 2005.07.04 07:31:20 »
Idézetet írta: "Andris"
Most lehet, hogy nagy hülyeséget kérdezek, de fogalmam sincs mi a különbség a szervízkulcs és a többi kulcsok között. A márkaszervízben egyenesen azt mondták semmi... :shock:  Valami difi csak van, nem? Csak arra tudok következtetni, hogy azt elviekben nem lehet másolni. De ha azzal is indítható az autó, akkor végképp nem értem a dolgot.
Bocs ha mindenki más számára világos...


Minden kulcsot lehet másolni.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Yaris szerviz költségei
« Válasz #147 Dátum: 2005.07.04 15:17:32 »
Idézetet írta: "Andris"
Most lehet, hogy nagy hülyeséget kérdezek, de fogalmam sincs mi a különbség a szervízkulcs és a többi kulcsok között. A márkaszervízben egyenesen azt mondták semmi... :shock:  Valami difi csak van, nem? Csak arra tudok következtetni, hogy azt elviekben nem lehet másolni. De ha azzal is indítható az autó, akkor végképp nem értem a dolgot.
Bocs ha mindenki más számára világos...

Másik fórumban ki lett vesézve, ezek szerint azt nem olvasod, már nem is tudom melyikben, de a szervízkulcs tudja indítani a kocsit, csak a csomagteret, meg a kesztyűtartót nem.
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Yaris szerviz költségei
« Válasz #148 Dátum: 2005.07.04 15:18:24 »
Idézetet írta: "andzsin"
Idézetet írta: "Andris"
Most május. Jövő héten talán fizet végre a biztosító.
Amúgy ha a rendőrök nem kérdezik meg, hogy "volt mostanában szervízben az autó?", valószínű nem is jut eszembe a dolog egyből.
Persze elkeseredésében az ember mindenfélére gondol....
Senkinek nem kívánom azt az érzést, amikor tehetetlenül ülsz és közben tudod, hogy valaki valószínüleg éppen darabokra tépi a kedvenc autódat és röhög a markába.


A múltkor már lebuktattak egy bandát, aki a visszapillantó külső tükrökbe rejtette a kulcsot:((( Ezt eljátszák elég sokszor sajnos. Én szerencsére be tudok állni védett helyre, de akinek ez nem adatik meg, az kölcsön minél többet a biztonságra, mert jobban megéri -a hasamra ütök - akár 200eft-ot is kifizetni, mint bukni 1 millát

Én ezt csak Mercinél hallottam, mert ott van hely bőven :D
Laco 73 :D

legslie

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 108
Yaris szerviz költségei
« Válasz #149 Dátum: 2005.07.06 15:44:39 »
Hali!

Egy kérdés:
A köztes szerviznél az olaj meg a szűrő csere mennyit kóstál?

Vagy ez márkakereskedésenként változó?

Illetve milyen olajat raknak bele gyárilag? Mert azt nem láttam feltüntetve a motortérben. (Bár ugye a Toyota soha nem eszi az olajat, de azért mégis jó lene tudni) :)