Szerző Téma: Yaris szerviz költségei  (Megtekintve 409629 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yaris szerviz költségei
« Válasz #105 Dátum: 2005.03.21 18:37:55 »
Idézet
Mondjuk nem nagyon szerettek, mert belopóztam a műhelytérbe, ahonnan kb 20 perc eltelte után kiküldtek finoman. Nem akartam bunkózni, meg nagyjából kész is volt a kocsi, kijöttem.

Legközelebb ilyenkor mond meg, hogy keresel másik szervízt. Mi az, hogy a SAJÁT autód mellett nem lehetsz ott? Ez itt Szombathelyen sem módi...
Xanyi

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Yaris szerviz költségei
« Válasz #106 Dátum: 2005.03.21 21:39:51 »
Idézetet írta: "kmr"
kishaver
Miért is viszed 10e után olajcserére az autót?
Ahogy olvasom elég sokat használod országúton is, ami közel sem veszi annyira igénybe az olajat mintha városban járnál rövid utakon.
Szerinted nem bírnak ki ezek a mai olajak 15 ezret, mikor sok autóban csak 20e-s szervízintervallumok vannak?
üdv

30ezerre gondoltál?
Mert az is sima ügy, a Német mérnökök szerint :D
Laco 73 :D

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Yaris szerviz költségei
« Válasz #107 Dátum: 2005.03.21 22:18:46 »
Nálam is az alapdolog, hogy ott vagyok végig az autóval. Amelyik szervíz ezt nem érti meg azt csak sajnálni tudom. Illetve a tulajdonosi szemléletet. Voltam 1x egy helyen (nem toyota) ahol a munka megkezdésekor udvariasan és normálisan szóltak, hogy náluk az az elöírás hogy...
Udvariasan és normálisan mondtam, hogy nálam ez alapfeltétel, hogy itt legyek az autómmal. Azt mondták, hogy sajnos nem lehetséges. Mondtam, hogy semmi probléma, legyen szíves leengedni az emelöt és beültem jobb oldalra, hogy kijárjak azzal együtt aki, kiviszi az autót a szervízböl. Látszott, hogy ég a szervízvezetö feje amikor velem együtt kijárt a szalon elé. Mikor kiszállt, mondtam neki, hogy nem kell aggódni nem haragszom rá, hiszen Ö nem tehet róla. Ezt a tulajdonos találta ki. Ezután kezet fogtam és elköszöntem. Kérdezte, hogy mi lesz a munkalappal? Mosolyogva (nem vigyorogva) kérdeztem, hogy milyen munkalappal??? A munkalaphoz munka tartozik. Milyen munkáról tud amit szerinte az elkövetkezendö 100 évben itt fogok elvégeztetni? Kértem, hogy a munkalappal kapcsolatban nyugodtan hívja föl a tulajdonost és kérdezze meg öt. Ha valami problémája van akkor nyugodtan hívjon fel. (Ráadásul ismert Ö is és a szalon tulaja is.)  Nem hívtak azóta sem :cry:
Sebaj... vannak még normális szervizek. Nem is kevés :)


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yaris szerviz költségei
« Válasz #108 Dátum: 2005.03.21 22:36:58 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Nálam is az alapdolog, hogy ott vagyok végig az autóval. Amelyik szervíz ezt nem érti meg azt csak sajnálni tudom. Illetve a tulajdonosi szemléletet. Voltam 1x egy helyen (nem toyota) ahol a munka megkezdésekor udvariasan és normálisan szóltak, hogy náluk az az elöírás hogy...
Udvariasan és normálisan mondtam, hogy nálam ez alapfeltétel, hogy itt legyek az autómmal. Azt mondták, hogy sajnos nem lehetséges. Mondtam, hogy semmi probléma, legyen szíves leengedni az emelöt és beültem jobb oldalra, hogy kijárjak azzal együtt aki, kiviszi az autót a szervízböl. Látszott, hogy ég a szervízvezetö feje amikor velem együtt kijárt a szalon elé. Mikor kiszállt, mondtam neki, hogy nem kell aggódni nem haragszom rá, hiszen Ö nem tehet róla. Ezt a tulajdonos találta ki. Ezután kezet fogtam és elköszöntem. Kérdezte, hogy mi lesz a munkalappal? Mosolyogva (nem vigyorogva) kérdeztem, hogy milyen munkalappal??? A munkalaphoz munka tartozik. Milyen munkáról tud amit szerinte az elkövetkezendö 100 évben itt fogok elvégeztetni? Kértem, hogy a munkalappal kapcsolatban nyugodtan hívja föl a tulajdonost és kérdezze meg öt. Ha valami problémája van akkor nyugodtan hívjon fel. (Ráadásul ismert Ö is és a szalon tulaja is.)  Nem hívtak azóta sem :cry:
Sebaj... vannak még normális szervizek. Nem is kevés :)

Nem csalódtam benned Zénóka! Így kell ezt csinálni...  :lol:  :10:
Xanyi

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris szerviz költségei
« Válasz #109 Dátum: 2005.03.22 07:51:30 »
Idézetet írta: "kmr"
Szerinted nem bírnak ki ezek a mai olajak 15 ezret, mikor sok autóban csak 20e-s szervízintervallumok vannak?
üdv
Azt hiszem, hogy az én tempóm és hajtásom nem minden esetben egyezik meg egy városi használattal. Nem bolond vagyok és nem defenzív. Ráállok egy 130-140-es tempóra és azt tartom Zeg-Miskolc közt ahogy tudom. Tudom a városban aztán van hidegindítás ezer, meg hideg motorral hajtás kényszer, mert a forgalommal menni kell, de azt hiszem, hogy a mai olajok 10e km után már nem azt adják, amit kell nekik. A szintet, amit el kell érniük, azt teljesítik, de a mai motorok talán már azért sem mennek el 600-700e km-t, mert a szervíz intervallumok kicsit mintha elcsúsztak volna. Ebben is kialakult egy egészséges verseny a gyártók közt. Nem hinném, hogy a tömegautók motorának alapanyaga olyan sokat változott volna, hogy a 20-30e km-es szervíz intervallumok megtérülnének hosszútávon. Az lett a politika, hogy menjen csak az az autó 3-400e km-t aztán kuka és vegyen másikat a soffőrkém.

Az biztos, hogy nem árt a csere sőőőt!! Szóval amíg megtehetem, addig biztos, hogy cserélem.
Üdv: Kishaver 74

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Yaris szerviz költségei
« Válasz #110 Dátum: 2005.03.22 07:56:59 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "kmr"
Szerinted nem bírnak ki ezek a mai olajak 15 ezret, mikor sok autóban csak 20e-s szervízintervallumok vannak?
üdv
Azt hiszem, hogy az én tempóm és hajtásom nem minden esetben egyezik meg egy városi használattal. Nem bolond vagyok és nem defenzív. Ráállok egy 130-140-es tempóra és azt tartom Zeg-Miskolc közt ahogy tudom. Tudom a városban aztán van hidegindítás ezer, meg hideg motorral hajtás kényszer, mert a forgalommal menni kell, de azt hiszem, hogy a mai olajok 10e km után már nem azt adják, amit kell nekik. A szintet, amit el kell érniük, azt teljesítik, de a mai motorok talán már azért sem mennek el 600-700e km-t, mert a szervíz intervallumok kicsit mintha elcsúsztak volna. Ebben is kialakult egy egészséges verseny a gyártók közt. Nem hinném, hogy a tömegautók motorának alapanyaga olyan sokat változott volna, hogy a 20-30e km-es szervíz intervallumok megtérülnének hosszútávon. Az lett a politika, hogy menjen csak az az autó 3-400e km-t aztán kuka és vegyen másikat a soffőrkém.

Az biztos, hogy nem árt a csere sőőőt!! Szóval amíg megtehetem, addig biztos, hogy cserélem.

Ez a helyes hozzáállás :D
Attól nem lesz baja a kocsinak. Bár sztem 15ezer/10ezres olajcsere az nem olyan sokat jelent, de ha megteheted, cseréld le nyugodtan, mert te sokat hajtod.
Mi először 1 évesen és 11ezer után cseréltünk szervízben, de nem vettem észre, hogy azóta jobban menne a kocsi, vagy ilyesmi, más hangja se lett, ergó tény, hogy jót tett neki, de bizti kibírt volna még 4000km-et.
Laco 73 :D

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris szerviz költségei
« Válasz #111 Dátum: 2005.03.22 08:00:13 »
Mikor kijöttem akkor kicsit forrt a vizem, de mivel csinos volt a lány, aki utasított (na meg az autó is kész volt), így nem nagyon szívóztam.

Azért azt hozzáteszem, hogy kicsit az egész vezetés bénácskának tartom, mert amiatt lehet ez az egész bánásmód, mert nem náluk vettem meg a tütüt. Lehet, hogy elestek egy jó kis üzlettől, mert nem ócsó mulatság egy D4D Yaris, de ha 500 km-el odébb jobb ajánlatot adnak és még a bánásmód is más, akkor ne haragudjanak...... Magukat hibáztassák és örüljenek, hogy szervízre odaviszem. Odavittem. Ha nem leszek megszorulva időben ritkán fognak látni. Néha néha beugrok megmutatom magam és dumálok egy haverral, aztán megyek Hillarhoz cserézni, aki csak annyit mondott helyes, hogy 10e km-ként cseréled. Jót tesz neki, meghálálja!!!
Üdv: Kishaver 74

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Yaris szerviz költségei
« Válasz #112 Dátum: 2005.03.22 09:05:08 »
Idézetet írta: "kishaver"

Az biztos, hogy nem árt a csere sőőőt!! Szóval amíg megtehetem, addig biztos, hogy cserélem.


Teljesen egyetértek veled hogy ártani biztos nem ártasz vele. Lehet hogy valamennyivel meghosszabbodik így a motor élettartama, de én erről nem vagyok meggyőződve. (ezért nem is cserélem gyakrabban az oljat :)). Az olajok azért elég sokat fejlődtek az utóbbi 10-15 évben, és a gyártástechnológia is.
Az is tény hogy az autógyárak is el akarnak adni, lehetőleg minél többet. Szerintem azért ez inkább modell-politikával érik el, mint szándékosan rövid (rövidebb) élettartamú autókkal. Szerencsére az autóknál nem tartunk ott mint a szórakoztató-elektronikában a 1,5 évet kibíró videók és DVD-k esetében :(

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Yaris szerviz költségei
« Válasz #113 Dátum: 2005.03.22 09:06:48 »
Idézetet írta: "kmr"
Idézetet írta: "kishaver"

Az biztos, hogy nem árt a csere sőőőt!! Szóval amíg megtehetem, addig biztos, hogy cserélem.


Teljesen egyetértek veled hogy ártani biztos nem ártasz vele. Lehet hogy valamennyivel meghosszabbodik így a motor élettartama, de én erről nem vagyok meggyőződve. (ezért nem is cserélem gyakrabban az oljat :)). Az olajok azért elég sokat fejlődtek az utóbbi 10-15 évben, és a gyártástechnológia is.
Az is tény hogy az autógyárak is el akarnak adni, lehetőleg minél többet. Szerintem azért ez inkább modell-politikával érik el, mint szándékosan rövid (rövidebb) élettartamú autókkal. Szerencsére az autóknál nem tartunk ott mint a szórakoztató-elektronikában a 1,5 évet kibíró videók és DVD-k esetében :(

Viszont valakitől hallottam, hogy ha az autók olyan ütemben fejlődnének, mint az elektronika, akkor 1 csepp benzinnel 100kilómétert lehetne menni, és az auto a zsebedben elférne, és ha használni akarod, akkor megnő :D
Laco 73 :D

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Yaris szerviz költségei
« Válasz #114 Dátum: 2005.03.22 09:10:31 »
Idézetet írta: "KLaco"

Viszont valakitől hallottam, hogy ha az autók olyan ütemben fejlődnének, mint az elektronika, akkor 1 csepp benzinnel 100kilómétert lehetne menni, és az auto a zsebedben elférne, és ha használni akarod, akkor megnő :D


Jó ötlet támogatom :)
Csak akkor vizgyázni kell! A májerek nem tehetik ki az asztalra a mercedes-kulcstartót, miközben a parkolóban lenn áll a 15 éves opel, mert egyből lebuknek. :)

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris szerviz költségei
« Válasz #115 Dátum: 2005.03.22 11:14:29 »
Idézetet írta: "KLaco"
Viszont valakitől hallottam, hogy ha az autók olyan ütemben fejlődnének, mint az elektronika, akkor 1 csepp benzinnel 100kilómétert lehetne menni, és az auto a zsebedben elférne, és ha használni akarod, akkor megnő :D
Ja, olajat nem is kellene cserélni a felni meg begyógyulna, ha leütöd mi?? :lol:  :lol:

Ha jól kicsavarnám a régi diesel autóm csomagtartójának belső kárpitját, akkor szerintem 1000-1200 km-t is mehetnék még és a benzinkutak is pepsicocacóla pille palack méretűek lennének  :lol:  :lol:
Üdv: Kishaver 74

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Yaris szerviz költségei
« Válasz #116 Dátum: 2005.03.22 11:46:34 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Nálam is az alapdolog, hogy ott vagyok végig az autóval. Amelyik szervíz ezt nem érti meg azt csak sajnálni tudom. Illetve a tulajdonosi szemléletet. Voltam 1x egy helyen (nem toyota) ahol a munka megkezdésekor udvariasan és normálisan szóltak, hogy náluk az az elöírás hogy...
Udvariasan és normálisan mondtam, hogy nálam ez alapfeltétel, hogy itt legyek az autómmal. Azt mondták, hogy sajnos nem lehetséges. Mondtam, hogy semmi probléma, legyen szíves leengedni az emelöt és beültem jobb oldalra, hogy kijárjak azzal együtt aki, kiviszi az autót a szervízböl. Látszott, hogy ég a szervízvezetö feje amikor velem együtt kijárt a szalon elé. Mikor kiszállt, mondtam neki, hogy nem kell aggódni nem haragszom rá, hiszen Ö nem tehet róla. Ezt a tulajdonos találta ki. Ezután kezet fogtam és elköszöntem. Kérdezte, hogy mi lesz a munkalappal? Mosolyogva (nem vigyorogva) kérdeztem, hogy milyen munkalappal??? A munkalaphoz munka tartozik. Milyen munkáról tud amit szerinte az elkövetkezendö 100 évben itt fogok elvégeztetni? Kértem, hogy a munkalappal kapcsolatban nyugodtan hívja föl a tulajdonost és kérdezze meg öt. Ha valami problémája van akkor nyugodtan hívjon fel. (Ráadásul ismert Ö is és a szalon tulaja is.)  Nem hívtak azóta sem :cry:
Sebaj... vannak még normális szervizek. Nem is kevés :)

Nem semmi, Neked aztán jó alacsony lehet a vérnyomásod... :wink:  :wink:  :lol:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Yaris szerviz költségei
« Válasz #117 Dátum: 2005.03.22 11:48:41 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "kmr"
Szerinted nem bírnak ki ezek a mai olajak 15 ezret, mikor sok autóban csak 20e-s szervízintervallumok vannak?
Azt hiszem, hogy az én tempóm és hajtásom nem minden esetben egyezik meg egy városi használattal. Nem bolond vagyok és nem defenzív. Ráállok egy 130-140-es tempóra és azt tartom Zeg-Miskolc közt ahogy tudom.

Pont ezért kitágíthatod azt az intervallumot, különösen, hogy egyeneletes tempóban mész a pályán. Az olajban nincs beépített km-számláló...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Yaris szerviz költségei
« Válasz #118 Dátum: 2005.03.22 11:50:06 »
Idézetet írta: "kishaver"
aztán megyek Hillarhoz cserézni, aki csak annyit mondott helyes, hogy 10e km-ként cseréled. Jót tesz neki, meghálálja!!!

Hillárhoz már nem... :cry:
music     

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris szerviz költségei
« Válasz #119 Dátum: 2005.03.22 12:55:35 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "kishaver"
aztán megyek Hillarhoz cserézni, aki csak annyit mondott helyes, hogy 10e km-ként cseréled. Jót tesz neki, meghálálja!!!

Hillárhoz már nem... :cry:
Ezt nem egészen értem!!! Már miért ne mehetnék Hillarhoz (:toy: Super)? Az első 10e km után náluk voltam és most is oda mentem volna, de nem úgy jött ki a lépés és gyorsba meg kellett csinálni valahol, ahol létezik hivatalos :toy: pöcsét.
Üdv: Kishaver 74