Szerző Téma: Aktív/passzív biztonság  (Megtekintve 89880 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

tomka1982

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 277
Re: Aktív/passzív biztonság
« Válasz #15 Dátum: 2008.09.20 00:20:59 »
Üdv!

Elolvastam Palack, csakhogy nehogy leharapd a fejem, hogy írtál, és én meg se néztem. :) Igazatok van, nincs mit hozzáfűznöm.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Aktív/passzív biztonság
« Válasz #16 Dátum: 2008.09.20 00:40:00 »
Van viszont egy nagyon erdekes resz amirol kivancsi vagyok ki mit gondol - remelem nem baj, hogy masolom angolul
"Our own and others’ research shows that the risk of
small children being killed or seriously injured is five
times higher in forward-facing seats than in rear-facing
seats. Since a small child’s head is large and heavy in
relation to its body, and the neck muscles are not as
strong, the neck and head are injured the most seriously
in violent collisions. Children should therefore
use a rear-facing seat as long as possible, at least until
the age of four, but the longer the better."
Ezek szerint hatrafele nezo ulesbe kene rakni a lurkokat amig lehet? Oszinten szolva nem is tudtam, hogy van ilyen 1 eves /tizenpar kilo folott.

Hát, a magyarázat sajnos teljesen meggyőzően hangzik  ::) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Aktív/passzív biztonság
« Válasz #17 Dátum: 2008.09.20 00:47:41 »
Jó, de ennyi erővel a felnőtteknek is ideálisabb lenne, ha háttal ülnének, fejüket stabilan megtámasztva... :ph34r:
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Aktív/passzív biztonság
« Válasz #18 Dátum: 2008.09.20 00:52:12 »
Jó, de ennyi erővel a felnőtteknek is ideálisabb lenne, ha háttal ülnének, fejüket stabilan megtámasztva... :ph34r:

Ami azt illeti, igen. Mármint ha nem hátulról jönnek beléd, ugye. De a felnőtt még javában kibírja azt, amit a kisgyerek már egyáltalán nem  :wacko: ...

Amúgy felnőtteknél is aratott a halál rendesen, amíg nem terjedt el a fejtámla. Nem egy bonyolult "találmány", de baromi nagy jelentősége van. Azt csodálom, hogy nem terjedt el korábban, mert ez aztán tényleg nem igényel semmiféle hightechet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Aktív/passzív biztonság
« Válasz #19 Dátum: 2008.09.20 10:06:35 »
Ezek szerint hatrafele nezo ulesbe kene rakni a lurkokat amig lehet? Oszinten szolva nem is tudtam, hogy van ilyen 1 eves /tizenpar kilo folott.
Nem is ezzel szokott lenni a baj, hanem a centikkel. Hamarabb növi ki a fordított ülést, mint a felső súlyhatárt elérné. Ezért pl. tök felesleges olyan ülést venni, ami 0-18kg-ig jó, mert a 13-at sem lehet kihasználni.
music     

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Aktív/passzív biztonság
« Válasz #20 Dátum: 2008.09.20 19:42:04 »
Ezek szerint hatrafele nezo ulesbe kene rakni a lurkokat amig lehet? Oszinten szolva nem is tudtam, hogy van ilyen 1 eves /tizenpar kilo folott.
Nem is ezzel szokott lenni a baj, hanem a centikkel. Hamarabb növi ki a fordított ülést, mint a felső súlyhatárt elérné. Ezért pl. tök felesleges olyan ülést venni, ami 0-18kg-ig jó, mert a 13-at sem lehet kihasználni.
Hat ezt nem ertem en sem. Marmint akkor mirol beszlnek, hogy legalabb 4 eves korig ill amig csak lehet legyen a gyerek ilyen ulesben

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Aktív/passzív biztonság
« Válasz #21 Dátum: 2008.09.20 20:04:12 »
Hat ezt nem ertem en sem. Marmint akkor mirol beszlnek, hogy legalabb 4 eves korig ill amig csak lehet legyen a gyerek ilyen ulesben

Asszem van néhány olyan ülés, amit ülő helyzetében is be lehet kötni a menetiránynak háttal.

Fene tudja, az indoklás meggyőző. De a gyerek is az, amikor óbégat, hogy nézegetni akar. Defenzíven kell vezetni, ez bizonyos fokig megoldás. A többi sajnos csak szerencse dolga.


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Aktív/passzív biztonság
« Válasz #22 Dátum: 2008.09.21 09:43:03 »
Hat ezt nem ertem en sem. Marmint akkor mirol beszlnek, hogy legalabb 4 eves korig ill amig csak lehet legyen a gyerek ilyen ulesben
Asszem van néhány olyan ülés, amit ülő helyzetében is be lehet kötni a menetiránynak háttal.
Fene tudja, az indoklás meggyőző. De a gyerek is az, amikor óbégat, hogy nézegetni akar. Defenzíven kell vezetni, ez bizonyos fokig megoldás. A többi sajnos csak szerencse dolga.
Az ülő helyzet viszont már nem annyira biztonságos, mint a fekvő - persze még mindig jobb a menetirány szerintinél. A másik része is igaz, az is elég balesetveszélyes lehet, ha az üvöltő gyerek vonja el a figyelmedet.
music     

tomka1982

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 277
Re: Aktív/passzív biztonság
« Válasz #23 Dátum: 2008.09.21 14:01:31 »
A fekvő helyzetről jut eszembe...nincs is annál agyatlanabb dolog, mikor az utas felrakja a lábát a kesztyótartóra, avagy, kilógatja az ablakon. Szerintem még kényelmetlen is lehet...

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Aktív/passzív biztonság
« Válasz #24 Dátum: 2008.09.21 14:34:09 »
A fekvő helyzetről jut eszembe...nincs is annál agyatlanabb dolog, mikor az utas felrakja a lábát a kesztyótartóra, avagy, kilógatja az ablakon. Szerintem még kényelmetlen is lehet...


Kényelmes az, sajnos magamról is tudom... De mióta légzsákos autóm van, megtiltom az utasaimnak én is.
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Aktív/passzív biztonság
« Válasz #25 Dátum: 2008.09.21 19:57:51 »
Előző télen nem egyszer megcsúsztam úgy, hogy közbe kellett avatkozzon az elektronika, (mindezt kb. 25 km/h sebességgel, tehát elég messze voltam az állattól).

Így van. Én is. Ezen kívül többször direkt próbálgattam is havas felületen (üres parkolóban, senkit-semmit nem veszélyeztetve), hogy mit csinál a VSC csúszás esetén. Nagyon meggyőző volt  :yes: ... mintha egy nagy kéz nehezedett volna az autó oldalára, visszanyomva azt a helyes irányba.

Mi több, száraz úton is sikerült élesben tesztelnem a VSC-t, kétszer is  :whistling: ... És akkor bizony nem volt kicsi a sebesség. Mondjuk, ezek legalábbis részben az én hülyeségeim voltak (illetve az egyik CSAK az én hülyeségem volt) - anno le is írtam ezeket az eseteket.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Aktív/passzív biztonság
« Válasz #26 Dátum: 2008.09.21 19:59:47 »
Hat ezt nem ertem en sem. Marmint akkor mirol beszlnek, hogy legalabb 4 eves korig ill amig csak lehet legyen a gyerek ilyen ulesben
Asszem van néhány olyan ülés, amit ülő helyzetében is be lehet kötni a menetiránynak háttal.
Fene tudja, az indoklás meggyőző. De a gyerek is az, amikor óbégat, hogy nézegetni akar. Defenzíven kell vezetni, ez bizonyos fokig megoldás. A többi sajnos csak szerencse dolga.
Az ülő helyzet viszont már nem annyira biztonságos, mint a fekvő - persze még mindig jobb a menetirány szerintinél. A másik része is igaz, az is elég balesetveszélyes lehet, ha az üvöltő gyerek vonja el a figyelmedet.

Igazad van. Ezzel együtt, akik az óbégatás elkerülése végett olyan messzire mennek, hogy a gyereket teljesen "szabadon hagyják" az autóban, azok olyan szinten felelőtlenek, hogy inkább nem is írok rájuk jelzőt  :censored: ... És hány ilyet látni, a mai napig is :no:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Aktív/passzív biztonság
« Válasz #27 Dátum: 2008.09.21 20:05:43 »
A fekvő helyzetről jut eszembe...nincs is annál agyatlanabb dolog, mikor az utas felrakja a lábát a kesztyótartóra, avagy, kilógatja az ablakon. Szerintem még kényelmetlen is lehet...

Kényelmes az, sajnos magamról is tudom... De mióta légzsákos autóm van, megtiltom az utasaimnak én is.

Jól mondod, meg kell tiltani! Nyáron épp jóbarátnémmal jöttünk hazafelé valahonnan a Corival, én vezettem; egyszer csak látom, hogy őkelme hátratolja az ülést, és felpakolja a virgácsait a műszerfalra, a kesztyűtartó (és a légzsák) fölé. Elmagyaráztam neki röviden és szemléletesen, mi történne, ha ilyen pozícióban ülne, és eldurranna a légzsák. Úgy kapta le a lábait, mintha felforrósodott volna a műszerfal  :yes: ... És azóta sosem teszi fel légzsákos kocsiban. Ami megnyugtató számomra  :)

Megjegyzem, légzsák nélküli autóban is nagyon szerencsétlen ez a póz, főleg ha az illető még a támlát is hátradönti hozzá. Egy esetleges frontális ütközés során így minden bizonnyal át fog csúszni az öv alatt, vagy a nyakával megy neki, és/vagy csúnya törésekre számíthat deréktól lefelé  :no: ... nem jó dolog, nagyon nem jó! De légzsákos autóban meg tényleg kvázi garantáltan végzetes.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Aktív/passzív biztonság
« Válasz #28 Dátum: 2008.09.21 22:53:26 »
Igazad van. Ezzel együtt, akik az óbégatás elkerülése végett olyan messzire mennek, hogy a gyereket teljesen "szabadon hagyják" az autóban, azok olyan szinten felelőtlenek, hogy inkább nem is írok rájuk jelzőt  :censored: ... És hány ilyet látni, a mai napig is :no:

Miert mi hogy nottunk fel?  :whistling: Persze most erre lehet irni a tobb auto, tobb baleset meg a tobbi, sot en is be fogom mindig kotni a gyerekem. De azert mi is felnottunk valahogy  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Aktív/passzív biztonság
« Válasz #29 Dátum: 2008.09.21 23:23:52 »
Igazad van. Ezzel együtt, akik az óbégatás elkerülése végett olyan messzire mennek, hogy a gyereket teljesen "szabadon hagyják" az autóban, azok olyan szinten felelőtlenek, hogy inkább nem is írok rájuk jelzőt  :censored: ... És hány ilyet látni, a mai napig is :no:

Miert mi hogy nottunk fel?  :whistling: Persze most erre lehet irni a tobb auto, tobb baleset meg a tobbi, sot en is be fogom mindig kotni a gyerekem. De azert mi is felnottunk valahogy  :flowers:

Mi igen. Pár másik kölyök meg nem, aki mondjuk felnőtt volna, ha... Arányokról meg esélyekről beszélünk, folyamatosan. Vannak emberek, akik túlélnek zuhanásokat valószínűtlen magasságokból. De ez, ugye, nem azt bizonyítja, hogy nagy magasságból lepottyanni nem is veszélyes dolog?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )