Szerző Téma: RX (Harrier)  (Megtekintve 210551 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

soho001

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
    • www.szrsze.mlap.hu
Re:RX (Harrier)
« Válasz #735 Dátum: 2017.10.17 15:37:45 »
Nekem gs450h 2008, es nem lehet, nem komoatibilis az uj ios-ekkel. Biztos meg kehet oldani vhigy, megkrdezem a “szakszrrviztl hatha


Ha mondanak valami okosat kérlek add tovább.  Köszönöm

lacek27

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:RX (Harrier)
« Válasz #736 Dátum: 2017.10.19 09:07:52 »
Szia.  Persze minden érdekel,sőt köszönöm előre is
Kalocsai Zsolt +36303111199

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


soho001

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
    • www.szrsze.mlap.hu
Re:RX (Harrier)
« Válasz #737 Dátum: 2017.10.30 22:25:52 »
Sziasztok! :clap:

Rx400h-nál hány km-nél van vezérlés csere?

lacek27

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:RX (Harrier)
« Válasz #738 Dátum: 2017.10.30 22:42:47 »
Sziasztok! :clap:

Rx400h-nál hány km-nél van vezérlés csere?
150ezer

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


soho001

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
    • www.szrsze.mlap.hu
Re:RX (Harrier)
« Válasz #739 Dátum: 2017.10.31 19:09:01 »
150ezer

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Köszönöm az infót.

lacek27

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:RX (Harrier)
« Válasz #740 Dátum: 2017.10.31 19:09:49 »
Köszönöm az infót.
Szívesen :) Kb. 150-220ezer szakszervízben

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


Hicks

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:RX (Harrier)
« Válasz #741 Dátum: 2017.11.16 11:37:53 »
Sziasztok!

Nagyjából sikerült végig futnom a hozzászólásokat de maradtak bennem kétségek és ebben kérném a tapasztalt tulajdonosok segítségét.
A feleségem évek óta japán autókat hajt céges autóként, jelen pillanatban egy hybrid Auris-t. A helyzet az, hogy megtetszettek, pedig nagyon VW-s vagyok. Bővül a család, ezért:
5 év körüli RX450h-t de inkább! Highlander hybrid modellt (ez már a 3.5-es, frissített verzió: https://www.cstatic-images.com/stock/900x600/266275.jpg) vásárolnék (utóbbi topic döglött, szerkezetileg ugyan az a kettő ha jól tudom).
Napi használatra, 1-1 külföldi útra kell/év, időben hosszabb távra (ha a feleségem alól kikopik akkor én ülnék bele) gondolkodva.
Télen kell a 4x4 mert meredek utcában lakunk, járunk síelni is rendszeresen. Terepezni nem akarok, de ha már veszek most valamit akkor havas beton úton szeretnék feljutni ott ahol egy 4x4 Qashqai feljutott velünk minden télen. A téli gumi alap nálam, amit láttam Highlander szerencsétlenkedést videókon azok szerintem nyári gumival próbálkoztak.
Tartok a szervizektől, nem vagyok autót bütykölő típus, hova szoktátok hordani Budapest környékén? A hybrid garancia kiterjesztés az nincs USA autókra, ezt le tudom nyelni. A Toyoteam Garage és a márkaszervizek tudnak mindent javítani ezeken a modelleken?
3 hónapig valami banális hiba miatt nem állhat az autó mert éppen nincs hozzá alkatrész, kell a gyerek miatt.

Tehát a kérdéseim röviden :):

Szerviz tapasztalat és alkatrészek: (itt is azt olvastam, hogy a betöltött olaj sem a gyári amit a márkaszervizek tesznek bele, melyikkel lehet 15000 km vagy 1 évre húzni az olajcseréket?)
4x4: tudom nem terepjáró, nem is kell. Itt is olvastam azt, hogy tolatni a villanymotorral tolat, meg azt is, hogy az hülyeség.

Igazából a Highlander érdekel, tehát ha nagyon off akkor jöhetnek pü-ben is a válaszok.

Előre is köszönöm!

   
   

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
RX (Harrier)
« Válasz #742 Dátum: 2017.11.20 15:36:55 »
Új felszereltségi szinttel bővül az RX kínálata, Sport véven , illetve a hét végén debütál az RX L , azaz a 7 üléses verzió, amire állítólag óriási igény volt a tengerentúlon. Kíváncsi vagyok hozzánk eljut-e majd?

2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:RX (Harrier)
« Válasz #743 Dátum: 2017.11.22 12:59:05 »
Hicks:   A terepezési képességeivel kapcsolatban nincs tapasztalatom, az alföldön lakok itt meg nem sok emelkedő van:(
De azért járunk kirándulni, és tavaly télen a Megyer-hegyi Tengerszem hez mentünk kirándulni. Ott azért volt egy pár száz méteres igen lejtős szakasz ami le volt fagyva. Azon fel-le mentünk.
Érdemes tudni, hogy a 400h ból van 2WD verzió is! Lehet hogy a 450h ból is létezik ilyen.

Tolatni szerintem a villanymotorral tolat, mert leállított motornál is megy hátrafelé.  Ha jól tudom, a benzinmotor csak előrefelé tud hajtani, legalábbis a prius biztos hogy tolatni csak villannyal teszi, mert azzal egyszer elakadtam a sárban, és amikor az aksi lemerült nem akart tolatni.

Alkatrésszel szerintem nincs gond. én az USA modelt azért meggondolnám, a feleségem priusa USA model, és állítólag a féltengely teljesen más fogazású, mint az EU model. 3 hét volt mire beszerzett egyet a szerelőm.
bár én nagyon furcsálltam mert az ebay.com on sem találtam olyan méretűt amit a szerelő mondott. Lehet hogy valaki valamit gányolt már rajta. Sajna ehez nem értek.
Plusz az ülése nem állítható magasságban ami engem nagyon bosszant. Viszont jó dolog is van, gyári xenon van benne :), igaz egyszer a rendőr megállított és nem akarta elhinni, hogy gyári, mert nincs mosó benne, mondta szerezzek be egy igazolást a KPM-től. Elmentem mondtam nekik mi a helyzet, erre azt mondták, hülye a rendőr, és hogy erről nem tud adni igazolást. Azt mondja ha igy lett forgalomba helyezve akkor így jó. Felhozta példának, hogy a hátsó biztonsági öv is kötelező, de a ma régi autókba nincs ilyen, és nem is kell beszerelni, és mégis van forgalmija.

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:RX (Harrier)
« Válasz #744 Dátum: 2017.11.22 13:11:30 »
Pár kérdésem nekem is lenne.

1: Tud valaki valami módszert ajánlani, hogy hogy lehet megtudni, hogy a projektoros résznek milyen állapotban van a foncsorozása?
ugyanis az egyik lámpám 50% os fényt produkál a másikhoz képest.  Sajna előzőleg gagyi kínai xenont raktam bele, aminek a foglalata félig elolvadt. (nem közvetlenül a foncsor melletti rész, hanem az elektromos csatlakozás felőli oldal közepe) A xenon boltos azt mondta, hogy vagy a foncsor égett meg, de az is lehet hogy a trafó sérült meg, és nem ad elég áramot. (sajna kimérni nem tudom)
Én a foncsorra tippelek, de mielőtt szétkapok mindent, jó lenne valahogy ellenőrizni.

2: hogy kell szétszedni illetve összerakni egy lámpaburát szakszerűen?  Láttam hogy szétszedésnél melegítik, ha minden igaz ez a rész egyértelmű, viszont összerakásról nem találtam videót. Kell hozzá spéci ragasztó, vagy elég a gyárit újra megmelegíteni és összenyomni?

3: tud valaki jó helyet, ahol fémgőzöléses technikával dolgoznak? (foncsorozas.hu-n kívül, hátha van közelebb és olcsóbb)

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:RX (Harrier)
« Válasz #745 Dátum: 2017.11.22 16:19:03 »
Valaki ismeri ezt az autót vagy a tulaját?
http://www.toyotabuda.hu/hasznalt/details?id=12212754
'08 RX400h
'09 Prius 3

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:RX (Harrier)
« Válasz #746 Dátum: 2017.11.22 21:56:12 »
Pár kérdésem nekem is lenne.

1: Tud valaki valami módszert ajánlani, hogy hogy lehet megtudni, hogy a projektoros résznek milyen állapotban van a foncsorozása?
ugyanis az egyik lámpám 50% os fényt produkál a másikhoz képest.  Sajna előzőleg gagyi kínai xenont raktam bele, aminek a foglalata félig elolvadt. (nem közvetlenül a foncsor melletti rész, hanem az elektromos csatlakozás felőli oldal közepe) A xenon boltos azt mondta, hogy vagy a foncsor égett meg, de az is lehet hogy a trafó sérült meg, és nem ad elég áramot. (sajna kimérni nem tudom)
Én a foncsorra tippelek, de mielőtt szétkapok mindent, jó lenne valahogy ellenőrizni.

2: hogy kell szétszedni illetve összerakni egy lámpaburát szakszerűen?  Láttam hogy szétszedésnél melegítik, ha minden igaz ez a rész egyértelmű, viszont összerakásról nem találtam videót. Kell hozzá spéci ragasztó, vagy elég a gyárit újra megmelegíteni és összenyomni?

3: tud valaki jó helyet, ahol fémgőzöléses technikával dolgoznak? (foncsorozas.hu-n kívül, hátha van közelebb és olcsóbb)
1. Fogászati tükör, vagy ebay-ről rendelhető okostelefonos endoszkóp.
2. Vannak cégek akik lámpabúra foncsorozás felújításával foglalkoznak, szétbontástól az összerakásig.
szerk.
Közben látom, hogy te is találtál.
« Utoljára szerkesztve: 2017.11.22 22:03:17 írta Silent »

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:RX (Harrier)
« Válasz #747 Dátum: 2017.11.23 06:52:51 »
Az endoszkóp már nekem is eszembe jutott, sajnálom is hogy eddig nem rendeltem, pedig régebben mondtam is a havernak hogy ez jól jöhet néha.
Az a baj, hogy 1 hónap mire ideér. :(
2: A vannak cégek..... én csak kettőt találtam, viszont az egyik rögtön kiesik, mert az gyakorlatilag fémfestést alkalmaz, ami szép felületet ad, viszont nem időtálló, több helyen is olvastam, hogy pár hét után elkezd leégni a bevonat. Én csak fémgőzöléses eljárással akarom csináltatni, a gyárban is így csinálják, gondolom nem véletlenül használják ezt a bonyolultabb és drágább eljárást.
Szóval nekem olyan cég kell aki fémgőzöl, de ilyet csak 1db ot találtam.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:RX (Harrier)
« Válasz #748 Dátum: 2017.11.23 08:57:53 »
Az endoszkóp már nekem is eszembe jutott, sajnálom is hogy eddig nem rendeltem, pedig régebben mondtam is a havernak hogy ez jól jöhet néha.
Az a baj, hogy 1 hónap mire ideér. :(
2: A vannak cégek..... én csak kettőt találtam, viszont az egyik rögtön kiesik, mert az gyakorlatilag fémfestést alkalmaz, ami szép felületet ad, viszont nem időtálló, több helyen is olvastam, hogy pár hét után elkezd leégni a bevonat. Én csak fémgőzöléses eljárással akarom csináltatni, a gyárban is így csinálják, gondolom nem véletlenül használják ezt a bonyolultabb és drágább eljárást.
Szóval nekem olyan cég kell aki fémgőzöl, de ilyet csak 1db ot találtam.
Valamelyik Avensis topicban volt róla szó, azt hiszem Nagycitromnak volt vele tapasztalata. Avensis adás-vétel topicban is előjött nemrég, valaki újíttatott fel xenon-t és árulta. Kérdezd meg hol csináltatta és hogyan.

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:RX (Harrier)
« Válasz #749 Dátum: 2017.11.23 09:30:38 »
Köszi, végigolvastam, de semmi okosat nem találtam köztük. Akinek csinálták az komplett lámpát cserélt. Ami hülyeség, mert a foncsorozás, 5.e ft /db. azaz sokkal olcsóbb, a még burát is kell polírozni, akkor is kb: 15.e ft ból megússza az ember a 2db ot, míg 2db új gyári fényszóró 200.000 ft körül lehet (de inkább több).

Egyébként most találtam egy leírást miből ismerhető fel egyértelműen a foncsor hiba.
Az enyémre egyértelműen passzol a leírás, mert az OSRAM CBI izzóval, ami erősebb, kékesebb mint az átlag gyári, láthatóan sárgás és gyenge a fénye.
Idézet
Gyakori probléma, hogy még új xenon izzókkal sem lehet látni a fényszórókkal, ilyenkor a foncsor a hibás. A fényerő jelentősen csökken, a vetített csóva színe sárgás, területe kisebb.