Szerző Téma: RX (Harrier)  (Megtekintve 210550 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:RX (Harrier)
« Válasz #690 Dátum: 2017.01.24 13:03:08 »
Szerintem ez egy vicc. Az en 2002-es evjaratu 2.0 benzinesem 06-os. Ketlem, hogy tisztabb lenne, mint egy ujabb hibrid
Szerintem ez nem így megy. Nem rosszabb/jobb attól hogy alacsonyabb/magasabb a besorolási érték. A hibridek az 5. Ezt nem úgy kell nézni, hogy a 6-osnál rosszabb, hanem hogy a hibrid kategória az 5-s.

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:RX (Harrier)
« Válasz #691 Dátum: 2017.01.24 13:50:59 »
Szerintem ez nem így megy. Nem rosszabb/jobb attól hogy alacsonyabb/magasabb a besorolási érték. A hibridek az 5. Ezt nem úgy kell nézni, hogy a 6-osnál rosszabb, hanem hogy a hibrid kategória az 5-s.
Ja bocs. Azt hittem igy van. Elnezest, muveletlen vagyok :(

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:RX (Harrier)
« Válasz #692 Dátum: 2017.01.24 14:16:00 »
Ja bocs. Azt hittem igy van. Elnezest, muveletlen vagyok :(

Igazából olyan nagyot nem tévedtél, elvileg minél magasabb a besorolás annál környezetkímélőbb.
Az 5 ös kategória épp kivétel, abból is főleg a tisztán elektromos autók.
De a gázos autókat is egy kalap alá veszi, holott nem mindegy hogy hidrogén, CNG vagy LPG-t égetünk.

Osztály   Leírás
0.   
- katalizátor nélküli, Otto-motoros
- a jóváhagyási előírások szerint nem minősített dízel motoros
- ENSZ-EGB 83.00-83.01/A vagy 49.00-49.01/A előírás szerinti jóváhagyási jellel ellátott dízel motoros

1.   
- katalizátoros, nem szabályozott keverékképzésű, Otto-motoros

2.   
- katalizátoros, szabályozott keverékképzésű, Otto-motoros (kivéve a 4. osztályba sorolt ENSZ-EGB 83.02/B. előírás (Euro-II.) szerinti jóváhagyási jellel ellátott gépjárművet)

3.   
- az ENSZ-EGB 83.01/C, vagy 49.02/A előírás (EURO-I.) szerinti jóváhagyási jellel ellátott
dízel motoros

4.   
- az ENSZ-EGB 83.02/B. előírás (Euro-II.) szerinti jóváhagyási jellel ellátott - katalizátoros, szabályozott keverékképzésű - Otto-motoros
- az ENSZ-EGB 83.02/C, 83.03/C, 83.03/D, 83.04/C, 83.04/D, illetőleg a 49.02/B és 51.02 előírások (EURO-II.) szerinti jóváhagyási jellel ellátott dízel motoros

5.   
- tiszta gázüzemű- vagy elektromos meghajtású, illetőleg
- hibrid (a gépjárművet meghajtó elektromos-, valamint Otto- vagy dízel motorral is ellátott) hajtású

6.   
- katalizátoros, szabályozott keverékképzésű, az ENSZ-EGB 83.05 előírás B jóváhagyás A. szintje szerint jóváhagyott, OBD-rendszerrel ellátott Otto-motoros (EURO-III)

7.   
- az ENSZ-EGB 83.05 előírás C és D jóváhagyás (A), illetőleg a 49.03 előírás I. jóváhagyás és 51.02 előírás szerinti jóváhagyási jellel ellátott dízel motoros (EURO-III)

8.   
- az ENSZ-EGB 83.05 előírás C és D jóváhagyás (A), vagy 49.03 előírás I. jóváhagyás és 51.02 előírás szerinti jóváhagyási jellel, OBD-rendszerrel ellátott dízel motoros (EURO-III)

9.   
- katalizátoros, szabályozott keverékképzésű, az ENSZ-EGB 83.05 előírás B jóváhagyás B. szintje szerint jóváhagyott, OBD-rendszerrel ellátott Otto-motoros (EURO-IV.)

10.   
- az ENSZ-EGB 83.05 előírás C jóváhagyás (B) és 51.02 előírás szerinti jóváhagyási jellel, OBD-rendszerrel ellátott dízel motoros (EURO-IV.)

11.   
- az ENSZ-EGB 49.03 előírás II jóváhagyás és 51.02 előírás szerinti jóváhagyási jellel, OBD-rendszerrel ellátott dízel motoros (EURO-IV.)

12.   
- az ENSZ-EGB 49.03 előírás III jóváhagyás és 51.02 előírás szerinti jóváhagyási jellel, OBD-rendszerrel ellátott dízel motoros (EURO-V.)

13.   
- az ENSZ-EGB 49.03 előírás IV jóváhagyás és 51.02 előírás szerinti jóváhagyási jellel, OBD-rendszerrel ellátott dízel motoros (EEV)

14.   
- a 692/2008/EK bizottsági rendelettel módosított 715/2007/EK parlamenti és tanácsi rendelet I. mellékletének 1. táblázatában meghatározott határértékek alapján jóváhagyott légszennyezésű gépkocsi (Euro 5.)

15.   
- a 692/2008/EK bizottsági rendelettel módosított 715/2007/EK parlamenti és tanácsi rendelet I. mellékletének 2. táblázatában meghatározott határértékek alapján jóváhagyott légszennyezésű gépkocsi (Euro 6.)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:RX (Harrier)
« Válasz #693 Dátum: 2017.01.26 19:53:51 »
A 2004 es prius is 9 es környezetvédelmi osztályba van sorolva, vagyis jóval magasabb osztályba vannak, mint a te autód.
A vicc az, hogy a legújabb 2016 os prius-ra sem jár parkolási kedvezmény vagy adó kedvezmény (max külföldről behozott autó esetén regadó kedvezmény)
besorolják a 16 os kategóriába és ennyi, de kedvezmények csak akkor járnának ha 5 ös be lenne.
Ahogy nő a hibrid autók száma, egyre nagyobb rizikó lenne, hogy bevételtől esik el az állam. Elektromos autókkal ugyanez lesz. Ha veszélyeztetik az autósoktól befolyó sarcot, szépen lecsökkentik. A cél nem az adó és hogy abból nyújtsanak valamit, hanem a beszedett sarc amit kreatívan el lehet csenni a kasszából.

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:RX (Harrier)
« Válasz #694 Dátum: 2017.01.26 20:24:58 »
Igazad van, már most lehet tudni, hogy a zöld rendszámos kocsiból is "túl sok van", ezért már készül az új jogszabály (bár lehet már el is készült)
Ami alapján sok autót visszasorolnak sima autónak.
Hogy fog örülni sok ember aki mondjuk 2016 ban azért vett plug-in autót több millió forint felárral, mert arra számított hogy pár év alatt visszajön a befektetett plusz pénz mondjuk egy sima benzineshez képest.
Mondjuk Bp-en a parkolással izmos összegeket lehet spórolni.
Benzin spórolás szempontjából nem beszélhetünk megtérülésről, ha 4 millió felára van egy átlag plug-in hibridnek és 6 litert tudok vele sporolni 100km-en, átlagos futásteljesítménynél 12 év alatt lenne egálban egy sima olcsó benzinessel.
http://jarmuipar.hu/2017/01/vege-zold-rendszamnak/

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:RX (Harrier)
« Válasz #695 Dátum: 2017.01.27 15:25:03 »
Sziasztok!

Mióta beállították a gázt, mostanra sikerült a kocsiba beletenni 200 Km-t  (ezt úgy kicentiztem, hogy amikor a benzinkútra begördültem akkor váltott át 200 ra a mutató)
Ezt a távot csak városon belül tettem meg, ráadásul úgy hogy sokszor megyek rövid távokat. Pl hetente 2 alkalommal én megyek a gyerekekért, az iskola kb: 2 km re van, oda vissza az autó még csak be sem melegszik rendesen, gázra is csak az utolsó 800 méteren kapcsol át. időjárás, az elmúlt két hétben végig mínuszok voltak átlagosan -4 fok. (ezt csak azért írom le mert lehet valaki később olvassa és ez nagyon nem mindegy)
Szóval nem mondhatni ideálisnak a körülményeket.
Vezetési stílus: a sebességhatárokat mindenhol betartom, de a lámpáknál elég dinamikusan szoktam elindulni.
Tankolás: Én csordultig szoktam tölteni, mert az első kattanásig töltés egy baromság, az első kattanás után volt már hogy 5 litert és volt hogy 10 litert tudtam még rátölteni, 5 literes tűréshatárral meg nem lehet pontosan mérni.

Az eredmények:
7,7 liter benzin (365Ft/l) = 2810 Ft
22 liter LPG (190Ft/l) = 4180 Ft

Összesen: 6990 Ft (200 km re!)
3495 Ft/100 km  (ez a jelenlegi árakon 9,5 liter benzinek felel meg)

Megjegyezném, hogy hasonló körülmények között a PRIUS II.gen sem fogyaszt sokkal kevesebbet (igaz abban lehet el van romolva a termosztát)

Szerintem nem olyan rossz, a fedélzeti számítógép 14 literes átlagot írt.

Nyáron szerintem olyan 2500-2800 Ft körüli összegre lehet levinni (városban!)
De majd kiderül.

Ui: Egyébként már önmagában az is csökkentené a fogyasztást ha nem 65 liter benzinnel a tankban járkálnék, miközben abból alig fogy, de sajnos a méréshez kénytelen vagyok teletankolni, de elméletben ennyi plusz súly 100 km-enként majdnem 1 literes fogyasztástöbbletet tud eredményezni.

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:RX (Harrier)
« Válasz #696 Dátum: 2017.02.07 22:00:29 »
Valaki tud segíteni, hogy csomagtartó világítás izzói milyen típusúak pontosan.

A kézikönyvben nem írják az izzó típusát, csak hogy 5W-os.
Elvileg szofita izzó c5w
igy néz ki:  http://www.olajsziget.hu/dbimages/izzo-trifa-12v-c5w-sv8-5-8-szofita-b-101571-511.jpg

A gond az, hogy én rendeltem is 31mm est, ez a legkisebb amit találtam, de az nagy bele.
Csak vonalzóval tudtam lemérni kb: 21mm es izzó van benne.
A gond az hogy én csak 31-44 mm ig találok ilyen izzót.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:RX (Harrier)
« Válasz #697 Dátum: 2017.02.11 11:43:22 »
Valaki tud segíteni, hogy csomagtartó világítás izzói milyen típusúak pontosan.

A kézikönyvben nem írják az izzó típusát, csak hogy 5W-os.
Elvileg szofita izzó c5w
igy néz ki:  http://www.olajsziget.hu/dbimages/izzo-trifa-12v-c5w-sv8-5-8-szofita-b-101571-511.jpg

A gond az, hogy én rendeltem is 31mm est, ez a legkisebb amit találtam, de az nagy bele.
Csak vonalzóval tudtam lemérni kb: 21mm es izzó van benne.
A gond az hogy én csak 31-44 mm ig találok ilyen izzót.
Leggyorsabb a Toyota vagy Lexus márkaszervíz lesz. Biztosan van nekik készleten és nem adják drágán. Múltkor a hátsó helyzetjelző izzóm 230ft volt Mayernél és kb. ingyen rakták be. Autósboltban többe került volna.
Ha van a közelben UNIX/Bárdi ott is biztos tudnak segíteni és valószínű, hogy készletről ki is tudnak szolgálni. Múltkor én is így jártam el, mikor netről nem lehetett oldalsó indexbe sehol blisztert találni. Ugyan nem volt készleten, de kiderült hogy mit keressek. De a legtutibb ha márkaszervízbe bemész vagy ha felhívod valamelyiket.

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:RX (Harrier)
« Válasz #698 Dátum: 2017.02.12 20:40:05 »
A gond az hogy én nem gyári izzót akarok, mert az alig világit.
Valami led-es izzót akarok.
A gond mindenütt 31mm es izzót írnak, de olyanom van, le is mértem, biztos akkora és az nagy bele :(

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:RX (Harrier)
« Válasz #699 Dátum: 2017.02.13 09:53:18 »
Finom erőszakkal nekem bement a valamivel nagyobb LED fényforrás a csomagtér világításba. Azóta látom mit pakolok ;)
Gabe 254.

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:RX (Harrier)
« Válasz #700 Dátum: 2017.02.13 10:17:52 »
Finom erőszakkal nekem bement a valamivel nagyobb LED fényforrás a csomagtér világításba. Azóta látom mit pakolok ;)

Meg fogom próbálni, én is.
múltkor este álltam neki izzót cserélni, akkor ezzel a lehetőséggel nem foglalkoztam.

Sőt az utastérbe olyan ügyes voltam, hogy zárlatot is csináltam. hátra a képen látható Led ből raktam kettőt, ehhez egy rugós foglalat van, amibe beleerőltettem még egy kábelt.
De a kábel vége hozzáért a rugóhoz, ami zárlatot okozott.
Mist egész tűrhető világosság van bent 3db ilyen izzóval.

Ezen kívül mégy annyi újítást csináltam, hogy a hátsó ülések alá raktam 2 x 6cm es piros led szalagot. Igy kicsit barátságosabb hátul, a gyerek is jobban érzi magát, és a piros fény a TV nézés közben sem zavaró.

Először egyébként a csomagtartóba is ezt a nagy led panelt akartam rakni, de oda nem, nagyon lehet beszerelni, és a fő gond a rugós foglalat, ami annyira instabil, hogy hiába erőltettem bele, a kapcsoláskor rögtön kiugrott a helyéről.
« Utoljára szerkesztve: 2017.02.13 10:20:15 írta Karesz76 »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
RX (Harrier)
« Válasz #701 Dátum: 2017.09.20 22:42:42 »
Milyen "illusztris személy" hajt RX-et.  :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
RX (Harrier)
« Válasz #702 Dátum: 2017.09.20 22:46:40 »
Nála azért sokkal többre tartom Magyar Györgyöt , tőle idézve "Nekem Lexusom volt, van és lesz".  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:RX (Harrier)
« Válasz #703 Dátum: 2017.09.21 07:12:09 »
Nála azért sokkal többre tartom Magyar Györgyöt , tőle idézve "Nekem Lexusom volt, van és lesz".  ;)

Persze mindenkinek szíve joga, eldönteni kivel szimpatizál, de azért megjegyezném, hogy amit Balázsék csinálnak, az sem könnyű munka. (legalábbis tehetség kell hozzá)
Ahogy a színészek mondják, "A könnyű műfaj az egyik legnehezebb műfaj"
Ehez is kell tudás, tájékozottság, stb...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:RX (Harrier)
« Válasz #704 Dátum: 2017.09.21 09:03:12 »
A Lexuson kívül van még egy közös pont az életükben, mindketten elég sok priusossal kerülnek kapcsolatba.