Szerző Téma: RX (Harrier)  (Megtekintve 210561 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:RX (Harrier)
« Válasz #630 Dátum: 2016.11.23 18:08:57 »
dede, feltünő. Ilyen volt a trolin és jól látható volt a különbség (mert kikapcsolható) :)

...de hogy utólag be lehet-e szerelni az passz...

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:RX (Harrier)
« Válasz #631 Dátum: 2016.11.23 19:47:58 »
dede, feltünő. Ilyen volt a trolin és jól látható volt a különbség (mert kikapcsolható) :)

Nah hogy igy írtad hogy kikapcsolható, rögtön  rákerestem, hogy hol is van az a kikapcsoló gomb. (afs2.jpg kép ezt dobta a google)
A hirdetés képe szerint szerintem ebben van AFS!
Szerinted ?
Sajnos a HD képre pont a kapcsolóra rakták a vízjelet, ezért azon szinte semmi nem látszik :(

mi lehet az a nagy kerek gomb a tükör és a csomagtér nyitó között ? Ilyet még egyikben sem láttam.
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.23 19:51:04 írta Karesz76 »

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:RX (Harrier)
« Válasz #632 Dátum: 2016.11.23 20:04:17 »
még valami, ezt nem igazán tudom értelmezni, hogy mikor hogy működik ez a lámpa.
Most vagy én vagyok hülye vagy hülyén van megfogalmazva.

The system operates when the vehicle speed rises above 30
km/h (18 mph), and stops when the vehicle speed drops below
5 km/h (3 mph).

Az én fordításom szerint a rendszer 30km/h felett kezd el működni, és 5km/h alatt kikapcsol. 
és mit csinál 5-29 km/h ig ????

itt írták: https://carmanuals2.com/get/lexus-rx400h-2006-switches-27137

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:RX (Harrier)
« Válasz #633 Dátum: 2016.11.24 12:15:18 »
Szerintem a problémádra a Prius fórumban találsz megoldást, valaki írta, hogy megáll a kis akksi környékén a víz.

Nem lehet, hogy  ez a Te bajod beázás témában?
http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/tipp_toyota_priushoz_igy_orvosold_a_csomagter_beazasat-14078

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:RX (Harrier)
« Válasz #634 Dátum: 2016.11.24 12:40:33 »
még valami, ezt nem igazán tudom értelmezni, hogy mikor hogy működik ez a lámpa.
Most vagy én vagyok hülye vagy hülyén van megfogalmazva.

The system operates when the vehicle speed rises above 30
km/h (18 mph), and stops when the vehicle speed drops below
5 km/h (3 mph).

Az én fordításom szerint a rendszer 30km/h felett kezd el működni, és 5km/h alatt kikapcsol. 
és mit csinál 5-29 km/h ig ????

itt írták: https://carmanuals2.com/get/lexus-rx400h-2006-switches-27137
ez értelmesen van megfogalmazva szerintem...
induláskor 30kmó bekapcsol majd lassitáskor 5kmó kikapcsol...vagyis megállás elött gyalogos tempónál...
a rise meg a drop below szavakon van a lényeg!!!!
induláskor (rise) 0-5-29között még nem világit, de megálláskor (drop below) 5-29között még világit!!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:RX (Harrier)
« Válasz #635 Dátum: 2016.11.24 12:46:30 »
ez értelmesen van megfogalmazva szerintem...

Igen aztán kicsit gondolkozva rájöttem, hogy biztos valami hiszterézis van beállítva lassításnál.
Bár őszintén az értelmét nem látom, mondjuk egy erdős részen a földúton pont nem fogok száguldozni, ott jó lenne ha már 5km/h nál látnám, hogy árok vagy fa van kanyar másik oldalán.

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:RX (Harrier)
« Válasz #636 Dátum: 2016.11.24 12:55:38 »
Nem lehet, hogy  ez a Te bajod beázás témában?

köszi, meg fogom nézni a hétvégén.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:RX (Harrier)
« Válasz #637 Dátum: 2016.11.24 13:03:37 »
Igen aztán kicsit gondolkozva rájöttem, hogy biztos valami hiszterézis van beállítva lassításnál.
Bár őszintén az értelmét nem látom, mondjuk egy erdős részen a földúton pont nem fogok száguldozni, ott jó lenne ha már 5km/h nál látnám, hogy árok vagy fa van kanyar másik oldalán.
igen,ebben egyetértek...
nem lehet kikapcsolni ezt a funkciót?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:RX (Harrier)
« Válasz #638 Dátum: 2016.11.26 19:50:36 »
Jelentem ma megvettem az RX 400h-t.  :clap:
Eddig ugy néz ki, hogy jó vásárt sikerült csinálni, egyfelől mert sikerült elhozni 2,65 ért.
másfelől mert tényleg nagyon szép állapotban van.
A külsőn alig van karcolódás, egy helyen van, az egyik ajtón egy helyen festéklepattogzás, de az egész egy 1 Ft os területen, 2-3 db pár milliméteres pötty. Valószínű valami odaverődött.
Minden elem eredeti, ugye az ajtók külső és belső oldalán is ott van a gyári matrica.
A belső is nagyon jó, nincs lelakva, egyedül a vezető oldali karfa van kicsit kirepedezve.
A hátsó üléssort lehet nem is használták soha, ott tényleg minden nagyon szép.

Fogyasztás: Budapest 16. kerületből dugó-n keresztül "lapos gumival*) Kecskemétig a régi 5 ös úton, szabályos tempóval, 7,6 liter átlagot sikerült elérni !!!  :sorcerer:  :clap:
igaz most még kocsikáztunk itt Kecskeméten, és most felment 7,9 re. :(
Őszintén ennél sokkal de sokkal rosszabbra számítottam.
(lapos gumi: Budapest határánál negáltam egy MOL kútnál, de nem bírtam odaállni a levegős kúthoz mert valaki épp azt nézte ki parkoló helynek. Igy ott csak az egyik hátsó kereket tudtam felfújni.
Aztán útközben még két kútnál tettem sikertelen kísérletet, végül már itt Kecskeméten sikerült csak pumpálni.  1,8-2 bar nyomás volt a kerekekben)

Hibák: Ott a helyszínen nem vettem észre semmi hibát, de mire hazaértem kettő hibát felfedeztem.
1: tolatókameránál a kamera képre azt írja ki, hogy "system not ready" (vagy valami hasonló), kamerakép van, viszont ezeket a színes vonalakat nem rakja rá a képre.  Ez gondolom inkább csak szoftveres hiba, vagy valami beállítás gond. Mondjuk ha a felírat nem lenne ott nem is tűnt volna fel.

2: A kanyarkövető fényszóró menet közben villog az AFS OFF felírat.  (mindegy hogy kapcsolom a kapcsolót) Mondjuk az az érdekes, hogy ha újraindítom a rendszert akkor egy jó darabig nem villog.
Mondjuk ezt már néztem a neten, és sok helyen azt írják, hogy a leggyakoribb hibaok, hogy a hátsó hídnál lévő fényszóró magasság szabályzó felfogatása eltörik. (holnap megnézem)






Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:RX (Harrier)
« Válasz #639 Dátum: 2016.11.26 20:07:26 »
jah igen tapasztalatok, a Priushoz viszonyítva.
Az autó sokkal halkabb, itt nem tapasztaltam szélzajt. És minden környezeti hang sokkal kevésbé jön be.
A futómű elég szépen kivasalja az úthibákat. Viszont erőteljes gyorsításnál az eleje kicsit instabillá válik. (ezt olvastam sok helyen, de nem akartam elhinni, sajnos igaz)
Persze nem vészes, de ésszel kell lenni vele.
Gyorsulás, az autó nagyon jól megy, bár ez nem érződik annyira mint mondjuk egy pici sportautóban.
És itt is érződik az eCVT váltó reakcióideje. (ha kicsit közvetlenebb lenne akkor lehet, 7 mp is lehetne a 0-100 km/h)

Fogyaztás: hiába parádés a 7,6 literes átlag, a priusszal azért majdnem 2x olyan messzire jutottam volna ennyi benzinből (az 5 liter alatt fogyaztott).

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
RX (Harrier)
« Válasz #640 Dátum: 2016.11.26 20:45:15 »
Gratula!  :)
2,65M-ért RX400h?  :eek: Mennyit engedtek belőle?

Mit lehet tudni róla? Felszereltség, évjárat, km, stb?  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:RX (Harrier)
« Válasz #641 Dátum: 2016.11.26 21:02:31 »
 2,75 ért hirdették, de 3 millióért számították be, valami újabb audi terepjáróba, de azt mondja a srác, 3 misi körül senki nem érdeklődött, ezért vitték lentebb az árát.
2006 os évjárat 220e Km rel. (van fent egy 2008 as 3 misiért, mondjuk abba +60.e km-er van, ezért sem azt vettem, nah meg a fekete a gyengém)
Felszereltség: Mark Levinson verzió, ami nagyjából full extrát takar.
Ja és van rajta vonóhorog is, amit igy ránézésre soha nem használtak, és valószínű nem rég rakták rá, mert az elektromos csatlakozón sincs még karolódás se.
A vonóhorog erre a típusra kb: 60.e ft-tól kezdődik. (+vizsga)

Egyébként a hasznaltaoto.hu n már két hete figyelgettem ezeket az autókat, minden nap néztem a max 3 milliós határig. A héten 4db RX400h-t adtak el. (az enyémmel együtt) Szerintem nem rossz. :)


richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:RX (Harrier)
« Válasz #642 Dátum: 2016.11.26 21:10:40 »
Nagyon jó áron vetted,  biztonságos közlekedést kívánok a kocsival.

Télen inkább 10l körül szamolnek, főleg ha rövidebb tavokon használod majd.

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:RX (Harrier)
« Válasz #643 Dátum: 2016.11.26 21:12:50 »
Mickey, valamikor irhatnal pár sort Rx400h vs NX300h témában.

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:RX (Harrier)
« Válasz #644 Dátum: 2016.12.16 09:21:30 »
Sziasztok!

gondoltam tartok egy kis  beszámolót az elmúlt 3 hét tapasztalataiból.

Fogyasztás: Az első héten városban közlekedve többnyire rövid távokon 12 litert evett.
Mi tagadás kicsit sokallottam. igaz azért ebben benne volt pár padlógázás gyorsítás is.
Aztán következő héten gondoltam vezetési stílust váltok. Az eddigi tötymörgős, nagyon óvatos gyorsítás helyett elkezdtem dinamikusan kigyorsítani, aztán próbáltam tartani a tempót.
Igy, a fogyasztást nagyon sokáig sikerült 9,5 körül tartani, de a hét végére már inkább 10 liter volt. (többnyire a rövid távok miatt, és persze a hideg miatt is, ha picit hosszabb távokat megyek vele 2-3km nél többet akkor tartani lehet a 9.5 litert:D )
Országúton: 7.6 litert sikerült kihozni

A héten rakatom bele az LPG-t (már folyamatban van 340.000 Ft hana injektorokkal), az előzetes kalkuláció szerint városban kb a Prius üzemeltetési költségét fogja tudni:
9,5 x 1,15(15% os fogyasztástöbblet) x 190 (1L/LPG) = 2075 Ft  (350 Ft os benzinárral számolva = 5,9 L es benzinfogyasztásnak felel meg városban!!!)
Országúton a fenti képlet 7,6 literes benzinfogyasztásból kiindulva =  1660 Ft/100km  (4,7 literes fogyasztásnak felel meg!)

Gumi: Az autó elég kopott nyári gumikkal volt szerelve, mivel tél van, feltétlen le kellett cserélni, mivel most eléggé kiköltekeztem, nem akartam új gumit venni.
A környékbeli gumisoknál néztem szét, de ilyen méretű használt gumit nem találtam (amúgy 20.e ft /db lett volna). Ezért felmentem valamelyik használt alkatrészes oldalra, és rögtön találtam is jó pár ajánlatot 8500 Ft tól indultak az árak. Én egy 10.000 Ft os gumit néztem ki, aminek a leírás szerint 7mm es volt a profilmélysége, a fényképek alapján is elég jónak nézett ki.
Szállítással együtt 44.000 Ft ot fizettem érte. És tényleg elég jó állapotúak voltak. A szerelés még +6.000 ft volt.

Műszaki állapot: Téli gumi cserénél vettem észre, hogy az egyik féktárcsában van egy nagyobb repedés. valamint az egyik hátsó féknél az tűnt fel, hogy a tárcsa nagy része még mindig rozsdás.
Mivel a fék egy elég fontos része az autónak, gyorsan el is vittem a szerelőmhöz, hogy nézze meg.
A lényeg, az első hátsó tárcsák + betéteket mindet lecserélték, aztán kiderült, hogy a komplett hátsó féknyerget is le kell cserélni, mert úgy be van rohadva, hogy meg sem mozdul.
Igy most gyakorlatilag zsír új fékek vannak az autón. Szerencsére a szerelő haverom nagyon olcsón dolgozik, az alkatrészeket nagyker áron számolja, igy munkadíjjal együtt 115.000 Ft ból megúsztam a teljes fékcserét.
Szerencsére a ferodo tárcsák és betétek pont akciósak voltak. Szerintem nagyon jó áron megúsztam.

Más hibát nem találtak, a külső belső a korához képest nagyon szép.
Eddig úgy számolom, hogy átírással, fék javítással, gumi cserével,  LPG beszereléssel = 3.275.000 be van az autó