Szerző Téma: RX (Harrier)  (Megtekintve 210393 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:RX (Harrier)
« Válasz #615 Dátum: 2016.11.20 00:00:35 »
Sziasztok!

Akinek van ilyen RX400h ja, az írja már meg nekem, hogy télen hogy alakul az átlagfogyasztás városban.
Én most tervezek egy ilyet venni, 2006 os évjáratot, eddig priust használtam, de arra nem lehet vonóhorgot szerelni :((
És mivel erre most szükségem van, kénytelen vagyok váltani.
A priusnál a téli nyári üzem között kb: 1,5 - 2 literes különbség van (rövid távokon használom legtöbbször) . De nem tudom ez a lexusnál is igy alakul e, ahogy olvastam, ennél a típusnál a kipufogógázzal is fűtik a hűtővizet, így sokkal gyorsabban felmelegszik.

Még egy kérdés: Észrevettem, hogy a hasznaltauto.hu-n ugyanehhez a típushoz, van hogy 155kw ot adnak meg és van hogy 200kw ot. 
Ez hogy lehet, elírás? vagy tényleg többféle teljesítménnyel gyártották ? Én úgy tudom, csak egyféle teljesítményben van.
Mondjuk ahogy olvasgattam a 155kw csak a benzinmotor teljesítménye a 200kw pedig az össz teljesítmény, vagyis igy kilogikázva, elvileg ugyanaz az autó, kérdés, hogy a forgalmiban melyik adat szerepel ?
(adó és biztosítás szempontjából nem mindegy)

Köszi.
a prius megy hahura?? ???
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:RX (Harrier)
« Válasz #616 Dátum: 2016.11.20 09:08:14 »
Szia !

1: Akkor kérdeznék is, hátha ezt is tudod, sajnos sehol nem leltem fel a régebbi típushoz felszereltséglistát.
Cikkekből nekem úgy jött le, hogy a Mark Levinson Pack a legmagasabb felszereltségi szint. (ezt írták legdrágábbnak)
De van még az executive is.
Tudja valaki, hogy mi a különbség?
 
2: A 2006 os használati utasításban azt írják, hogy a tempomat az távolságtartós, viszont a hasznaltauto.hu-n mindegyikhez csak sima tempomat van írva (pedig van távolságtartó tempomat is a bejelölhető opciók között van)

Másik kérdés: Több helyen olvastam, hogy a fejegység a DVD filmekkel is elboldogul (sőt még TV-t is tud, bár azt lehet külön okosítással)
Viszont az egyik weboldalon http://autohifidiszkont.hu/automultimedia.hu/   azt írják egy szóban hogy csak a 2007 es model tudja.
Nézegettem a 2006 os  használati utasítást, abba több helyen írnak DVD-t de ahogy láttam ez egy külön egység a hátsó utasoknak. (ilyet itthoni gépekben nem is láttam)
De több helyen látom felsorolva, hogy MP3, MP4 lejátszót is mint gyári exta.
Mivel van két kisgyerek, ez a multimédia fontos kérdés, mert hosszabb úton nem bírnak magukkal és egymást verik, az anyjuk meg kiabál velük, hogy hagyják már abba..... én meg tiszta ideg vagyok, szóval valami videó lehetőség fontos lenne, sajnos a tablet nem vált be, töltőre rakva is gyorsan lemerül.


Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:RX (Harrier)
« Válasz #617 Dátum: 2016.11.20 09:16:52 »
a prius megy hahura?? ???

Mészire nem megy, mert az asszony kapja meg :) Az ő yarisát meg beszámíttatjuk a lexusba.
Nem szívesen válnék meg tőle, annyira jó autónak tartom. Ha lenne rá vonóhorog akkor eszembe sem jutna lecserélni.
Ráadásul olyan jó áron vettem 4 éve , hogy ma +200-300-al többet kapnék érte. (azaz befektetésnek is jó volt (1,2 ért vettem, de ahogy nézem most  a legolcsóbb példányok most is 1,5 től indulnak))
Egyedül a téli párásodással van bajom, 5 fok  alatt a hátsó ablakokon áll a víz.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
RX (Harrier)
« Válasz #618 Dátum: 2016.11.20 11:09:21 »
Eléggé nehéz a felszereltségét megmondani, szerintem ahány ország, annyi specifikáció létezett.
De talán nagy általánosságban ez lehetett az alapfelszereltség:
-Auto Dual Zone Climate Control Sys. with Rear Vents
-Lexus Premium Audio AM/FM/Cassette with RDS, 6-Disc In-Dash CD Player with 8-speakers
-Fixed Mast Antenna with FM-Diversity System
-10-Way Power Driver’s/8-Way Power Frot Passenger Seats
-One-Touch Up/Down Power Windows with Pinch Protection
-Auto-Dimming Power Heated Outside Mirrors
-Power Door Locks with Anti-Lock Out Feature
-Key-Integrated Multi-Function Remote Entry System
-Power Tilt/Telescoping Leather Steering Wheel
-7″ LCD Screen to control Ventilation, Auto, Trip Computer, Outside Temperature Display and Clock
-3-Spoke Steering Wheel w/Audio, Display & Voice Activation Controls / Illuminated Storage Bin
-Reclining 40/20/40 split-folding rear seat with fore-and-aft adjustability

És ehhez jöhettek az extrák:

-Leather interior
-Heated front seats
-Adaptive HID headlights w. washer
-Memory presets for the side mirrors, steering wheel, and driver’s seat
-Illuminated Entry / One-Touch Open/Close Moonroof
-Power Back Door / Integrated Rear Spoiler
-Voice-activated DVD-based navigation system with Bluetooth, a backup camera, and a Mark Levinson 210-watt, 11-speaker stereo with six-disc DVD/CD changer with Rear Back-up Camera, Bluetooth, Voice Activation, Compass, Energy & Consumption Monitors
-Rear-Seat Entertainment package with a nine-inch DVD screen with two sets of wireless headphones
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.20 11:12:03 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:RX (Harrier)
« Válasz #619 Dátum: 2016.11.20 12:23:05 »
Nincs benne radar így nem távolságtartós.
Mark Levinson, Executive dologban nincs összefüggés. Az executive a max általában, de alatta is volt már ML felszereltség.
DVD-t lejátsza (DTS zene kimondottan jól szól) de csak akkor tudsz filmet nézni ha P-ben vagy és kézifék behúzva :) (ezt persze ki lehet kötni .)
MP3-at is lejátsza CD-ről gond nélkül.

...és sajnos semmi audio csatlakozási lehetőség, így ezt utólag lehet beépíttetni
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.20 12:24:40 írta MiCKEY »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
RX (Harrier)
« Válasz #620 Dátum: 2016.11.20 15:35:27 »
Executive esetében rémlik, hogy mintha lett volna belőle napfénytetős és nem napfénytetős variáns is, de úgy nagy összességében mindig is jellemző volt a japánokra a max 3-4 féle felszereltségi csomag, és hogy külön-külön nem lehetett extrákat rendelni (csak max a metálfényezést), ezzel is csökkentve a gyártási költségeket.

Tehát pl olyan kombináció, hogy ML Hifi és nem bőr kárpit tudtommal elképzelhetetlen volt.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:RX (Harrier)
« Válasz #621 Dátum: 2016.11.20 17:44:26 »
Mészire nem megy, mert az asszony kapja meg :) Az ő yarisát meg beszámíttatjuk a lexusba.
Nem szívesen válnék meg tőle, annyira jó autónak tartom. Ha lenne rá vonóhorog akkor eszembe sem jutna lecserélni.
Ráadásul olyan jó áron vettem 4 éve , hogy ma +200-300-al többet kapnék érte. (azaz befektetésnek is jó volt (1,2 ért vettem, de ahogy nézem most  a legolcsóbb példányok most is 1,5 től indulnak))
Egyedül a téli párásodással van bajom, 5 fok  alatt a hátsó ablakokon áll a víz.
megértelek...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:RX (Harrier)
« Válasz #622 Dátum: 2016.11.21 14:43:53 »
Köszi!

Nah közben kicsit jobban utánnajártam a multimédia dolognak, és megtudtam, hogy a 2007 es évjáratú  Mark Levinson verzió DVD-t is lejátszik.
Az ez előttieknek sajnos nem.
Persze csak álló helyzetben.

Most ezen agyalok, hogy mi legyen:
Van egy 2008 as évjárat 3 misiért, viszont a szine nem tetszik (kivűl ezüst ami még csak csak elmegy, de belül fekete, és ez lehangoló : és a faberakás sem jön be. , és nincs rajta vonohorog. 240.000 km rel.
Van egy 2006 os 2,7 milláért, ez viszont kívűl belül tetszik. vonohorog is van rajta  20.000 km rel keesebbet futott. (ebbe viszont valami utolagos DVD-t tudok csak beszerelni. :( )
Esetleg várok :)

Közben igy rákerestem arra amit írtál, és én is találtam egy listát, a választható felszerelésekről (ez kicst bővebb):

Interior wood trim
■ Leather-trimmed interior
■ Voice-activated DVD Navigation System24 with
backup camera5 and Bluetooth® technology17
■ Mark Levinson 11-speaker, 210-watt @ less than 0.1%
THD, 20-20,000 Hz16 Premium Audio System6
 with six-disc DVD/CD auto-changer
■ DVD RearSeat
Entertainment System (RSES)
■ Power moonroof ■ Roof rack with rails31
■ Dynamic Laser Cruise
Control26
■ High-Intensity Discharge (HID) headlamps
■ Adaptive Front Lighting System (AFS)
■ 18-in alloy wheels12,13
■ XM Satellite Radio capability28
■ Roof rack attachment (ski/snowboard or
bike)31
■ All-weather floor mats
■ Cargo net ■ Cargo mat ■ Cargo tray
■ Ashtray/lighter kit
■ Wireless headphones32
■ Front-end mask
■ Car cover
■ Mudguards
■ Towing equipment (tow-hitch receiver, ball mount, trailer ball)7
■ Wheel locks
■ Window sticker–Lexus Hybrid Drive

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:RX (Harrier)
« Válasz #623 Dátum: 2016.11.21 14:52:51 »
Nincs benne radar így nem távolságtartós.

Van belőle lézeres tempómat verzió, még a gyári használati utasítás is írja.
de ahogy elnézem ezt elég kevés autóba rendelték.

Nem tudom ezt mennyire lehet utólag belerakni. Ahogy eddig néztem a priusnál sok cuccot pl tempomatot is könnyen be lehet építeni bontott alkatrészekből, tized annyiért mint új korában.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:RX (Harrier)
« Válasz #624 Dátum: 2016.11.21 16:16:42 »
Miért nem kerestél két hónappal korábban RX-et?!  :cry:
Itt volt egy tökéletes állapotú 2008-as nagyon kevés km-rel (MiCKEY trolija)!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
RX (Harrier)
« Válasz #625 Dátum: 2016.11.21 16:41:33 »
Lézeres tempomat szerintem az usa piacon létezett belőle, ahogy ha jól rémlik ott árulták légrugóval is.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:RX (Harrier)
« Válasz #626 Dátum: 2016.11.21 16:57:32 »
...de nem is adtam volna oda 3-ért :)

Miért nem kerestél két hónappal korábban RX-et?!  :cry:
Itt volt egy tökéletes állapotú 2008-as nagyon kevés km-rel (MiCKEY trolija)!

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:RX (Harrier)
« Válasz #627 Dátum: 2016.11.23 07:24:37 »
Egyedül a téli párásodással van bajom, 5 fok  alatt a hátsó ablakokon áll a víz.
Szerintem a problémádra a Prius fórumban találsz megoldást, valaki írta, hogy megáll a kis akksi környékén a víz.
'08 RX400h
'09 Prius 3

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:RX (Harrier)
« Válasz #628 Dátum: 2016.11.23 10:03:16 »
Szerintem a problémádra a Prius fórumban találsz megoldást, valaki írta, hogy megáll a kis akksi környékén a víz.

Köszi megnézem, bár régebben én is tapasztaltam hasonlót, Sőt!!! A pótkerék helyén annyi víz gyűlt össze, hogy abba halakat is tarthattam volna.
Komolyan mondom, vagy 30 liter víz volt ott.
Azóta azt a gumidugót kicseréltem olyan dugóra ami mellett a víz ki tud folyni. Azóta ott nem tapasztaltam különösebb vizesedést.
igaz a kis akkumulátor környékén nem néztem.

Bár nekem szerintem inkább a klímarendszer körnékén állhat meg a víz, ugyanis sokszor az van hogy megyek az autóval, semmi gondom, és hirtelen olyan mintha a klíma átváltana belső keringetésre, és fél perc alatt olyan párát nyom be a szélvédőre, hogy semmit nem látok. Komolyan néha életveszélyes.
A kifolyó csonkot néztem, azon gond nélkül kifolyik a víz.

Karesz76

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
Re:RX (Harrier)
« Válasz #629 Dátum: 2016.11.23 17:46:30 »
Valaki tudja, hogy a nem AFS xenon lámpát ki lehet e cserélni a későbbiekben AFS (kanyarkövető) lámpára, és az fog e működni ?

néztem hogy ebay-ről rendelve 50-60 ezer Ft ból kijönne egy pár ilyen lámpa.
Az a baj, hogy amit kinéztem gép az elvileg nem ilyen, amibe meg van, az vagy nem tetszik a színe, vagy fél millával drágább (ráadásul több kilométer van benne)
Azért fél millióból, pár darab lámpát be tudok hozatni. :) szóval nem mindegy.

Akinek volt ilyen AFS lámpája, írja már meg mennyit jelent éjszaka ? Volt aki azt mondta nekem, hogy ő nem vett észre különbséget. Mondjuk ezt azért kétlem, lehet nem feltűnő, de biztos más.

találtam egy doksit, de én ebbe nem is látok ehez a típushoz olyan xeon os lámpát ami nem AFS-el van.  http://st.club-lexus.ru/files/l_sb_0008_10_153.pdf
bár ez lehet semmit nem jelent.
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.23 17:51:17 írta Karesz76 »