Szerző Téma: RX (Harrier)  (Megtekintve 210659 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:RX (Harrier)
« Válasz #540 Dátum: 2012.05.26 16:07:57 »
Na, csak kaptál céges kocsit?
Gabe 254.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:RX (Harrier)
« Válasz #541 Dátum: 2012.05.26 20:07:38 »
Csak egy céges fényképet.

FDToth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 81
Re:RX (Harrier)
« Válasz #542 Dátum: 2012.06.05 11:18:00 »
Sziasztok,

Továbbra is fék(?) probléma.
Vettem fel 2 db hangfájlt.
Az egyik indulásnál, garázsból kijövet, onnan meg az utcára? Mennyire normális ez a nyikorgó hang? 11-20 sec-ig van a hangfájlban. (ugyanezt a hangot hallatja pl dugóban araszolásánál is)
http://www47.zippyshare.com/v/17178714/file.html
A másik pedig tolatás közben vmi surlódó hang. Ez is normális lenne? 9-15 sec-ig a súrlódás, után picit az hallatszik, amit először vettem fel.
http://www47.zippyshare.com/v/44169572/file.html

A kérdésem csak annyi, hogy a hangok, amiket kiad az autó az ok, mindegyik ilyen, vagy pedig abnormális?

Köszi a véleményeket előre is:)

üdv.

FDToth

Makaveli

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 627
    • http://www.youtube.com/watch?v=P07dJEbG8zM&feature=related
Re:RX (Harrier)
« Válasz #543 Dátum: 2012.06.05 11:35:41 »
Sziasztok,

Továbbra is fék(?) probléma.
Vettem fel 2 db hangfájlt.
Az egyik indulásnál, garázsból kijövet, onnan meg az utcára? Mennyire normális ez a nyikorgó hang? 11-20 sec-ig van a hangfájlban. (ugyanezt a hangot hallatja pl dugóban araszolásánál is)
http://www47.zippyshare.com/v/17178714/file.html
A másik pedig tolatás közben vmi surlódó hang. Ez is normális lenne? 9-15 sec-ig a súrlódás, után picit az hallatszik, amit először vettem fel.
http://www47.zippyshare.com/v/44169572/file.html

A kérdésem csak annyi, hogy a hangok, amiket kiad az autó az ok, mindegyik ilyen, vagy pedig abnormális?

Köszi a véleményeket előre is:)

üdv.

FDToth


Szia!


Én nem hallom amit Te mondasz max a tolatóradart ha jól gondolom hogy az csipog.

Üdv
Ex IS300 tulaj :)

FDToth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 81
Re:RX (Harrier)
« Válasz #544 Dátum: 2012.06.05 16:19:07 »
Szia,

Köszi h válaszoltál:)
Neked nem is kell halljad, elég, hogy a Toyota Motors Hungary-nél hallják:)
Szóval ma megnézték az egyik autót, próbálgatták. Eredmény: nyekereg, sípol, vinnyog, súrlódik, egyszóval minden, ami abnormális.
Világszerte tudnak erről a fajta vásárlói észrevételről (USA, Európa, azon belül Svájc, Németo., Franciao.).
Vmi lengőkar csere esetleg segíthetne, de mivel az autóban a legújabb "frissítésű" van, így ennek nem lenne értelme, mert ugyanígy meglenne a hiba. Pontosan nem tudom én sem, hogy mit cserélnének. Nem tudják, hogy ez fék, lengéscsillapító vagy vmi egyéb.

Egyenlőre fogalmam sincs, hogy mit lehetne tenni. Vagyis jogilag tudom, de az kemény lenne, de azért konzultálok ügyvéddel mindenféleképpen. Az autó kvázi javíthatatlan (talán szeptemberre kitalálnak vmit), csere ugyanilyenre nem lehetséges, vételár visszafizetése pedig korai. Elvileg vmiféle egyezség kéne, de az biztos nem az, ha az épp aktuális piaci áron beszámítják egy újba...
Az igaz, hogy nem akkora hiba, mint egy váltó vagy motorhiba, de egy 20 milliós autónál ez szerintem nem megengedhető. (mondjuk más autónál sem). Főleg úgy, hogy mi évente többször külföldi, magas beosztású üzletembereket fogadunk vele és visszük őket az országban, miközben nyikorog az autó... persze ez a mi problémánk:)
Vmikor a jövő héten mindkét autót elvisszük, egyszerre megnézik és szerelgetik, de lehet h ez sem segít.
Egy agyonszerelt, szinte alul teljesen kicserélt autót meg nem lehet eladni, vagy legalábbis nehéz...

Ha van vmi fejlemény, akkor majd írok!

üdv.

FDToth

Makaveli

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 627
    • http://www.youtube.com/watch?v=P07dJEbG8zM&feature=related
Re:RX (Harrier)
« Válasz #545 Dátum: 2012.06.05 16:33:48 »
Szia


"A kérdésem csak annyi, hogy a hangok, amiket kiad az autó az ok, mindegyik ilyen, vagy pedig abnormális?"

Csak ezért próbálkoztam meghallgatni ::)

Üdv

Ex IS300 tulaj :)

FDToth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 81
Re:RX (Harrier)
« Válasz #546 Dátum: 2012.06.05 16:39:21 »
Szia


"A kérdésem csak annyi, hogy a hangok, amiket kiad az autó az ok, mindegyik ilyen, vagy pedig abnormális?"

Csak ezért próbálkoztam meghallgatni ::)

Üdv

Köszi még egyszer! Lehet rosszul fogalmaztam! Nem akartam sértő lennie (már ha annak tűntem:))!

üdv.

FDToth

Makaveli

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 627
    • http://www.youtube.com/watch?v=P07dJEbG8zM&feature=related
Re:RX (Harrier)
« Válasz #547 Dátum: 2012.06.05 16:49:50 »
Köszi még egyszer! Lehet rosszul fogalmaztam! Nem akartam sértő lennie (már ha annak tűntem:))!

üdv.

FDToth

Igazán nincs mit, és no problem  ;)

Majd írd meg mik a fejlemények az ügyben.


Üdv
Ex IS300 tulaj :)

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:RX (Harrier)
« Válasz #548 Dátum: 2012.06.05 21:44:25 »
Hát kihallgattam a fülem és tényleg mintha lenne valami, de hogy ezt én nem vettem volna észre hibának az biztos :)

Elég nagy csönd kell hozzá. És tényleg annyira zavaró, hogy meghallják mások is akik nem tudják mire kell figyelni és "ciki" fuvarozni vele?

(persze hogy drága meg legyen jó, meg ilyenek, de ilyen akkurátusan a trolit még nem hallgattam :) )

FDToth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 81
Re:RX (Harrier)
« Válasz #549 Dátum: 2012.06.05 22:25:21 »
Hát kihallgattam a fülem és tényleg mintha lenne valami, de hogy ezt én nem vettem volna észre hibának az biztos :)

Elég nagy csönd kell hozzá. És tényleg annyira zavaró, hogy meghallják mások is akik nem tudják mire kell figyelni és "ciki" fuvarozni vele?

(persze hogy drága meg legyen jó, meg ilyenek, de ilyen akkurátusan a trolit még nem hallgattam :) )

Az első hangfelvétel az érdekes, a másodikon tényleg halkan hallani. Meg sajnos így nem is hallható igazából, mert belül ülve vettem fel.
Kívülről azért sokkal erőteljesebb. Nem  motor vagy elektrmos motor hanggal van gond, hanem fék/felfüggesztés/futómű  probléma...
Lényeg h sajnos ismert ez a probléma, több országban tudnak róla, de megoldás még nincsen...

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:RX (Harrier)
« Válasz #550 Dátum: 2012.06.06 09:03:24 »
Az igaz, hogy nem akkora hiba, mint egy váltó vagy motorhiba, de egy 20 milliós autónál ez szerintem nem megengedhető. (mondjuk más autónál sem).
Én szeretem a Toyota-t meg a Lexus-t, komolyabb bajom egyikkel se volt, nem is akarom bántani egyiket sem, DE:
Én egy 3 milliós új autónál sem fogadnám el (márkától függetlenül), főleg úgy, hogy végig márkaszervízbe járt. Sajnos, le kell nyelniük a békát, hogy nem tudják megjavítani, a gyáriak sem tudják, ezért tessék másik újat adni helyette, olyant amelyiken nem jelentkezik ez a hiba. Tuti, hogy még mindig olcsóbban megússzák, mintha jogi úton halytanád be rajtuk (és akkor nem csak az autó árát fogod behajtani rajtuk).
De igazából nem is ezt kéne nézniük, hanem azt, hogy két RX-nyi magyarországi vásárlót elbukni, hosszú távon, nem jó üzlet.  :nonono:  Nem beszélve azokról a potenciális (nemzetközi) vásárlókról, akik esetleg nálad ülnek először RX-be, meghallják a hangokat, és azt mondják: "Gondolkodtam Lexus vásárláson, de ezeket a hangokat hallva egy 1-2 éves autón, mégsem veszek Lexus-t, maradok az Audi/Merci/BMW-nél. Ennél ők is jobbat tudnak".
« Utoljára szerkesztve: 2012.06.06 09:05:08 írta Botond »

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:RX (Harrier)
« Válasz #551 Dátum: 2012.06.06 14:58:50 »
Szerintem inkább azért nem jó üzlet ez, mert az elégedetlen vásárló elmondja a baját másoknak. A rossz hírt ugye mindenki újságolja, mert ki akarja beszélni magából a "fájdalmát". A jó hírt meg alig néhányan (hiszen az természetes :)).

Leírja az ember itt a fórumon, leírja mondjuk a népítéletben, leírja még itt-ott, elmondja még az ismerőseinek, üzleti partnereknek - mert ugye férfiak között még ha nem is barátok az üzleti partnerek, azért előjön néha autótéma "small talk" során - szóval olyan embereknek mondja el az ember, akik vélhetően lehetséges vásárlói a márkának és sokkal inkább adnak egy ismerős véleményére mint a tv-ben látható reklámra.

Éppen ezért mi is a saját üzletünkben mindent megteszünk az ügyfelekért és azért, hogy ne vigye rossz hírünket véletlenül sem, még ha az adott esetben elég sokba kerül, akkor sem.

FDToth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 81
Re:RX (Harrier)
« Válasz #552 Dátum: 2012.06.07 11:18:15 »
Sziasztok,

Annyit azért hozzáfűznék, hogy még semmilyen "tárgyalás" vagy megegyezési folyamat nem kezdődött el.
Jövő héten visszük mindkét autót, megnézik újból és aztán lehet ilyen-olyan dolgokról, komolyan beszélni.
Én bízom benne, hogy minden simán fog menni. Úgy érzem, hogy a Lexus/Toyotának is érdeke, hogy elégedett ügyfelekkel rendelkezzen. A TMH-nál és a LB-nél dolgozók is  nagyon rendes, kompromisszumkész emberek.
Amit Botond és richkan írt, az teljesen logikus és ez a normális. Azzal, ha úgy cselekszenek, hogy mindenki elégedett legyen a végén, akkor sokat nyernek. Nem is gondolok arra, hogy pl. polgár perre kerülne a sor... Az sokat ártana, mindkét félnek.
Egyébként meg június közepén fogadunk újabb külföldi partnereket, elég nagy vásárolók lennének Franciaországból. Mondjuk azért nem mindenki veszi észre, ha pl. nyikorog vagy hangot ad egy autó, de nem lehet tudni...:)
majd jelentkezem ha van vmi fejlemény!

üdv.

FDToth

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:RX (Harrier)
« Válasz #553 Dátum: 2012.06.07 22:06:04 »
Annyit azért hozzáfűznék, hogy még semmilyen "tárgyalás" vagy megegyezési folyamat nem kezdődött el.
Úgy érted, hogy "még ne hőbörögjetek, mert még el sem kezdtük a bunyót"?  :D  :devil:  :lol:

FDToth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 81
Re:RX (Harrier)
« Válasz #554 Dátum: 2012.06.13 17:43:29 »
Sziasztok,

Ígértem, ha van fejlemény, akkor írok. Röviden megpróbálom összefoglalni.

A héten megnézték mindkét autót, a problémáról készült videofelvétel is. Továbbá kipróbálták, hogy más RX450h-n is előfordul-e ilyesmi: egy 7 km-et "futott" 2012-es modellen szintén hallható ez a hang, persze nem ennyire hangos, ill. egy 2013-as tesztautón is, amiben pár 10 km-em van. Ennél is észrevehető ilyesfajta, általunk panaszolt probléma. Ezekről is készült videofelvétel.
Feltöltöttem youtubra a "problémát":http://www.youtube.com/watch?v=8fa5NhzqlOc&feature=youtu.be.
Remélem hallható (szerintem igen):) Természetesen valamennyire "kell" hogy hangja legyen az autónak, de véleményünk szerint azért ennyire hangosnak nem kéne, hogy legyen... Hiba oka eddig ismeretlen. Fék? Volt cserélve mind a 4. (nem a videón levőautón)
Lényeg, hogy a panaszt eljuttatták a gyártónak, azok pedig remélhetőleg minél  gyorsabban válaszolnak és kitalálnak vmit.

Még egy kis apróság: mindkét autót természetesen felemelték és mindkettőnél vmi olaj szivárgott a hátsó futóműből (nem tudom pontosan mi és honnan, ezt majd meg tudom mondani, ha kész a munka). Itt vmi alkatrészt kell cserélni... Nem mondanám eddig megbízhatónak ezt a típust:)

üdv.

FDToth