Szerző Téma: RX (Harrier)  (Megtekintve 210391 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:RX (Harrier)
« Válasz #570 Dátum: 2012.08.02 19:53:30 »
1., A forgalmazó nem egyelő a kereskedővel. Pl., ha bemész a Tescoba és veszel egy Francia sajtot, akkor láthatod a címkén, hogy  az azon feltüntetett forgalmazó nem biztos, hogy a Tesco lesz. Éppen ezért, ha mondjuk a sajt mérgező, akkor nem a Tesconak kell érte felelnie, hanem a forgalmazónak. De, hogy maradjunk az autónál, ha veszel egy Yaris a Toyota Supernél, akkor nem csak náluk kérhetsz garanciális javítást, hanem bármelyik hazai hivatalos márkaszervizben. Mert a garanciás javítást a TMH fizeti, illetve hagyja jóvá a szervizeknek.
2., Az előző hozzászólásodban írtad, hogy ki lehetne cserélni az érintett alkatrészt(eket?), de azok elvileg ugyanolyanok. Nekem ebből az jött le, hogy a lehetőség adott, de Te ezt nem kérted. Sajnálom, ha félreértettem.
3 (4)., Nem értem mi volt ebben a gúnyos? Csak egy példát írtam arra, hogy nem olyan a gondod, amire könnyen találnak megoldást.
4 (5)., Egy korábbi hangfájlra emlékszem, azon én nem hallottam semmit. Talán a hangszóró hibája.

Ha szeretnéd, írhatom azt is, hogy ez a mocsok Lexus micsoda vacak autókat gyárt, és még csak ki sem tudja javítani a hibás terméküket. Szerintem ettől a Te autód nem fog hamarabb megjavulni. De kétségtelen tény, hogy nagyon hangzatos és baráti.


MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:RX (Harrier)
« Válasz #571 Dátum: 2012.08.02 20:28:26 »
Zavar a dolog...

Amúgy a "nyikorgás" szót Te használtad.
Bár nem ez az első dolog, amiben ellentmondasz magadnak.

"Az autókat nem a vállalat üzleti tevékenységéhez kapcsolódóan használjuk (nem származik ebből "hasznunk", tehát nem árut, személyeket, stb.  szállítunk, most lesznek 2 évesek, mindkettő 40ekm körül jár) , így fogyasztónak minősülünk"

"...Főleg úgy, hogy mi évente többször külföldi, magas beosztású üzletembereket fogadunk vele és visszük őket az országban, miközben nyikorog az autó... persze ez a mi problémánk:)"

Írtad, hogy sok országban ismert a probléma és felsoroltál vagy ötöt, ezt honnan tudod, előforduló hiba adatbázisban, ahol minden szerepel amiről 2-nél többször panaszkodtak szerepel? Valami fórumokon találtad?

Az utolsó hozzászólásaidban már minden zörög. Mókás... Eladtak több száz RX450-et, a többi mind jó, csak amibe beülsz az nyikorog? Még a kiállított autó is? Valóban életszerű...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:RX (Harrier)
« Válasz #572 Dátum: 2012.09.27 19:59:21 »
Na most már igazán kíváncsi vagyok a végére ennek az eposznak.

Amennyiben a nyekegés miatt ki lennének dobva, akkor én jelentkeznék érte, nálam elnyekereghetnének.

Én annyira olcsójános vagyok, hogy életemben egyszer ültem Harrierbe, akkor is a hátsó ülésen, amikor Mickey megtroliztatott két évvel ezelőtt a tavaszi talin.  :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bxbreak 85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:RX (Harrier)
« Válasz #573 Dátum: 2012.09.29 15:36:22 »
Én is kíváncsi lennék,hogy mi lett a nyikorgás vége.. Nekem is muszáj rx-ekbe is ülnöm nap mint nap. Nem mindegyik csinálja az igaz,de már jó párszor hallottam ezt a hangot..Legkönnyebben úgy lehet elöhozni hogy féket nyomva rükvercbe teszem a váltót ,és ahogy engedem fel a pedált..Na akkor igazán szép a hangja..Szerintem a féktámlemez rezonál be vagy esetleg a fékbetét és a fékdugattyú közül jön a hang.. Bár gondolom a betét hátulján van csillapító anyag.. Régebbi rx-nél már berugózásnál is hallottam nyikorgást a hátsó híd felöl.Bár az egész más jellegü hang,kb olyan mintha a lengökar szilent nyikorogna.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:RX (Harrier)
« Válasz #574 Dátum: 2012.09.30 09:51:35 »
Én is kíváncsi lennék,hogy mi lett a nyikorgás vége.. Nekem is muszáj rx-ekbe is ülnöm nap mint nap. Nem mindegyik csinálja az igaz,de már jó párszor hallottam ezt a hangot..Legkönnyebben úgy lehet elöhozni hogy féket nyomva rükvercbe teszem a váltót ,és ahogy engedem fel a pedált..Na akkor igazán szép a hangja..Szerintem a féktámlemez rezonál be vagy esetleg a fékbetét és a fékdugattyú közül jön a hang.. Bár gondolom a betét hátulján van csillapító anyag.. Régebbi rx-nél már berugózásnál is hallottam nyikorgást a hátsó híd felöl.Bár az egész más jellegü hang,kb olyan mintha a lengökar szilent nyikorogna.
Na megkérdezem a kollégámat, hogy az ő öreg RX-énél mi a helyzet, de nem hinném, hogy nyekeregne.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

FDToth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 81
Re:RX (Harrier)
« Válasz #575 Dátum: 2012.10.01 18:25:07 »
Sziasztok,

Ígértem, hogy ha lesz fejlemény akkor írok.
Mivel a panaszra nem érkezett semmilyen válasz (június óta), így kénytelenek voltunk ügyvédhez fordulni. Az ügyvédi levélre természetesen rögtön volt reakció...
Lényeg, hogy jövő héten mindkét autót megnézik külföldről érkező szakemberek, kb 1 napig vizsgálják majd.
Ennek az eredményéről természetesen majd beszámolok.

Üdv.

FDToth

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:RX (Harrier)
« Válasz #576 Dátum: 2012.10.06 15:31:15 »
Megkérdeztem, nála ilyen jelenség nincsen, nem nyekereg.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

FDToth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 81
Re:RX (Harrier)
« Válasz #577 Dátum: 2012.10.08 11:31:14 »
Megkérdeztem, nála ilyen jelenség nincsen, nem nyekereg.

Nekünk is volt anno kb. 2,5 évig 400h, és az egyáltalán nem produkált "nyekergést". Az LB jóvoltából a vizsgálatok miatt egy-két napra kapunk csereautót (piros pont ezért:)), amik 400h-k lesznek, így majd mi is meg tudjuk hallgatni, hogy van-e "nyikorgó" hang vagy sem.

egoaxa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
    • E85 tuning
Re:RX (Harrier)
« Válasz #578 Dátum: 2013.01.10 15:35:13 »
Nem kell valakinek ingyen egy kemény kötésű 150 oldalas LEXUS RX MODELLEK könyv.
(van egy ugyan ilyen GS-el is)

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:RX (Harrier)
« Válasz #579 Dátum: 2013.01.10 15:42:17 »
Nem kell valakinek ingyen egy kemény kötésű 150 oldalas LEXUS RX MODELLEK könyv.
(van egy ugyan ilyen GS-el is)

Kell! Mindkettő!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:RX (Harrier)
« Válasz #580 Dátum: 2013.01.10 15:43:07 »
Ebből is pénzt akarsz csinálni vazze? :D
         

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:RX (Harrier)
« Válasz #581 Dátum: 2013.01.10 15:45:49 »
Ebből is pénzt akarsz csinálni vazze? :D

nem

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re:RX (Harrier)
« Válasz #582 Dátum: 2013.01.11 01:10:36 »
Szia , engem érdekelne a GS -s.  :D
Nem kell valakinek ingyen egy kemény kötésű 150 oldalas LEXUS RX MODELLEK könyv.
(van egy ugyan ilyen GS-el is)
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:RX (Harrier)
« Válasz #583 Dátum: 2015.04.01 18:33:46 »
http://www.carscoops.com/2015/04/all-new-2016-lexus-rx-breaks-cover-in.html

http://www.autoblog.com/2015/04/01/2016-lexus-rx-350-450h-new-york-2015/

Nyilván szubjektív, de az új XC90 dizájnvonal nekem jobban tetszik. Mindenesetre jobb lett mint számítottam az NX után.
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.01 18:36:43 írta richkan »

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:RX (Harrier)
« Válasz #584 Dátum: 2015.04.13 12:38:19 »
Így első bejövős a dolog, de persze élőben úgyis más lesz :)