Szerző Téma: Toyota Múzeum (Pocking-Hartkirchen 2009.11.20-22)  (Megtekintve 64356 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Toyota Múzeum (Pocking-Hartkirchen)
« Válasz #15 Dátum: 2008.08.18 22:43:22 »
A program jól hangzik, bár én a buszozástól kicsit idegenkedem.
Nyár elején volt egy szervezett látogatásunk Bp-Hévíz-Nyíregyháza-Bp útvonalon, azt hittem soha a büdös életbe nem érkezünk meg. A kipihent és kényelmes utazást sem tudom megemlíteni, pedig ha jól rémlik 4* is volt a busz hátulján. A légkondi és a Tv még nem minden, ha olyan keskeny és kényelmetlen az ülés, akkor ezeknek a dolgoknak az ember nem tud igazán örülni.
Buszoztam és vonatoztam már eleget, nem ezzel van a gond. 4-5 órát még ki lehet bírni egyhuzamban, na de ennyit?  :whistling:

Persze tudom, ízlések és pofonok.

Nekem jobban tetszene a dolog, hogy X autóval menni, és összedobni a költségeket. Biztosan drágább lenne, de az utazás tekintetében órákat tudnánk nyerni.

És mégiscsak egy Toyotás menet lennénk, nem Man vagy MB busszal érkeznénk. ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Toyota Múzeum (Pocking-Hartkirchen)
« Válasz #16 Dátum: 2008.08.18 23:12:00 »
A program jól hangzik, bár én a buszozástól kicsit idegenkedem.
Nyár elején volt egy szervezett látogatásunk Bp-Hévíz-Nyíregyháza-Bp útvonalon, azt hittem soha a büdös életbe nem érkezünk meg. A kipihent és kényelmes utazást sem tudom megemlíteni, pedig ha jól rémlik 4* is volt a busz hátulján. A légkondi és a Tv még nem minden, ha olyan keskeny és kényelmetlen az ülés, akkor ezeknek a dolgoknak az ember nem tud igazán örülni.
Buszoztam és vonatoztam már eleget, nem ezzel van a gond. 4-5 órát még ki lehet bírni egyhuzamban, na de ennyit?  :whistling:

Persze tudom, ízlések és pofonok.

Nekem jobban tetszene a dolog, hogy X autóval menni, és összedobni a költségeket. Biztosan drágább lenne, de az utazás tekintetében órákat tudnánk nyerni.

És mégiscsak egy Toyotás menet lennénk, nem Man vagy MB busszal érkeznénk. ;)

3-4fő/autónál olcsóbban kijön autóval! Ha dízelről van szó, főleg! Igazad van, autóval buli! :1eye:
kisa
born to ride

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Toyota Múzeum (Pocking-Hartkirchen)
« Válasz #17 Dátum: 2008.08.18 23:21:38 »
3-4fő/autónál olcsóbban kijön autóval! Ha dízelről van szó, főleg! Igazad van, autóval buli! :1eye:
Ha menet, akkor sztem is kocsi. Üzemanyag kts cca 25e ft (dízel Cori) ezt ha már ketten elosztják is, jobb, mint a busz...
Gabe 254.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Toyota Múzeum (Pocking-Hartkirchen)
« Válasz #18 Dátum: 2008.08.19 15:09:54 »
A családosok meg így jártak, vagy hagyják otthon a családot és egyedül jöjjenek a kirándulásra? :innocent: (Mindemellett én is jobban szimpatizálok az autóval.)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Toyota Múzeum (Pocking-Hartkirchen)
« Válasz #19 Dátum: 2008.08.19 17:19:09 »
Az 50 ropi/fő részvételi díj esetében azért nem vennék rá mérget.

Én sem. Baromira nem. 50 ezres ár esetében azért már eléggé fanatikusnak kell lenni ahhoz, hogy benevezzen az ember. De még a 35 ezernél is is olcsóbb, ha négyen ülnek egy személyautóban.
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.19 17:47:20 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Dr.Gáz

  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 386
  • F1 Hiace TF 109
    • http://www.drgaz.hu
Re: Toyota Múzeum (Pocking-Hartkirchen)
« Válasz #20 Dátum: 2008.08.21 23:29:27 »
Az 50 ropi/fő részvételi díj esetében azért nem vennék rá mérget.

Én sem. Baromira nem. 50 ezres ár esetében azért már eléggé fanatikusnak kell lenni ahhoz, hogy benevezzen az ember. De még a 35 ezernél is is olcsóbb, ha négyen ülnek egy személyautóban.

Főleg akkor ha leszilaci is velünk tart. :clap:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Toyota Múzeum (Pocking-Hartkirchen)
« Válasz #21 Dátum: 2008.08.22 08:11:01 »
Afene, akkor 2 hét szabival kéne számoljunk...  :tt2:
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Toyota Múzeum (Pocking-Hartkirchen)
« Válasz #22 Dátum: 2008.08.23 08:51:34 »
Én 39. héten megyek arrafele, úgyhogy valószínűleg belefér, hogy megnézzem.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Toyota Múzeum (Pocking-Hartkirchen)
« Válasz #23 Dátum: 2008.08.27 07:23:57 »
Pont ez a lényeg, hogy semmi költség nem jön hozzá a napok növekedésével mert az nincs
Pl. kedden 23.30 kor indulás, Pockingban reggelre ott vagyunk kényelmesen, Toyota museum és egyéb látnivalók megtekintése majd Szerdán korai lefekvés a szálláshelyen indulás csütörtök hajnali 2 óra Kölnben vagyunk reggel 9-re. F1 főhadiszállás  megtekintése kb.18-kor kaja és indulás haza pénteken kb.15h-ra érkezés. ez pontosan 3 nap  Nem mondom,hogy nem buszozunk keveset, de olyan helyre mennénk ahová........
A számításból azt hagytad ki, hogy hivatalos busz esetén a tachográf miatt vannak kötekező állásidők, illetve a busz esti letétele és következő indulása között meg kell lennie min 10 (vagy 12) órának legalább az egyik sofőr részére! Tehát a Köln kitérő nem fér be 2 napba.
Ha csak a Toyota múzeum lenne a cél, akkor kocsival olcsóbb. És 2 napos túra lenne a célszerű ez esetben is.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Dr.Gáz

  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 386
  • F1 Hiace TF 109
    • http://www.drgaz.hu
Re: Toyota Múzeum (Pocking-Hartkirchen)
« Válasz #24 Dátum: 2008.08.27 19:46:30 »

"A számításból azt hagytad ki, hogy hivatalos busz esetén a tachográf"

Semmit nem hagytam ki nem olvastad figyelmesen. Egyébként hivatalos buszos ismerősömmel beszéltem aki járja Európát, nem is 2 napról volt ott szó.



whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Toyota Múzeum (Pocking-Hartkirchen)
« Válasz #25 Dátum: 2008.08.27 21:38:28 »

"A számításból azt hagytad ki, hogy hivatalos busz esetén a tachográf"

Semmit nem hagytam ki nem olvastad figyelmesen. Egyébként hivatalos buszos ismerősömmel beszéltem aki járja Európát, nem is 2 napról volt ott szó.
Olvastam én, és már itt sántít: "Szerdán korai lefekvés a szálláshelyen indulás csütörtök hajnali 2 óra " A korai lefekvést azt jelentené, hogy a sofőrök délután 2-3 körül már kiállnak a busszal. Nemrég beszélgettem egy buszossal, akik a céges dolgozókat vitték ki németbe (ahova én kocsival mentem), ő mesélt érdekességeket.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Dr.Gáz

  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 386
  • F1 Hiace TF 109
    • http://www.drgaz.hu
Re: Toyota Múzeum (Pocking-Hartkirchen)
« Válasz #26 Dátum: 2008.08.27 21:40:41 »

"A számításból azt hagytad ki, hogy hivatalos busz esetén a tachográf"

Semmit nem hagytam ki nem olvastad figyelmesen. Egyébként hivatalos buszos ismerősömmel beszéltem aki járja Európát, nem is 2 napról volt ott szó.
Olvastam én, és már itt sántít: "Szerdán korai lefekvés a szálláshelyen indulás csütörtök hajnali 2 óra " A korai lefekvést azt jelentené, hogy a sofőrök délután 2-3 körül már kiállnak a busszal. Nemrég beszélgettem egy buszossal, akik a céges dolgozókat vitték ki németbe (ahova én kocsival mentem), ő mesélt érdekességeket.

majd személyesen elmesélem mert az utóbbi egy órában csak gépelek


MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Toyota Múzeum (Pocking-Hartkirchen)
« Válasz #27 Dátum: 2009.09.27 17:02:59 »
Kicsit elevenítsük fel ezt a topicot :)

Utána járunk a dolgoknak és kitalálunk valamit.
Az őszi talin megdumáltuk, hogy a 11.21 vagy 11.28-i hétvégét célozzuk meg ennek a programnak.
Elvileg péntek délelőtti indulással és vasárnapi érkezéssel tolnánk.

Egyelőre ennyi, ha lesz infó írjuk...

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Toyota Múzeum (Pocking-Hartkirchen)
« Válasz #28 Dátum: 2009.09.29 13:21:25 »
Kedveskéim!

A múzeum H-P 9-16-ig van nyitva  :excl: tehát írnunk kellene hogy pls szombaton is ?!
A belépő 3,5EUR/fő, de 10 fő felett csak 3EUR

Kértem ajánlatot buszra. (17 személyes)

...de ha autókkal számolunk, akkor oda vissza ~1200km --- 8l/100km-el számolva az 96l benya --- az 300Ft/l-el számolva : 28.800HUF, ami 4 személyre vetítve 7200HUF/fő a benzin
erre jön a pálymatricák amit HU-A-DE viszonylatban még nem tudok pontosan. (aki tudja írja le pls)
+ belépő (1000HUF)
+ szállás
+ kaja
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.29 13:27:08 írta MiCKEY »

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Toyota Múzeum (Pocking-Hartkirchen)
« Válasz #29 Dátum: 2009.09.29 13:28:35 »
Az őszi talin nem voltam, de hihetetlenül éles logikával összeraktam, hogy felmerült, el kéne menni a múzeumba.
A közel 30ezer plusz egyéb költség picit soknak tűnt elsőre, de látom, hogy ha megleszünk tízen, akkor 50 eurocent kedvezményt kapok a beugróból.
Így azért minnyán más...
Személy szerint (szerencsére senki sem kérdezte) az autós utazást preferálnám, de lévén antiszociális vagyok, 1 utassal. (Szerintem csöppet kényelmetlen 4 főnek, ennyi km-en át.)


A hozzászólás törlése esetén véletlenül sem szeretnék értesítést kapni róla.