Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
306 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 330

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4021126 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26505 Dátum: 2021.09.15 12:49:40 »
Ugyanezzel a motorral szerelt T27 Avensisem H-s indexű Michelin gumikkal gördült ki a gyárból.  :yes:
Akkor csak jó lesz az enyémre is a H-s. Már csak a típust kellene kiválasztanom. Hankook-ot és Toyo-t néztem egyelőre, 25 ezernél többet nem adnék darabjáért. Alföldön lakok, itt a hó lassan már ismeretlen fogalom lesz. Talán jobban számít a száraz és nedves utas tapadás, mint a havas/jeges.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26506 Dátum: 2021.09.18 20:39:19 »
TPMS-kérdés: az Aurisra vettem felniket és téli gumikat (még nincs felszerelve). A mostani nyári kerekekben működik a TPMS, de mi legyen a télivel?  Elvileg vennem kellene, majd a gumissal felszereltetni amikor a gumikat felrakja a felnikre. Mit kell tudni az Aurisok TPMS rendszeréről? Házilag is hozzá tudom párosítani ezeket az autóhoz vagy szervizbe kell vinnem (nem szívesen engedem meg a gumisnak, hogy ő cserélje ki fizikailag a kerekeket, baromi erővel módjára húzzák meg az anyákat általában)? Egyszer megcsináltatom, rendben van. De utána, ha magam cserélem le a kerekeket, akkor kell valami specális műveletet elvégezni vagy emlékezni fog a nyári szenzorokra magától? Na és mi van akkor, ha a hátul lévő kerekeket felcserélem az elsőkkel az egyenletesebb kopás érdekében? Ez nem zavarja meg a rendszert?
Corolla 1,4 VVT-i 2005

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26507 Dátum: 2021.09.19 18:48:26 »
Én a Szuzira külön lemezfelni szettet , TPMS-t, és téliket vettem. A gumis összerakta a párositás semmi extra simán ment. Utána szezonváltáskor én szerelem át e kerekeket és pársositja automatikusan.ha jelez a guminyomás általában utána kell fújni.  pont most volt lassúdefektem jelzett a TPMS látszólag semmi közben benne volt egy csavar a gumiban.  :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26508 Dátum: 2021.09.20 08:50:27 »
Az jó, ha az Aurisomnál is így működne, akkor elégedett lennék. De mi van akkor, ha a hátsókat akarom előre rakni, ahogy szoktam az egyenletesebb kopás érdekében? Én is magam akarom cserélgetni a téli/nyári garnitúrát. A rendszer nem tudja, hogy az adott kerék hova van felszerelve?
Corolla 1,4 VVT-i 2005

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26509 Dátum: 2021.09.20 09:33:45 »
Az jó, ha az Aurisomnál is így működne, akkor elégedett lennék. De mi van akkor, ha a hátsókat akarom előre rakni, ahogy szoktam az egyenletesebb kopás érdekében? Én is magam akarom cserélgetni a téli/nyári garnitúrát. A rendszer nem tudja, hogy az adott kerék hova van felszerelve?
Reméljük, hogy nincs benne GPS (vagy most akkor LPS??)  :)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26510 Dátum: 2021.09.20 09:49:40 »
Az jó, ha az Aurisomnál is így működne, akkor elégedett lennék. De mi van akkor, ha a hátsókat akarom előre rakni, ahogy szoktam az egyenletesebb kopás érdekében? Én is magam akarom cserélgetni a téli/nyári garnitúrát. A rendszer nem tudja, hogy az adott kerék hova van felszerelve?
A rendszer nem tudja a pozíciókat megjegyezni, csak van 4 jel és ennyi. Tehát oda rakod, ahova akarod.

Ha nem új felnire szereled a téliket, értelem szerűen nem kell vele semmit csinálni, csak az alap nyomésértéket rögzíteni.
Ha új felni, akkor természetesen kell hozzá 4 szenzor és azokat hozzá kell tanítani az autóhoz. Konkrétan nem tudom, hogy az Auris hány szettet tud megjegyezni, de szerintem 2-t. Tehát most egyszer hozzáteszed a rendszerhez és utána kerékváltásoknál mindig csak szettet váltasz az autó menüjéből. User manualban megtalálod, hogy hogyan.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26511 Dátum: 2021.09.20 10:02:02 »
Az jó, ha az Aurisomnál is így működne, akkor elégedett lennék. De mi van akkor, ha a hátsókat akarom előre rakni, ahogy szoktam az egyenletesebb kopás érdekében? Én is magam akarom cserélgetni a téli/nyári garnitúrát. A rendszer nem tudja, hogy az adott kerék hova van felszerelve?

nem tudja, nem érdekli! igazából még a pótkerékben (másik szett) lévő TPMS sem zavar be.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 901
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26512 Dátum: 2021.10.04 21:12:45 »
TPMS-kérdés: az Aurisra vettem felniket,….Mit kell tudni az Aurisok TPMS rendszeréről? Házilag is hozzá tudom párosítani ezeket az autóhoz vagy szervizbe kell vinnem (nem szívesen engedem meg a gumisnak, hogy ő cserélje ki fizikailag a kerekeket, baromi erővel módjára húzzák meg az anyákat általában)? Egyszer megcsináltatom, rendben van. De utána, ha magam cserélem le a kerekeket, akkor kell valami specális műveletet elvégezni vagy emlékezni fog a nyári szenzorokra?
A 2016-os Aurisnak elvileg tudnia kellene megjegyeznie 2 szettet, de olyan feledékeny mint a gazdája….aki szintén maga cseréli a kerekeket és megszokta a sárga jelzést amikor a nem felismertetett szettel jár…. :no:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Gumik és felnik
« Válasz #26513 Dátum: 2021.11.10 21:32:47 »
Ma megjöttek az új gumik, jövő héten mennek is fel a kocsira.

Dunlop SP Winter Sport 5 - 4320-as DOT számmal, ami annyira talán nem is rossz.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26514 Dátum: 2021.11.11 10:43:18 »
nekem már fennvannak az új négyévszakosok. többet nem cserélek gumit :)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26515 Dátum: 2021.11.12 16:32:33 »
Most cseréltem le a kerekeket a télikre. szép kis munka 4szer megemelni a kocsit trapézemelővel, nyári le-téli fel..
és ez még semmi. a nyáriakat elrakni. lemosni a rengeteg fékport , kipiszkálni a kavicsikat, lemosni elrakni.  plusz lemosni a keréktárcsákat is.
utána meg aggódni hogy a TPMS ne jelezzen

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Giovanni75

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26516 Dátum: 2021.11.12 18:23:44 »
Most cseréltem le a kerekeket a télikre. szép kis munka 4szer megemelni a kocsit trapézemelővel, nyári le-téli fel..
és ez még semmi. a nyáriakat elrakni. lemosni a rengeteg fékport , kipiszkálni a kavicsikat, lemosni elrakni.  plusz lemosni a keréktárcsákat is.
utána meg aggódni hogy a TPMS ne jelezzen
Ezért vettünk mi is krokodil emelőt, sokkal gyorsabb, kényelmesebb. 2 autót emelgetünk így, a harmadikat cseréltetem.
Toyota:
Chevrolet:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26517 Dátum: 2021.11.12 20:07:14 »
Most cseréltem le a kerekeket a télikre. szép kis munka 4szer megemelni a kocsit trapézemelővel, nyári le-téli fel..
és ez még semmi. a nyáriakat elrakni. lemosni a rengeteg fékport , kipiszkálni a kavicsikat, lemosni elrakni.  plusz lemosni a keréktárcsákat is.
utána meg aggódni hogy a TPMS ne jelezzen



Poor guy! Kellett neked új verda, + téli kerék szett, + gondos gazda attitűd! Most aztán csinálhatod , míg meg nem unod!   :flowers: ;)
Nekem ez holnapra marad. :wacko: :)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26518 Dátum: 2021.11.13 06:32:36 »
Poor guy! Kellett neked új verda, + téli kerék szett, + gondos gazda attitűd! Most aztán csinálhatod , míg meg nem unod!   :flowers: ;)
Nekem ez holnapra marad. :wacko: :)

Hát ja. Mikor átvettem a kocsit annyira megtetszettek rajta a Bridgestone nyári gumik hogy nem kótyavetyéltem el 4évszakosra hanem vettem mellé téli vasfelni+tpms+téligumi szettet.
A TPMS fájt a legjobban. Mivel nem adtak hozzá pótkereket így 1 kerék így is kellett.  Viszont rájöttem hogy nyáron nyári kell, télen téli.  :yes:  Így finom.
Amúgy is éveken át rárohad a kerék az agyra meg hót kosz minden.  A skodán 5 év után rá kellett állnom a vascsőre mikor szedtem le a kereket.  :whistling:
Gyakorlásnak is jó a csere mert amikor 1500kmre vagyok otthonról a balkáni hegyek között akkor jobban megy a csere.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26519 Dátum: 2021.11.13 08:19:51 »
Hát ja. Mikor átvettem a kocsit annyira megtetszettek rajta a Bridgestone nyári gumik hogy nem kótyavetyéltem el 4évszakosra hanem vettem mellé téli vasfelni+tpms+téligumi szettet.
A TPMS fájt a legjobban. Mivel nem adtak hozzá pótkereket így 1 kerék így is kellett.  Viszont rájöttem hogy nyáron nyári kell, télen téli.  :yes:  Így finom.
Amúgy is éveken át rárohad a kerék az agyra meg hót kosz minden.  A skodán 5 év után rá kellett állnom a vascsőre mikor szedtem le a kereket.  :whistling:
Gyakorlásnak is jó a csere mert amikor 1500kmre vagyok otthonról a balkáni hegyek között akkor jobban megy a csere.
:yes: :D :flowers:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu