Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
306 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 330

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4020976 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

feconike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26190 Dátum: 2018.10.18 14:43:05 »
Ha kapnék egy jó ajánlatot, akkor lehetséges.
Főrumtárs fent írta, hogy a Barum nem túl jó, szívesen meghallgatnék egy  Sava véleményt.

Azt írtad, jövő héten megy fel a téli.
Miért nem azt teszed fel most ?

nikolett

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26191 Dátum: 2018.10.23 21:27:16 »
Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni: A régi Yarisomon 175 /65 R 14-es téli gumi volt. Most vettem egy újabb yarist aminek a nyári gumi méretét tudom csak ( lehet hogy megegyezik a télivel, bocsi nem értek hozzá) 175/70 R14. Ez könnyűfém felnis. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek a régi yarisom téli gumijait rá tetethetem az újra? Illetve hogy ez most felnin van a másik nem ez mit jelent?
Köszönöm

nikolett

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26192 Dátum: 2018.10.29 21:14:16 »
Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni: A régi Yarisomon 175 /65 R 14-es téli gumi volt. Most vettem egy újabb yarist aminek a nyári gumi méretét tudom csak ( lehet hogy megegyezik a télivel, bocsi nem értek hozzá) 175/70 R14. Ez könnyűfém felnis. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek a régi yarisom téli gumijait rá tetethetem az újra? Illetve hogy ez most felnin van a másik nem ez mit jelent?
Köszönöm

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26193 Dátum: 2018.10.30 09:53:40 »
Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni: A régi Yarisomon 175 /65 R 14-es téli gumi volt. Most vettem egy újabb yarist aminek a nyári gumi méretét tudom csak ( lehet hogy megegyezik a télivel, bocsi nem értek hozzá) 175/70 R14. Ez könnyűfém felnis. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek a régi yarisom téli gumijait rá tetethetem az újra? Illetve hogy ez most felnin van a másik nem ez mit jelent?
Köszönöm
Itt beírod az ismert nyári méretedet és a váltóméretet. Ha zöld az eredmény akkor jó a méret, ha piros akkor nem.
A felninél az alapvető dolgokon kívül az ET számnak is egyeznie kell.
« Utoljára szerkesztve: 2018.10.30 09:55:39 írta Silent »

szmore

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26194 Dátum: 2018.11.14 17:24:21 »
Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni, nemrég vettem egy új Aurist és nem tudom, hogy az alufelni csavarjai alkalmasak-e arra, hogy az acélfelnin lévő téli szettet felszereljék vele.
Van valakinek infója, hogy lehetséges-e vagy új csavarokat kell beszereznem?
Előre is köszi!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26195 Dátum: 2018.11.14 19:15:12 »
Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni, nemrég vettem egy új Aurist és nem tudom, hogy az alufelni csavarjai alkalmasak-e arra, hogy az acélfelnin lévő téli szettet felszereljék vele.
Van valakinek infója, hogy lehetséges-e vagy új csavarokat kell beszereznem?
Előre is köszi!

Amennyiben gyári az alufelni és csúszóalátétes gyári csavarral van rögzítve, akkor lemezfelnit nem célszerű vele rögzíteni, mert ahhoz kúpos való.  Kúpost, ha lehetőséged van, akkor zárt végűt vegyél, nem rohad be. Átfogalmazom:  lemezfelnit nem rögzítünk aluhoz való csavarral.

Aluhoz való csavar:   




Lemezfelnihez:

« Utoljára szerkesztve: 2018.11.14 19:23:04 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26196 Dátum: 2018.11.14 19:40:57 »
Trotter írásához még annyit tennék hozzá, hogy ha a kocsiban van pótkerék, akkor az lemezfelni, amihez kúpos csavar kell, tehát 5 darab kúpos csavart mindig célszerű az autóban tartani, mert a könnyűfémhez való alátétes csavarral nem lehet közlekedésre alkalmas módon rögzíteni.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26197 Dátum: 2018.11.14 20:15:32 »
Trotter írásához még annyit tennék hozzá, hogy ha a kocsiban van pótkerék, akkor az lemezfelni, amihez kúpos csavar kell, tehát 5 darab kúpos csavart mindig célszerű az autóban tartani, mert a könnyűfémhez való alátétes csavarral nem lehet közlekedésre alkalmas módon rögzíteni.

hoppácska!!! akkor nekem is kéne ilyen csavar? minden autónkban (haha)  acél szükségpókerék van, de egy darab acélfelnink sincs.

HOPPÁCSKA2!!! a mazda3-asom téli kerekeit tizenkét éven át a gyári alufelnik csavarjaival fogták a helyére! most csekkoltam a fotóimon. most akkor apám és én hosszú ideig életveszélyesen közlekedtünk?

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26198 Dátum: 2018.11.14 20:30:50 »
Elég komoly kockázatot rejt magában a nem megfelelő csavar/anya használata. Sokkal nagyobb eséllyel tud lelazulni, valamint a központosító gyűrűt is túl lehet terhelni így, mivel nem vezet a csavar...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26199 Dátum: 2018.11.14 20:36:25 »
De jo hogy eladtam akkor :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26200 Dátum: 2018.11.15 07:57:41 »
hoppácska!!! akkor nekem is kéne ilyen csavar? minden autónkban (haha)  acél szükségpókerék van, de egy darab acélfelnink sincs.

HOPPÁCSKA2!!! a mazda3-asom téli kerekeit tizenkét éven át a gyári alufelnik csavarjaival fogták a helyére! most csekkoltam a fotóimon. most akkor apám és én hosszú ideig életveszélyesen közlekedtünk?

hoppácska1: a szükségpótot ideiglenesen lehet az alucsavarokkal rögzíteni. Amíg elméssz a gumisig.
HOPPÁCSKA2: Ez a Toyotára bizonyosan igaz.  Mazda fronton. A 323F-re az alu csavarokkal tettem fel az acél szettet is.  Igaz nem gyári volt az alu.

Ha bővebben értdekel, akkor szívesen fotózok neked ilyet, olyat a Toyota által kiadott felfogatásokból, szombaton cserélem a szetteket mind a két kocsin.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26201 Dátum: 2018.11.15 10:53:09 »
hoppácska1: a szükségpótot ideiglenesen lehet az alucsavarokkal rögzíteni. Amíg elméssz a gumisig.
HOPPÁCSKA2: Ez a Toyotára bizonyosan igaz.  Mazda fronton. A 323F-re az alu csavarokkal tettem fel az acél szettet is.  Igaz nem gyári volt az alu.

Ha bővebben értdekel, akkor szívesen fotózok neked ilyet, olyat a Toyota által kiadott felfogatásokból, szombaton cserélem a szetteket mind a két kocsin.

köszi, hagyd csak, már nincs meg... különben is, te is ugyanúgy alucsavarokkal fogod a mazdán a télifelniket :D
most, hogy jobban belegondolok, az eddigi autóim közül ez volt az egyetlen, amelyikhez acélfelni volt a téli szett, biztos ezért nem is jutot eszembe, hogy ez probléma lehet

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26202 Dátum: 2018.11.15 12:34:47 »
HOPPÁCSKA2!!! a mazda3-asom téli kerekeit tizenkét éven át a gyári alufelnik csavarjaival fogták a helyére! most csekkoltam a fotóimon. most akkor apám és én hosszú ideig életveszélyesen közlekedtünk?
Az NB kerekeinél láthatod, hogy a Mazda a könnyűfém felnihez is kúpos csavart használ, a Toyotától eltérően . ;)
Ez a korabeli Mazda3 gyári felnijének esetében is így volt.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26203 Dátum: 2018.11.15 15:36:24 »
Az NB kerekeinél láthatod, hogy a Mazda a könnyűfém felnihez is kúpos csavart használ, a Toyotától eltérően . ;)
Ez a korabeli Mazda3 gyári felnijének esetében is így volt.

najóvanakkó, ezt túlbeszéltük :D

szmore

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26204 Dátum: 2018.11.15 21:50:23 »
Amennyiben gyári az alufelni és csúszóalátétes gyári csavarral van rögzítve, akkor lemezfelnit nem célszerű vele rögzíteni, mert ahhoz kúpos való.  Kúpost, ha lehetőséged van, akkor zárt végűt vegyél, nem rohad be. Átfogalmazom:  lemezfelnit nem rögzítünk aluhoz való csavarral.

Lemezfelnihez:



Köszönöm a pontos választ!
Ha megkérhetlek ránéznél, hogy ez megfelelő-e?
https://www.vatera.hu/mazda-toyota-gyari-kerekanya-szett-2698584605.html

Esetleg cikkszámot nem tud valaki?